PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : drive z

alirezarast
27-04-2009, 15:49
سلام.شبو روز همگی به خير و خوش
بعد از سا ختن drive z چطوری ميتونم اون را update کنم که فايل های جديد وارد شوند بی آنکه
drive جديدی باز کنم مثل y ،،که فا يل های share جديد را بگيرم؟درضمن گزينه make a folder به چه درد ميخوره؟
اگر باز هم چيزها ي در مورد drive z هست به من بگيد منو شرمنده ميکنيد.
ممنون

ShayaneZekr
27-04-2009, 19:00
بعد از سا ختن drive z چطوری ميتونم اون را update کنم که فايل های جديد وارد شوند بی آنکه

drive جديدی باز کنم مثل y ،،که فا يل های share جديد را بگيرم؟درضمن گزينه make a folder به چه درد ميخوره؟
ممنون

به اين كار در شبكه Map Network Drive گفته مي‌شود.

هنگام كار در شبكه ممكن است منابع Share شده زيادي در سيستم‌هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد. كه ما براي هربار دستيابي به آنها ميبايست از طريق شبكه وارد سيستمي كه آن منبع را share كرده شويم و سپس فايل مورد نظرمان را باز كنيم.

براي منابعي كه زياد در شبكه مورد استفاده قرار مي‌گيرند و يا منابعي كه لازم است همواره دم دست باشند، يك Map Network Drive ايجاد ميكنيم. به اين ترتيب يك درايو در My Computer ايجاد مي‌شود كه در واقع همان منع Share شده در سيستم مقصد ما مي‌باشد.

براي ايجاد يك Map Drive هم دو را وجود دارد، 1- استفاده از گزينه Map Network Drive از منوي Tools پنجره Explorer . و 2 - راست كليك روي هر فولدر Share شده‌اي در شبكه و گزينه Map Network Drive.

درايو ايجاد شده فايلهاي سيستم مقصد را درون سيستم شما كپي نمي‌كند بلكه همواره به آن فولدر لينك هست. بنابراين نياز به آپديت ندارد. حتي با درآمدن فولدر مقصد از حالت Share ورود به Map Drive شما نيز امكان پذير نيست.

Drive Z عنوان آن درايوي هست كه در سيستم شما بوجود مي‌آيد و قصه خاصي ندارد. مثل درايوهاي سيستم شما كه هركدام يك اسمي دارند اين بدبخت هم يك اسمي دارد.

hraeissi
28-04-2009, 11:11
سلام.شبو روز همگی به خير و خوش
ممنون

بهتر نبود خودتان این سئوالتان را یکبار مطالعه می کردید ، ببینید آیا به درستی سئوال کرده اید .
من اگر جواب دوستمان نبود اصلاً متوجه نمی شدم منظورتان چیست ؟