PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد اکسترنال Seagate بهتره یا Western Digital ....؟!

Pc.34
06-05-2009, 22:37
سلام

من دیروز رفتم پاساژ ایرانیان و هارد 1 ترابایتی اکسترنال WD وسترن دیجیتال home Studio Edition یک ترابایتی اش

رو از پاساژ ایرانیان قیمت کردم فروشنده گفت 180 تومنه همه چی داره خروجی Usb , fireware , Esata

Western Digital 1000 GB - 1 TeraByte
مشخصاتش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و هارد Seagate FreeAgent یک ترابایتی اکسترنال با خروجی eSata , Fireware, usb و اینا حدودا" 147 تومن ........

می خاستم بپرسم چرا این هارد های اکسترنال 1 ترابایتی نسبت به هارد اینترنال انقدر قیمتاش گرونه؟؟؟

به نظر شما با این قیمت یعنی 180 تومن ایا وسترن دیجیتال سری استودیو ارزش خرید داره ؟ یا برم همون سیگیت رو بگیرم؟!

با تشکر

Richi_Rich
07-05-2009, 00:41
من همین تازگی 1 ترا سیگیت خریدم 120 تومن
یه 500 مینی هم برای رفیقم خریدم 125 تومن
ولی این قیمتها که میگی گرونه
تازه گرون شده؟؟؟

lordsaber
07-05-2009, 09:21
سلام
من 1 هفته پیش یه seagate desktop گرفتم 112 تومان با 5 سال گارانتی الماس. این مدل فقط usb می خوره. سرعتش خوبه. سر و صدا هم نداره. در کل چیز خوبیه. WD با همین مشخصات 116 تومان بود.
این مدلهایی که شما می گی 180 و 146 تفاوتشون با این 116 و 112 تومانی همون fire و esata هست که البته سرعت انتقال بالایی دارند.
انتخاب بستگی به کاربردتون داره، مشخصات دقیقشون رو توی سایتهای سازنده می تونید پیدا کنید. به حرفهای فروشنده ها هم خیلی اعتباری نیست، کسی که seagate داره می گه seagate خوبه کسی که WD داره می گه WD خوبه.

Stream
07-05-2009, 12:03
دوست عزیز هردوشون جزو معتبرترین برندهای Storage دنیا هستند و هر دوشون محصولات بسیار خوب و قابل اعتمادی تولید می کنند و قیمت هاشون در بازارهای جهانی هم در مدلهایی با امکانات مشابه نزدیک به همه.

اگه هارد Seagate همه امکاناتی که نیاز دارید رو داره مسلما به دلیل قیمت پایینترش گزینه مناسب تریه برای خرید.

Pc.34
07-05-2009, 20:47
نه ببینید ، هارد اکسترنال سیگیت 1 ترابایتی و هارد وسترن دیجیتال که فقط خروجی USB دارند ،هر دوشون قیمتشون حدود 112 تا 120 تومن نهایتا هست :)

حالا مسئله اینجا چرا اگه بخوایم مدلی بگیریم که علاوه بر Usb خروجی eSata , FireWare داشته باشه ،

قیمتش خیلی خیلی میره بالاتر !!! می خام بدونم هارد با اتصال Usb ایا سرعت انتقال فایل روش مثل فلش مموریه؟؟

چون من می خام ترجیحا" از طریقه eSata وصل کنم که سرعت انتقال فایل 3 گیگابیت در ثانیه است .

فقط یه سوال دارم و اون اینکه ایا از سرعت هارد اکسترنال با اتصال USB راضی هستید؟ :)

مثلا" یک فیلم کامل که حجمش 1.3 گیگ باشه رو اگه بخاین روی هارد اکسترنال که با خروجی USB وصل شده باشه رو

بخاین کپی کنید چقدر طول می کشه فایل کپی بشه ؟؟ :)

بیشتر از 2 دقیقه طول میکشه یا نه ؟! ... راستش چون می دونم سرعت USB زیاد بالا نیست
میخام هارد بگیرم که خروجی eSata ,FireWare هم داشته باشه ...
پ . ن :
در مورد قیمتایی که بنده تو پست اول نوشتم مربوط به هارد سیگیت و وسترن هست با همون برند
البته با خروجی ٍusb , eSata ,Fireware ...
بنده 100% مطمئنم که قیمتاش درسته ! 3و 4 جای مختلف قیمت گرفتم

Stream
07-05-2009, 21:24
حالا مسئله اینجا چرا اگه بخوایم مدلی بگیریم که علاوه بر Usb خروجی eSata , FireWare داشته باشه ،

قیمتش خیلی خیلی میره بالاتر !!! می خام بدونم هارد با اتصال Usb ایا سرعت انتقال فایل روش مثل فلش مموریه؟؟

ماکزیمم پهنای باند USB ؛ 480 مگابیت در ثانیه است یا 60 مگابایت در ثانیه. یعنی با هارد اکسترنال USB هیچ وقت از این مقدار نمی تونید بالاتر برید. در عمل از این مقدار هم پایین تره و در اکثر مواقع بین 40 تا 50 مگابایت در ثانیه برای هاردهای 3.5 اینچی و بین 30 تا 40 مگابایت در ثانیه برای هاردهای 2.5 اینچیه.

چون من می خام ترجیحا" از طریقه eSata وصل کنم که سرعت انتقال فایل 3 گیگابیت در ثانیه است .

پهنای باند e-SATA درسته که 3 گیگابایت در ثانیه است، ولی سرعت هیچ قطعه Storage ای در این حد نیست. مثل اینه که در یک بزرگراه ماکزیمم سرعت مجاز 800 کیلومتر در ساعت باشه ولی هیچ ماشینی نداشته باشیم که بتونه با این سرعت حرکت کنه.

سرعت انتقال فایل در اکثر هاردهای e-SATA معمولا بین 70 تا 80 مگابایت در ثانیه است.

فقط یه سوال دارم و اون اینکه ایا از سرعت هارد اکسترنال با اتصال USB راضی هستید؟ :)

این قضیه کاملا سلیقه ایه و به نیازهای هر شخص برمی گرده.

مثلا" یک فیلم کامل که حجمش 1.3 گیگ باشه رو اگه بخاین روی هارد اکسترنال که با خروجی USB وصل شده باشه رو

بخاین کپی کنید چقدر طول می کشه فایل کپی بشه ؟؟ :)

با یک محاسبه ساده ریاضی می تونید مدت زمان تقریبی رو بدست بیارید.

مدت زمان به ثانیه = سرعت انتقال اطلاعات (40 تا 50 برای USB و 70 تا 80 برای e-SATA) / حجم فایل به مگابایت

مثلا این زمان برای فایل 1300 مگابایتی و هارد USB تقریبا نزدیک به 30 ثانیه میشه.

avecina.ir
07-05-2009, 21:30
سلامم..
سلام

من دیروز رفتم پاساژ ایرانیان و هارد 1 ترابایتی اکسترنال WD وسترن دیجیتال home Studio Edition یک ترابایتی اش

رو از پاساژ ایرانیان قیمت کردم فروشنده گفت 180 تومنه همه چی داره خروجی Usb , fireware , Esata

مشخصاتش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو هارد Seagate FreeAgent یک ترابایتی اکسترنال با خروجی eSata , Fireware, usb و اینا حدودا" 147 تومن ........

می خاستم بپرسم چرا این هارد های اکسترنال 1 ترابایتی نسبت به هارد اینترنال انقدر قیمتاش گرونه؟؟؟

به نظر شما با این قیمت یعنی 180 تومن ایا وسترن دیجیتال سری استودیو ارزش خرید داره ؟ یا برم همون سیگیت رو بگیرم؟!

