PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بانک اطلاعات روی هارد internal یا external ؟

koorosh2500
29-04-2009, 22:01
سلام بر دوستان
من می خواستم از اطلاعات مهم روی هاردی جداگانه کپی داشته باشم
چون هارد اینترنال ارزانتر از اکسترنال است می خواستم از هارد اینترنال به همراه آداپتور استفاده بکنم. نظر دوستان را می خواستم بدانم. ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vioman
30-04-2009, 15:46
سلام بر دوستان
من می خواستم از اطلاعات مهم روی هاردی جداگانه کپی داشته باشم
چون هارد اینترنال ارزانتر از اکسترنال است می خواستم از هارد اینترنال به همراه آداپتور استفاده بکنم. نظر دوستان را می خواستم بدانم. ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز
از لحاظ ساختار داخلی هیچ تفاوتی نداره
اما هارد اکسترنال مزایایی مثل قابلیت حمل و نقل ، مقاومت فیزیکی بیشتر و... رو بهمراه داره.
یک هارد اینترنال به همراه آداپتر و قاب مناسب به نظر من گرون تر از هارد اینترنال در میاد:46:

موفق باشید:11:

koorosh2500
01-05-2009, 19:54
من فقط می خواهم از تمام cd و dvd هایی که دارم image بگیرم و روی هارد بریزم و یک بانک از cd و dvd ها داشته باشم . اگر از هارد اینترنال بدون قاب استفاده بکنم ولی آنرا در جای امنی مثل کمد قرار بدهم آیا ممکن است برای آن اتفاق ناگواری بیفتد؟

vioman
02-05-2009, 14:19
من فقط می خواهم از تمام cd و dvd هایی که دارم image بگیرم و روی هارد بریزم و یک بانک از cd و dvd ها داشته باشم . اگر از هارد اینترنال بدون قاب استفاده بکنم ولی آنرا در جای امنی مثل کمد قرار بدهم آیا ممکن است برای آن اتفاق ناگواری بیفتد؟

دوست عزیز

نمیشه گفت که مشکلی پیش میاد:13:
شاید از بد روزگار برای یک اکسترنال مشکل پیش بیاد اما اینترنال کناری اون سالم بمونه
اما تصمیم نهایی با خودتونه
شما ممکنه برای کنار گذاشتن هارد مشکلی پیش بینی نکنید اما هنگام استفاده ی مجدد کار مشکل تری رو با هارد های اینترنال پیش رو دارید:46:

من خودم برای همچین کاری اکسترنال رو ترجیح میدم:20:

koorosh2500
02-05-2009, 19:25
خیلی ممنون از راهنمایی های شما.

koorosh2500
04-05-2009, 12:10
من امروز رفتم هارد اکسترنال 500 گیگ بخرم. در بازار دو مدل وجود داشت: یکی 3.5 اینچ و دیگری 2.5 اینچ که 2.5 اینچی حدود 40 هزار تومان گرانتر بود. می خواستم بدونم فرقشان چیست و کدام بهتر است. خیلی ممنون.

vioman
05-05-2009, 11:05
من امروز رفتم هارد اکسترنال 500 گیگ بخرم. در بازار دو مدل وجود داشت: یکی 3.5 اینچ و دیگری 2.5 اینچ که 2.5 اینچی حدود 40 هزار تومان گرانتر بود. می خواستم بدونم فرقشان چیست و کدام بهتر است. خیلی ممنون.

دوست عزیز

هارد های 3.5 اینچی هارد های معمولی رایج هستند که به عنوان هارد اینترنال هم استفاده میشن
سرعت اونها بالاتره ، معمولا 7200 دور هستند و برای کار در انواع اکسترنال نیاز به منبع تغزیه ی جداگانه دارند.

اما هارد های 2.5 اینچی هارد های معمول لپ تاپی هستند و معمولا سرعت کمتری دارند (5400 دور در دقیقه)
این هارد ها از خود پورت دیتا تغذیه میکنند و بیشتر در موارد هارد های پرتابل و همراه کاربرد دارند.:20:

فرق کلی 2.5 و 3.5 اینچی ها همین هاست ، البته تفاوت های بیشتری دارند اما بیشتر همین چند مورده:46:

koorosh2500
05-05-2009, 11:47
با تشکر فراوان از راهنمایی شما.