PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شکایت رسمی از آموزش و پرورش به دلیل حذف سهمیه های روزانه کنکور کارشناسی ناپیوسته

ppeyman
25-04-2009, 16:34
بیایید به یاری هم سهمیه های روزانه را پس بگیریم

پس از حذف شدن سهمیه های روزانه دانشگاه سراسری برای کنکور کاردانی به کارشناسی سال 88، و حمایت داوطلبان از شکایت علیه آموزش و پرورش، بنده شکایت نامه ایی را تنظیم و به سازمان بازرسی کل کشور ارسال کردم. بهترین راه برای به نتیجه رسیدن در این ماجرا ارسال تعداد زیادی شکایت نامه به سازمان بازرسی کشور است. زیرا در این صورت به این موضوع اورژانسی و خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.
من متن لازم برای شکایت را اماده کرده ام و شما هم میتوانید متن زیر را از طریق سایت سازمان بازرسی و با نام خودتان ثبت کنید.

--------------------------------

با سلام و ضمن عرض خسته نباشید.
بنده یک دانشجوی ساده و فارق التحصیل دوره کاردانی میباشم که برای ادامه تحصیل خود از ماهها قبل برنامه ریزی و تلاش کرده ام. من شب روز درس خوانده و به امید اینکه بتوانم با قبولی در دانشگاه دولتی دل خانواده خود را شاد کنم به خود انگیزه میدادم. اما پس از ثبت نام در این آزمون و مطالعه دفترچه راهنمای کنکور کاردانی به کارشناسی سال 88 متوجه شدم وزارت آموزش و پرورش و دفتر مدارس عالی فنی و حرفه ایی، کلیه سهمیه های روزانه این کنکور که در دانشکده های فنی در سالهای قبل وجود داشته و حجم پذیرش آن هم بسیار محدود بوده را حذف کرده و همه آن را به فرهنگیان رسمی و پیمانی شاغل در آموزش و پرورش اختصاص داده است و زحمت و تلاش حدود پانصد و پنجاه هزار نفر که در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کرده اند و از ماهها قبل برنامه ریزی کرده اند را یک شبه بر باد دادند. باور بفرمایید از زمانی که این خبر اعلام شده توان و انگیزه درس خواندن از ما گرفته شده و احساس میکنم هر چه زحمت کشیده ام بر باد رفته است. ناراحتی ما زمانی بیشتر شد که آقای اکبر محمودی ( مدیر هماهنگی دفتر مدارس عالی فنی ) در جمع دانشجویان معترض اعلام کردند که " دوره روزانه خرج زیادی دارد و ما پولی نداریم که برای داوطلبان و مردم عادی خرج کنیم. به همین دلیل فقط قصد ارتقای سطح علمی معلمان خود را داریم. شما هم بهتر است به جای اعتراض بروید در دانشگاههای پولی ( از جمله آزاد ) درس بخوانید پول را هم خدا کریم است و میرساند ". سال 86 نیز این ظرفیت ها به فرهنگیان اختصاص یافت و از 1000 فرهنگی که در کنکور شرکت کرده بودند حدود 900 نفر در دوره روزانه روزانه پذیرش شدند !!! آیا این نهایت بی انصافی و سو استفاده از بیت المال نیست ؟ اگر برای تشکیل دوره های روزانه هیچ پولی وجود ندارد قطعا برای فرهنگیان نیز نباید پولی وجود داشته باشد. من چند سوال و ابهام برای بوجود آمده. لطفا جواب این سوالات را برای ما روشن کنید.
1 – چرا فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش که با تائید خود آموزش و پرورش دارای ضعف علمی بسیار فراوان هستند و حتی توان رقابت با داوطلبان عادی را ندارند، باید در دوره های روزانه پذیرش شوند و علاوه بر تحصیل رایگان و اشغال جای کسانی که حق نشستن در آن نیمکت را دارند، از دو سال مرخصی همراه با حقوق استفاده کنند ؟ مگر امسال سال اصلاح الگوی مصرف نیست ؟ مگر اعلام نشده بود که کارمندارن دولت حق تحصیل در دانشگاههای دولتی را ندارند ؟
2 – چرا ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ناپیوسته ( با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان کاردانی ) همه ساله به جای اینکه افزایش داشته باشد، کاهش یافته و مسئولین نیز به جای درک مسائل و مشکلات داوطلبان، همین ظرفیت بسیار کم را نیز به کارمندان خود اختصاص داده اند ؟ مگر این هزینه ها از بیت المال خرج نمیشود ؟ آیا بیت المال در انحصار فرهنگیان و مسئولین آموزش پرورش است که هرجور که بخواهند برای آن تصمیم بگیرند ؟
3 – چرا داوطلبان کنکور سراسری ( دانش آموزان نظری ) باید در دانشگاههای بزرگ و معتبر تحصیل کرده و از کلیه امکانات موجود در کشور از جمله اساتید و محیط آموزشی بسیار مناسب بهرمند شوند ( مانند دانشگاههای شریف ، تهران، پلی تکنیک و غیره ... ) ولی رتبه های برتر کنکور کارشناسی ناپیوسته نهایتا به یک آموزشکده سطح پایین مانند شمسی پور تهران راه یافته که دست آخر مانند قضیه سال گذشته بخواهند مدرک تحصیلی دانشجویان را به دیپلم تکمیلی تنزل دهند یا مثل امسال همین ظرفیت اندک را نیز به خودشان اختصاص دهند ؟
این جانب به دلیل مسائل پیش آمده اخیر شکایت رسمی خودم را از اداره کل مدارس عالی فنی و حرفه ایی اعلام کرده و در صورتی که ظرفیت پذیرش داوطلبان آزاد در دفترچه شماره 2 این کنکور اصلاح نشود، حق خود را با تحصن و مسائل اینچنینی پس خواهم گرفت.

------------------------------------

برای ارسال شکایت نامه ابتدا به سایت سازمان بازرسی کل کشور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کرده و در بالای صفحه (شکايات و اعلامات ) مشخصات خودتان را وارد نمایید. سپس متن بالا را در فیلد متن شکایت کپی کنید. البته اجباری برای استفاده از متن بالا نیست و شما میتوانید خودتان به صورت جداگانه شکایت نامه را تنظیم کنید. همچنین توصیه میشود جدای از ارسال شکایت اینترنتی، با شماره تلفن گویای 136 ( مربوط به سازمان بازرسی ) تماس گرفته و مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ضمنا برای ارسال شکایت نامه حتما باید از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده کنید
پی نوشت : قرار بود روز شنبه 5 اردیبهشت، یکی از مدیران سایت با آقای اکبر محمودی ( مدیر هماهنگی دفتر مدارس عالی فنی و حرفه ایی ) در مورد مسائل پیش آمده جلسه ایی داشته باشند که از قبل نیز هماهنگی شده بود ولی وقتی آقای محمودی متوجه شدند که آن شخصی که قصد ملاقاتشان را دارد یک دانشجو است، با لحنی زشت و زننده که فقط در خور شخصیت خودشان بود این قرار را به هم زدند.
منتظر اطلاعیه های بعدی باشید.

--------------------

سایت کارشناسی دات کام ---
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید