PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خارش مقعد

heidary_sh
24-04-2009, 15:05
سلام
از 15 روز پیش خارش مقعد بدون خونریزی و بدون علایم بواسیر دارم از پمادهای آنتی همورویید و تریمسیلنولون ان ان استفاده کرده ام که فایده ای نداشته به دکتر با چه تخصصی مراجعه کنم؟آیا درمان خانگی دیگری سراغ دارید؟

AAKOJ
24-04-2009, 16:25
سلام دوست عزيز
خارش دماغ و دندان قوروچه را هم داري ؟
اسهال خفيف داريد ؟
آيا خارش در شب بيشتر است ؟(بي خوابي و عوارض آن مثل كم حوصلگي، خستگي، عصبانيت را هم داريد )

hoseinist
24-04-2009, 16:35
بله همان طور که دوست عزیز aakoj هم با پرسیدن این سوالات می خواهند بدانند آیا مشکل شما ابتلا به اکسیوریازیس هست یا نه من هم توصیه به یک آزمایش ساده مدفوع می کنم تا جهت درمان خیالتان حداقل از این بابت راحت باشد.

Grand
24-04-2009, 17:02
ممکن هست انگل داشته باشید. یکی از علل خارش مقعد وجود انگلی با نام "کرمک" در روده بزرگ هست که برای تخم گذاری به راست روده میاد و همین تخم گذاری باعث خارش میشه.

heidary_sh
24-04-2009, 18:06
دوستان 11 روز پیش به 1 دکتر عمومی مراجعه کردم که برای احتمال کرمک مبندازول تجویز کرد که فایده نداشت در ضمن آن چیزها که سووال کردید از قبیل اسهال را ندارم

AAKOJ
24-04-2009, 21:17
دوستان 11 روز پیش به 1 دکتر عمومی مراجعه کردم که برای احتمال کرمک مبندازول تجویز کرد که فایده نداشت در ضمن آن چیزها که سووال کردید از قبیل اسهال را ندارم
دوست عزيز
دكتر شما بنا به احتمال وجود كرمك خودشان اين دارو را براي شما تجويز كردند ؟!!!!!
از اين دارو براي درمان انگلي استفاده مي شود اما بعد از آزمايش مدفوع نه با احتمال دكتر محترم . اين اسهالي كه گفتم خيلي خفيف است . بعدا اگر كرمك (انتوبيوس ورميكولاريس )هم نباشد بيماري و علائم آن به بيماريهاي انگلي بيشتر مي خورد و بهترين راه حل اين است كه يه آزمايش مدفوع بدين .
در ضمن اگر شما دختر هستين اگر زودتر اقدام كنين ، بهتر است .
موفق باشين .

hoseinist
24-04-2009, 23:26
دوست عزیز اولا حتما دوباره به پزشک مراجعه کنید تا براتون یه آزمایش مدفوع بنویسه!
ثانیا شما آیا طریقه مصرف صحیح قرص های مبندازول را رعایت کرده بودید؟ چون اکثر بیماران درست متوجه مصرف صحیح این قرص نمیشن!
قرص های مبندازول رو حتما باید بجوید ! نه اینکه بلعید! و بعد از تشخیص نوع انگل در اکثر موارد دوز یاد آوری 2 هفته بعد هم باید رعایت بشه !

heidary_sh
25-04-2009, 08:22
با تشکر بله یک قرص 22 فروردین جویدم و یکی روز 2 اردیبهشت

heidary_sh
25-04-2009, 17:47
دوستان به متخصص داخلی مراجعه کردم همروئئد و شقاق نبود و التهاب مقعد تشخیص داده شد
داروها:شربت لاکتوز - مترونیدازول-کرم ام جی

hoseinist
26-04-2009, 08:16
خوب کار بسیار بجایی کردید که مراجعه کردید ، فقط مورد تشخیصی که گفتید با دارو های تجویزی یکم فرق میکنه . ببینید براتون مترونیدازول که یه آنتیبوتیک است تجویز کردن ( تشخیص عفونت) با شربت لاکتولوز که یک ملین میباشد( تشخیص یبوست ) فقط مورد آخر کرم ام جی اثر ضد التهاب داره . در واقع پزشک شما یه تشخیص نگذاشتن تقریبا چند بعدی مشکلتون را پوشش دادن.
موفق باشید

emperatoorii
04-05-2009, 11:45
با سلام و خسته نباشید
من چند سالی هست که هنگام هجابت مزاج مشکل دارم
یعنی وقتی که نیاز به دست شویی رفتن دارم می روم و مقداری می اید اما بعد حدود 4 دقیقه باید صبر کنم که باز هم بیاید
انگار که یک چیزی جلوی مقعدم گیر کرده و هی باید زور بزنم و ول کنم تا بیاید
معمولا هم مدت زمان دستشویی من حدود 15 دقیقه است
حدود 2 ماه هم است که دچار هموروئید شده ام و درد زیادی دارم
ایا این که دستشویی دارم و نمی اید مشکل دستگاه گوارشم است یا مشکل دستگاه دفع؟
و به چه پزشکی باید مراجعه کنم
با تشکر فراوان
منتظر جواب شما به همین ایمیل هستم
خدانگهدار

emperatoorii
04-05-2009, 11:47
با سلام و خسته نباشید
من چند سالی هست که هنگام هجابت مزاج مشکل دارم
یعنی وقتی که نیاز به دست شویی رفتن دارم می روم و مقداری می اید اما بعد حدود 4 دقیقه باید صبر کنم که باز هم بیاید
انگار که یک چیزی جلوی مقعدم گیر کرده و هی باید زور بزنم و ول کنم تا بیاید
معمولا هم مدت زمان دستشویی من حدود 15 دقیقه است
حدود 2 ماه هم است که دچار هموروئید شده ام و درد زیادی دارم
ایا این که دستشویی دارم و نمی اید مشکل دستگاه گوارشم است یا مشکل دستگاه دفع؟
و به چه پزشکی باید مراجعه کنم
با تشکر فراوان
منتظر جواب شما به همین ایمیل هستم
خدانگهدار

لطفا پاسخم را به این ایمیل ارسال کنید
ممنون
emperatoorico@gmail.com

ALI_214
18-02-2010, 23:04
با سلام.
براي درمان خارش مقعد به چه پزشكي از نظر تخصص بايد مراجعه كرد...؟
متشكرم.

morsadr
19-02-2010, 13:09
با سلام.
براي درمان خارش مقعد به چه پزشكي از نظر تخصص بايد مراجعه كرد...؟
متشكرم.

دوست گرامی شما برای شروع پیگیری و درمان هر نوع بیماری بهتره که از یک پزشک عمومی شروع بفرمایید ایشان یا درمان می کنند یا شما را به پزشک متخصص مورد نیاز ارجاع می دهند. در مورد خارش مقعد با تشخیص احتمالی التهابات مقعد و یا انگل درمان با پزشک عمومی می باشد. در صورت عدم نتیجه گرفتن با پزشک متخصص گوارش. :20:

Persianhb
17-09-2010, 23:09
لطفا طريقه و میزان مصرف قرص مبندازول را در طول شبانه روز توضیح دهید .

morsadr
18-09-2010, 14:14
لطفا طريقه و میزان مصرف قرص مبندازول را در طول شبانه روز توضیح دهید .

جهت درمان انگلهای روده ای معمولا بصورت زیر :
روزی 2قرص در اول صبح با کمی آب جویده شود و این کار تا 3 روز انجام شود
تکرار دوز بالا یک هفته بعد .