PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از گوشی قرن 21 خود چه انتظاراتی دارید؟

yashgin128
02-05-2009, 11:02
با سلام
تصور کنید بهترین مهندسان و دانشمندان دنیا جمع شده اند و می خواهند بهترین و کامل ترین گوشی دنیا را بسازند و از شما هم درباره همه قسمت های این گوشی(از طراحی گرفته تا امکانات)پرسیده اند.شما چه پاسخی خواهید داد؟
دوستان اینجا مکانی است که هرکس آزادانه می تواند به بیان آرزوهای دور یا نزدیک خود در مورد این گوشی خیالی بپردازد.

منتظر نظرات شما هستیم.
موفق باشید

yashgin128
02-05-2009, 11:04
لطفا به نکات زیر توجه کنید
دوستان سعی کنید از ارزو ها یا تکنولوژی استفاده کنید که به واقعیت (حداکثر چند سال دیگر)نزدیک باشد
نظرات دوستان محترم بوده واز تمسخر یا توهین دیگر دوستان بپرهیزید
از تعصبات خود بر روی مدل یا برند خاصی سخن به میان نیاورید
منتظر نظرات شما هستیم.
موفق باشید

yashgin128
02-05-2009, 11:06
شاید از اولین آرزوهای من در قبال همچین گوشی اینه که:
گوشی به یک ویدئو پروجکتور قوی مجهز باشد طوری که بتوان در هر جایی و با هر میزان نوری
تصاویر یا فیلم را با کیفیت بالایی مشاهده نماییم.اندازه تصویر هم 1در1 متر 1.5 در1.5 فکر کنم خوب باشد
با این امکان می توانیم تو اتاقمان یا تو سفر عکسها و کلیپ ها را با اندازه بزرگ تماشا کرد .
با این تکنولوژی دیگه نیازی با سینما نیست چون سینما رو همه جا همراه خودمان داریم

yashgin128
02-05-2009, 11:07
یکی دیگر از آرزوهای من وجود یک کارت ----- قوی درون این گوشی که بتوان در هر نقطه ای از دنیا
که باشیم هم تمامی کانال های ماهواره رو داشته باشیم و هم اینکه با یه اینترنت دو طرفه و با سرعت نور هم دانلود کنیم و هم وبگردی تقریبا این همون چیزیه که می توان با کارت ----- و یه دیش تو کامپیوتر پیاده سازی کرد که علاوه بر تماشای ماهواره به اینترنت آفلاین هم دسترسی داریم که مثلا روزی حدود 10 تا 20 از جدیدترین فیلم های حتی در حال اکران رو میشه دانلود کرد.
البته در درون گوشی به یه چیزی مثل دیش هم برای گیرنده نیاز داریم که دوستان باس فکرش باشن

Michael Ropy
02-05-2009, 12:13
شاید از اولین آرزوهای من در قبال همچین گوشی اینه که:
گوشی به یک ویدئو پروجکتور قوی مجهز باشد طوری که بتوان در هر جایی و با هر میزان نوری
تصاویر یا فیلم را با کیفیت بالایی مشاهده نماییم.اندازه تصویر هم 1در1 متر 1.5 در1.5 فکر کنم خوب باشد
با این امکان می توانیم تو اتاقمان یا تو سفر عکسها و کلیپ ها را با اندازه بزرگ تماشا کرد .
با این تکنولوژی دیگه نیازی با سینما نیست چون سینما رو همه جا همراه خودمان داریم گوشی Samung i7410 از 5 تا 50 اینچ تصویر میده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4870x2
02-05-2009, 19:19
من ارزو دارم بشه با گوشي ها كار هايي رو كه مي شه با كامپيوتر كرد انجام داد مثلا باهاش برنامه نويسي كرد يا 3d max كار كرد
بعدش مي شد كه گوشي ها نازك تر و سبك تر بشن راستي دوربين هاي فوق قدرتمند رو روي گوشي ها ببينيم چيزي شبيه به idou  

m654
02-05-2009, 21:02
من ارزو دارم بشه با گوشي ها كار هايي رو كه مي شه با كامپيوتر كرد انجام داد مثلا باهاش برنامه نويسي كرد يا 3d max كار كرد
بعدش مي شد كه گوشي ها نازك تر و سبك تر بشن راستي دوربين هاي فوق قدرتمند رو روي گوشي ها ببينيم چيزي شبيه به idou  
اخیرا اینتل داره امکان پردازش های سریع تر رو برای دستگاه های همراه با فناوری ابر (سخت افزار کرایه ای) بررسی می کنه جایی که پردازش های شما به طور در لحظه و بر خط انجام خواهند شد؛ حجم هم کنترل خواهد شد.

m654
02-05-2009, 21:07
نمایشگر های پرتوافکن وزن را کاهش خواهد داد و فناوری هایی همچون این ایده ترکیبی، در انتخواب سریع تر مؤثر خواهد بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

behzad1280
03-05-2009, 11:11
خیلی جالبه ..
اما فکر نمی کنم ویدئو پروجکشن قوی و درست و حسابی رو بشه توی یه گوشی جمع و جور سر هم کرد .. بخاطر اینکه محدودیت های فیزیکی و اپتیکالی داره .. اینجا دیگه با دیجیتال روبرو نیستیم که سرعت رشد تکنولوژی زیادی داشته باشه ..

