PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوختن مادربورد

ushuaia
03-05-2009, 13:33
سلام دوستان ...سوالی دارم چگونه مادربورد می سوزد ....اگر رم را در اسلات خود برعکس بزنیم چه اتفاقی می افتد و اولین قطعه ای که می سوزد چیست ..2-اگر سی پی یو خود به خود بسوزد چه مشکلی پیش می اید 3- bios چیست و اگر زمانی کار نکند چه اتفاقی رخ می دهد و وظیفه ان چیست ..........استاد ممنون می شوم در مورد سوختن یک قطعه مثل رم . کارت گرفیگ و سی پی یو و مودم ویا خود مادر بورد بیشتر توضیح دهید و اگر زمانی یکی از این قطعه ها بسوزد مثلا مادربورد بسوزد چه مشکلی پیش می اید............مرسی ..از خدا برای شما و خانواده تان ارزوی سلامتی دارم............:11::11::11::11:

alidanger_202
03-05-2009, 15:18
سلام دوستان ...سوالی دارم چگونه مادربورد می سوزد ....اگر رم را در اسلات خود برعکس بزنیم چه اتفاقی می افتد و اولین قطعه ای که می سوزد چیست ..2-اگر سی پی یو خود به خود بسوزد چه مشکلی پیش می اید 3- bios چیست و اگر زمانی کار نکند چه اتفاقی رخ می دهد و وظیفه ان چیست ..........استاد ممنون می شوم در مورد سوختن یک قطعه مثل رم . کارت گرفیگ و سی پی یو و مودم ویا خود مادر بورد بیشتر توضیح دهید و اگر زمانی یکی از این قطعه ها بسوزد مثلا مادربورد بسوزد چه مشکلی پیش می اید............مرسی ..از خدا برای شما و خانواده تان ارزوی سلامتی دارم............:11::11::11::11:

وقتی یک پارچ آب توش بریزی:31:
بر عکس جا نمی خوره اصلا:41:
خود به خود هیچی نمی سوزه ( مگه کم الکیه ):27:
جدای از شوخی این سوالات خیلی کلی است خیلی خیلی مثلا سوختن مادربرد (که بهتره بگیم از کار افتادن قطعه ای از مادربرد ) یا cpu میتونه دلایل زیادی داشته باشه منجمله آب شربت، اورکلاک ناشیانه، نوسان برق ، خرابی پاور و ....... رم و اسلایتش هم طوری ساخته شده که احتمال اشتباه نیست (با یکم خیلی کم دقت )
bios هم به طور کلی و با زبان عامیانه (تخصصی اش رو دوستان بگن ) وظیفه هماهنگی سخت افزار (گرافیک cpu هارد و .. ) رو داره (اطلاعات بیشتر در
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید )
اگر مشکلی برای مادربرد یا cpu پیش بیاد در ویندوز صفحه آبی مشهور می آد یا سیستم بوت نمیشه و یا ....

zeus7610
03-05-2009, 15:53
به دلایل مختلفی می شه مادربورد بسوزه. مثلا اگه پاورت ولتاژ درست به سیستم نرسونه. 2- اگه رم رو برعکس جا بزنی که البته کامل جا نمی ره ولی میشه که جا زد اول خود رمت میسوزه اگه زیاد بمونه اسلات مادربورد هم آسیب می بینه. (این اتفاق برای من افتاده) 3-بصورت ساده میگم: Bios=Basic Input Output System یک آی سی است که روی مادربورد قراردارد و اطلاعات ابتدایی را برای سیستم فراهم می کند. یک قسمت از اطلاعات مربوط به سیستم است. (مثل دیتکت سی پی یو و رم و ...) و یک قسمت برای یوزر مثل ساعت و پسورد و ....
دلایل سوختن یک قطعه زیاد است که البته تو تاپیکهای مختلف در موردش بحث شده است. اگه مادربورد بسوزه هبچ علائمی نشون نمیده و مثلا اگه رم رو از جاش در بیاری دیگه بوق رم نمی زنه. (همین روش یکی از روشهای تست قطعات است که اگه بوق رم نزنه میری سراغ مادربورد و سی پی یو)..

