PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست نرم افزار براي فارسي كردن برنامه ها

masoud khan
10-02-2006, 01:31
دوستان يه برنامه مفيد وعالي براي فارسي كردن نرم افزارها معرفي كنيد حتي المقدور با سريال يا كرك
ممنون ;)

ebilove
10-02-2006, 01:35
سلام

نرم افزار هكرسورس خيلي مشهوره من كه ازش خوشم اومد
تو همين سايت سرچ كن پيدا ميكني
پيدا نكردي بگو برات اپلود كنم

اينم سايتش
برو واسه اانلود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hatef_4541
10-02-2006, 01:56
يكي از دوستان به ريسورس هكر اشاره كرد ( ResHack )

اما به نظر من از PE Explorer استفاده كن كه خيلي امكانات ديگه هم داره.

tohave
10-02-2006, 04:16
سلام

فکر میکنم یه کم بهم ریخته!! آخه این دوستمون برنامه ای برای فارسی کردن برنامه ها میخوان که باید گفت غیر ممکنه. اگه خود برنامه بهتون امکان اضافه کردن یا تغییر دادن رو نده، محاله بتونین اینکار رو بکنین.

شما میتونین با برنامه های جانبی نظیر مریم تو برنامه ها فارسی بنویسین ولی با ریسور هکر و غیره هیچ تغییری نمیتونین در اینباره بدین.

اگه دوستان میتونن آموزش فارسی کردن برنامه ها رو با ریسور هکر یا برنامه های مشابه بدن خیلی خیلی خیلی ممنون میشیم

soltany
10-02-2006, 12:20
نرم افزار هاي زيادي هست مثلا همان طور كه بچه ها گفتند resource hacker و pe explorer هست و نرم افزار ديگري به نام resource tuner و براي فايل هاي ساخته شده توسط vb نرم افزار vb reformer و براي تغيير در در اطلاعات سرآيند ها نرم افزار pe tools براي اضافه كردن فايل هاي dll نرم افزار iid king و ... وجود دارد كه هركدام را خواستي بگو برات آپلود كنم

R£ɀД
10-02-2006, 12:46
سلام

فکر میکنم یه کم بهم ریخته!! آخه این دوستمون برنامه ای برای فارسی کردن برنامه ها میخوان که باید گفت غیر ممکنه. اگه خود برنامه بهتون امکان اضافه کردن یا تغییر دادن رو نده، محاله بتونین اینکار رو بکنین.

شما میتونین با برنامه های جانبی نظیر مریم تو برنامه ها فارسی بنویسین ولی با ریسور هکر و غیره هیچ تغییری نمیتونین در اینباره بدین.

اگه دوستان میتونن آموزش فارسی کردن برنامه ها رو با ریسور هکر یا برنامه های مشابه بدن خیلی خیلی خیلی ممنون میشیم

tohave جان این کار نه تنها غیر ممکن نیست بلکه هر تازه کاری هم که 1 ساعت با این برنامه ها مخصوصا ریسورس هکر کار کنه همه چیز دستش میاد.
به عنوان مثال برای فارسی کردن برنامه یاهومسنجر با برنامه ریسورس هکر باید کار های زیر رو بکنین :
از داخل برنامه ریسورس هکر فایل خاصی از یاهومسنجر به اسم res_msgr.dll رو باید باز کنین ( برای هر نرم افزاری باید فایل های مختلف نرم افزار رو باز کنی و امتحان کنی تاببینی فرم های اون نرم افزار مورد نظر در کدوم فایل هست ) بعد که این فایل رو باز کردی در سمت چپ برنامه ریسورس هکر یکسری فولدر میاد که باید فولدر Dialog رو باز کنی و بعد دونه دونه دنبال فرم یا پنجره مورد نظر در نرم افزارت بگردی و وقتی که فرم مورد نظر رو پیدا کردی می تونی توش دستکاری کنی و فارسیش کنی یا چیزی بهش اضافه کنی و ... و در آخر هم كه save مي كني و كار تموم ميشه.

mehdi_7070
10-02-2006, 14:18
البته اين جور نرم افزارها براي تغيير در برنامه هستند ، منتهي اين را بگم كه گاهي اوقات نمي تونيد مثلا با ريسورس هكر اين كار را بكنيد ...
مثلا برنامه هايي كه با ويژوال بيسيك نوشته ميشند را ريسورس هكر كاريشون نداره !!!!!!!!!
يا اينكه برنامه پك شده باشه و شما نمي تونيد تغييرات لازم را اعمال كنيد ...
پس وجود اين برنامه ها به تنهايي گاهي اوقات فايده نداره .

tohave
10-02-2006, 21:22
سلام

Reza_S عزیز

وقتی یه برنامه پَک شده باشه و شما بعد از نصب کردن فایلهاش رو دستکاری کنی دیگه نمیتونی جمعش بکنی و یه پَک ایجاد کنی. البته مثال نیمرو درست کردن میتونه توضیح بده: شما تخم مرغ رو میشکنی که نیمرو درست بشه (برنامه رو نصب میکنی) ، بعدش نمیتونی نیمرو رو جمع کنی و تخم مرغ درست کنی !! حالا فایل دستکاری شده در دستگاه مربوطه جواب میده ولی نمیتونه مورد استفاده در ساخت فایل ستاپ باشه.

