PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختلال 72 ساعته اینترنت ایران از فردا ( 2 اردیبهشت )

satttanism
21-04-2009, 17:19
ICTna.ir - روابط عمومي شركت ارتباطات زير ساخت اعلام كرد: به دليل باز سازي و تعمير كابل دريايي در مسير جنوب، احتمال اختلال در پهناي باند اينتر نت كشور، از دوم ارديبهشت ماه به مدت 72 ساعت وجود دارد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) اين روابط عمومي در ادامه آورده است : در بخش صدا ( voice) به دليل تامين ظرفيت از ديگر مسير ها اختلالي نخواهيم داشت

Farshadd
21-04-2009, 20:08
سلام.

الان از اخبار 20:30 شنیدم که کل اینترنت ایران از فردا ( 2 اردیبهشت) به مدت 72 ساعت دچار اختلال میشه.

دلیل/بهانه هم گفتن بازسازی و تعمیر کابل دریایی.

اینم متنی که توی سایتا گذاشتن:

از پست پرده این کار خبر ندارم و فقط اعصابم خورده به این دلیل و هزار دلیل مثل این.:13:

vahid_vaezinia
21-04-2009, 20:11
خاک بر سر اینا کنن !

کی میخوان این مسخره بازی رو تموم کنن !

Ship Storm
21-04-2009, 20:56
ما کلی دانلود داریم نکنید خواهشا انقدر به این کابل ها ور نرید : دی

Hessam_7800gtx
21-04-2009, 21:05
مگه مرض دارن آخه؟

hadiceberg
21-04-2009, 21:32
گل بود، به سبزه نیز آراسته شد. :26:

momkhbpsp
21-04-2009, 22:20
پس یعنی پنجشنبه جمعه ما شاتلی ها که رایگان حساب میشه پرید :41:
خوب کی الان میخواد جوابگو باشه؟؟؟؟

resident_evil
21-04-2009, 22:23
الان كه سالمه خيري نديديم :دي
ميخوان خرابشم بكنن ...

symk
22-04-2009, 07:30
یادتون هست چند روز پیش گفتند که سرعت میره بالا و ارزون میشه . منظور همین بود دیگه . یعنی الان به مدت 72 ساعت با سرعت خیلی خفن و رایگان می تونیم به اینترنت وصل بشیم . واقعا" که...

Ship Storm
22-04-2009, 08:35
ما که از شاتل 512 داریم و دیشب با سرعت بالا دانلود داشتیم و مشکلی ندیدیم

piishii
22-04-2009, 08:46
سلام
درسته اولین موجش دیشب به من رسیده بود و در حالتی که شبانه رایگان صبا نت با 50 اینا دانلود میکردم با 4.5 تا صبح دانلود کرده !
خوب آدم به کی فحش بده یا نده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Tornado2800
22-04-2009, 09:15
دیشب قطعی به وجود اومد حدود 10 دقیقه

موقعیت ها :
بندر عباس
و میناب

که وصل شد بدون افت سرعت تا الا داره کار می کنه.

silver world
22-04-2009, 09:16
ته و توشو درآریم ببینیم واقعا دارن با کابلا ور می رن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

babak22ir
22-04-2009, 09:54
اختلال در پهناي باند اينترنت كشور !!

حالا انگار هر كدوم از ما چند مگابيت پهناي باند اختصاصي داره !!

ehsan_p30world
22-04-2009, 09:59
سلام
درسته اولین موجش دیشب به من رسیده بود و در حالتی که شبانه رایگان صبا نت با 50 اینا دانلود میکردم با 4.5 تا صبح دانلود کرده !
خوب آدم به کی فحش بده یا نده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عجیب است که اینترنت شبانه من با شاتل چند ماه است که افت سرعت شدید دارد فکر می‌کنم شب‌ها خط من را دارند تعمیر اساسی می‌کنند!

reb
22-04-2009, 10:02
سلام
صبا مدتیه مشگل داره چیز جدیدی نیست و ربطی به این قضیه نداره من که تا الان با پارس هیچ مشگلی نداشتم همه چیز عادی و مثل سابقه.

nw_nk
22-04-2009, 10:12
با 2 3 isp امتحان کردم. شیراز فعال کاهش سرعتی دیده نمیشه.

masoudtr
22-04-2009, 10:25
من دیشب از بس کامپیوترم صدا داد از خواب پریدم خاموشش کردم نتیجه اینکه اصلا نفهمیدم خراب شده یا نه

Majid393
22-04-2009, 11:31
*دلايل اختلال در اينترنت كشور اعلام شد*
معاون شركت زيرساخت اعلام كرد:
آغاز تعمير كابل و رفع ايراد فني
برطرف كردن اختلال حداكثر 72 ساعت طول مي‌كشد

پهناي اينترنت كشور به دليل بازسازي و تعمير كابل دريايي در مسير جنوب، از امروز دوم ارديبهشت‌ماه به مدت 72 ساعت، دچار اختلال و كند شد كه دلايل اين بازسازي تعمير و برطرف كردن اين ايراد فني در مسير كابل جاسك ـ فجيره اعلام شده است.