با تشکر
من یه 500 گیگ وسترن پرمیوم بالای یکساله دارم و کارش خوب بوده
واسه خرید یک ترابایت هم بین سیگیت و وسترن رفتم Reviewهاشون را توی سایتهای خارجی بررسی کردم دیدم شکایت خریدارها از سیگیت Agent بالا بودش..... یکی میگفت وسط کپی کردن فایل ارور میده یکی میگفت وسط کار یهو متوقف میشه و خلاصه پشیمون بودن....... ولی واسه وسترن ندیدم نارضایتی وجود داشته باشه به همین خاطر رفتم یه وسترن از سری Studio Edition سفارش آنلاین دادم افتاد 181 تومن که هزینه ی پست هم نداره.....توی این تاپیک بخثش را کردیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید خلاصه از من میشنوی حتی الامکان دور سیگیت و مکستور واسه هارد اکسترنال را خط بگیر البته اگه اطلاعات حیاتی داری و محدودیت بودجه نداری
اگه که محدودیت بودجه داری و امنیت اطلاعاتت واست خیلی مهم نیستش سیگیت بیگیر

بخاین کپی کنید چقدر طول می کشه فایل کپی بشه ؟؟ :)خوب این بسنگی داره به کنترلر مادربوردت که از USB2 بطور کامل پشتیبانی بتونه بکنه و به سرعت دور هارد سیستمت و سرعت دور هارد اکسترنال و ویندوزت

راستش چون می دونم سرعت USB زیاد بالا نیست
میخام هارد بگیرم که خروجی eSata ,FireWare هم داشته باشه ...اولن سرعت فایروایر 400 در عمل خیلی بالاتر از USB2 هستش و USB2 سرعت ثابتی هم نداره و متغیره.تازه اگه وسترن استودیو بگیری فایروایر800 هم داره که با سرعتش میتونی پرواز هم بکنی!!
یه چیز دیگه:اگه دو تا هارد فایروایر داشته باشی بخاطر ویژگی Hot Plug میتونی از طریق کابل فایروایر مسقیمن به هم وصلشون کنی و تبادل اطلاعات را بینشون با سرعت بالایی انجام بدی

Pc.34
07-05-2009, 23:15
سلام

با تشکر از Stream و avesina.ir عزیز و توضیحات کاملی که ارائه کردید ...

می رم همین وسترن دیجیتال سری home Studio Edition بگیرم ، منتها فقط یه مقدار برام گرونه

کلا" سه جا قیمت کردم هر سه جا گفتن 180 تومنه !!! ولی انگار چاره ای نیست ..

ادم یه هارد با امکانات خوب و پدر مادر دار بخاد بگیره باید کلی پول پاش بده ...

دوستان دیگه هم اگه در مورد هارد اکسترنال تجربه دارند ، لطف کنند

بی نهایت ممنوم

pouriapesar
08-05-2009, 22:33
سلام نمیدونم جای این سوال اینجا هستش یا نه من چند روزی هست که یه هارد اکسترنال my book essential edition با ظرفیت یک ترا بایت گرفتم.که فقط خروجی usb2.0داره.همه چیش عالیه اما وقتی در ابتدای روشن کردن سیستم به سیستم متصل باشه سیستم اصلا بالا نمیاد.و در همو.ن صفحه اغازین که میخواد سخت افزار هارو بشناسه میمونه.البته این درایو رو تشخیص میده اما بالا نمیاد.تنضیمات بایوس هم طوری هست که اصلا این هارد برای لود اولیه انتخاب نشده.من برا اینکه سیستمو بیارم بالا مجبورم این هاردو جدا کنم بعد که سیستم اومد بالا متصل کنم.ایا این یک ایراد هست یا نه طبیعیه؟

pouriapesar
08-05-2009, 22:35
اینم بگم من الن که دارم این مطلب رو مینویسم هاردو از تو قابش در آوردم مستقیم بستم تو کیس.و یه هارد 120 ساتارو بستم جای اون اما بازم در هنگام لود اولیه سیستم بالا نمیاد.

