PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم فرمت کردن هارد بوسیله سی دی هیران

Lofty
08-05-2009, 07:43
دوستان الان چندم بار است که این مشکل مواجه می شوم
سیستمی که ویندوز روش نصب است
اول می خواهم درایو c را فرمت کنم بوسیله سی دی هیران
بوت می شه ولی موقع اجرای نرم افزار پارتیشن مجیک ارور می دهد و بقیه برنامه های هم از سی دی هیران اجرا نمی شوند و ارور می دهند در حالی که همان سی دی را در سیستم خودم و چند سیستم دیگر درست کار می کند در ضمن ایراد از سی دی رام و اینا نیست
خلاصه گفتیم بهتر است موقع نصب ویندوز فرمت کنیم که متوجه شدم 8 مگا بایت از هارد بلا استفاده مونده و فرمت بندی نشده
که فکر کنم مشکل از اونجا ناشی میشه که اجازه نمیده برنامه های پارتیشن بندی درست کار کنند
می خواهم بدونم در اینجور موارد چیکار کنیم تا بوسیله همون سی دی هیران فرمت کنیم
یا مشکل چیزی دیگری است ؟

moslem.b
08-05-2009, 08:13
1- اون 8 مگ رو دست نزن همونجور باید باشه

2- احتیاجی به فرمت کردن نداری موقع نصب ویندوز ( XP ) رو درایوی که میخوای فرمت کنی D بزن و بعد هم L بزن و بعدشم اینتر اینجوری اون درایو پاک میشه و بصورا پارتیشن بندی نشده میمونه دوباره روی همون درایو برو و اینبار C بزن و بعد هم اینتر اینجوری دوباره اون درایو رو درست کردی بعدم روش اینتر بزن تا ویندوز روش نصب بشه وقتی اینتر زدی میبینی یه نوار زرد رنگ شروع به پر شدن میکنه و پایینش نوشته در حال فرمت کردنه درایوه

Lofty
10-05-2009, 22:17
1- اون 8 مگ رو دست نزن همونجور باید باشه

2- احتیاجی به فرمت کردن نداری موقع نصب ویندوز ( XP ) رو درایوی که میخوای فرمت کنی D بزن و بعد هم L بزن و بعدشم اینتر اینجوری اون درایو پاک میشه و بصورا پارتیشن بندی نشده میمونه دوباره روی همون درایو برو و اینبار C بزن و بعد هم اینتر اینجوری دوباره اون درایو رو درست کردی بعدم روش اینتر بزن تا ویندوز روش نصب بشه وقتی اینتر زدی میبینی یه نوار زرد رنگ شروع به پر شدن میکنه و پایینش نوشته در حال فرمت کردنه درایوه

مثل اینکه متوجه نشدید
شما با اینکار درایو C را پاک می کنید و دوباره درایو جدید می سازید
فکر کنم این اموزش شما صحیح نباشد
خوب چرا پارتیشن مجیک هارد را نمی شناسه در ضمن اون 8 مگ چرا نباید دست زد ؟
اگر بخوای سایز درایوها را تغییر بدهید یا دو درایو را ادغام کنید .... یک اشتباه کوچه باعث از بین رفتن تمام اطلاعات هارد می شود

سوال :چرا پارتیشن مجیک بعضی هاردها را با مشخصات بالا نمی شناسد
یا هارد اجازه اجرای نرم افزار از سی دی هیرانز را نمی دهد ؟

moslem.b
10-05-2009, 23:31
عزیز دلم من به اندازه ی موهای سرم از این روش استفاده کردم هیچ مشکلی هم نداره

اون 8 مگ هم یادم نیست مال چی بود همیشه تو همه ی هارها اون مقدار کم هست اگه بگردی تو فروم تایپیکش رو پیدا می کنی که مربوط به چی میشه

درباره ی پارتیشن مجیک هم فقط یه سری از هاردها رو میشناسه و با اکس پی فقط کار میکنه رو ویستا جواب نمیده

fardad2003
11-05-2009, 11:28
lofty جان moslem کاملا" درست راهنمایی کرده از همین روش استفاده کن