و زمانی که شخص قادر به ترجمه فایلهای انگلیسی به فارس هست! چه نیازی به ترجمه فایل داره!

اینها دانسته های من هستند و شاید اشتباه میکنم. لطفا اگر راه دیگری بلد هستید که فایل ستاپ یک برنامه رو تبدیل به فارسی کرد ، بطوری که بتونه مورد استفاده همه قرار بگیره، آموزش آنرا در تالار بگذارید

R£ɀД
10-02-2006, 23:39
tohave جان راستش تا حالا دوباره فايل دستكاري شده رو پك نكردم كه جواب شما رو بدونم . ولي خوب مثلا شما ياهو مسنجر رو فارسي كردي مي توني اون فايلي رو كه روش تغيير دادي رو كپي كني و به هر كسي كه خواستي بدي و يا يك پك مانند بسازي و بگي كه اون فايل دستكماري شده رو جايي كه برنامه نصب شده كپي كنه.

masoud khan
11-02-2006, 02:55
دوستان واقعا ممنون من برنامه esourcehacker رو داشتم ازش راضي نبودم ولي اين برنامه جديدترو دارم ميگيرم
از همتون ممنون فقط اگر سريالشو داريد بدين

masoud khan
12-02-2006, 12:47
فقط من هر چي سر و كله زدم طريقه كارشو ياد نگرفتم يكي يه توضيح بده

R£ɀД
14-02-2006, 00:04
masoud khan عزيز اگه از برنامه PE Explorer استفاده مي كني وقتي كه فايل مورد نظر رو با اين برنامه باز كردي فقط من و شما مي تونيم از قسمت resource viewer/ editor اون استفاده كنيم . چون قسمت هاي ديگرش خيلي خيلي پيشرفته هست و ما فعلا سر در نمياريم. پس وقتي فايل رو باز كردي قسمت resource viewer/ editor رو بيار و تغييرات دلخواه رو بده. ( كه همين كار رو با برنامه resource hacker خيلي راحت تر مي توني انجام بدي. آخه برنامه PE Explorer خيلي خيلي نسبت به resource hacker پيشرفته تر هست.)

hatef_4541
14-02-2006, 01:17
آقا اگه با pe explorer مشكل داري از resource Tuner استفاده كن ! محصول يك جا هست !
در واقع اين resource Tuner هميني هست كه تو pe explorer هست اما مستقل.

قسمت هاي ديگه اين pe explorer همچينم خفن نيست ! ديباگر و disassembler و .... هست.

mona khanoom
14-02-2006, 01:42
soltany ..با سلام اگر ميشه برنامه هايي كه معرفي كرديد اپلود كن...ممنون

ebilove
14-02-2006, 05:22
سلام

اپلود نميخواد
كدومشونو ميخواي

PE EXPLORER
Version 1.98

2.7 Mb

TUNER
Version 1.97

2.0 Mb

اينم صحفه اي كه لينكا رو گزاشته

بدرود

Omran_MB
14-02-2006, 10:07
با سلام خدمت همه دوستان.
حالا اين فايلهايي رو كه گفتيد پك شدند هيچ طوري نميشه تغييراتي توش انجام داد.
با همه برنامه هاي بالا من كار كردم ولي بعضي فايلها بخصوص فايلهاي ايراني پك شده اند مثلا با برنامه Upx كه خوب راحت باز ميشن. ولي بقيه فايلها رو چطوري ميشه باز كرد.
بعضي فايلها رو كه باز ميكني فقط آيكون و ورژن ميزاره و با اينكه عكس و صفحه داره نمي تونه بياره و يا مياره و نمي تونه باز كنه.
من حالا ميخام اين فايلها رو باز كنم و تغييراتي توش بدم بايد چيكار كنم...

hatef_4541
14-02-2006, 18:01
دوست عزيز شما با برنامه PEid ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ميتوني بفهمي با چي پك شده يا با PE Sniffer بعد راحت ميري دنبال UnPack . اكثرا packer ها الان دارا آنپكر هاي آماده هستند. :)

Omran_MB
14-02-2006, 21:19
خوب راجبه Unpaker ها يه توضيحي بده و چجوري ميشه اونا رو پيدا كرد.
منظورم اگه داري بذار لطفا...

hatef_4541
15-02-2006, 01:07
دوست عزيز شما اسكن فايل رو با PEiD ! بعد كه فهميدي چه پكري هست به من بگو اسمش رو . اگر UnPacker داشته باشه براتون ميذارم !

EHSANRF
16-02-2006, 10:49
من نسخه فارسي شده هكر ريسورس رو دارم
البته كار خودمه .
هر كي مي خواد بگه براش بفرستم.

reza_2006
24-03-2006, 18:12
من ميخوامش فقط يه توضيح بده چه جوري کار ميکنه