محمدطاهر شمس - معاون نگهداري و مديريت شبكه ارتباطات زيرساخت - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه به دليل وجود اشكال فني در مسير كابل جاسك ـ فجيره ممكن است با اختلال اينترنتي مواجه شويم، اظهار كرد: تعمير و برطرف كردن اين ايراد فني از امروز (دوم ارديبهشت‌ماه) آغاز مي‌شود.

او ادامه داد: از زمان آغاز براي برطرف كردن اين مشكل ممكن است با اختلالاتي مواجه شويم كه البته اين مشكل هم در داخل كشور ما و هم در فجيره وجود دارد و تعدادي از كورها دچار مشكل شدند.

او با بيان اينكه هنوز مشخص نيست اين اختلال دقيقا در چه مدت زماني برطرف ‌شود خاطر نشان كرد: البته برطرف كردن اين اختلال حداكثر 72 ساعت طول مي‌كشد كه ما نهايت تلاشمان را مي كنيم كه اين ميزان را كاهش دهيم.

معاون نگهداري و مديريت شبكه زيرساخت اختلال در شبكه اينترنت و كندي سرعت را از تبعات اين اختلال عنوان كرد و اظهار كرد: پهناي باند را از مسيرهاي ديگر نيز تامين مي‌كنيم و از روز گذشته (يكم ارديبهشت‌ماه) اطلاع‌رساني را در اين زمينه آغاز كرديم.

isna

franch
22-04-2009, 11:40
من كه فعلا هيچ مشكلي ندارم:3:

Ship Storm
22-04-2009, 11:46
درسته برای من هم فعلا مشکلی نیست

nw_nk
22-04-2009, 15:01
فعلا سرعت زیاد شده. (:

خطی که من روزهای قبل باهاش با سرعت 24 مگابیت دانلود می کردم امروز شده 6 مگابایت یا 48 مگابیت.

جاتون خالی رفتم انجمن موسیقی آلبوم های پاپ خارجی که نداشتم رو گرفتم. اکثر Full Album هام رو تکمیل کردم.

Ship Storm
22-04-2009, 17:54
فعلا سرعت زیاد شده. (:

خطی که من روزهای قبل باهاش با سرعت 24 مگابیت دانلود می کردم امروز شده 6 مگابایت یا 48 مگابیت.

جاتون خالی رفتم انجمن موسیقی آلبوم های پاپ خارجی که نداشتم رو گرفتم. اکثر full album هام رو تکمیل کردم.

شما مگه کجایی؟
از شرکتی دانلود میکنی؟ یا دیش گذاشتی؟
من خودم تو ایران خودرو خط 24 مگابیت زیر دستمه ولی شانس نداریم اینطوری بشه :دی

behnam_tr
22-04-2009, 17:59
من كه فعلا هيچ مشكلي ندارم .......تا زه سرعت به جاي كاهش افزايش داشته !!!!!

ArlopA
22-04-2009, 18:29
ای بابا! اینترنتمون که پر سرعته پر سرعته! فقط باا این تفاوت که قیمتش 16000 برا بر بیشتر از مالزیه! اینم متنش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مطابق بخشنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 128 کیلوبیت در ثانیه برای کاربران خانگی است و بیشتر از آن برای سلامتی شان ضرر دارد و مطابق آمار رسمی در سال ٢٠٠٧ تنها ٤٦٥هزار و ١٠٠ نفر معادل ٧ دهم درصد از كاربران ايراني به این نوع از اينترنت کذایی پرسرعت دسترسي داشته‌اند در حالی که قرار بوده این رقم در سال مذکور به ٩٠٠ هزار پورت فعال برسد، همچنین براساس برنامه چهارم توسعه قرار است تا پايان سال ٨٨ (پايان اين برنامه) تعداد پورت‌هاي فعال ADSL به ٥/١ ميليون پورت برسد. بر این اساس ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در ايران فقط ٠١/٠ درصد است.
یک شرکت ارائه دهنده اینترنت (ISP) در مالزی اعلام کرد که به کاربران خود پهنای باند با خطوط پرسرعت 224 مگابیت برثانیه را با قیمت تنها 58/1 دلار در ماه (حدود 1500 تومان) عرضه می‌کند. این ISP برای اجرای پروژه این فناوری که BPL نام دارد 14 میلیون دلار هزینه کرده و قرار است 400 هزار مسجد و 60 میلیون کاربر را در سراسر مالزی به خطوط پرسرعت این پهنای باند مجهز کند. با اجرای این پروژه مالزی اولین کشوری خواهد شد که به بیشترین تعداد کاربر این خدمات را عرضه می‌کند. در حقیقت در حال حاضر گوگل در تگزاس به حدود دو میلیون کاربر پهنای باند با این سرعت را ارائه می‌کند و در سال 2007 نیز پروژه Corinex BPL محصول IBM در آمریکا اینترنت با سرعت 224 مگابیت بر ثانیه را در اختیار حدود 15 میلیون کاربر گذاشت.
یک محاسبه ساده ریاضی در باره اینترنت پرسرعت مالزی با ایران بیانگر این اعداد است:
سرعت اینترنت پرسرعت مالزی: 224 مگابیت ضرب در 1024 کیلو بیت = 229376 کیلو بیت
سرعت اینترنت پرسرعت ایران: 128 کیلو بیت
نسبت اینترنت پرسرعت مالزی به ایران: 1792 برابر
قیمت اینترنت پرسرعت ایران: هر 128 کیلو بیت در ثانیه به طور متوسط 15000 تومان
قیمت اینترنت پرسرعت مالزی: هر 229376 کیلو بیت در ثانیه معادل تقریب 1500 تومان
مقایسه قیمت اینترنت پرسرعت مالزی نسبت به ایران: حدود 9 ریال در هر 128 کیلو بیت در ثانیه
به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت قیمت اینترنت پرسرعت ایران حداقل 16 هزار برابر اینترنت پرسرعت مالزی است.
مقایسه ایران و کره جنوبی
چند وقت پیش خبری در روزنامه خراسان منتشر شد مبنی بر اینکه سرعت اينترنت رايگان كره‌جنوبي حدود ٥٠٠ برابر اينترنت پولي در ایران است. پیش از آن نیز خبر دیگری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه يك پيرزن سوئدي ركورد اتصال به اينترنت را با سرعت ٤٠ گيگابيت در ثانيه شكست! برای کاربران ایرانی که تعداد آنها 18 میلیون نفر است و به تنهایی 53 درصد کاربران اینترنت خاورمیانه را تشکیل می‌دهند شنیدن چنین خبرهایی مثل رویا و آرزو است. چرا که اکثریت قریب به اتفاق این کاربران با خطوط دایل‌آپ و با سرعت کمتر از 56 کیلو بیت در ثانیه به اینترنت متصل می‌شوند و تصور می‌کنند اینترنت یعنی همین!
سرعت قانونی اینترنت (درست مثل سرعت مجاز در خیابان‌ها!) مطابق بخشنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 128 کیلوبیت در ثانیه برای کاربران خانگی است و بیشتر از آن برای سلامتی شان ضرر دارد و مطابق آمار رسمی در سال ٢٠٠٧ تنها ٤٦٥هزار و ١٠٠ نفر معادل ٧ دهم درصد از كاربران ايراني به این نوع از اينترنت کذایی پرسرعت دسترسي داشته‌اند در حالی که قرار بوده این رقم در سال مذکور به ٩٠٠ هزار پورت فعال برسد، همچنین براساس برنامه چهارم توسعه قرار است تا پايان سال ٨٨ (پايان اين برنامه) تعداد پورت‌هاي فعال ADSL به ٥/١ ميليون پورت برسد. بر این اساس ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در ايران فقط ٠١/٠ درصد است. البته تعريف اينترنت پرسرعت نيز در ايران و جهان متفاوت است چرا که حتي سرعت خطوط ADSL در دنيا تا ٢ مگابيت در ثانيه است!
کیفیت اینترنت ایرانی
كشورهاي توسعه يافته‌اي مانند فرانسه اينترنت را با سرعت ٣٠ مگابيت بر ثانيه و سوئد با سرعت ١٠٠ مگابيت بر ثانيه، در اختيار كليه كاربران خانگي قرار داده‌اند. همچنين طبق برنامه‌اي كه در سنگاپور تدوين شده، قرار است تا سال ٢٠١٠ به هر كاربر خانگي يك گيگابيت در ثانيه پهناي باند اختصاص يابد. تازه این فقط آمار روی کاغذ است و قطعی‌های اینترنت و اختلالات کیفی آن در ایران خود حدیث مفصلی است به طوری که ١٩٠ بار قطعي در برخي مسيرهاي شبكه ملي فيبرنوري طي يك سال در مجموع ٧٠ هزار دقيقه قطعي در شبكه زيرساخت ايجاد كرد كه عملا امكان برقراري ارتباطات در شبكه بين‌المللي و بين شهري كشور را به ميزان ٩٥٧ ميليون و ٦٥٠ هزار كانال/ دقيقه از شركت ارتباطات زيرساخت سلب كرد.
قیمت 50 برابری
مقایسه قیمت اینترنت در ایران با سایر کشورها نیز بیان کننده تفاوت‌های محسوس در این زمینه است. در حالی که قیمت اینترنت 128 کیلو بیت در ثانیه‌ای ایران بین 10 تا 20 هزار تومان در ماه هزینه دارد قیمت اینترنت 224 مگابیت برثانیه‌ای مالزی تنها حدود 1500 تومان در ماه تعیین شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که مثلا قيمت يك سرويس256K در ايران تقريبا 2 برابر امارات، 3 برابر مصر و 12 برابر تركيه است! در قیمت‌های خرده‌فروشی، هزینه پهنای باند در ایران تا بیش از 50 برابر قیمت جهانی مي‌رسد.
اینترنت رایگان در عربستان
خبرگزاری عرب‌نیوز چندي پيش خبر داد از این پس تمام ساکنان شهر ریاض می‌توانند به‌صورت رایگان و از طریق خطوط Wi-Fi به‌ اینترنت متصل شوند و طرح گسترش خطوط Wi-Fi از مدتي قبل در عربستان آغاز شده و اكنون مقامات دولتی این کشور می‌کوشند هرچه سریع‌تر دیگر شهر‌های خود را به این امکانات مجهز کنند.
اینترنت رایگان به دانشگاه‌ها نرسید
صحبت از اینترنت رایگان در ایران بیشتر به یک لطیفه شبیه است و حتی دستور صریح رییس‌جمهور مبنی بر ارایه اینترنت رایگان به دانشگاه‌ها در مهر ماه سال 1386 تا کنون اجرا نشده و دو وزارت فخیم علوم، تحقیقات و فناوری و ارتباطات و فناروی اطلاعات هنوز نتوانسته‌اند چنین طرحی را به مرحله اجرا درآورند. همه اینها در حالی صورت می‌گیرد که قرار است ایران در افق 1404 به مقام اول علمی و فناوری منطقه آسیای جنوب غربی دست پیدا کند. جالب است بدانید که در مرکز تهران و درست در بخشی از حاشیه خیابان انقلاب که قرار بود یکی از واحدهای دانشگاه جامع علمی کاربردی از اینترنت پرسرعت استفاده کند مشخص شد که هیچ شرکتی در این منطقه پوشش اینترنت ADSL ندارد. وقتی وضعیت تهران این چنین است می‌شود وضعیت سایر نقاط کشور را حدس زد.
بینش آنالوگ
به نظر می‌رسد مشکل اصلی در خصوص حرکت لاک‌پشتی اینترنت پرسرعت در ایران نه مشکلات فنی که نحوه نگرش و بینش مدیران فناوری اطلاعات در کشور باشد مثلا محمد سليمانی وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات ايران معتقد است «کاهش پهنای باند برای مشتريان خانگی مشکلی ايجاد نمی‌کند چرا که با بررسی‌های انجام شده کاربران خانگی نيازی به بيشتر از اين رقم ندارند» هیچ کارشناس یا خبرنگاری از جناب وزیر سوال نکرده که چنین نتیجه‌گیری صریحی بر مبنای کدام کار تحقیقاتی و پژوهشی صورت گرفته و محدودیت زمانی این تصمیم کجا خواهد بود؟ آیا تا ابد کاربران خانگی ایران نيازی به بيشتر از اين رقم نخواهند داشت؟ و این سوال که کاربران خانگی مالزی (که یک کشور اسلامی و در حال توسعه شبیه ایران نیز هست و در خیلی از مواقع به عنوان الگوی ایران نیز مطرح می‌شود) چه نیازی به اینترنت 224 مگابیت برثانیه دارند که قرار است با قیمت 1500 تومان در ماه به آنها واگذار شود؟
راهکار کاهش هزینه اینترنت پرسرعت
به گفته علی مولوی کارشناس فناوری اطلاعات هزینه اینترنت در کشور ما نسبت به میزان درآمد سرانه اشخاص، بالاست و همین امر موجب جلوگیری از گسترش این سرویس در ایران شده است و بالطبع باعث شده در رابطه با میزان دسترسی به اینترنت، رتبه مناسبی در جهان نداشته باشیم! اما مهمترین دلیل قیمت بالای این سرویس در ایران را می‌توان گران بودن پهنای باند موردنیاز ISPها دانست که از طریق شرکت فناوری اطلاعات و یا ICPها تامین می‌شود. در قیمت‌های خرده فروشی، هزینه پهنای باند تا بیش از 50 برابر قیمت جهانی است. البته نباید منکر هزینه‌های انتقال پهنای باند به داخل کشور و تقسیم آن در کل کشور شد، اما با توجه به قیمت‌های کشورهای دیگر، به نظر نمی‌رسد سطح هزینه‌ها در این حد بالا باشد!
در صورتی که دولت قصد دارد میزان دسترسی به اینترنت در کشور را بالا ببرد، شاید ساده‌ترین راه حل، کاهش هزینه‌های پهنای باند باشد، چراکه در حال حاضر شرکت فناوری اطلاعات به عنوان بزرگترین فراهم کننده پهنای باند کشور، یک شرکت کاملا دولتی است. شاید بتوان به سادگی با تعیین حاشیه سود 20 درصد برای این شرکت، قیمت پهنای باند اینترنتی را تا حد زیادی کاهش داد! مساله مهم دیگری که در هزینه نهایی اینترنت برای کاربر نهایی تاثیرگذار است هزینه بالای پخش می‌باشد. در حال حاضر بیشتر از 40 درصد ‌هزینه اینترنت به جیب عاملان پخش می‌رود که رقم بسیار بالایی است. با راه‌اندازی سرویس IN در تهران به عنوان بزرگترین بازار مشترکان اینترنتی، امید می‌رفت که دست واسطه‌ها از این بازار کوتاه شده و قیمت اینترنت کاسته شود، اما متاسفانه شرکت مخابرات استان تهران، جای واسطه‌ها را گرفت و حدود 30 درصد ‌از هزینه‌های دریافتی را بابت ارائه سرویس هوشمند از ISPها دریافت می‌کند!
در حال حاضر قیمت یک ساعت اینترنت پرسرعت از طریق شبکه هوشمند، ساعتی 300 تومان است که از این میزان به ازای هر ساعت 90 تومان برای استفاده از سرویس هوشمند هزینه می‌شود. جالب اینجاست که ارائه این سرویس، هزینه ثابتی برای شرکت مخابرات دارد و به نظر نمی‌رسد هزینه آن با قیمت خدمات ارائه شده تغییری داشته باشد!‌ به هر شکل به نظر می‌رسد در صورتی که مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عزم جدی برای کاهش قیمت اینترنت در ایران دارند، باید در وهله اول نظام تعرفه‌ای سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت‌های زیرمجموعه را کنترل و تعدیل کنند و اندکی از سودهای سرشار این شرکت‌ها بکاهند.