rostamiani
09-05-2009, 06:56
سلام نمیدونم جای این سوال اینجا هستش یا نه من چند روزی هست که یه هارد اکسترنال my book essential edition با ظرفیت یک ترا بایت گرفتم.که فقط خروجی usb2.0داره.همه چیش عالیه اما وقتی در ابتدای روشن کردن سیستم به سیستم متصل باشه سیستم اصلا بالا نمیاد.و در همو.ن صفحه اغازین که میخواد سخت افزار هارو بشناسه میمونه.البته این درایو رو تشخیص میده اما بالا نمیاد.تنضیمات بایوس هم طوری هست که اصلا این هارد برای لود اولیه انتخاب نشده.من برا اینکه سیستمو بیارم بالا مجبورم این هاردو جدا کنم بعد که سیستم اومد بالا متصل کنم.ایا این یک ایراد هست یا نه طبیعیه؟

سلام
اینجا جای این سوال نیست، ولی شاید بتونم کمکی بکنم

البته مطمئن نیستم، ولی ممکنه مادر بورد شما از بوت شدن با یو اس بی پشتیبانی نکنه
من با سیستم خودم از روی فلش هم بوت کردم.وقتی می خوام Boot Sequence رو تنظیم کنم، فلشم رو OCZ ATV میشناسه

موفق باشید

rostamiani
09-05-2009, 11:11

اگه ممکنه بگین الان کدوم مدل MyBook Essential توی بازار هست :31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متشکرم

avecina.ir
09-05-2009, 15:15
سلامم..
بعله طبیعیه..... اولن توی هاردهای Ext وسترن سریهای essential قابلیت Bootable ندارن ولی سریهای بالاتر این قابلیت را دارن
دومن این موضوع که بشکل مشکل مطرح کردی فقط مربوط به هاردت نمیشه منم وقتی هاب USB به سیستم وصل باشه توی همون صفحه ی لوگوی اولیه قبل از مراحل POST گیر میکنه و علاجش جدا کردنشه واسه هارد شما هم طبیعیه البته هارد من چون از سری Premium هستش فعلن روی سیستم خودم موردی ندیدم روی سیستم های دیگه هم یادم نمیاد

اینم بگم من الن که دارم این مطلب رو مینویسم هاردو از تو قابش در آوردم مستقیم بستم تو کیس.و یه هارد 120 ساتارو بستم جای اون اما بازم در هنگام لود اولیه سیستم بالا نمیاد.
ببخشین چکار کردی؟؟!!:18::18::18:مرد مومن تو که میخواستی این کار را بکنی میرفتی یه USB External HDD Case + Internal HDD میگرفتی خیلی هم ارزونتر میوفتادش که!!

rostamiani
09-05-2009, 16:25
بعله طبیعیه..... اولن توی هاردهای Ext وسترن سریهای essential قابلیت Bootable ندارن ولی سریهای بالاتر این قابلیت را دارن

مطمئن هستید که سری Essential قابلیت بوت شدن ندارن؟ توی سایت یا دفترچه راهنماش نوشته؟
من هیچ منبعی در مورد بوت نشدنشون ندیدم، ولی یه جا خوندم که توی سیستم های مکینتاش با پردازنده اینتل بوت می شن.

The following external hard drives are bootable on Intel-based Macintosh computers systems through USB:
My Book Essential Edition
My Book Essential Edition 2.0
My Book Home Edition
My Book Mirror Edition
My Book Office Edition
My Book Premium Edition
My Book Premium Edition II
My Book Premium ES Edition
My Book Pro Edition
My Book Pro Edition II
My Book Studio Edition
My Book Studio Edition II
My Passport Studio

avecina.ir
09-05-2009, 18:17
essentialها تا یکسال قبل که مشخصاتشون را نگاه میکردم همینجوری بودن و قابلیت بوتیبل بودن مربوط به اونا نبودش مگه توی سری جدیدشون قرار داده باشه حالا چطوریه که توی پست شما نوشته توی سیستمهای مک؟؟!! ننوشته ویندوز؟؟
ضمنن بهترین جا سایت خود وسترن هستش که توضیح داده

rostamiani
09-05-2009, 19:47
essentialها تا یکسال قبل که مشخصاتشون را نگاه میکردم همینجوری بودن و قابلیت بوتیبل بودن مربوط به اونا نبودش مگه توی سری جدیدشون قرار داده باشه حالا چطوریه که توی پست شما نوشته توی سیستمهای مک؟؟!! ننوشته ویندوز؟؟
راستش تنها جایی که پیدا کردم تو فروم مک بود !
توی سایت خود وسترن هم با دقت بیش تری نگاه می کنم
متشکرم

rostamiani
10-05-2009, 15:31

چیزی در مورد بوت کردن با درایو های اگسترنال وسترن پیدا نکردم
نه توی سایت و نه توش مشنوال دستگاه
ممکنه یک مرجع برای این مورد معرفی کنید؟ می خوام مطمئن بشم

