PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز ویستای من ram 4GB رو 3.32 نشون میده

Amirson
20-04-2009, 21:40
با سلام
من روی سیستم خونه ram 4GB دارم .
ویندوزم ویستا آلتیمیت هست . نسخه ی اصلی هست و 240 تومن خریدم .
اما ram سیستم که 4GB هست رو 3.32 نشون میده.
نوع: ram kingston 2GB DDR2 (دوبل)
چیکارش باید بکنم؟
لطفا راهنمایی...

با سپاس

chaos theory
20-04-2009, 21:48
معمولا نسخه های 32 بیتی اینطور هستند در مورد xp هم همینطوره.
در هر صورت شما سرویس پک 1 رو نصب کن احتمالا 4 گیگ رو میشناسه اما عملا usage از 4 گیگ نداری...

SANR
20-04-2009, 21:49
معمولآ هنگامی از رم کم میشه که گرافیک انبرد باشه!

الان فکر می کنم حدود 768 مگ کم هستش!

مدل گرافیکتون چیه؟

chaos theory
20-04-2009, 22:20
معمولآ هنگامی از رم کم میشه که گرافیک انبرد باشه!

الان فکر می کنم حدود 768 مگ کم هستش!

مدل گرافیکتون چیه؟
نه دوست عزیز اصلا مربوط به گرافیک نیست و هیچ ربطی به اون نداره ..و مربوط به نسخه های سیستم عامل ها هستش که اگه همین دوستمون نسخه 64 بیتی رو نصب کنه 4 گیگ رم رو میبینه.
هر چند سرویس پک 1 ویستا 4 گیگ رم رو نشون میده.

Amirson
20-04-2009, 22:31
من گرافیکم 8800GTS هستش. 512 تا رم DDR3 خودش داره.
فکر نمیکنم از گرافیک باشه.

هر چند سرویس پک 1 ویستا 4 گیگ رم رو نشون میده.
شما مطمعنی که SP1 رم 4GB رو نشون میده؟

ضمنا، SP1 ویستا رو از کجا میتونم بگیرم .
داخل سایت microsoft میرم میگه با آپدیت ویندوز نصب میشه. اما ویندوز من تا دیروز آپدیت هستش.
امروز فقط یه پک اومده که مربوط به Defender ویندوز هست .

Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.55.1987.0)

m654
20-04-2009, 22:41
با سلام
من روی سیستم خونه ram 4GB دارم .
ویندوزم ویستا آلتیمیت هست . نسخه ی اصلی هست و 240 تومن خریدم .
اما ram سیستم که 4GB هست رو 3.32 نشون میده.
نوع: ram kingston 2GB DDR2 (دوبل)
چیکارش باید بکنم؟
لطفا راهنمایی...

با سپاس
سلام!

بعد از نصب برنامه* کارایی سامانه، قسمت سوم، برو و جعبه کنترلی مربوطه رو انتخواب و تأیید کن(اِنِیبِل ساپورت فُر 4جی بی رَم (اُر مُر) این ویندوز ویستا اِکس86)؛ اگر محدودیت از ویندوز باشد رفع خواهد شد؛ و شرایط مشابه ، در صورت وجود ممکن است از کارت گرافیک هم استفاده کند، که در بایاس قابل تغییر است.

ویندوزهای اِکس64 نیازی به تغییر ندارند.

*
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amirson
21-04-2009, 13:21
Tweaker
من سابقا از این نرم افزار ها استفاده میکردم، تا زمانی که مجبور شدم با مادربردم خدا حافظی کنم، برای همین همیشه از این
گونه نرم افزار ها میترسم.

من CPU ی سیستمم Intel® Core™2 Quad Processor Q9400 هست ، از کجا میشه فهمید که 64 بیتی هست یا نه؟
اگه 64 بیتی باشه یه ویندوز 64 بیتی میخرم تا اینکه هم رم رو ساپورت کنه هم از CPU جواب بهتری بگیرم .