Tornado2800
22-04-2009, 19:18
من كه فعلا هيچ مشكلي ندارم .......تا زه سرعت به جاي كاهش افزايش داشته !!!!!
افزایش تو برنامه کشور نیست مثل همیشه نهایت فشار به همه چیز !
شما حتما یه سری بدبخت اینترنت ندارن سرعت شما بالا رفته :31::20:

hadiceberg
22-04-2009, 22:27
با این اختلال من کلی نگران بودم فردا lost رو چطوری دانلود کنم، فهمیدم این هفته لاست پخش نمی‌شه :31:

spam
23-04-2009, 15:34
دوشنبه,3 ارديبهشت 1388

مدير عامل شركت ارتباطات زيرساخت از رفع اختلالات فني در كابل جاسك فجيره خبر داد.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران،از سایت ایسنا،محمدباقر ظهوري‌فرد با بيان اين خبر گفت: اختلال فني كه در مسير فيبر نوري جاسك فجيره ايجاد شده بود شب گذشته برطرف شد.
وي گفت: بر طرف كردن اين اختلال از صبح روز دوم ارديبهشت‌ماه آغاز شد و در نهايت شب گذشته اين مشكل حل شد و در حال حاضر اختلال اينترنتي در كشور وجود ندارد.
پهناي اينترنت كشور به دليل بازسازي و تعمير كابل دريايي در مسير جنوب، از روز دوم ارديبهشت‌ماه، دچار اختلال و كند شد كه دلايل اين بازسازي تعمير و برطرف كردن اين ايراد فني در مسير كابل جاسك ـ فجيره اعلام شده بود.

Soldier Pose
23-04-2009, 18:23
من صبح اختلال داشتم :دی

symk
25-04-2009, 06:09
خوب امروز 72 ساعت تموم . از این به بعد تازه اختلال قرارخ شروع بشه . تازه از امروز رفتیم تو طرح. من هم به شکل محسوس افت سرعت نداشتم ولی خوب ببینیم اصلا" کاری انجام دادن یا تازه میخوان شروع کنند . چون یادم چند وقت پیش همین مسیری خلیج فارس که مشکل پیش اومده بود کلی قطعی داشتیم . امیدوارم که کارشونو انجام داده باشند بدون اینکه مشکل اساسی تو سرعت پیش بیاد و اگر هم شروع نکرده باشند که بیچاره میشیم .

satttanism
29-04-2009, 19:02
اختلالات اینترنت در سال جدید گویا تمامی ندارد، اما این اختلالات روز گذشته به اوج خود رسید به طوری‌که در این روز اینترنت بیش از 30 دقیقه با قطع و وصل‌های مدام همراه و بسیاری از کاربران را کلافه کرده بود.

