PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : CPU Usage همیشه روی 100 % هست !

I Walk Alone
05-05-2009, 00:56
سلام دوستان
قبل از شروع مشخصات سخت افزاری سیستمم رو میگم :

Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80GHz
L2 Cache: 256 KB
Memory: 768 MB ( معمولا 36 % در حال مصرف هست )
Mainboard: P4V88+

Video Card: NVIDIA GeForce 6200A
Mode: 1024*768 With 32 bit Color depth

خب حالا مشکل اساسی سیستم رو بگم :

سرعت کامپیوتر اینقدر پایین است که وقتی اهنگ یا ویدیویی با Windows Media Player در حال پخش هست من هیچگونه کاری نمیتونم با کامپیوتر انجام بدم وگرنه سیستم هنگ میکنه !

اگه در سایتی فلش باشه مرورگر به شدت سرعتش میاد پایین و کلا سرعت کامپیوتر هم میگیره !

بعد از انجام یک بازی معمولی که با گرافیک 128 هم اجرا میشه سیستم نیاز به ریستارت داره ! در غیر اینصورت باز هم سیستم هنگ میکنه !

در اواخر اتمام دانلود یک فایل 200 MG سیستم به طور کلی هنگ می کند و فقط برنامه مدیریت دانلود اجرا می شود !

CPU Usage همیشه روی 100 % هست و تمام فعالیت کامپیوتر رو کند کرده ! :18:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

از کی اینطوره شده ؟!

1 ماه !
بنده یک بار کارت گرافیکم سوخت و الان کارت گرافیک 128 دارم اما این رو هم بگم که 1 سال پیش گرافیک 256 داشتم و این مشکل رو نداشتم !

1- بنظر شما من اگه CPU رو عوض کنم این مشکل حل میشه ؟ قیمت یه CPU خوب در کل چنده ؟
2- من بعضی جاها شنیدم که این یک ویروس است که کل فضای CPU رو اشغال میکنه ! ایا انتی ویروسی وجود داره که این ویروس رو از بین ببره ؟
3- مشکل میتونه از نابرابر بودن رم و گرافیک باشه ؟ ( گرافیک 128 و رم 768 )
4- ایا بخاطر قدیمی بودن نوع کارت گرافیک است ؟ (AGP)
5- بنظر شما کلا باید سیستم رو ارتقا بدم ؟ :41:
6- با تمیز کردن فن CPU و RAM بهتر خواهد شد ؟

دیگه چیزی به ذهنم نمیاد ! یه دنیا ممنون میشم اگه بتونید من رو در حل کردن مشکلم راهنمایی کنید ! :11:

Stream
05-05-2009, 05:53
1- بنظر شما من اگه CPU رو عوض کنم این مشکل حل میشه ؟ قیمت یه CPU خوب در کل چنده ؟خیر، CPU شما هر چی باشه همیشه نباید در 100 درصد لود کار کنه.

2- من بعضی جاها شنیدم که این یک ویروس است که کل فضای CPU رو اشغال میکنه ! ایا انتی ویروسی وجود داره که این ویروس رو از بین ببره ؟امکانش وجود داره.
به Task Manager برید و از تب Processes ببینید چه Process ای CPU Usage اتون رو صد درصد کرده. از روی اسم و Description اون می تونید متوجه بشید ویروسه یا نه. با سرچ کردن اسمش هم می تونید راه پاک کردنش رو پیدا کنید.

3- مشکل میتونه از نابرابر بودن رم و گرافیک باشه ؟ ( گرافیک 128 و رم 768 )
4- ایا بخاطر قدیمی بودن نوع کارت گرافیک است ؟ارتباطی نداره.

5- بنظر شما کلا باید سیستم رو ارتقا بدم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]باید نیازهای خودتون رو ببینید.
اگه با سیستمتون دانلود می کنید و فیلم نگاه می کنید نیازی به ارتقا ندارید.

6- با تمیز کردن فن CPU و RAM بهتر خواهد شد ؟تمیز کردن فن CPU ارتباطی به CPU Usage شما نداره و باعث میشه قطعات در دمای پایین تری کار کنند.

I Walk Alone
06-05-2009, 00:43
خیر فقط System Idle Process هشتاد درصد از CPU رو اشغال کرده !
من واقعا موندم چرا اینقدر سیستم کند عمل میکنه !
در ضمن وقتی سیستم رو روشن میکنم خوبه اما بعد از اجرا چند بازی یا نرم افزار سرعت به شدن افت می کنه !

zeus7610
06-05-2009, 11:21
گزینه system idle process مقدار بیکاری سی پی یو شما رو نشون میده. به نظر من اولین کارتون تعویض ویندوز و چک سیستم با یه آنتی ویروس آپدیت باشه. دوستمون استریم خیلی کامل جواب شما رو دادن. احتمال وجود اسپای و تروجان هم هست.

sinaset
06-05-2009, 22:05
سلام
من قبلانها
یک ویروسی گرفت سیستم که 100% توان سی پی یو رو به خودش داده بود ( البته شاید هم کرم )
و نمی زاشت سیستم کاری بکنه
ویروس رو پاک کردم درست شود
شما اول یک انتی ویراس مثل کاسپر اسپایی جدیدترین نسخه رو دانلود و نصب کنید و بعد سرچ کنید
و بعد اگر مشکلتون حل نشود ویندوز رو پاک کنید و از دوباره ویندوز رو نصب کنید

به احتمال 95% مشکل شما نرم افزار است
با تشکر

I Walk Alone
07-05-2009, 15:03
گزینه system idle process مقدار بیکاری سی پی یو شما رو نشون میده. به نظر من اولین کارتون تعویض ویندوز و چک سیستم با یه آنتی ویروس آپدیت باشه. دوستمون استریم خیلی کامل جواب شما رو دادن. احتمال وجود اسپای و تروجان هم هست.

ویندوز رو دو هفته پیش عوض کردم سرعت که بهتر نشد هیچ ! بدتر هم شد ! :41:
انتی ویروس NOD32 هم دارم و اپدیت هست ولی هیچ ویروسی پیدا نمیشه !

دوستان نرم افزاری وجود داره که من بتونم دمای CPU رو بسنجم ؟!

fardad2003
09-05-2009, 21:41
دوست عزیز مشکل شما Virus هست البته Active شده و ویندوز شما صدمه دیده باید ویندوز تعویض بشه بعد از تعویض درایو هات رو باز نکن و با من تماس بگیر شماره داخل پروفایل هست ویا fardadxp@yahoo.com

I Walk Alone
14-05-2009, 19:08
سلام
دیروز دمای CPU رو در حالت مشغول بودن سیستم نگاه کردم روی 86 درجه سانتیگراد بود !
الان کیس رو باز کردم یه پنکه هم جلوشه ! دما به 70 درجه سانتیگراد رسید و کارایی سیستم هم خیلی خوب شده ! (در حالت مشغول)

خب من چیکار میتونم بکنم که دمای CPU متعادل بشه یا به 50 درجه سانتیگراد برسه ؟!
در ضمن دمای Mother Board هم روی 32 درجه سانتیگراد هست !

Lamanta
15-05-2009, 00:02
مال یه ویروسه
مال منم قبلا اینجوری میشد
برو توی task بعد برو توی تب دوم و اوون برنامه ای که بیشتر از همه از CPU استفاده می کنه (به غیر از system idle process )
رو END کن

sinaset
16-05-2009, 16:13
سلام دوست من
برای اینکه بهتر متوجه بشید که ایا ویروس دارید یا مشکلی سخت افزار
یه هاردیسک از یکی از دوستانتون قرض بگیرید و به تنهایی ( هارد خودتون در کنارش نباشه) بزارید روی سیستم
ببینید ایا بازم هم همین مشکل رو دارید

دوست عزیر دما سی پی یو شما بالاست
هر چه سریعتر اقدام فرمایید