PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال خیلی خیلی مهم دوستانی که تخصص دارن توی سیستم های مدیریت محتوا بیان جواب بدن (لطفا)

TbzMan
16-04-2009, 11:43
دوستان عزیز این موردی که مطرح میکنم از لحاظ امنیتی خیلی مهمه

کاربرانی که اطلاعات صحیح و درستی دارن لطفا جواب بدن

__________________________________________________ ____

و اما موضوع :

من از یه جای معتبر شنیدم که سیستم های مدیریت محتوا > جوملا / نیوک / وردپرس و ....

که امکاناتشون رایگانه بعد از مدتی - سایت هایی که از اون سیستم ها استفاده می کنن سوء استفاده مالی میکنن

چطور ؟!!؟

مثلا " من میام سیستم جوملا رو نصب میکنم و سایت را میندازم و تبلیغات و ... میکنم

ترافیک سایتم میره بالا و رنکینگم 4 یا 5 میشه

بعد با یه پیغامی مبنی بر اینکه " سیستم شما نیاز به به روز رسانی یا دچار مشکل و و و و یا هر بهانه دبگه "

||||

که بایست مبلغ ؟؟؟؟؟؟؟؟ بابت رفع مشکل بپردازین در غیر این صورت سایت شما مسدود یا کارکرد سایتو به هم می ریزن

و این کارم میکنن !!!

حالا چه جوری : میگن که داخل css های سیستم و کلا کد هاشون یا اسکریپتاشو یه کارای میکنن که به اصتلاح سایت شما رو هک میکنن

عزیزان این خبر تا چه حد می تونه صحیح باشه
آیا میشه 100% به این سیستم ها اعتماد و کار کرد

این موردی که بهم گفتن سیستم جوملا بود

tabriz-info
16-04-2009, 16:22
امکان درستی تمام این موارد -100 % دقت کنید گفتم منفی صد درصد

یعنی شما میگید سیستمهایی با قدرت جوملا یا نیوک که این همه کاربر دارن تو تمام دنیا میان رو سیستم خودشون باگ میزارن

همش شایعه هست گوش نکنید به این چیزا

tabriz-info
16-04-2009, 16:22
امکان درستی تمام این موارد -100 % دقت کنید گفتم منفی صد درصد

یعنی شما میگید سیستمهایی با قدرت جوملا یا نیوک که این همه کاربر دارن تو تمام دنیا میان رو سیستم خودشون باگ میزارن

همش شایعه هست گوش نکنید به این چیزا

tajrobenik
16-04-2009, 22:11
می تونیم گوش کنیم اما قبول نکنیم.....
این بهتره!!

negar13
16-04-2009, 22:46
بشنو ولی باور نکن :10:

eblis_boy1386
16-04-2009, 23:46

و اما موضوع :

من از یه جای معتبر شنیدم که سیستم های مدیریت محتوا > جوملا / نیوک / وردپرس و ....

که امکاناتشون رایگانه بعد از مدتی - سایت هایی که از اون سیستم ها استفاده می کنن سوء استفاده مالی میکنن

چطور ؟!!؟

بعد با یه پیغامی مبنی بر اینکه " سیستم شما نیاز به به روز رسانی یا دچار مشکل و و و و یا هر بهانه دبگه "

||||

که بایست مبلغ ؟؟؟؟؟؟؟؟ بابت رفع مشکل بپردازین در غیر این صورت سایت شما مسدود یا کارکرد سایتو به هم می ریزن

و این کارم میکنن !!!

حالا چه جوری : میگن که داخل css های سیستم و کلا کد هاشون یا اسکریپتاشو یه کارای میکنن که به اصتلاح سایت شما رو هک میکنن

اصلا تاييد نميشه.. :40: ميخواي به شما يك سايت wordpress . يا جوملا بدم كه پيج رنك 6داره و الان راحت فعاليت ميكنه

TbzMan
17-04-2009, 11:01
از همه عزیزان تشکر می کنم

اون موردی که گفتم چون خودم شنیدم از یه جایی که مدیر عاملش میگفت

اسم شرکتو بگم شایت همه بشناسن

واسه همون من این سوال و مطرح کردم

یه احتمالم میشه داد که مثلا کسی اومده روی سیستم مثلا بگ ردیف کرده و فروخته به یکی !!!

iriranir
17-07-2009, 01:55
با عرض معذرت پس چطور؟
این همه سایت با همین برنامه ها ساخته شده و بیش از 10سال شاید هم بیشتر عمر داره و هرسال هم آپدیت نمی خواد

مگر در یک مورد
برخی از افراد بیانو توسط برنامه های قفلگزاری زمانی این کار رو انجام بدن
پیشنهاد من اینه که قبل از دانلود این سیستم ها از خود سایت مطمعن بشد و بعد اون سیستم رو نصب کنید

==================================پی سی ان===============================

-=| MARS |=-
17-07-2009, 22:15

و اما موضوع :

چطور ؟!!؟

||||

و این کارم میکنن !!!

این چیزی که شما گفتید کاملا اشتباهه! چرا؟
چونکه به جز نیوک، وردپرس و جوملا آزادند (نرم افزار اپن سورس هستند)، و هر کس مختاره هر جوری که دلش میخواد ازش استفاده کنه و حتی توی سورسش دست ببره! (به شرط اینکه حقوق مولف اصلی برنامه رو نادیده نگیره)
به عنوان مثال در مورد جومل (بند آخر)ا:

Joomla! seems the right solution for me. How do I get started?

Joomla is free, open, and available to anyone under the GPL license. Read Getting Started with Joomla to find out the basics then try out our online demo and you'll quickly discover how simple Joomla is. If you're ready to install Joomla, download the latest version here you'll be up and running in no time
منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در مورد وردپرس هم همینطوره. اونها رو از سایتهای معتبرشون تهیه کنید و با خیال راحت به کار بگیریدشون.

نکته پایانی اینکه این مجوز در مورد موارد الحاقی (پلاگینها) صدق نمیکنه و شما باید لیسانس اون رو بررسی کنید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دنیای برنامه نویسی تا ابد مدیون جامعه نرم افزار آزاد (Free Software Foundation) خواهد بود.

MeHrDaD_MeNaY
22-07-2009, 11:48
البته یه عده توی ایران جوملا رو فارسی کردند و یه چیزی بیرون دادند به اسم میترا و به قیمت های بســیار بالا میفروختند
توصیه میکنم طرفش نرید . چه پولی چه نال شدش که ممکنه فیلتر هم بشه سایتت در آینده
هسته میترا همون جوملاست

-=| MARS |=-
22-07-2009, 19:18
البته یه عده توی ایران جوملا رو فارسی کردند و یه چیزی بیرون دادند به اسم میترا و به قیمت های بســیار بالا میفروختند
توصیه میکنم طرفش نرید . چه پولی چه نال شدش که ممکنه فیلتر هم بشه سایتت در آینده
هسته میترا همون جوملاست

منم موافقم. نمیگم میترا و یا برنامه های مشابهش بد هستند، چون در واقع سیستمهای مامبو ، جوملا و به طور خاص دروپال (drupal.org :11:) معرکند؛ زبان فارسی هم به راحتی پشتیبانی میکنند و خیلی ساده میشه فارسیشون کرد (بسته های بان فارسیشون موجوده).