PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Low Level Format ؟؟

arashaga
16-04-2009, 20:50
سلام

دوستان هارد لپ تاپم 40 GB از نوع Fujitsu هستش ( قدیمی مال 5 سال پیش :31: ) قبلاً یه بار روش
Bad Sector افتاد، Low Level Format کردم درست شد و دیگه Bad Sector نشون نمی داد، اخیراً دویاره
حدود 8 کیلوبایت روی درایو C بدسکتور افتاده، می خوام ببینم به نظرتون بازم Low Level Format کنم یا نه؟
آیا Low Level Format واقعاً Bad Sector رو از بین میبره یا نه کل قضیه ظاهریه؟ جالبه که وقتی هارد رو با
نرم افزار HDD life pro چک می کنم، پرفورمانس 100% رو نشون میده! ولی سیستم به مشکل کار
میکنه، بعضی موقع ها بین کار به طور ناگهانی یه صفحه آبی رنگ با نوشته های محیط DOS میادو سیستم
Restart میشه و با شروع مجدد پیغام میده که " سیستم یک خطای جدی را ریکاور کرده است ".

در کل ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند:11:

vioman
17-04-2009, 05:07
سلام

دوستان هارد لپ تاپم 40 gb از نوع fujitsu هستش ( قدیمی مال 5 سال پیش :31: ) قبلاً یه بار روش
bad sector افتاد، low level format کردم درست شد و دیگه bad sector نشون نمی داد، اخیراً دویاره
حدود 8 کیلوبایت روی درایو c بدسکتور افتاده، می خوام ببینم به نظرتون بازم low level format کنم یا نه؟
آیا low level format واقعاً bad sector رو از بین میبره یا نه کل قضیه ظاهریه؟ جالبه که وقتی هارد رو با
نرم افزار hdd life pro چک می کنم، پرفورمانس 100% رو نشون میده! ولی سیستم به مشکل کار
میکنه، بعضی موقع ها بین کار به طور ناگهانی یه صفحه آبی رنگ با نوشته های محیط dos میادو سیستم
restart میشه و با شروع مجدد پیغام میده که " سیستم یک خطای جدی را ریکاور کرده است ".

در کل ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند:11:

دوست عزیز

اگر سکتور های خراب مشکل نرم افزاری داشته باشند با فورمت های سطح پایین برطرف میشن
اما بد سکتور های سخت افزاری معمولا خیلی راهکار بهبود ندارند.
مگر اینکه اطلاعات هارد رو پاک کنید
هارد رو با نرم افزار هایی که در هایرن هست چک کنید در آخر هم کل هارد رو صفر کنید ، اگر مشکل حل شد که زهی سعادت :10:
در غیر این صورت باید ساخت:46:

موفق باشید:11: