PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرم کردن یک زمین 3*10 با برق

khosro100
29-04-2009, 07:07
دوست عزیز نمیدونستم این سوال رو تو چه بخشی بزارم .اگر منو راهنمایی کنید متشکر میشم . مطلب این است که من یک زمین حدود 30 تا 40 متر مربع آسفالت شده دارم میخواهم این منطقه رو گرم نگه بدارم و هر وقت هم بخوام با کنترل انو قطع کنم . البته نمیخوام برای گرما دهی از لوله و آب گرم استفاده نکنم . از جریان برق و سیم میخوام استفاده کنم. یک چیزی مثل المنت . در ضمن روی اون محل رفت و امد انسان و ماشین هم هست و هم اینکه نمیخوام برای کار گذاریش کل اسفالت رو بلند کنم . با تشکر فراوان.

saber57
30-04-2009, 13:55
چرا با برق ؟؟؟؟؟؟؟!!

خطر و هزینش بالاست. چنین محیطی باید گلخونه ای بشه تا هم از نور خورشید بتونه استفاده کنه و هم وسایل گرمایشی به مراتب ارزانتر و باصرفه تر از برق هستند که اونجا رو گرم کنند.

khosro100
01-05-2009, 06:54
صابر جان متشکر از زحمتی که کشیدی . من هم اول از همه می خوام از نور خورشید استفاده کنم ولی با روزهای ابری که بعضی وقت ها چندین روز طول می کشند چیکار باید کرد و دوم اینکه منظورت در مورد وسایل گرمایشی چی هست. در ضمن همانطور که گفته بودم نمیخوام از لوله آب گرم استفاده کنم.اول از همه نور خورشید که بتونم هزینه رو کم کنم و بعد ذخیره نور خورشید که نمیدونم با اون باید چیکار کنم.

khosro100
07-05-2009, 03:23
از همه دوستانی که به این پست میان متشکرم . اما کسی نیست که یک راه حل بهم بده. کمک کنید

payam
12-05-2009, 21:03
منظورشون از وسایل گرمایشی احتمالا همون لوله کشی آب و بخاری و ... بوده . بخاری های گلخانه ای .
اما همین راه فکر کنم معقولانه تر باشه ! استفاده از وسایل گرمازا

khosro100
13-05-2009, 05:53
باز هم از همه دوستانی که به این پست آمدند متشکر . کسی می تواند کمک کند که چطوری می تونم از سلول های خورشیدی ( شاید اشتباه اسمشون رو بگم ببخشید ) برق تهیه کنم . چه وسایلی می خوام و اگر کسی هزینه اش رو هم می دونه بگه . نمیخوام از لوله کشی و آب گرم استفاده کنم . کسی نظزی داره:46:

payam
13-05-2009, 10:08
سلام . سلول خورشیدی یه ابزاری هست که انرژی خورشید رو به الکتریسیته تبدیل میکنه . اما به نظر شما میشه از اون در مصارف گرمازایی استفاده کرد ؟ این با شماست .

خورشید هر ثانیه 1000 ژول انرژی به هر متر مربع از سطح زمین وارد میکنه . میتونه اون رو جمع کنی و هر کاری باهاش انجام بدیم . البته این بستگی به علم ذخیره و باز سازی اون انرژی داره .

اگه بخواهیم از خورشید و سلول های خورشیدی برای گرما سازی استفاده بشه ؛ باید از نیروگاه های گرمایی کمک بگیریم

در ضمن قیمت اون ها هم گرونه . سلول های خورشیدی سیلیکونی حدود 800 دلار برای هر متر مربع !

khosro100
14-05-2009, 07:30
من سیستم با لوله آب گرم رو دیده ام ولی می خواستم ازخورشید استفاده کنم که شاید بتونم جلو هزینه برق رو بگیرم . نمی دونم درست باشه یا نه ولی به نظر هزینه راه اندازیش بالا است ولی بعد از مدتی می تونه هزینه ها رو پوشش بده . منظورم هم این بود که میخواستم یک چیزی شبیه به المنت که گرما به محیط میده استفاده کنم . باز هم میگم اصلا نمی دونم خطراتی این کار هم در پیش داره یا نه. البته اینطور که پیدا است باید آسفالت رو بکنم . چون اول تو نظرم بود که تمام سطح آسفالت رو بلند نکنم .

khosro100
17-05-2009, 21:22
با تشکر از همه دوستان که زحمت کشیدن به این پست سر زدن اینطور که پیدا است باید برم جای دیگه پرس و جو کنم. باز هم از همه چیز متشکرم

Alone_In_Hell
17-05-2009, 21:35
اگر آفتاب باشه و بخوای اون منطقه رو گرم کنی می تونی از آینه مقعر برای جذب گرما استفاده کنی و با آینه به او سطح بتابونی
اگر هم اون روز آفتابی نبود یه بشکه نفت + یه کبریت...

khosro100
21-05-2009, 01:44
دوست عزیز فکر کنم این چیز رو نخوندی که زمینی به ابعاد 10*3 است . میتونی بگی اندازه آینه چقدر باید باشه؟؟؟ در ضمن برای این میخوام که برف روی زمین نشینه و با گرمای ملایم مانع از نشستن برف روی اون قسمت بشه . چون اگر برف بشینه یا باید برف رو جمع آوری کرد یا اینکه یخ بزنه و مشکلات بعدی به دنبال داره . اگر کسی هم چیزی بهتری به فکرش میرسه میتونه پیشنهاد بده. با هزینه معقول نه 10000000 تومان.