PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاک گلدون هام یه جور پشه زده!!!

joobin_3rip
28-04-2009, 23:32
سلام
به تازگی خاک گلدون های خونمون رو عوض کردم وترکیبی از خاک برگی که از گل فروشی خریدم و خاک باغچه رو با هم قاطی کردم بعد از چند روز نوعی قارچ زد که گرده سیاه می ریخت که برطرف شد از اون به بعد یه حشره خیلی کوچیکی گرفته که بیشتر راه میرمن و همینطور زیادتر میشن
چطوری میتونم از بین ببرمشون؟

khezr132
29-04-2009, 11:54
سلام
به تازگی خاک گلدون های خونمون رو عوض کردم وترکیبی از خاک برگی که از گل فروشی خریدم و خاک باغچه رو با هم قاطی کردم بعد از چند روز نوعی قارچ زد که گرده سیاه می ریخت که برطرف شد از اون به بعد یه حشره خیلی کوچیکی گرفته که بیشتر راه میرمن و همینطور زیادتر میشن
چطوری میتونم از بین ببرمشون؟

سلام
خاکبرگی که استفاده کردی حاوی تخم حشرات بوده که حالا دارن تفریخ میشند و شمارو به دردسر انداختند. شما میتونی مقدار کمی سم سوین (کارباریل) رو در روی خاک گلدونتون بپاشید تا یک سد سمی روی خاک ایجاد بشه و به محض تفریخ تخمها ، حشرات محکوم به مرگ هستند و یا اینکه سوین را با آب آبیاری مخلوط کنید و یکبار آبیاری کنید تا آسوده خاطر شوید .
پایدار و پیروز باشید:11:

joobin_3rip
30-04-2009, 23:27
سلام
خاکبرگی که استفاده کردی حاوی تخم حشرات بوده که حالا دارن تفریخ میشند و شمارو به دردسر انداختند. شما میتونی مقدار کمی سم سوین (کارباریل) رو در روی خاک گلدونتون بپاشید تا یک سد سمی روی خاک ایجاد بشه و به محض تفریخ تخمها ، حشرات محکوم به مرگ هستند و یا اینکه سوین را با آب آبیاری مخلوط کنید و یکبار آبیاری کنید تا آسوده خاطر شوید .
سلام مرسی از راهنماییتون
امیدوارم درست بشه چون خیلی اذیت میکنن

pocke
01-05-2009, 13:51
سلام

سم که بریزیم به گیاه آسیب نمی رسونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

khezr132
02-05-2009, 09:36
نه دوست من ، شما آفت كش استفاده كردي نه علف كش . البته اين بدان معني نيست كه شما با خيال راحت از مقدار زيادي سم بتوني استفاده كني . مطمئنا در دز بالا گياه آسيب ميبينه

عبدی حسن
23-05-2009, 19:02
سلام من هم همین مشکلو داشتم از سم لیندین استفاده کردم نتیجه گرفتم می تونی امتحان کنی

khezr132
23-05-2009, 21:05
سم لیندین بسیار سم خوبیه اما دیگه وارد نمیشه و تو بازار نیست . اگر هم باشه حتما از قدیم دارند . در هر حال حسن جان لطف کردین .

joobin_3rip
23-05-2009, 22:50
سم لیندین بسیار سم خوبیه اما دیگه وارد نمیشه و تو بازار نیست . اگر هم باشه حتما از قدیم دارند . در هر حال حسن جان لطف کردین .
سلام دوست عزیز
لطفا سمومی رو معرفی کنید که هم تو بازار باشه هم از نظر قیمت مقرون به صرفه باشه
با تشکر از راهنمایی شما

khezr132
24-05-2009, 10:54
سلام دوست عزیز
لطفا سمومی رو معرفی کنید که هم تو بازار باشه هم از نظر قیمت مقرون به صرفه باشه
با تشکر از راهنمایی شما

دوست گرامي سم مناسب و موجود در بازار همون كارباريل يا سوينه كه معرفي كردم . مشكل اينجاست كه اين سموم پايه هستند و در بسته بندي بزرگ كه مناسب كار منزل نيست . اما شركتهايي كه سموم حشره كش توليد ميكنند ، همين سموم مادر رو در بسته بندي كوچك و قابل استفاده در منزل و با سميت كمتر و با اسامي جديد عرضه ميكنند .
سموم پودري اين شركتها از خانواده سموم فسفره تماسي و اكثرا كارباريل هستند كه ميشه از سوپر ماركتها يا داروخانه ها تهيه كرد . البته اثر سم پايشو نداره ولي بد نيست . براي كساني كه به سوين دسترسي ندارند ، مناسبه .:40:

كسما
14-07-2009, 14:10
تنها راه حذف آفت گياهان آپارتماني استفاده نكردن ار خاك برگ نامرغوب و ضد عفوني نشده است ؛ استفاده كردن از سموم آفت كش هم محيط زيست را آلوده مي كنه هم براي انسان مخاطره آميز هستند

پاتوقی
05-08-2009, 17:17
منم دقیقا همین مشکلاتو در مورد دیفن باخیا داشتم روشی که استفاده کردم خیلی ساده بود که خیلی زود نتیجه داد.شاید تعجب کنید ولی من از حشره کشهای اسپریی استفاده کردم که برای پشه و مگس و...استفاده میشه.باور کنید همه ازبین رفتند بدون اینکه به گلم اسیبی برسه.

joobin_3rip
07-08-2009, 11:37
منم دقیقا همین مشکلاتو در مورد دیفن باخیا داشتم روشی که استفاده کردم خیلی ساده بود که خیلی زود نتیجه داد.شاید تعجب کنید ولی من از حشره کشهای اسپریی استفاده کردم که برای پشه و مگس و...استفاده میشه.باور کنید همه ازبین رفتند بدون اینکه به گلم اسیبی برسه.

از حشره کشها هم میشه استفاده کرد ولی این موقتیه حشرات و تخمهایی که زیر خاک هستند سالم
میمونن و بعد از چند وقط دوباره روز از نوع روزی از نوع میشه

koorosh1357
30-09-2009, 15:31
كسما جان منظور شما از سم كشها چيست ؟ :41:

Beowulf Hero
30-09-2009, 16:03
از سم استفاده نکنید

ariana4
08-09-2010, 13:04
سلام
من خاک گلدانهایم را عوض کردم بعد از مدتی گلها شروع به زرد شدن کردند دیدم ریشه گلها از بین رفته وقتی خاک را هم زدم دیدم تعدا زیادی حشره سفید رنگ مایل به خاکستری دارن وول میخورند این حشره بدون بال و شبیه خر خاکی کوچک دارای دست وپا و سایزش تقریبا 3 تا 4 میلی است لطفا راهنمایی کنید
ممنون

saeednag
12-09-2010, 18:36

دوست عزیز حشره کش ها و سوسک کش ها بعضی از گیاه هارو در عرض کمتر از 2 روز نابود میکنه.مخصوصا اگه گیاه برگ نازک باشه

pocke
13-09-2010, 18:07
من یه جا حوندم برای مگس ریز برگ گوجه و کمی سرکه و مقداری آب مخلوط کنیم مثل حشره کشه .

کسی در این باره چیزی می دون؟>>

saeednag
13-09-2010, 18:41
من یه جا حوندم برای مگس ریز برگ گوجه و کمی سرکه و مقداری آب مخلوط کنیم مثل حشره کشه .

کسی در این باره چیزی می دون؟>>
گوجه های منو هم برگشونو مگس سفید زده یه سم خریدم که اسمشو نفهمیدم یه پودر فسفری رنگه ولی زیاد اثر نکرد فقط تعدادشو کم کرد.
فک نکنم چیزی که با سم از بین نره با سرکه از بین بره .به امتحانش نمیارزه.یهو محصولتو خراب میکنه