PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی

Benygh
01-05-2009, 16:02
سلام
من هارد جدیدم رو به چند درایو تقسیم کردم و بعد از کمی استفاده فهمیدم که یکی از درایو ها فضای لازم رو نمیتونه برای من فراهم کنه به همین دلیل در Manage ویندوز درایو رو با فضای خالی که از پاک کردن سایر درایو ها که خالی بودند Merge کردم !
ولی دو درایو به صورت زیر به هم Merge شده اند .
هنگام مرج کردن نیز پیامی مبنی بر اینکه درایور ها در صورتی که به این شکل مرج شوند به صورت Dynamic خواهند شد گرفتم و با قبول ان پیام تونستم به این شکل درایو هام رو با هم مرج کنم .
این هم عکس :
به نظر شما مشکلی ایجاد خواهد کرد ؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nw_nk
02-05-2009, 01:05
سلام
من هارد جدیدم رو به چند درایو تقسیم کردم و بعد از کمی استفاده فهمیدم که یکی از درایو ها فضای لازم رو نمیتونه برای من فراهم کنه به همین دلیل در Manage ویندوز درایو رو با فضای خالی که از پاک کردن سایر درایو ها که خالی بودند Merge کردم !
ولی دو درایو به صورت زیر به هم Merge شده اند .
هنگام مرج کردن نیز پیامی مبنی بر اینکه درایور ها در صورتی که به این شکل مرج شوند به صورت Dynamic خواهند شد گرفتم و با قبول ان پیام تونستم به این شکل درایو هام رو با هم مرج کنم .
این هم عکس :
به نظر شما مشکلی ایجاد خواهد کرد ؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام.

دیسک های Dynamic قابلیتهایی دارن که در حالت Basic امکانش نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در Help ویندوز عبارت Dynamic رو سرچ کنید. ویژگی هاش رو نوشته.

اگر می خواهید به حالت قبل برگردن و دچار محدودیت های Dynamic نشید, در پنجره فوق (Disk Management) همه پارتیشن های روی Disk1 رو Delete کنید. سپس روی Disk1 کلیک راست کرده و Convert To Basic کنید.

نکته: برای تبدیل به Basic و یا Dynamic باید در قسمت خاکستری که نام دیسک قرار داره کلیک راست کنید.

عملیات فوق رو برای Disk2 هم انجام بدید.

موفق باشید.

robin1345
04-05-2009, 07:43
با برنامه partion magic کار کردی ؟ با اون کار کن مشکلت کاملا حل می شه

Benygh
21-05-2009, 19:01
یعنی راهی نیست که من از حالت داینامیک در بیارم بدون از دست دادن اطلاعات ؟!
با Shrink کردن چطور ؟!

rouzbeh_ziafati
13-09-2009, 05:17
موقع نصب ویندوز می خوام کل پارتیشن ها روپاک کنم و از اول پارتیشن بندی کنم . اما وقتی پارتیشن درایو C رو delete میکنم و بقیه درایو ها هم delete میکنم . این پارتیشن ها با درایو c ادغام نمیشه . علت این کار چیه ؟ و چطور میشه کاری کرد که همه پارتیشن ها یکی بشه و از اول بشه پارتیشن بندی کرد با سایز های دلخواه؟