به گزارش دنیای اقتصاد برای آگاهی از دلیل این اختلالات به طور مداوم با مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت تماس برقرار کردیم، اما مانند همیشه هیچ‌کدام از این مسوولان قادر به پاسخگویی نبود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پیام کرباسی، عضو کميسیون اينترنت سازمان نظام صنفی گفت‌وگوی کوتاهی انجام دادیم که می‌خوانید:
اختلالات روز گذشته از چه ساعتی شروع شد؟
از حوالی ساعت 8 صبح به وقت تهران، اختلالاتی شامل افزایش میزان تاخیر در ارسال و دریافت بسته‌هاي اینترنتی مشاهده مي‌شد؛ به نحوی‌که از مقدار 285 میلی ثانیه به بیش از 1100 میلی ثانیه افزایش نشان مي‌داد.
سپس از ساعت 09:18:35 اینترنت قطع شد و این قطعی تا ساعت 09:55:26 همراه با برخی وصلی‌هاي کمتر از دقیقه، تداوم یافت.
همچنین بر اساس گزارش‌های به دست آمده از ساعت 10:30 نیز مجددا ارتباط اینترنتی کشور با تداخل فراوان همراه بوده و بعد از این ساعت نسبتا شبکه اینترنت کشور به ثبات رسید.
یعنی در حال حاضر مشکل برطرف شده است؟
بله دقیقا ساعت 50/11 کاملا مشکل برطرف شد.
اصلا علت قطعی و اختلال‌هاي روز گذشته به چه دلیل بود؟
فعلا کسی جوابگو نیست و نتوانستیم جوابی را از شرکت زیرساخت بگیریم. در حال حاضر ایران از مسیرهای مختلفی فیبرنوری به اینترنت متصل است. طبق بررسی‌های انجام شده مسیر فلگ و مسیر سنگاپور به هیچ وجه مشکلی نداشته‌اند. بنابراین هرجایی که از این دو مسیر تامین می‌شده با هیچ مشکلی روبه‌رو نبوده است. اما دو تا درگاه دیگرکشور یعنی pccw و ترک تله کام روز گذشته دچار اختلالات شدیدی شده بودند.
در خصوص این اختلالات حدسی هم نمی‌شود زد؟
اصلا نمی‌توان حدسی زد و تنها کسی که می‌تواند جوابگوی این قضیه باشد شرکت ارتباطات زیرساخت است. واقعا سوال اساسی ما این است که دلیل اختلالات چند روز گذشته و مخصوصا روز پیش چه بوده است. وزارتخانه‌هایي همچون آب، گاز، برق و... تامین‌کننده‌های انحصاری هستند و اگر مشکلی پیش آید فورا جواب می‌دهند در حال حاضر شرکت زیرساخت یک تامین‌کننده انحصاری پهنای باند در کشور است که به هیچ عنوان جواب این اختلالات را نمی‌دهد هم‌اکنون چه نهاد، مرجع و سازمانی باید جوابگویی این وضعیت باشد.
اگر کسی که باید جوابگویی این سوالات و اختلالات باشد رگولاتوری است پس در این وضعیت چرا کاری انجام نمی‌دهد؟ چرا کاری برای روشن شدن این وضعیت صورت نمی‌گیرد. در واقع این وضعیت فعالان این حوزه و کاربران را کلافه کرده است.
آیا احتمال اینکه این اختلال با این شدت باز هم ادامه پيدا كند وجود دارد؟
نمی‌توان قطعا پاسخ داد چون هنوز مشخص نیست که این اختلال و قطعی عمدی بوده است؛ یعنی براساس یکسری آزمایشات فنی صورت گرفته است یا نه اختلالی است که در درگاه pccw رخ داده است. اما آنچه که کاملا مشخص است این است که پهنای باند از خارج از کشور به داخل ایران با هیچ مشکلی همراه نبوده به محض اینکه به داخل کشور وارد شده است دچار اختلال و قطعی شده است. در کل به نظر می‌رسد که مشکل به داخل کشور برمی‌گردد.

symk
30-04-2009, 11:43
من گفتم . تازه اینا میخوان شروع کنند . من دقیقا" از روز یکشنبه تا همین الان مدام قطعی داشتم . زنگ هم میزنی به isp ها میگند مشکل مخابراتی . به ما ربطی نداره . واقعا" مسخرست . حالا حالا هم فکر نمیکنم درست بشه

Soldier Pose
30-04-2009, 19:19
من امروز پدرم در اومد

Ultimator
30-04-2009, 19:32
من هم مشکل داشتم سرعت دانلود از 300-400 کیلو بایت به 3-4 کیلو بایت رسیده !! جایی که اینترنت فیبر نوری مستقیم از مخابرات تامین میشه !

من شنیدم از منبعی موثق که یادم نیست کجا بود که این شرکت ارتباطات زیرساخت داره یه فایروالی خودش اضافه میکنه که ترافیک کل کشور رو شخصا کنترل کنه و این یعنی یه فلترینگ دیگه علاوه بر فیلترینگی که تا حالا داشتیم !!

سرعت چی میخواد بشه دیگه خدا میدونه

این ارتباطات زیر ساخت میلش رو گذاشته روی auto responde هر کسی میل بده بهشون اینا جواب میدن دارن روی کابلها کار میکنن !!!

هر وقت هر اتفاقی بیفته پای یکی گیر کرده به این کابلهای گرامی !!

اگه الان زنگ بزنین منشی تلفنی اتوماتیکش میگه : شما با شرکت ارتباطات زیرساخت تماس گرفته اید این شرکت مشغول ترمیم کابلهای عزیز میباشد لطفا بعد از شنیدن صدای بوق ارتباط را قطع کنید ! بیـــپ :31:

vitamin2002
30-04-2009, 20:13
الان که سرعت من 2 کیلو بایت شده
پینگ رو هم که نگووووووووووووووووووو
الان اگه یه خارجی ایران باشه می گه این adsl هست یا اینترنت نفتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ghaioom
01-05-2009, 08:01
اختلال وسیع اینترنت ایران را از کار انداخت

8 ارديبهشت 1388 - آی تی ایران - کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی از ایجاد اختلال وسیع و گسترده اینترنتی در ساعات آغاز کاری امروز خبر داد.

به گفته این سازمان شرکت زیر ساخت در حال تست یک فایروال جدید روی شبکه اینترنت کشور است ولی شرکت زیر ساخت تاکنون این ادعا را تکذیب نکرده است.

