PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن هارد دیسک

m.hamid
06-05-2009, 11:41
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
1 ماه پیش کامپیوترم خراب شد به تعمیرگاه بردیم گفت مادربرد خراب شده و باید عوض بشه و با یک مادربرد (abit) تعویض کرد .
روز اول درست بود و به خوبی کار میکرد از روز دوم مشکل شروع شد. کامپیوتردیگر نمیتواند هارد را بوت کند .مشکل بدین صورت است که . وقتی کامپیوتر را روشن میکنم در صفحه اول آرم مادبرد ابیت را گذاشته و زیرش نوشته

Press TAB to show post screen press DEL to enter setup

20ثانیه این تصویر که نباید ظاهر بشه (روز اول که درست کار میکرد این صفحه نمیامد )باقی میماند و بعد صفحه بوت ظاهر میشه اون پایین مینویسه Verifying DMI pool data و بعدش پایین ترش یه همچین چیزی رو مینویسه

Failure to boot Hard Disk please insert master disk

بعد این پیغام دیگه همینجور باقی میماند و هارد بوت نمیشود.
ولی سیدی رام بوت میشه در ستاپ مادربرد هم هارد را گذاشتم اول بوت شه دوم بوت شه هر کاری کردم نشد اصلا اگر از ستاپ مادربرد بود روز اول هم نباید بالا میومد .
درایو c را هم فرمت و ویندوز جدید فایده نداشت هارد من وسترن معمولی 80 گیگ هستش و حالا برای این مشکل من یه کاری انجام دادم

یه سیدی ویندوز دارم " Windows XP Double UP 2007 " وقتی این سیدی رو داخل سیدی رام میزارم و کامپیوتر از رو سیدی بوت میشه ، اگر وارد نصب ویندوز نشم این سیدی به طور اتوماتیک بعد از 15 ثانیه هار رو بوت میکنه .
جالب اینجاست که بعد از 15 ثانیه هارد به درستی بوت میشه و وارد ویندوز میشم و هیچ مشکلی هم نیست

الان خیلی وقته که این سیدی تو سیدی رام هستش و برای استفاده از کامپیوتر اول باید سیدی بوت بشه و بعد از 15 ثانیه هارد بوت میشه

shahinfarasystem
06-05-2009, 20:21
عزیز جان یه بار کابل اتصال مادربرد و پاور به هاردت رو چک کن یه وقت شل نشده باشه

و یه چیز دیگه هم هست معمولا در حین نصب ویندوز سیستم عامل خودش رو با سخت افزار های جاری یه جورایی ست می کنه

بهتره اگه تعویض سخت افزاری صورت می گیره یه تعویض ویندوزی هم صورت بگیره..

موفق باشی

m.hamid
07-05-2009, 09:23
عزیز جان یه بار کابل اتصال مادربرد و پاور به هاردت رو چک کن یه وقت شل نشده باشه

و یه چیز دیگه هم هست معمولا در حین نصب ویندوز سیستم عامل خودش رو با سخت افزار های جاری یه جورایی ست می کنه

بهتره اگه تعویض سخت افزاری صورت می گیره یه تعویض ویندوزی هم صورت بگیره..

موفق باشی

با سلام و تشکر
هر دو مورد رو بارها چک کردم ولی فایده ای نداشته

shahinfarasystem
07-05-2009, 11:25
یه راه دیگه هم به نظرم میرسه

یه بار باتری مادربردت رو در آر و دوباره جابزن

ببین فرقی می کنه......

zeus7610
07-05-2009, 13:22
مشکل شما در تنظیمات بایوس و ربطی به روز اول هم نداره (که نوشتی اگه از تنظیمات بود از روز اول بوت نمی شد) بوت اول رو بزار روی هارد و به نظر من یه بار ویندوز نصب کنی بد نیست. البته تو نصب درایو c رو حذف کن و مجددا درست کن. بوت سکتور هاردت قاط زده.

m.hamid
07-05-2009, 18:23
مشکل شما در تنظیمات بایوس و ربطی به روز اول هم نداره (که نوشتی اگه از تنظیمات بود از روز اول بوت نمی شد) بوت اول رو بزار روی هارد و به نظر من یه بار ویندوز نصب کنی بد نیست. البته تو نصب درایو c رو حذف کن و مجددا درست کن. بوت سکتور هاردت قاط زده.

با سلام
ببخشید من درست متوجه راهنمایی شما نشدم
من روز اول که مادربرد و عوض کردم هارد رو فرمت و ویندوز رو هم عوض کردم
یکی دو روز اول درست بود یهو اینجوری شد
بعد اونم دوباره چند بار فرمت هارد و تعویض ویندوز کردم

ولی هیچ وقت دست به بایوس نزدم
........
الان که شما میگید مشکل از بایوسه ، من باید بایوسم و چیکار کنم
من هیچی از بایوس سر در نمیارم اگه ممکنه یه کمی به زبون ساده توضیح بدید شاید تونستم یه کاری کنم
با تشکر

muhakh
08-05-2009, 08:49
به نظر من هم بهتره یک بار هادت رو چک کنی هم کابل های اتصال و هم خودش رو برای این کار میتونی از یک هارد دیگه استفاده کنی برو یک هارد از یه جایی گیر بیار ببین روی اون درست سیستم بالا میاد یا نه البته بعد از نصب ویندوز.
اگر درست کار کرد 90% جدول fat هاردت مشکل داره.