PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی در مورد اندازه ی صفحات

b3dnet
05-05-2009, 10:16
با سلامی دیگر
سواله دیگه ای که داشتم این هستش که من برای ساخت یه تابلو که ابعاد اون 2*7 متر هستش باید ابعاد صفحه هم همین 7 متر باشه یا میشه با مغیاس کوچیک کار کرد و بعد تو ابعاد بزرگ چاپ کرد..؟
مشکلی که دارم اینه که وقتی ابعاد بزرگ میشه حجم صفحه بسیار بالا میره و برای یه افکت ساده کلی وقت میگیره...
ممنون میشم راهنماییی کنید...

aram_nfs
05-05-2009, 10:44
صفحاتی که در این اندازه چاپ میشن باید با ریزولیشنی برابر با 100 انتخاب کنی اینجوری حجمش کمتر میشه

ولی اگه بازم سیستم این توانایی رو نداشت می تونی کار رو توی مقیاس کوچیک کار کنی و بعد از نهایی شدن طرح اون رو توی اندازه اصلی اعمال کنی برای راحتی کار می تونی از امکان smart object و layer mask استفاده کنی که بتونی تو اندازه بزرگتر هم اعمالش کنی

ولی بهترین راه استفاده از شیپ ها و واحد های تصویری ویکتور هست که اینطوری مشکلت فقط با بزرگ کردن فایل اصلی حل میشه

شاد باشی و آرام

b3dnet
05-05-2009, 10:49
ممنون دوست عزیز
میشه بیشتر برام توضیح بدی
من یه مقدار توی Phptoshop مشکل دارم...
اگه میشه با در مورد شیپ ها و رزولیشن بیشتر برام توضیح بده...
ممنون

aram_nfs
05-05-2009, 12:50
خوب ریزولیشن تعیین کننده تعدا پیکسل های موجود توی واحد سطح هست که معمولا با نقطه در اینچ (dpi) سنجیده میشه که هنگام ایجاد فایل توی بخش تنظیمات این قسمت هم وجود داره که می تونی ریزولیشن رو انتخاب کنی

و اما شیپ، شیپ ها آبجکت هایی هستن که اونها با استفاده از خواص ویکتور تعریف میشه نه به صورت پیکسلی که در صورت تغییر اندازه افت کیفیت پیش میاد

می تونی از pen و شیپ های آماده استفاده کنی

همیه اینها توی ابزار های فتوشاپ موجود هست هم shape هم pen که برای شیپ توی این انجمن بانکی هم وجود داره که می تونی شیپ های مرتبط با کارت رو از اونجا دانلود کنی

b3dnet
05-05-2009, 12:57
ممنون دوست عزیز
خیلی لطف کردی
فهمیدم باید چی کار کنم...