بنا به گزارش های رسیده، بر روی بخش قابل توجهی از پهنای باند اینترنتی کشور، از حوالی ساعت 8 صبح به وقت تهران، اختلالاتی شامل افزایش میزان تاخیر در ارسال و دریافت بسته های اینترنتی مشاهده می شد به نحویکه از مقدار 285 میلی ثانیه به بیش از 1100 میلی ثانیه افزایش نشان می داد.

سپس از ساعت 35:‏‏8‏1: 09 اینترنت قطع شد و این قطعی تا ساعت 09:55:26 همراه با برخی وصلی های کمتر از دقیقه، تداوم یافت.

این گزارش می افزاید از ساعت 10:30 نیز مجددا ارتباط اینترنتی کشور با تداخل فراوان همراه بوده و در لحظه ی نگارش این مرقومه، به نظر به ثبات نزدیک می شود.

منحنی زیر نیز نمایی کلی از وضعیت را نمایش می دهد (به روز شده در ساعت 07:20 به وقت GMT برابر با 11:50 به وقت تهران):

طبق آخرین بررسی های کارشناسان، شرکت ارتباطات زیرساخت (تنها تامین کننده ی پهنای باند اینترنتی کشور)، این بار آزمایشات خود را بر روی "بخش هایی" از پهنای باند کشور متمرکز کرده است.

در حقیقت به نظر می رسد سعی شده تا پهنای باند مراکز و مشترکینی که به نوعی به برخورد فوری و جدی می پردازند در امان بمانند!

کارشناسان معتقدند که این اختلالات بر روی مسیر PCCW متمرکز بوده و کلیه بسته های اینترنتی منتهی به آدرس کلاس (C): 217.218.255 نیز مشمول این اختلالات شده اند.

و باز هم پرسش همیشگی: چه مرجعی مسوول رسیدگی به وضعیت اینترنت کشور تامین شده توسط تنها سرویس دهنده ی دولتی است؟

Ghaioom
01-05-2009, 08:47
۹ اردیبهشت ۸۸

گزارشي از آخرين اختلال ها در اينترنت كشور

به نظر می‌رسد زنجیره‌ای از قطعی‌های مکرر كه در جامعه اینترنتی کشور "اپیدمی" شده، مي‌رود تا طبیعی به نظر برسد.
از شب گذشته تاکنون، کاربران اینترنت با حداقل 3 نوبت قطعی در بخش‌هایی از شبکه تهران مواجه بودند.
به نظر می‌رسد مشکلات این بار از نوع فنی باشند، زیرا بنا به اظهارات پشتیبانی فنی شرکت زیرساخت، اختلالات به دستگاه سوئیچ در رینگ تهران باز می‌گردد.
طبق اظهار نظر کارشناسان، آدرس‌های اینترنتی مشترکینی که قطع می‌شوند، در شبکه اینترنت به طرز عجیبی محو می‌شوند.
بنا بر اظهارات این کارشناسان، این اختلال فنی به طوری است که وقتی traceroute می‌شوند، بسته‌های اطلاعاتی مسیریاب، از "هیچ" تا 3 عدد Hop بیشتر به سمت مقصد حرکت نکرده و در تداوم پویش مسیر به سمت تهران به ناگاه باز می‌ایستند. از سوي ديگر شاید BGP Routingهای شهر و یا تنظیمات آنها آسیب فنی دیده است.
بر اساس این گزارش، در هر صورت، باز هم امیدواریم مسؤولین هر چه سریع‌تر در خصوص قطعی‌ها توضیح داده و امکان تداوم بروز آنها را نیز اطلاع‌رسانی كنند.
گفتنی است در حال حاضر بخش خصوصی ارائه‌کننده خدمات اینترنت به کاربران نهایی است و در چنین زمان‌هایی آماج اعتراضات و شکایات کاربران محق خود قرار می‌گیرد.
براساس گزارش ایلنا، این قطعی‌ها به وقت گرین‌ویچ (4.5 ساعت پیش از ساعت تهران) عبارتند از:

1. از ساعت 18:52:11 دیشب تا 20:17:46
2. از ساعت 02:20:10‏ صبح تا 02:24:34
3. از ساعت 03:18:28 صبح تا 04:00:14

