PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد قارچ

kiarash.b
30-04-2009, 22:29
این سوالی که یه عمر معطلش بودم و هنوزم جوابشو درست نفهمیدم که چرا وقتی رعد و برق شروع میکنه به زدن قارچها هم از زمین بیرون میایند؟

khezr132
01-05-2009, 07:31
این سوالی که یه عمر معطلش بودم و هنوزم جوابشو درست نفهمیدم که چرا وقتی رعد و برق شروع میکنه به زدن قارچها هم از زمین بیرون میایند؟
:20:
کیارش خان عزیز
جو اطراف ما یکی از منابع مهم نیتروژن در عالم هستیه و همونطور که میدونید ، نیتروژن به همراه فسفر و پتاس سه عنصر پر مصرف در گیاهان هستند که یه جورایی در فرمول تمام کودهای شیمیایی وجود دارند .
حالا ، این همه نیتروژن تو آسمون هست اما قابل مصرف برای گیاه نیست و تنها عاملی که این نیتروژن رو در دسترس گیاه قرار میده ، رعد و برقه . رعد و برق باعث تثبیت نیتروژن موجود در جو و تبدیل اون به نیترات میشه و زمانی که رعد و برق میزنه ، درست مثل اینه که فرشته ها کیسه های کود اوره رو باز کردن و از آسمون به زمین میریزند .
اگه دقت کرده باشی بعد از بارونهای بهاری بلافاصله بیابونها سرسبز میشند و کنار جاده ها پر از گل میشه و قارچ هم که یه موجود مفت خور و هیچ وقت برای به دست آوردن غذا نمیخواد زحمت بکشه و به همین خاطر اصلا ریشه هم نداره و با وجود غذای یامفتی اونم شروع به رشد میکنه .
البته من هم بیکار نمیشینم و تمام تراسم رو پر از لگن و قابلمه و .... میکنم تا این بارون پراز نیترات رو جمع و برای گلدونهام استفاده کنم . ازبارون دیروز 40 لیتر آب جمع کردم:31:

pocke
01-05-2009, 13:29
به قارچ ها توهین نکن.:20:
قارچ ها به دلیل اینکه نمی توانند فتو سنتز کنند.اونه ریشه ندارند و ساختار ریزوئیدی دارند که مواد غذایی رو جذب می کنند.مهم ترین عامل رشد قارچ ها رطوبت است.

ar.behnam
01-05-2009, 13:37
:20:
........
البته من هم بیکار نمیشینم و تمام تراسم رو پر از لگن و قابلمه و .... میکنم تا این بارون پراز نیترات رو جمع و برای گلدونهام استفاده کنم . ازبارون دیروز 40 لیتر آب جمع کردم:31:
ایول این رو اولین بار بود که میشنوم
ممنون خیلی جالب بود
ما هم دیگه بیکار نمیشینم ...
البته بارون اولی که خوب نیست؟ چون پر از دود و ... هستش؟

pocke
01-05-2009, 13:48
بارون روز دوم هم برای گیاه خوبه هم

بجوشونش یه چاییی خوش رنگ و خوش طعم بخور.

حالا بشین دعا کن بارون بیاد.....:20:

khezr132
02-05-2009, 09:30
به قارچ ها توهین نکن.:20:
قارچ ها به دلیل اینکه نمی توانند فتو سنتز کنند.اونه ریشه ندارند و ساختار ریزوئیدی دارند که مواد غذایی رو جذب می کنند.مهم ترین عامل رشد قارچ ها رطوبت است.

بابا جان چراترش ميكني ، شما هم همون حرف منو زدي . فقط يه كم عزت سر قارچه گذاشتي .
در هر حال از توجهتون ممنونم . البته مهمترين دليل رويش قارچ در ماسه زارها تامين شدن شرايط خاص رطوبتيه و ابري و باروني بودن جو . نميدونم تا حالا از اين قارچهاي بعد از بارون گيرت اومده يا نه اما هم چيدنش لذت بخشه و هم خوردنش كه طعمش عاليه

pocke
06-05-2009, 14:58
امسال شاید برم یه جا که قارچ خوراکی در یه روز خاص مردمش جمع می کنن.