عمر باطری و داغ کردن لامپ و .. محدودیتهای ویدئو پروجکشن هستن ..

.

behzad1280
03-05-2009, 11:13
اینکه جدیداً دارن FM Transmitter رو توی خود گوشی تعبیه میکنن برام یه ایده بود که واقعیت پیدا کرد ..

.

behzad1280
03-05-2009, 11:16
دیدن فیلم و تلوزیون ، توی یک نمایشگر کوچیک دو یا سه اینچی زیاد لطفی نداره .. اون هم زمانی که lcd های 46 و 50 و 60 اینچ با هم رقابت دارن ..
پس فکر نمی کنم زیاد بشه باهاش حال کرد ..
تنها واسه دیدن بازی فوتبال سر کار مناسبه !

.

behzad1280
03-05-2009, 12:11
تا حالا چه ابزارها و وسایلی رو توی یک گوشی موبایل دیدیم؟

01- دفترچه تلفن و یادداشت و ساعت و کرنومتر و تایمر و تقویم و لیست یادآوری کارها و ...
02 - بازی های دیجیتال و نرم افزارهای مرجعی مثل دیکشنری و فرهنگ دارو و کتابهای الکترونیکی و ...
03 - پخش کننده موسیقی و ظبط کننده صدا و پخش فایلهای تصویری و ...
04 - دوربین عکاسی و فیلم برداری
05- دستگاه مکان یاب GPS
06 - چراق قوه !
07 - رادیو FM و AM ...
08 - پورت اینفرارد و ریموت کنترل (که استقبال زیادی نشد) ..
09 - فن آوری بیسیم یا Push To Talk
10 - ماشین حساب معمولی و مهندسی و ...
11 - ویدئو پروجکشن (هرچند ضعیف) ..
12 - اسکنر کارت ویزیت ..
13 - قدم شمار
14 - نقاله و شاقول (با استفاده از شتاب سنج داخلی)
15 - فرستنده موج FM ( همون FM Transmitter) ..
16 - ارتباط با اینترنت و استفاده ازابزارهای اینترنتی و GPRS و ..
17 - ارتباط بلوتوث با وسایلی مثل هدست و یا گوشی ها و رایانه ها و ..
18 - تلوزیون دیجیتال و آنالوگ (نسخه چینی!)
19 - صفحه کلید کامل QWER
20 - تاچ اسکرین و مولتی تاچ و امکانات صفحه و کلیدهای لمسی و ..
21 - ...

دیگه نمی دونم .. چیزی رو جا انداختم ؟؟؟

واقعاً نمیتونم حدس بزنم بجز بهبود کارایی و عملکرد همین چیزهایی که گفتم بعلاوه کیفیت باطری و آنتن دهی و تماس بدون نویز ، میشه چه انتظارات دیگه ای از یک گوشی داشت ؟؟؟؟

.

m654
03-05-2009, 14:47
خیلی جالبه ..
اما فکر نمی کنم ویدئو پروجکشن قوی و درست و حسابی رو بشه توی یه گوشی جمع و جور سر هم کرد .. بخاطر اینکه محدودیت های فیزیکی و اپتیکالی داره .. اینجا دیگه با دیجیتال روبرو نیستیم که سرعت رشد تکنولوژی زیادی داشته باشه ..

عمر باطری و داغ کردن لامپ و .. محدودیتهای ویدئو پروجکشن هستن ..

.
پیوند شده؛ اگر واست ممکن باشه ببینش.

بی باک بی بال
04-05-2009, 17:36
گوشی که با ذهن کار کند یعنی فرمان های ذهن را قبول کند

yashgin128
06-05-2009, 13:24
سلام
مثل اینکه اینجا قرار شد از تراوش های ذهنتان استفاده کنید
اگر میل به انجام آرزوها در بشر نبود الان ما هنوز غار نشین بودیم .اینکه میگید موبایل به تهش رسیده کاملا اشتباه
زمان همه چیز رو نشان خواهد داد

4870x2
19-05-2009, 15:10
گوشي هايي كه بازي هاي فوق گرافيكي براشون عرضه بشه
يه چيزي مثل گرافيك قوي روشون نصب كنن

بی باک بی بال
20-05-2009, 07:30
کاش یه گوشی می ساختند که بره نون بگیر خوبه بود

R@R#M@N
20-05-2009, 11:58
یه تاپیک خیلی قدیمی داشتیم راجع به این بحث
خیلی جالب بود !! آخراش دیگه خیلی فان شده بود
یارو میگفت میخوام بره واسم چک پاس کنه و چمن بزنه و ...
ولی تاپیک خوبی بود

بی باک بی بال
22-05-2009, 16:55
یه تاپیک خیلی قدیمی داشتیم راجع به این بحث
خیلی جالب بود !! آخراش دیگه خیلی فان شده بود
یارو میگفت میخوام بره واسم چک پاس کنه و چمن بزنه و ...
ولی تاپیک خوبی بود
کاش بچه رو دستشویی
میبرد

4870x2
22-05-2009, 17:01
کاش بچه رو دستشویی
میبرد
يه ربات بخر خودت رو راحت كن

Grand
22-05-2009, 17:38
امیدوارم در آینده نیاز به شارژ باطری گوشی نباشه یعنی یک باطری برای گوشی بذارند تا سه چهار سال کار کنه :)

امیدوارم در آینده جایی روی کره خاکی نباشه که گوشی آنتن نده :)

امیدوارم در آینده حافظه‎‏های گوشی ظرفیت و سرعت بسیار بالایی داشته باشند :)

امیدوارم در آینده گوشی‎ها بتونند با کیفیت و رزولوشن بسیار بالا فیلم برداری کنند و با امکان انتخاب تعداد فریم در ثانیه؛ مثلاً بین 24 تا 600 فریم در ثانیه بتونیم فیلم تهیه کنیم :)

امیدوارم در آینده هزینه مکالمات و خدمات تلفن همراه بسیار پایین باشه (البته این به خود گوشی ربطی نداره) :)

فعلاً همین‎ها به ذهنم رسید

mahsai
22-05-2009, 18:04
خوب میشد اگه گوشی این قابلیت رو داشت که امواج رو بفرسته و برگشتش رو بگیره و امکان تشخیص اجسام رو با ذکر دقیق فاصله داشت.تو شب هم کارایی داشت.دقیق نمیدونم ولی حدس میزنم یجور رادار ولی با قدرت و برد کمتر.

بی باک بی بال
28-05-2009, 17:36
امیدوارم یه گوشی بسازن که ایرانی باشد بس

Hessam_7800gtx
28-05-2009, 18:38
پردازنده خوب (حد اقل 1 ghz) یاشته باشه و دارای کارت گرافیک باشه تا بتونیم باهاش بازیای خفن بزنیم تو رگ!!

behzad1280
28-06-2009, 14:13
کاشکی میشد گوشی تلفن آدم خودش محاسبه کنه که در طول شبانه روز چند کالری مصرف می کنیم و چند کالری غذا می خوریم.
یعنی خودش این کار رو اتوماتیک و بطور کاملاً دقیق انجام بده ‌ها ...

اگه این روئیا به واقعیت تبدیل می شد چی میشد ...
این هم از اون چیزهاییه که فکر نکنم هرگز عملی بشه ...

...

S@nti@go_s&k
29-06-2009, 00:07
سلام

پردازنده خوب (حد اقل 1 ghz) یاشته باشه

چند ماه پیش این گوشی ساخته شده

بوسیله toshiba

e.khafan!
29-06-2009, 21:23
من فقط میخوام باتریش 2450 میلی آمپری بشه . اگرم شد یه چراغ خوشگل با قابلیت های زیاد ( یه چیزی شبیه چراغ 73 ) داشته باشه . ( نگید که این دومی شده که نشده .)

dampayi
29-06-2009, 21:34
تو ایران !! این که زنگ بزنه زنگ بخوره!!
اس ام اس هم که تعطیله!

MCI
29-06-2009, 23:47
همه ی اینایی که گفتین درست ولی بعضی از این امکانات باید کار کنن یا نه

به قول دوستمون dampayi
تو ایران!!

Pami
30-06-2009, 00:15
يه دفعه بيان رو موبايل ها ريش تراش و مسواك و خلال دندون هم بزارن !!

ولي به نظرم بهترين ايده اي كه فعلا داره عملي ميشه Video Projector هست

behzad1280
30-06-2009, 09:09
ولي به نظرم بهترين ايده اي كه فعلا داره عملي ميشه Video Projector هست

نمیشه
یعنی در واقع یه ویدئو پروجکشن که راستی راستی 60 اینچ تصویر ایجاد کنه و نور و دوام باطری درست و حسابی داشته باشه و تو جیب هم جا بشه، نمیشه ..
تا حالا هم هر چی ساخته شده خیلی خیلی با یهویدئو پروجکشن راست و حسابی فاصله داره ..
دیجیتال که نیست این یکی دیگه! اپتیکاله با همه محدودیتهای اپتیکال ...

.