راهی هست که بشه اینو فهمید؟

mr6768
21-04-2009, 13:45
دوست عزیز ویندوز های 32 بیتی حداکثر ساپورت رم 3.5 اینا هست.شما اگه 8 گیگ رم بزاری باز هم همینو نشون میده چون نمیتونه بیشتر از اینو بشناسه و این زاشه.
شما اگه یه ویندوز 64 بیتی نصب کنی کاملا متوجه میشی.
و میبینی که 4 گیگ رو کامل شناخته.
جای نگرانی نیست.

mr6768
21-04-2009, 13:46
بالایی منظورم از زاشه همون ذاتشه بود :d

apocalypto_iut
21-04-2009, 14:35
Tweaker
من سابقا از این نرم افزار ها استفاده میکردم، تا زمانی که مجبور شدم با مادربردم خدا حافظی کنم، برای همین همیشه از این

من CPU ی سیستمم Intel® Core™2 Quad Processor Q9400 هست ، از کجا میشه فهمید که 64 بیتی هست یا نه؟
اگه 64 بیتی باشه یه ویندوز 64 بیتی میخرم تا اینکه هم رم رو ساپورت کنه هم از CPU جواب بهتری بگیرم .

اگه تو نستی برنامه های 64bit واسه win vista 64-bit گیر بیاری ما رو هم خبر کن!!!!!!:31:

Amirson
21-04-2009, 14:57
دوست عزیز ویندوز های 32 بیتی حداکثر ساپورت رم 3.5 اینا هست.شما اگه 8 گیگ رم بزاری باز هم همینو نشون میده چون نمیتونه بیشتر از اینو بشناسه و این زاشه.
شما اگه یه ویندوز 64 بیتی نصب کنی کاملا متوجه میشی.
و میبینی که 4 گیگ رو کامل شناخته.
جای نگرانی نیست.
ممنونم از راهنماییتون .
میخوام بدونم ویندوز 64 بیتی در سرعت سیستم هم تاثیر داره ؟
240 تومن ویندوز 64 بیتی که میخرم روی سرعت سیستم و پردازش cpu تاثیر داره ؟ یا خرج بی خوده؟
آخه 4 گیگ رم همچین تفاوتی با 3.32 گیگ نداره!

m654
21-04-2009, 23:07
Tweaker

خوب باید اصولی رو بلد باشی که گند زده نشه؛ احتمالا منظورتون اُ سی تُویکِر هست ـ این از اون سنخ نیست.

اگه تو نستی برنامه های 64bit واسه win vista 64-bit گیر بیاری ما رو هم خبر کن!...

تعدادی از نرم افزارهای اَدوبی، سه بعدی سازی، ناد و ...*.

240 تومن ویندوز 64 بیتی که میخرم روی سرعت سیستم و پردازش cpu تاثیر داره ؟ یا خرج بی خوده؟

گاها تاثیر داره و در جاهایی هم ناسازگاری هست و مثلاً راه انداز خاص می خواد و باید از وجودشون مطمئن شد.

ــــــــــــ

*
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amirson
22-04-2009, 23:17
اگه تو نستی برنامه های 64bit واسه win vista 64-bit گیر بیاری ما رو هم خبر کن!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس
برای تحقیق در مورد گفته ی شما به یکی دو تا از دوستان که در کار نرم افزار بودند مراجعه کردم.
اون ها هم با شما در مورد کمبود نرم افزار ها برای ویندوز 64 بیتی هم عقیده بودن.
برای همین ویندوز ویستا ی کرک شده تهیه کردم . الان روی سیستمم ویندوز ویستا ی 64 بیتی نصبه .
از نظر سرعت در نرم افزار ها با دوست عزیزی که اشاره به اون کردند موافقم

گاها تاثیر داره و در جاهایی هم ناسازگاری هست و مثلاً راه انداز خاص می خواد و باید از وجودشون مطمئن شد.
در نرم افزار های مانند فتوشاپ ، پربمیر تاثیر بسزایی داره.(نرم افزار دیگه ای آشنایی ندارم تا تست کنم)

همونطور که گفنم نرم افزار هایی مانند فتوشاپ، پریمیر، آفیس، دات نت، و اکثر نرم افزار های کاربردی و بازی های موجود در بازار مانند wheelman,godfhater 2,hawx,fear2,vegas2,undercover09,pes09 به راحتی بر روی نسخه ی 64 بیتی ویندوز ویستا نصب و اجرا شدند.

