PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه زبانی رو یاد بگیرم تا بتونم باهاش درآمد داشته باشم؟

Hidden-H
26-04-2009, 08:06
سلام
خسته نباشین
من ی خوام یه زیان برنامه نویسی رو یاد بگیرم و ازش به عنوان منبع درامد استفاده کنم. خودم وی بی دات نت رو کمی بلدم.
اگه می شه کمکم کنین:20:

احمد ترابی
27-04-2009, 21:27
به نظر من هرچی بیشتر بلذ باشی به نفعته
++c و........

ayshin
27-04-2009, 21:53
اگه تازه شروع می کنی به نظر من همون c++ رو اول یاد بگیر بعد که را افتادی زبانهای سطح بالاتر رو که کاربرد بیشتری دارن رو ادامه بده مثل جاوا.مهم اینه که الان تقریبا هر زبانی حتیc++هم درامد داره.

Hidden-H
27-04-2009, 22:00
من به همون وی بی دات نت خیلی علاقه دارم. اگه همونو ادامه بم می تونم به نتیجه ای که گفته بودم برسم؟

_H2_
28-04-2009, 01:11
سلام

هر زبانی را اگر از اخرین نسخه و اخرین نگارشش استفاده کنید خوب است و همانطور که دوستان اشاره کردند در جای خود درامد هم دارد.
فقط دنبال نسخه های قدیمی و بدتر از ان تحت DOS نروید، عمرتان ارزش بسیار زیادی دارد.
(به نظر من برای راننده شدن نیازی به یادگیری اسب سواری نیست.)

=====

چون خودتان هم از VB.Net اسم برده اید پیشنهاد میکنم نگاهی به تاپیک زیر هم بزنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در نهایت همانطور که اشاره کردند، هرچی بیشتر یادبگیرید بهتر است.
VB.Net و C#.Net خیلی شباهت ها دارند...
در صورت تمایل به VB.Net پیشنهاد میکنم با کمی وقت حتماً C#.Net هم یادبگیرد
با یادگیری هر دو شانس بیشتری برای کار گروهی دارید و به راحتی میتوانید هر جا هر کدام را که خواستند، استفاده کنید.
(اگر یکی را مسلط باشید یادگیری دیگری بسیار بسیار سریع و راحت است.)

Hidden-H
28-04-2009, 08:23
سلام
بابت توضیحاتتون دستتون درد نکنه.
حالا من اینارو تو خونه دارم. یه دونهبسته ی سی دی ویژوال استودیو ورژن 2003که 5 تا سی دی داره و من نصبش کردمو ویژوال بیسیک دات نتش رو کار با منو ها و دیالوگها و کنترلها و متغیرهاو یه سری چیزای دیگرو بلدم اصول برنامه نویسی رو هم در سطح دانشگاهی بلدم(خودم مهندس الکترونیک هستم) یه کتاب هم دارم که آموزش وی بی دات نت هست و چاپ زمستان 84 هست.
حالا چون ویرایشهای من قدیمیه گفتم اینارو بگم تا راهنماییم کنین اگه اینا قدیمی هستن من برای شروع مجدد چی بخرم و شروع کنم.
ممنون

_H2_
28-04-2009, 11:04
سلام
اول تاکید میکنم که من هیچ پیشنهادی در مورد زبان ندارم و نمیگویم حتماً بروید دنبال VB.Net و C#.Net و VC++.Net یا J#.Net و... و ++VC و Delphi و PHP و JSP و...
فقط روی اخرین Full ورژن بودن توصیه میکنم
(چون در ورژن های قدیمی کلی چیز الکی یاد میگیرید و بعداً میبینید در زمان حال دیگر کاربرد نداره و کلی روشها عوض شده و یک دوباره کاری عظیمی به شما تحمیل میشود و چیزی که هدر خواهد رفت عمر با ارزش است.)

=====

... سی دی ویژوال استودیو ورژن 2003که 5 تا سی دی داره ...
دو CD ان برای نصب کامل VS2003 کافی است.
الآن آخرین نسخه VS2008-SP1 است و (به دلایل زیر) شما پیشنهاد میکنم با نسخه 2008 و حداقل 2005 کار کنید....
(البته نسخه آزمایشی VS2010-CPT هم عرضه شده ولی فعلا آزمایشی است و ارزشش را ندارد.)

مخصوصاً که نسخه 2005 نسبت به 2003 تغییرات بسیار بنیادینی داشت و تمام کامپونت ها و کلاسهای عوض شدند، به قول دوستی میگفت مایکروسافت در نسخه 2005 نسخه 2003 را شخم زد ولی در 2008 نه!!!
(در واقع Framework2 کلاً Framework1 را از نو درون خودش آورد و چیزهایی هم تغییر داد و اضافه کرد.)

ولی در نسخه 2008 تمام کلاسها و کامپونت های 2005 سرجای خود باقی مانند و در واقع
(در واقع Framework3 به ساختار و کلاس های Framework2 دست نزد و آنها سرجای خود ماندند و در 2008 هم به شدت استفاده میشوند ولی Framework3 چیزهای کاملاً جدیدی عرضه کرد)

نتیجنتاً با توجه به تفاوت زیاد 2003 نصب به 2005/2008 پیشنهاد میکنم اگر میتوانید با 2008/2005 شروع کنید.

=====

در نهایت اگر بر زبانی دات نتی پا بر جای ماندید میتوانید سوالات و مشکلات احتمالی را در انجمن Net Framework. مطرح کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.

Hidden-H
28-04-2009, 11:52
ممنون از توضیحاتتون
بسیار کامل گفتین
مزاحمتون می شم

Hidden-H
28-04-2009, 11:56
راستی اگه می شه یه کتاب هم بهم معرفی کنین

_H2_
29-04-2009, 01:22
سلام
میتوانم کتاب معرفی کنم و چندبار هم به اصرار دوستان معرفی کرده ام ولی همانطور که در مورد زبان اصراری نداشتم روی نام هم اصراری ندارم...
سه توصیه و پیشنهاد میکنم ...
1- سعی کنید کتاب حجیم تر باشد (نمیگویم کیلویی حساب کنید! ولی بحرحال صفحات بیشتر فرصت بیشتری برای انتقال مطالب به نویسنده میدهد)
2- ترجیحاً جدید تر و مربوط به نسخه 2008 و حداقل حداقل 2005
3- در هیچ مورد و علم و مطلبی به یک کتاب قانع نشوید و هیچگاه خود را بی نیاز حس نکنید، مدام دنبال کتاب و مقالات و مطالب جدیدتر و اموختن باشید. در هر علمی و هر سطح دانشی توقف آموختن، مرگ علمی را به همراه دارد.

موفق باشید.

ENTEZAR
29-04-2009, 10:41
نظر من c# است

sadravip
05-05-2009, 11:08
يادگیری زبان برنامه نویسی مهم است اما نه به اندازه برنامه نویس شدن ...
شما قبل از این که همه فکر و ذهن خود را به زبان برنامه نویسی معطوف کنید باید به فکر آن باشید که برنامه سازی یا به عبارتی برنامه نویس شدن را مد نظر داشته باشید

اما در مورد زبان برنامه نویسی :
بستگی به کاری است که شما می خواهید انجام دهید

مثلا برای نوشتن سیستم عامل یا برنامه های در حد کار با سخت افزار های کامپیوتر بهترین انتخاب C بود
برای کار با میکروکنتلرها بهترین گزینه ++C است و
برای برنامه های تحت ویندوز VB یا #C (اسان / سخت) بهترین گزینه است
اما به یاد داشته باشید که با همه زبان های نامبرده نیز میتوان کارهای مشخص شده را انجام داد

در زبان های جدید و پیشرفته استفاده از کتابخانه مطرح است

بطور مثال کتابخانه NET. یک کتابخانه عالی است همانطور که می دانید این کتابخانه ساخت Microsoft است اما جالب است بدانید که اگر شما به جای یک برنامه نویس حرفه ای باشد تر جیح میدهید که این کتابخانه قدرتمند را در Linux ( نه Windows) استفاده کنید این نکته بسیار جالب است .

نکته دیگر اینکه هرکس برنامه نویسی را شروع کند و پروژه کاری دردسترس داشته باشد یا علاقه شدید داشته باشد ممکن است چندین زبان برنامه نویسی را یادبگیرد.

و نکته دیگر با یادگیری یک زبان برنامه نویسی ، یادگیری دیگر زبان ها آسان است

با آرزوی موفقیت شما در این عرصه
اگر سوالی دیگر باشد و اینجانب قادر به پاسخگویی باشم در خدمتیم

فاطـمه
05-05-2009, 11:26
بچه ها فک نمی کنید این موضوع تاپیک خیلی تکراری شده
صد تا تاپیک مشابه داریم که هیچ کدومم به نتیجه نمی رسه
چون هر کسی حرف خودش رو می زنه
ول کنید دیگه

ara.look
05-05-2009, 18:11
من میگم همین دلفی رو ادامه بدم !!
شما چی میگین!؟..

Hidden-H
05-05-2009, 21:39
بچه ها فک نمی کنید این موضوع تاپیک خیلی تکراری شده
صد تا تاپیک مشابه داریم که هیچ کدومم به نتیجه نمی رسه
چون هر کسی حرف خودش رو می زنه
ول کنید دیگه

اصلا حرفتونو قبول ندارم. من خودم گیج شده بودم و نمی دونستم چیکار کنم. با حرفهایی که اینجا دوستان بهم گفتن من سرانجام سی شارپ دات نت رو واسه ادامه انتخاب کردمو دی وی دی ویژوال استودیو 2005 رو هم 6 تومن خریدمو یه کتاب هم تو همین تالار تو زیر مجموعه ی نت بود نوشته ی هاشمیان دانلود کردمو الان هم چند روزه کار روی سی شارپ رو شروع کردم.
از همه ی دوستان هم که کمکم کردن ممنونم:20: