PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در مورد خريد sony fw

majid_fehresty
30-04-2009, 18:05
سلام.من مي خوام sony fw بخرم ولي از وقتي که ريويو سايت notebookreview رو ديدم پشيمون شدم،آخه گفته بود نور lcd غير يکنواخته و ديدن فيلم هاي زمينه تاريک ديوانه کننده است، حالا از کساني fw دارن مي خوام به دادم برسن و راهنمايي کنن؟مدلي که مي خوام بخرم 285 j/b يا 373j/b هستش.اينم لينک ريويو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mahbod91
01-05-2009, 18:48
من خودمم میخوام این مدلو بخرم و خیلی تحقیق کردم ، اینجوری نیست اصلا بغیر از همین یه نقد لعنتی!
همه جا گفته شده مطمئنا این لپتاپ یکی از بهترین تجربه های پخش فیلم شما خواهد بود! ، صفحه اش به شدت عالیه ، زاویه دید خفنی داره که من رفتم عکسهاش رو با xps 1640 که led داره مقایسه کردم دیدم زاویه دیدش بهتره!!!
----------------
من رو هم به شک انداختی ها ، اگه نخرمش می کشمت (شوخی بودها:دی)

Stream
01-05-2009, 22:17
Lcd لپتاپ های جدید اکثرا tn شده (که سری fw سونی رو هم شامل میشه) و کاملا طبیعیه اگه در منظره های تاریک تصاویر خیلی مناسبی رو ارائه ندن.

Mahbod91
01-05-2009, 23:34
میشه یه مقدار راجع به این tn توضیح بدید؟ ، من میخوام با این لپتاپ خیلی فیلم نگاه کنم ، نخرم؟

Stream
02-05-2009, 00:27
میشه یه مقدار راجع به این tn توضیح بدید؟ ، من میخوام با این لپتاپ خیلی فیلم نگاه کنم ، نخرم؟
تکنولوژی پنل های LCD هست که میشه گفت بدترین کیفیت تصویر (کنتراست، زاویه دید، تفکیک رنگ، ...) و بهترین زمان پاسخ دهی (و البته کمترین هزینه تولید!) رو داره. الان همه کمپانی ها روی آوردن به استفاده از LCD های TN به خاطر کمتر کردن هزینه های تولید.

کیفیت LCD سری FW نسبت به رنج متوسط لپ تاپ ها بالاتره ولی اصلا کیفیت فوق العاده ای نداره و کاملا معمولیه (زاویه دید مناسب نیست، صحنه های تاریک هم خوب نمایش داده نمیشن) + از دو لامپ CCFL اسنتفاده می کنه که این هم اصلا جالب نیست.

برای فیلم مناسبترین انتخاب سری Lenovo ThinkPad T60 هست (T60 ، نه هیچ سری دیگه ای) که از پنل های S-IPS استفاده می کنه و متاسفانه دیگه نه تولید میشه و نه در سریهای جدید از اون نوع LCD استفاده میشه. اگه در بازار پیدا کردید (حتی دست دوم!) خریدش برای فیلم دیدن به صرفه است.
---

در لپ تاپ های جدید دنبال LCD های Dell باشید با مشخصات زیر که اکثرا پنل E-IPS دارند: (البته رزولوشن بالای این LCD ها باعث میشه فقط موقعی فیلم های HD نگاه می کنید از کیفیت LCD لذت ببرید!)

15.4" UltraSharp™ WUXGA (1920x1200) RGB-LED TRUELIFE Display

یا سری AW سونی که در مدلهایی که Adobe RGB Color Management داره از پنل های S-PVA یا P-MVA (در کشورهای مختلف متفاوت!) استفاده می کنه و در مدلهایی که نداره از همون TN استفاده کرده.

در کل، فعلا کیفیت LCD هیچ لپ تاپی بهتر از حد "متوسط رو به خوب" نیست و حتی از نظر من به "قابل قبول" هم نمی رسه. کیفیت LCD چیزیه که خیلی راحت برای پایین آوردن هزینه تولید قربانی میشه.

Mahbod91
02-05-2009, 04:18
ببخشید یعنی تو تصاویر تاریک تصویر چجوری دیده بشه؟
هرچند نباید زیاد گیر بدیم به تصویرش ، چون من با لپتاپ های یه میلیارد سال پیشی کار کردم خوبه بازم! :دی

ولی میخواستم بدونم ، من الان LCD سامسونگ T1900 دارم ، در مقایسه با اون سونیه چجوریه؟

ابن سریه جدیده Dell ، تو رنج 1 میلیون و 100 پیدا میشه؟

Stream
02-05-2009, 12:18
ببخشید یعنی تو تصاویر تاریک تصویر چجوری دیده بشه؟

وقتی صفحه تاریک باشه جزئیات اصلا درست نمایش داده نمیشن و زاویه دید به شدت پایین میاد.

ولی میخواستم بدونم ، من الان lcd سامسونگ t1900 دارم ، در مقایسه با اون سونیه چجوریه؟

tn هایی که در لپ تاپ استفاده میشه از tn های دستکتاپ کیفیت پایینتری دارند.

ابن سریه جدیده dell ، تو رنج 1 میلیون و 100 پیدا میشه؟

خیر، قیمت lcd تقریبا 350 هزار تومن میشه و در رنج بالای 2 میلیون می تونید پیدا کنید، یا lcd لپ تاپ رو جدا سفارش بدید.

Mahbod91
02-05-2009, 12:36
پس یعنی من تو 1،100 هرچی گیرم اومد بگیرم دیگه؟ همشون یه گندن!

Stream
02-05-2009, 13:00
پس یعنی من تو 1،100 هرچی گیرم اومد بگیرم دیگه؟ همشون یه گندن!
دقیقا همینه، "همشون مثل هم هستند!" و هیچ کدوم خوب نیستند.

دنبال همون Lenovo ThinkPad T60 باشید. اگه پیدا کردید مطمئن باشید کیفیت LCD لپ تاپتون از "همه" لپ تاپ های موجود در بازار بیشتر از چند سر و گردن بالاتره!

می تونید به تعمیرگاه های لپ تاپ مراجعه کنید، ممکنه T60 خراب داشته باشند و با قیمت خوب LCD اش رو بهتون بفروشند. (نمی دونند بیشتر از یک سوم قیمت اون لپ تاپ پول LCD اش هست!) می تونید اون LCD رو در مدلهای دیگه استفاده کنید!