از اونجایی که سیستم من مجهز به CPU اینتل با قابلیت پشتیبانی از ویندوز 64 بیتی (EM64T) هست و از طرفی پشتیبانی نرم افزاری خوب هست (علارغم گفته های دوستان) تصمیم گرفتم نسخه اصلی رو تهیه کنم.

از شما هم برای راهنماییهاتون متشکرم.

m654
23-04-2009, 21:23
با سپاس
برای تحقیق در مورد گفته ی شما به یکی دو تا از دوستان که در کار نرم افزار بودند مراجعه کردم.
اون ها هم با شما در مورد کمبود نرم افزار ها برای ویندوز 64 بیتی هم عقیده بودن.
برای همین ویندوز ویستا ی کرک شده تهیه کردم . الان روی سیستمم ویندوز ویستا ی 64 بیتی نصبه .
از نظر سرعت در نرم افزار ها با دوست عزیزی که اشاره به اون کردند موافقم

در نرم افزار های مانند فتوشاپ ، پربمیر تاثیر بسزایی داره.(نرم افزار دیگه ای آشنایی ندارم تا تست کنم)

همونطور که گفنم نرم افزار هایی مانند فتوشاپ، پریمیر، آفیس، دات نت، و اکثر نرم افزار های کاربردی و بازی های موجود در بازار مانند wheelman,godfhater 2,hawx,fear2,vegas2,undercover09,pes09 به راحتی بر روی نسخه ی 64 بیتی ویندوز ویستا نصب و اجرا شدند.

از اونجایی که سیستم من مجهز به cpu اینتل با قابلیت پشتیبانی از ویندوز 64 بیتی (em64t) هست و از طرفی پشتیبانی نرم افزاری خوب هست (علارغم گفته های دوستان) تصمیم گرفتم نسخه اصلی رو تهیه کنم.

از شما هم برای راهنماییهاتون متشکرم.
انتخاب خوبی بود توی ویندوز های سی و دو با اون ویرایش نرم افزاری کمی کاهش کارایی هم بوجود می اومد.

البته معماری پردازنده همان اِکس86 هست. در ویندوز 64 معدود برنامه هایی اجذا نمی شوند؛ برخی مودم و کارت های تلویزیون هم کارایی ندارند(بعضا شرکت ها راه انداز محصولات حدود 2 سه سال قبل را نداده اند گرچه بیشتر راه انداز های اِکس پی 64 بر این نسخه هم عمل می کند) برنامه هایی که با آدرس دهی شصت و چار نوشته شده اند کارایی برتری دارند به خصوص در انواع پردازنده های ای ام دی که حافظه 64بیتی دارند .

*Batman*
25-04-2009, 08:27
ویندوز شما از 4 گیگابایت حافظه فیزیکی استفاده میکنه.
احتمالا عدم نمایش کل حافظه ی در دسترس، به خاطر برطرف کردن مشکلات عدم سازگاری بعضی از درایورهای سخت افزاری هست.
چیزی که تو xp sp2 هم اونو می بینیم.اما تو xp sp1 شما میتونید همه ی 4 گیگابایت حافظه را ببینید.
با توجه به این که برای خرید ویندوز قانونی هزینه کردید،به نظر من فعلا لازم نیست یه سیستم عامل 64 بیتی تهیه کنید.مگر اینکه ram را ارتقا بدید به بالاتر از 4 گیگابایت.