خیلی متشکرم:11:

mrmostafa
28-05-2009, 15:13
من يه هارد سي گيت فري اگن گو دارم با ظرفيت 160 گيگ و در اين 1 سال راضي هستم ازش و خدارو شكر مشكلي نداشته. فقط كابلش كوتاه هست كه به پشت كيس ميزني تا روي ميز كامپيوتر كم مياره البته الان روي ميز گذاشتم ولي هارد هاي وسترن هم اينطوريه چر كابل بزرگتر نميزنن؟؟؟ كابل بزرگتر و بلندتر حداقل 2 متر يا 1.5 متر نميشه براش خريد؟؟ يكي از دوتام واردات قطعه هست گفت تو اينجا كابل رو برات ميسازن كلا كوچيك هست.

حالا من ميخواميه هارد اكسترنال ديگه بخرم چي بخرم خوب هست؟؟؟؟ ميخوام از نظر حفظ اطلاعات و امنيت بالا باشه مثل هارد هاي كامپيوتري چون در هارد كامپيوتر نميخوام چيزي نگه دارم . ممنون ميشم راهنمايي كنيد

rostamiani
28-05-2009, 20:58
از همگی متشکرم
Western Digital MyBook Essential 1T خریدم
سرعت خوندن و نوشتن حدود 30 مگابایت بر ثانیه هست.خنک و کم صدا هم هست

در مورد کابل هم شاید برای کم شدن تاثیر نویز ،طول کابل رو کم در نظر می گیرن

mrmostafa
29-05-2009, 11:05
از همگی متشکرم
Western Digital MyBook Essential 1T خریدم
سرعت خوندن و نوشتن حدود 30 مگابایت بر ثانیه هست.خنک و کم صدا هم هست

در مورد کابل هم شاید برای کم شدن تاثیر نویز ،طول کابل رو کم در نظر می گیرن

هارد شما چطوريه؟؟ عكسش رو ميزاري؟؟؟ من هارد كوچيك ميخوام باشه اون بالا عكس گذاشته خيلي بزرگه . چند خريدي؟؟؟ كدوم مدلش بهتر هستش؟؟؟ اين مدلي كه گرفتي چه فرقي داره؟؟؟؟ ممنونم

rostamiani
29-05-2009, 11:17
هارد شما چطوريه؟؟ عكسش رو ميزاري؟؟؟ من هارد كوچيك ميخوام باشه اون بالا عكس گذاشته خيلي بزرگه . چند خريدي؟؟؟ كدوم مدلش بهتر هستش؟؟؟ اين مدلي كه گرفتي چه فرقي داره؟؟؟؟ ممنونم
سلام
از اون دو تا عکس که گزاشتم، عکس سمت چپی مدل قدیمی تر هست و فکر کنم دیگه تولید نمی شه .دکمه روشن و خاموش داره
هارد من سمت راستیه هستکه هروقت به USB بزنی خودکار روشن می شه .اسم کاملش هم MyBook Essential 2 هست

اینم نمای 360 درجه هارد

از هارد های مشابه Seagate بزرگ تره.در واقع قطر بیش تری داره که به جاش داخلش فظای خالیش بیش تره برای تهویه بهتر
شما اگه کوچکتر می خوای می تونی سری Go سی گیت یا Passport وسترن رو بخری که با همین حدود قیمت ضرفیتش نصف اینه !

rostamiani
29-05-2009, 11:22
عکس مدل های دسکتاپ در مقایسه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rostamiani
29-05-2009, 11:24
اینم هارد وسترن سری پاسپورت:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم نمای 360 درجه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید