PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در ارتباط با sql Server 2005

user135
26-04-2009, 11:30
سلام! من براي وصل شدن به sql مشکل دارم.مشکل اينه که در قسمت server name نام کامپيوترم را به عنوان سرور نمي شناسه و قسمت local server خاليه.در ضمن بخش sql server 2005 network configuration هم خالي است.
مرسي از لطف شما!ا

_H2_
26-04-2009, 16:20
سلام
کنسول Microsoft SQL Server 2005\8->Configuration Tools->SQL Server Configuration Manager را باز کنید
- مطمئن شوید در بخش SQL Server Services سرویس SQLServer-MSSQLSERVER در حالت run قرار داشته باشد.

- شما به جای نام رایانه جاری میتوانید فقط از یک تک نقطه استفاده کنید.

بخش sql server 2005 network configuration هم خالي است.
منظورتان در همان کنسول SQL Server Configuration Manager است؟
در زیر گره sql server 2005 network configuration باید یک گره Protocols وجود داشته باشد.

sari-1369
26-04-2009, 16:20
فکر کنم اگه در قسمت server name فقط یه نقطه" . " بزاری درست بشه . آزمایش کن .

MTPROG
30-04-2009, 09:11
من هم تو اتصال به SqlExpress مشکل دارم
وقتی میخوام تو خود VS یک بانک Sql ایجاد کنم در بخش server explorer روی data connections کلیک راست میکنم و گزینه Create new sql server database رو انتخاب میکنم در قسمت Server name سرور را انتخاب میکنم و در پایین فرم در قسمت New database name نام بانک رو مینویسم ولی این پیغام خطا رو میده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن در قسمت SQL Server Configuration Manager
(SQL Server(SQLEXPRESS در حالت هستش و پروتکل TCP/IP هم Enable هستش

من از ویندوز XP SP3 استفاده میکنم و IIS هم نصبه

با تشــــــــــــــــــــکر

_H2_
30-04-2009, 10:36
سلام
شما برای اتصال به sqlserverexpress در رایانه خود معمولاً و ه طور پیش فرض باید از servername زیر استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
آیا servername شما همین بوده؟

MTPROG
02-05-2009, 11:33
الان که یکبار دیگه خواستم امتحان کنم یک مرتبه نام کاربری از neda-mustafa به neda-mustafa\sqlexpress تغییر کرده و بانک اجرا شد

نمی دونم چرا قبلا نبود ولی حالا اومده
البته یه دستکاریهایی تو تنظیماتش کردم ولی چون کامپیوتر رستارت شنده بود تاثیرش رو نشون نداده بود

ولی از راهنمایتون متشکرم