PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنباله متحرک در فلش

silver
10-02-2006, 19:59
دنباله متحرک در فلش

دنباله متحرک یک افکت زيباي اشیا در فلش است که با چند اکشن اسکریپت ساده می توانید آنرا ایجاد کنید برای این کار قدم به قدم مراحل زیر رو دنبال کنید

1: از insert گزینه new symbolرا انتخاب کنید میدونید که سیمبل ها به سه نوع موی کلیپ دکمه وگرافیکی هستن شما نوع graphicرا انتخاب کنید
2:یک تصویر اختیاری بکشید حتی می تونیدازگزینه import هر عکسی که خواستید را وارد فلش کنید
3: کارکشيدن تصویر که تمام شد یا استفاده از backبه تایم لاین اصلی بر گردین
4: اینبار یک سمبل موی کلیپ ایجاد کنید
5: يک نمونه ازسمبل گرافیکی که درست کردید از کتابخانه library به داخل سیمبل بکشید
6: یک انیمشن درست کنید برای مثال یک انیمیشن 15 فریمی که شی موردنظر شما از مکانی به مکان دیگر حرکت میکند و ابتدا کوچک است در فریم آخر بزرگ می شود سپس در فریم اول رایت کلیک کنید و .motion tween را انتخاب کنید
7: از اینجا به بعدش مهمه حواستونو جمع کنین!
8:به تایم لاین اصلی بر گردید و یک نمونه از موی کلیپ متحرکتان را از داخل کتابخانه به صفحه اصلی درگ دراپ کنید
9: با یک کلیک موی کلیپ را انتخاب کرده به قسمتproprty بروید
10: قسمت instanctnameرا با یک نام دلخواه نامگذاری کنیدمثلا movie
11: حالا یه لایه جدید بالای لایه اول درست کنید وبا استفاده از f6 سه فريم كليدي برايش بسازید از فریم1 تا 3
12: لایه اولی رو هم 3 فریمی کنیدبا استفاده ازf5
13:اولین فریم لایه اول رو انتخاب کنید پنل اکشن رو انتخاب کنید
از اینجا به بعد دو راه دارین 1 راه مخصوص مبتدیان که می خوان اساسی قضیه رو یاد بگیرن و راه دیگه مخصوص آدمهای وارد یا تنبل که با کپی پست سرو ته قضیه رو هم میارن این افراد اکشن های نوشته شده پايين رو به ترتیب برای 3 فریم بنویسند

راه الف:
اکشن را در حالت normal بگذارید
1: در فریم اول از گروه variablesزیر گروه ....set variable... رادابل کلیک کنید
در قسمت ...variable...نام ..loop... را وارد کنید و قسمت ...value.. عدد .0. را بگذارید و ...expression... را اکتیو کنید
2: دوباره اینکار را انجام بدین اما در ..variable.. نام ..silver... را بگذارید و قسمت ..value... عدد
10 به عکس اکشن فریم اول دقت کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3:حالا فریم کلیدی دوم لایه دوم را انتخاب کنید اکشن .action>condition/loop... دستور ..if.. را دابل کلیک کنید
4: قسمت ..condition... این دستور را بنویسید .........loop<silver+1
5: دستور ....movieclipcontrol>duplicatemovieclip. را انتخاب کنیددرفیلد .target... نامی که برای موی کلیپتان انتخاب کردید رو بنویسن ."movie"
6:عبارت "movie"+loopرا در قسمت ...newname.. وارد کتید و ....expression...را فعال نمایید((movieداخل " "))
7: در فیلد ..dapth.نام .loop.. را وارد کنید
8: اکشن .movieclip.. را انتخاب کنید و .setproperty را دابل کلیک کنید
حالا تو لیست کرکره ای alpha_ را انتخاب کنید
10:فیلد targetبنویسید movie"+loopو ..expression.. را فعال کنید((movieداخل " "))
11: فیلد ...value.. عبارت زير رابنويسيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
12: حالا از اکشن .variables را انتخاب کرده و روی .set variable. دابل کلیک کنید
فیلد variabledرا با عبارت ..loop.. پر کنید به عکس اکشن فریم 2 دقت کنید

13:سومین فریم رو انتخاب کرده و ازmovie controlدستور ..gotoرا دابل کلیک کرده و فیلد frame را با عدد 2 پر کنید
به عکس اکشن 3 توجه کنید

تموم شد! :blush: حالا موی را تست کنید.................

فايل فلش و swf را اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود كنيد

Elfin-D
10-02-2006, 22:46
سلام
اول وردتون رو به انجمن تبريك ميگم!
مرسي از آموزش پربارتون.
اگر اجازه بديد من كمي درباره اكشن هاي به كار رفته در اين آموزش توضيح بدم!

اين اكشن براي كپي گرفتن از روي يك مووي كليپ به كار گرفته ميشه.كپي گرفته شده مجازيه و فقط در اجراي كار معلوم ميشه!

اين اكشن براي تغيير در خصوصيت يك شي (مووي كليپ و يا باتن )به كار ميره.مثلا به كمك اين اكشن ميتونيم در alpha,scale,position,name,visibleو ... شي تغييرات ايجاد كنيم!

ameneh
25-09-2006, 17:02
سلام و خسته نباشيد
ببخشيد اين آموزش ها بر حسب فلش چند هست من هنوز دارم مي گردم ببينم اين پنجره رو چه جوري ميشه نرمال كرد بعد اين كه من condition پيدا نكردم هر چه قدر مي گردم كاش كد هاي اين قسمت رو مي ذاشتيد .
خيلي ممنون!!

Elfin-D
25-09-2006, 17:09
اين با فلش 6 هست!
احتمالا شما از 7 يا 8 استفاده ميكنيد.
فايلهارو بگيريد

ameneh
25-09-2006, 17:55
مرسي من اون جا رو فهميدم الان من يه بار يه عكس واقعي رو كاريكاتوري كردم و اين عمل رو انجام دادم اجرا نشد ولي دفعه بعد يه مربع كشيدم عمل كرد؟چرا ؟يعني من اشتباه كردم؟

ameneh
25-09-2006, 20:13
مرسي درست شد خيلي آموزش جالبي بود :rolleye:

ameneh
25-09-2006, 20:59
سلام من يه چيز يادم رفت بگم الان اگه همين طرحي رو كه ساختيم بخواهيم كه وقتي ماوس حركت كرد اجرا بشه و وقتي كه ماوس ايستاد اون هم متوقف بشه چه كدي رو بايد بنويسيم؟مرسي !!!!!!!

axilbam
21-03-2007, 17:55
خیلی ممنون.................!

omidmoslemi
02-06-2009, 17:35
خیلی ممنون.................!
آدم باید خیلی بیشعور باشه که کسی رو مسخره کنه