mahziar123
30-05-2011, 14:06
سلام

مدتی پیش رم را بر عکس جا زدم ودیگر کامپیوتر بالا نیا مد

حالا از کجا با ید بفهمم که رم سوخته یا اسلات

و متاسفانه رم دیگری ندارم که باهاش تست کنم

اگه میشه یه راهنمایی بکنید:41::41::41:

mehran gorji
30-05-2011, 18:08
عزیزم اگر منظورت سلامت مادربورد است شما باید رم را برداری و بوق به مادربورد وصل باشد اگر صای بوق ممتد امد 100% مادربورد سالم است.
از سلامت اسلات هم باید خودت ببینی که سولفاته{سیاه}شده است یا نه.
با شستن تینر مشکل حل میشود.
اما سعی کن جای اسلات بعدی رم را جا بزنی.
رم را باید روی سیستم دیگه تست کنی.
اما 80% این مشکلات رم میسوزد.
10% با شستشو حل میشود 10% هم جفت میسوزه.

Dj_aghamajid
30-05-2011, 20:20
سلام

مدتی پیش رم را بر عکس جا زدم ودیگر کامپیوتر بالا نیا مد

حالا از کجا با ید بفهمم که رم سوخته یا اسلات

و متاسفانه رم دیگری ندارم که باهاش تست کنم

اگه میشه یه راهنمایی بکنید:41::41::41:
به احتمال زیاد رم سوخته!
شما رم رو روی یه اسلات دیگه نصب کن ببین چی میشه!
اگه بالا نیومد رم رو بردار و طبق سفارش دوستمون عمل کن تا مشخص بشه مشکل از مادربرد هست یا نه؟

mahziar123
02-06-2011, 11:12
عزیزم اگر منظورت سلامت مادربورد است شما باید رم را برداری و بوق به مادربورد وصل باشد اگر صای بوق ممتد امد 100% مادربورد سالم است.
از سلامت اسلات هم باید خودت ببینی که سولفاته{سیاه}شده است یا نه.
با شستن تینر مشکل حل میشود.
اما سعی کن جای اسلات بعدی رم را جا بزنی.

چه طور باید بوق مادر برد را فعال کرد:2::2::2:

Dj_aghamajid
03-06-2011, 20:04
چه طور باید بوق مادر برد را فعال کرد:2::2::2:
قبل از اینکه خراب بشه، بوق میزد؟

mahziar123
05-06-2011, 10:55
قبل از اینکه خراب بشه، بوق میزد؟

نه قبلا بوق نمیزد:2:

mahziar123
08-06-2011, 15:18
سلام
زمانی که رم رابرعکس زدم مادر بوردم جرقه ای زد:2: اول فکر کردم اسلات سوخته :18:ولی امروز دیدم بعضی از قسمت های مادر بوردم سیاه شده :5::5: حالا باید چیکار کنم:24:

اگه با الکل صنعتی بشورم درست میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahziar123
09-06-2011, 09:27
کسی نیست کمک کنه:41:

mehran gorji
09-06-2011, 15:43
از اون قسمت هایی که سوخت عکس بگیر و تو سایت اپ کن تا ببینیم.
اما اگر منظورت سیاه شدن اسلات است.
رو را دیگر در ان قرار نده
. احتمال اینکه رم سوخته باشد زیاد است.
طبق سفارش بالا

---------- Post added at 05:43 PM ---------- Previous post was at 05:42 PM ----------

نه قبلا بوق نمیزد:2:
از سیستم فروشی ها یا تعمیرگاه ها speaker تهیه کنید و روی main نصب کنید.
روی مادربرد علامت speaker است

zahrac
26-11-2012, 17:02
سلام دوستام به کمک فوری نیاز دارم لپتابم ذوشن نمیشه ینی فقط چراغهای لمسیش روشن میشه و چراغ موسش روشن میشه ولی مانیتور بالا نمیاد تست کردم از مانیتور نیست
چندجا فرستادم گفتند ازگرافیکشه چندجا دیگه گفتند مادربوردش سوخته لکه های سیاه روش دیده شده و سی پی یوشو سوخته
موندم چیکار کنم حرف کیو باور کنم

EXTREME
26-11-2012, 17:08
سلام دوستام به کمک فوری نیاز دارم لپتابم ذوشن نمیشه ینی فقط چراغهای لمسیش روشن میشه و چراغ موسش روشن میشه ولی مانیتور بالا نمیاد تست کردم از مانیتور نیست
چندجا فرستادم گفتند ازگرافیکشه چندجا دیگه گفتند مادربوردش سوخته لکه های سیاه روش دیده شده و سی پی یوشو سوخته
موندم چیکار کنم حرف کیو باور کنم

یعنی لپ تاب روشن میشه ولی تصویر نمیده ؟