PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lan,virus scan

alirezarast
27-04-2009, 15:51
سلام.شبو روز همه قشنگ
چند روش برای virus scan کردنه يک pc در شبکه توسط pc ديگری که برنامه انتی ويروس
داشته باشد وجود دارد؟ممنون

ShayaneZekr
27-04-2009, 18:59
چند روش برای virus scan کردنه يک pc در شبکه توسط pc ديگری که برنامه انتی ويروس
داشته باشد وجود دارد؟

روش اصولي ويروس يابي تحت شبكه استفاده از آنتي ويروس نسخه شبكه است. وقتي شما روي هر سيستم به صورت مجزا آنتي‌ويروس نصب مي‌كنيد براي آپديت آنها نيز بايد تك تك به سراغ آنها رفته تا آنها را آپديت كنيد همچنين براي اسكن كردن آنها نيز بايد به همه سيستم‌ها سر بزنيد. آنتي ويروس تحت شبكه اين امكان را به شما مي‌دهد كه آپديت‌هاي هر كاربر را به صورت Remote هر وقت كه لازم باشد و يا حتي طي يك برنامه زمانبندي شده به آنها برسانيد و همينطور فرمان اسكن شدن سيستم ها را از پشت سرور براي هر يوزري كه لازم باشد صادر كنيد.

اما براي شبكه‌هاي كوچك و همينطور آدمهايي كه نمي‌خواهند پول بدهند من روش ديگري را پيشنهاد مي‌كنم.

شما مي‌توانيد روي يك سيستم كه در شبكه قرار دارد و توان سخت‌افزاري مناسبي دارد، آنتي‌ويروس معمولي‌اي را نصب كنيد و از طريق آن كامپيوتر ريشه تك تك سيستم‌هاي داخل شبكه را خوانده و اسكن نماييد.

alirezarast
28-04-2009, 21:57
سلام دوست عزيز.منظوره شما از ريشه تک تک درا يوهچی هست؟لطف ميکنی توضيح بيشتر اسکن ريشه ها را به
به من بگی.ممنونت ميشام عزيز

چطوری تک تک ريشه ها را سکن کنم از چه راه های

ShayaneZekr
29-04-2009, 19:50
منظوره شما از ريشه تک تک درا يوهچی هست؟لطف ميکنی توضيح بيشتر اسکن ريشه ها را به
به من بگی.

چطوری تک تک ريشه ها را سکن کنم از چه راه های

ريشه درايو يك سيستم به معني كل يك درايو آن سيستم هست.

هنگامي كه شما به صورت عادي يك سيستم را در شبكه ميبينيد تنها به فولدرهايي كه آن سيستم Share دارد
دسترسي دارد، مثلا يك فولدر در درايو C با نام Customer. اما وقتي صحبت از ريشه درايو آن سيستم به
ميان مي‌آيد منظور كل درايو C آن سيستم مي‌باشد.

آدرس دهي فولدر Customer در درايو C يك سيستم با نام PC1 در شبكه بدين صورت مي‌باشد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
آدرس دهي ريشه درايو C سيستم Customer اينگونه است:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ريشه‌ هر درايو در سيستم به صورت Default براي استفاده دارندگان جواز مديريتي در شبكه Share هستند.
براي استفاده از اين قابليت نبايد در سيستم مقصد Simple File Sharing فعال باشد. (در Folder
Options - تب View آخرين گزينه) همچنين يك حساب كاربري با دسترسي Admin و داراي رمز عبور
ميبايست درون سيستم تعريف شده باشد.

در اين حالت شما مي‌توانيد از سيستم مبدأ با كد گفته شده هر يك از ريشه‌ها از درايوهاي سيستم مقصد را خوانده و به آن دسترسي Full Control داشته باشيد.

توجه داشته باشيد در صورت درخواست كلمه و رمز عبور براي بازخواني ريشه آن سيستم، مشخصات حساب كاربري Admin و رمز عبور موجود در سيستم مقصد را وارد كنيد.