منحنی به نمايش درآمده در متن خبر نیز نمایی کلی از اين وضعیت را نمایش می‌دهد.
شایان ذکر است که در هفته گذشته اختلال اینترنتی 72 ساعته در کشور به وجود آمد که بنا به گفته مهندس ظهوری‌فر، مدیرعامل شرکت زیر ساخت به دلیل بهینه‌سازی شبکه جاسک - فجیره بوده و به پایان نیز رسیده است ولی قطعی‌های دیشب این امر را تکذیب کرد.
روزنامه دنياي اقتصاد نيز در همين مورد گزارش داد،اختلالات اینترنت در سال جدید گویا تمامی ندارد، اما این اختلالات روز گذشته به اوج خود رسید به طوری‌که در این روز اینترنت بیش از 30 دقیقه با قطع و وصل‌های مدام همراه و بسیاری از کاربران را کلافه کرده بود.
برای آگاهی از دلیل این اختلالات به طور مداوم با مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت تماس برقرار کردیم، اما مانند همیشه هیچ‌کدام از این مسوولان قادر به پاسخگویی نبود. برای کسب اطلاعات بیشتر با پیام کرباسی، عضو کميسیون اينترنت سازمان نظام صنفی گفت‌وگوی کوتاهی انجام دادیم که می‌خوانید:
اختلالات روز گذشته از چه ساعتی شروع شد؟
از حوالی ساعت 8 صبح به وقت تهران، اختلالاتی شامل افزایش میزان تاخیر در ارسال و دریافت بسته‌هاي اینترنتی مشاهده مي‌شد؛ به نحوی‌که از مقدار 285 میلی ثانیه به بیش از 1100 میلی ثانیه افزایش نشان مي‌داد.
سپس از ساعت 09:30:35 اینترنت قطع شد و این قطعی تا ساعت 09:55:26 همراه با برخی وصلی‌هاي کمتر از دقیقه، تداوم یافت.
همچنین بر اساس گزارش‌های به دست آمده از ساعت 10:30 نیز مجددا ارتباط اینترنتی کشور با تداخل فراوان همراه بوده و بعد از این ساعت نسبتا شبکه اینترنت کشور به ثبات رسید.
یعنی در حال حاضر مشکل برطرف شده است؟
بله دقیقا ساعت 50/11 کاملا مشکل برطرف شد.
اصلا علت قطعی و اختلال‌هاي روز گذشته به چه دلیل بود؟
فعلا کسی جوابگو نیست و نتوانستیم جوابی را از شرکت زیرساخت بگیریم. در حال حاضر ایران از مسیرهای مختلفی فیبرنوری به اینترنت متصل است. طبق بررسی‌های انجام شده مسیر فلگ و مسیر سنگاپور به هیچ وجه مشکلی نداشته‌اند. بنابراین هرجایی که از این دو مسیر تامین می‌شده با هیچ مشکلی روبه‌رو نبوده است. اما دو تا درگاه دیگرکشور یعنی PCCW و ترک تله کام روز گذشته دچار اختلالات شدیدی شده بودند.
در خصوص این اختلالات حدسی هم نمی‌شود زد؟
اصلا نمی‌توان حدسی زد و تنها کسی که می‌تواند جوابگوی این قضیه باشد شرکت ارتباطات زیرساخت است. واقعا سوال اساسی ما این است که دلیل اختلالات چند روز گذشته و مخصوصا روز پیش چه بوده است. وزارتخانه‌هایي همچون آب، گاز، برق و... تامین‌کننده‌های انحصاری هستند و اگر مشکلی پیش آید فورا جواب می‌دهند در حال حاضر شرکت زیرساخت یک تامین‌کننده انحصاری پهنای باند در کشور است که به هیچ عنوان جواب این اختلالات را نمی‌دهد هم‌اکنون چه نهاد، مرجع و سازمانی باید جوابگویی این وضعیت باشد.
اگر کسی که باید جوابگویی این سوالات و اختلالات باشد رگولاتوری است پس در این وضعیت چرا کاری انجام نمی‌دهد؟ چرا کاری برای روشن شدن این وضعیت صورت نمی‌گیرد. در واقع این وضعیت فعالان این حوزه و کاربران را کلافه کرده است.
آیا احتمال اینکه این اختلال با این شدت باز هم ادامه پيدا كند وجود دارد؟
نمی‌توان قطعا پاسخ داد چون هنوز مشخص نیست که این اختلال و قطعی عمدی بوده است؛ یعنی براساس یکسری آزمایشات فنی صورت گرفته است یا نه اختلالی است که در درگاه PCCW رخ داده است. اما آنچه که کاملا مشخص است این است که پهنای باند از خارج از کشور به داخل ایران با هیچ مشکلی همراه نبوده به محض اینکه به داخل کشور وارد شده است دچار اختلال و قطعی شده است. در کل به نظر می‌رسد که مشکل به داخل کشور برمی‌گردد.

symk
01-05-2009, 10:57
بابا این گزارش ها رو جمع کنید . من کلا" قطعی و وصلی دارم . یعنی صد رحمت به دایال آپ قدیم . خیر سرمون 256 داریم . چه مرجعی چه کشکی . من از صبح ساعت 8 که از خواب بیدار شدم الان که ساعت نزدیک به 12 هستش تونستم به زور وصل شم . فکر کنم دیگه باید قید اینترنت رو تو این مملکت بزنیم . این همه پول دادیم نه کسی جواب میده نه کسی پولتو میده .همشون میگن مشکل از مخابراته . حالا بیا پولتو از مخابرات بگیر !!! بلا که میگن همینه ها . از آسمون نمیاد . همینطوری که میبینید میاد دیگه مثل قدیم نیست بگند زلزله اومد نمیدونم طوفان شد . همینی که دارید میبینید تو قرن 21 بهش میگن بلا