PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه asp كار حرفه اي جواب بده !‌ (كمك فوري)

8th Sky
05-05-2009, 11:31
سلام خسته نباشيد
يه سري مشكل داشتم

1- مي خواستم يه دستور select رو به يه crystal report بدم و با توجه به فيلد هاش چاپش كنه
از راه قرار دادن data set جديد به crystal source نميشه چون فيلد هاي جدولي كه مي فرستم حاصل از يه جويينه و پيش فرض كريستال ريپورت اينه كه به يه جدول وصل به شه كه فيلهاشو بياره يا اينكه از commandاستفاده بشه. فكر كنم مشكلم با command حل بشه و لي ارسال دستور به command رو بلد نيستم

2- چطوري ميشه براي تم ساختن براي تگ object كلاس تعريف كرد كه مقدارشو كه حاوييه يه فايل فلشه عوض بشه (عوض كردن value تگ آبجكت) . اگرم با جاوااسكريپ هم ميشه بفرمائيد

3- كامپوننت يه ريچ تكس مثل همين كامپوننتي كه داخلش مطلب اضافه مي كنيم (امكان تغيير فونت و سايز و شكلك و ...)

4- نحوه ايجاد امكان چت در سايت (دستورات كار با پورت ها )

5- يه نظر سنجي دايناميك ساختم و براش در يه كريستال ريپورت چارت ساختم ولي موقه لود صفحه عكس چارت لود نميشه ولي بقيه اطلاعاتي كه از بانك خونده درسته
خيييييلي ممنون

8th Sky
09-05-2009, 12:35
مثل اينكه كسي بلد نيست !!!

_H2_
10-05-2009, 01:49
سلام
به نظر برنامه شما asp.net است نه asp
1- کریستال امکان دریافت dataset دارد ولی من از مشکلتان چیزی متوجه نشدم!

2- اگر درست متوجه شده باشم و میخواهید value آن را از کد تغییر دهید ...
به تگ مربوطه یک id بدهید و "runat="server را نیز اضافه کنید.

3- کنترلر و کامپونتهای زیادی برای اینمنظور موجود هستند...
از جمله:
freetextbox.com
و...

4- اگر چتی مثل yahoo میخواهید، باید برنامه نویسی دسکتاپی و وبی را با هم بلد باشید و شاید تاپیک زیر کمک کند:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- در ابعاد راحت تر، در خصوص exe میتوانید از وب سرویسها هم استفاده کنید:

- ولی در خود سایتها و بدون exe با کمک Ajax و Javascript و یک بانک اطلاعاتی هم میتوان چتی در خود سایت پیاده سازی کرد.

5- من تا به حال از کریستال در طراحی سایت استفاده نکردم، ضمن اینکه در برنامه عادی هم دیگر استفاده نمیکنم!
به شما هم همین پیشنهاد را میکنم. برای رسم چارت کامپونتهای بهتری وجود دارد.

8th Sky
11-05-2009, 10:20
از توجه تون ممنونم -در پروژه من كاربر يه گزارش توسط امكاني كه گذاشتم درست مي كنه .. خروجي گزارش من يه دستور sql كه ميشه همينو به يه ديتا ست داد ولي مشكل در فايل RPT يه كه توسط ويزاردش بايد حتما به يه بانك و جدول مخصوصي جهت چيدن فيلد ها وصل بشيم در صورتي كه من اين امكانم گذاشتم كه كاربر هر فيلي رو كه دوست داشته باشه در گزارشش بياره به طور كلي فيلد هاي من از قبل مشخص نيستن موقع generate شدن دستور sql مشخص ميشه - اگه كامپوننتي براي چارت داريد ممنون ميشم معرفي كنيد

_H2_
12-05-2009, 23:54
سلام

... كه توسط ويزاردش بايد حتما به يه بانك و جدول مخصوصي جهت چيدن فيلد ها وصل بشيم ...
اگر شما در پروژه تان یک TypedDataSet داشته باشید، نیازی به دادن Connection مستقیم در ویزاد نیست و اصولاً اینکار چندان کد منعطفی به شما نمیدهد.
شما باید یک DataSet به پروژه تان اضافه کنید و سپس ویزاد را اجرا کنید ...
در زمان انتقال اطلاعات هم خودتان با DataAdapter و هم Connection که میخواهید دیتال را خوانده و سپس با متد SetDataSource از شی CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportClass یک DataSet پر شده و آماده را تحویل کریستال میدهید.

... من اين امكانم گذاشتم كه كاربر هر فيلي رو كه دوست داشته باشه در گزارشش بياره به طور كلي فيلد هاي من از قبل مشخص نيستن موقع generate شدن دستور sql مشخص ميشه ...
اگرفیلدهایتان مشخص نباشد با کریستال مشکل خواهید داشت و باید از گزارش سازهای پیشرفته تر استفاده کنید یا مثل روشهای عصر حجری، تمام فیلدها را قرار دهید و Visible آنها را کنترل کند!!!

... اگه كامپوننتي براي چارت داريد ممنون ميشم ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید.