PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به فریاد برسین که ویروس دارم و فریاد رسی نیست...

yoosef_st
24-04-2009, 18:31
سلام دوستان.
کامپیوتر من به احتمال 99% ویروسیه. با اینکه من کسپر 2009 و کاملا به روز هم دارم.
حالا جریان چیه:
سیستم من مقدار زیادی کند شده بود. اما کما بیش کار میکرد تا اینکه 4شنبه شب بود، توی اینترنت بودم ، یهو هنگ کرد و بعد از ریست دیگه بالا نیومد. هر کاری کردم درست نشد. حتی از دیسک نجات هم استفاده کردم. حتی ویندوز رو Repair کردم اما بر نگشت. منم گفتم خی به درک دیگه که اطلاعات درایو C بر نمیگرده بزار ویندوز رو کامل عوض کنم.
وقتی صفحه انتخاب درایو برای نصب ویندوز اومد دیدم که اونجا کامل درایو C خالی هستش و تازه میگه فرمت هم نشده و باید کلا فرمت هم بکنم و بعد نصب... یعنی کاملا نابود شده بود (فقط درایو C که همون درایو ویندوز خدا بیامرزم بود.

خلاصه به هر زوری بود ویندوز رو با کلی دردسر نصب کردم و الان ویندوز سر حاله. اما موضوع اینه:

قبلا توی ویندوز قبلییه مشکلاتی داشتم که الان باز داره تکرار میشه. از این قرار:
گاهی اوقات که بر روی یه فولدر یا فایل یا آیکن یه برنامه دابل کلیک میکردم ، به جای اینکه برنامه رو اجرا کنه Properties اون فولدر یا فایل رو نمایش میداد.
این مشکل همچنین با عدم کارکرد کلیک موس بر روی بعضی از چیزها (مثل لینکهای اینترنت) و حتی گاهی اوقات از کار افتادن کیبرد ( هر دکمه ای رو میزنم بوق میزنه و کار نمیکنه) همراه میشه.
اما خب معمولا بعد از 10 ثانیه همه چیز خوب و خوش میشه.
نکته 1 : این مشکل بعد از این شروع شد که من روی یه لینک منتهی به یک سایت در گرداب فرو رفته (!!!) کلیک کردم. البته فکر میکنم.
نکته 2 : کامپیوتر من Raid داره و باید برای شناسایی هارد موقع نصب میندوز یه جورایی درایور هارد رو نصب کنم. اینو گفتم شاید به پاک شدن همه درایو C ربط داشته باشه.
نکته 3 : یه نگاهی به این تاپیک بندازین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هنوز هم بعد از عوض کردن ویندوز این پیغام نمایش داده میشه.

saeed774
25-04-2009, 00:58
دوست عزيز شما اول از همه تنظيمات بايوس رو يكبار Defalt كن ثانيا به احتمال زياد به ويروس w32/onlinegames.... و اقسامش كه به تازگي شيوع پيدا كرده ، مبتلا شدي كه تو اين مورد طبق آمارها فقط نود32 تو شناساييش پيشتازه و بخوبي هم پاكشون ميكنه
ثالثا آقا مگه مودم چنده يكي ديگه با مارك ديگه بگير خودت راحت كن ديگه !!!!!
اگه تو زمينه آپديت بايوس وارد هستي يكبار آپديت كن منتهي مسوليتش با خودت گفته باشم .

yoosef_st
25-04-2009, 19:36
دوست عزيز شما اول از همه تنظيمات بايوس رو يكبار Defalt كن ثانيا به احتمال زياد به ويروس w32/onlinegames.... و اقسامش كه به تازگي شيوع پيدا كرده ، مبتلا شدي كه تو اين مورد طبق آمارها فقط نود32 تو شناساييش پيشتازه و بخوبي هم پاكشون ميكنه
ثالثا آقا مگه مودم چنده يكي ديگه با مارك ديگه بگير خودت راحت كن ديگه !!!!!
اگه تو زمينه آپديت بايوس وارد هستي يكبار آپديت كن منتهي مسوليتش با خودت گفته باشم .
خب الان مرده شور کسپر رو ببره دیگه! واسه چی ریختمش پس؟
الان Nod بریزم؟
ایشالا به زودی ADSL دار میشم راحت میشم.
اما اینکه به آپدیت بایوس چه ربطی داره رو نفهمیدم. در واقع وارد نیستم اما فکر میکنم بدونم چطور باید این کار رو بکنم.

saeed774
25-04-2009, 22:20
گاهي اوقات پيش مياد (براي خود من پيش اومده ) كه ميبيني با آخرين آپديت آنتي ويروس ها و برنامه هاي ديگه و چند بار ويندوز عوض كردن و هر كاري كه فكرشو بكني تا ويروس ها تو سيستم نمونن حتي اف ديسك ، باز همچنان ويروس كار خودشو ميكنه پس تنها فكري كه به ذهن خطور ميكنه كه داراي حافظه باشه بايوس هست . بله ويروس هايي مثه چرنوبيل و ... هستن كه خودشونو تو بايوس جا ميكنن و زماني كه بايوس به دنبال MBR (Master Boot Record ميگرده تا پارتيشن فعال و اكتيو شده رو براي بالا آوردن ويندوز چك كنه آقا/خانم ويروس خودوشو قاطي اين ماجرا ميكنه و درد سرا شروع ميشه .
براي از بين بردن ويروس فقط يك راه وجود داره و اونم آپديت بايوس هست كه اين عمل هم بايد خيلي محتاطانه انجام بگيره در صورت آپديت ناقص بايوس به دليل مثلا قطعي برق يا .. . بايوس حتما آسيب ميبينه .

yoosef_st
26-04-2009, 00:02
گاهي اوقات پيش مياد (براي خود من پيش اومده ) كه ميبيني با آخرين آپديت آنتي ويروس ها و برنامه هاي ديگه و چند بار ويندوز عوض كردن و هر كاري كه فكرشو بكني تا ويروس ها تو سيستم نمونن حتي اف ديسك ، باز همچنان ويروس كار خودشو ميكنه پس تنها فكري كه به ذهن خطور ميكنه كه داراي حافظه باشه بايوس هست . بله ويروس هايي مثه چرنوبي و ... هستن كه خودشونو تو بايوس جا ميكنن و زماني كه بايوس به دنبال mbr (master boot record ميگرده تا پارتيشن فعال و اكتيو شده رو براي بالا آوردن ويندوز چك كنه آقا/خانم ويروس خودوشو قاطي اين ماجرا ميكنه و درد سرا شروع ميشه .
براي از بين بردن ويروس فقط يك راه وجود داره و اونم آپديت بايوس هست كه اين عمل هم بايد خيلي محتاطانه انجام بگيره در صورت آپديت ناقص بايوس به دليل مثلا قطعي برق يا .. . بايوس حتما آسيب ميبينه .
به جز قطعی برق یا مشکلات سخت افزاری مثل خرابی فلاپی و غیره که مشکل دیگه ای توی آپدیت کردن پیش نمیاد که، هوم؟
در ضمن دمت گرم خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون دوست عزیز.

saeed774
26-04-2009, 00:23
نه، اصولا به همراه سيدي مادربرد ، برنامه هاي مربوط به آپديت قرار داده ميشن تا اين عمل راحتر صورت بگيره
مادربرد من كه گيگاست خيلي راحت برنامشو اجرا ميكنم و اتوماتيك به سرورش تو نت وصل ميشه و آخرين آپديت رو بر ميداره
ميتوني به سايت سازنده هم بري و درايور رو برداري و حتما آموزش هم گذاشتن .

yoosef_st
26-04-2009, 06:42
مال من هم گیگاست. اما قدیمیه. باید توی برنامه هاش رو نگاه کنم.