قارچ خوراکی پرورش ندادم ولی لکه موجی گوجه رو کشت دادم.و باید تا شهریور 15 نمونه قارچ تو هحیط کشت پرورش بدم.

اگه تو هم مثل من آنقدر امتحان قارچ می دادی و گزارش کارش می نوشتی .(این جوری قارچ نمی گفتی)

khezr132
06-05-2009, 21:33
امسال شاید برم یه جا که قارچ خوراکی در یه روز خاص مردمش جمع می کنن.

قارچ خوراکی پرورش ندادم ولی لکه موجی گوجه رو کشت دادم.و باید تا شهریور 15 نمونه قارچ تو هحیط کشت پرورش بدم.

اگه تو هم مثل من آنقدر امتحان قارچ می دادی و گزارش کارش می نوشتی .(این جوری قارچ نمی گفتی)

دوست عزیز ، جناب pocke

این قارچیو که شما داری الان میخونی و قراره امتحان بدی ، بنده سالها پیش متمادی هم دیدم و هم خوندم و هم

خوردم و هم خریدم .

بنابراین شب دراز است و قلندر بیدار .

pocke
12-05-2009, 16:07
این قارچیو که شما داری الان میخونی و قراره امتحان بدی ، بنده سالها پیش متمادی هم دیدم و هم خوندم و هم

خوردم و هم خریدم .

بنابراین شب دراز است و قلندر بیدار .

جناب نه سر کار خانم
بعدشم مهم یاد گیری هست.

من به شما توهین نمی کنم ولی شاید من یه چیزی می دونم که شما اطلاع ندارید.
در ضمن قارچ ها چند سال اخیر رده بند شون عوض شده.

khezr132
12-05-2009, 19:20
جناب نه سر کار خانم
بعدشم مهم یاد گیری هست.

وجدانا اشکال از بنده نیست . id شما منو به اشتباه انداخت . بنابر این از این به بعد شما رو سرکار خانم خطاب میکنم .
خانم عزیز از قدیم گفتند جواب های ، هویه
البته قصد من جسارت به شما نبود و خواستم یه کمی مزاح کرده باشم . هیچ ادعایی هم ندارم و از معلومات شما و همه دوستان استفاده میکنم و ازتون یاد میگیرم .
لطفا به دل نگیرید و در عین اینکه قصد من جسارت به شما نبوده ، اما اگه شما چنین برداشتی داشتی ، عذرخواهی میکنم .
من از غیبت چند روزه شما نگران بودم و مطالبی رو که میزدی دنبال میکردم . امروزم که دیدم اومدی خوشحال شدم و اومدم که مطلبتو بخونم ، دیدم همین مونده که بنده رو بزنی :18::27: ( شوخی کردم ناراحت نشی )

khezr132
12-05-2009, 19:27
جناب نه سر کار خانم
بعدشم مهم یاد گیری هست.

وجدانا اشکال از بنده نیست . id شما منو به اشتباه انداخت . بنابر این از این به بعد شما رو سرکار خانم خطاب میکنم .
خانم عزیز از قدیم گفتند جواب های ، هویه
البته قصد من جسارت به شما نبود و خواستم یه کمی مزاح کرده باشم :11:. هیچ ادعایی هم ندارم و از معلومات شما و همه دوستان استفاده میکنم و ازتون یاد میگیرم .
لطفا به دل نگیرید و در عین اینکه قصد من جسارت به شما نبوده ، اما اگه شما چنین برداشتی داشتی ، عذرخواهی میکنم .
من از غیبت چند روزه شما نگران بودم و مطالبی رو که میزدی دنبال میکردم . امروزم که دیدم اومدی خوشحال شدم و اومدم که مطلبتو بخونم ، دیدم همین مونده که بنده رو بزنی :18::27: ( شوخی کردم ناراحت نشی )

pocke
07-06-2009, 21:43
نه من به دل نمی گیرم.

راستی چند روز پیش استخراج dna داشتیم از فوزاریوم .

عکس هاش دستم رسید یه تاپیک می زنم.جای همه ی دوستان خالی.

مخصوصن شما khezr132