PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در جمع آوری سیستمی برای کارهای پردازشی

jirjir
16-04-2009, 10:20
با سلام
من سیستمی ومی خواهم که برای کارهای پردازشی.
بودجه در حد 800 تا 1 میلیون تومان .
گرافیک اصلاً مهم نیست (در حد خیلی معمولی) ولی CPU و Ram و هارد ( از لحاظ سرعت ، نه ظرفیت ) خیلی قوی باشه .
کیس و مانیتو هم معمولی باشه .
پیشاپیش از توجه تان تشکر میکنم .

Stream
16-04-2009, 11:31
توضیح می دید کارتون با چه نرم افزار و چه نسخه ایه؟

jirjir
16-04-2009, 14:11
والا برنامه ای که خودم نوشتم ولی چون نمی تونم به دلایلی پردازش اطلاعات رو به صورت Real Time اجام بدم درپایان کار با برنامه پردازش اطلاعات بسیار طول میکشه .
به همین دلیل می خواهم به کمک یک دستگاه خیلی سریع ، این مشکل رو حل کنم .

m654
16-04-2009, 18:27
امکان به کار گیری هسته های دوم و بیشتر هست؟

jirjir
17-04-2009, 11:49
والا خودم تا حالا به این مسئله فکر نکردم و ولی اینو میدونم که برنامه به ظرفیت و سرعت رم خیلی وابسته است .
ولی چون فکر کنم که رم های پرسرعت باپردازنده های جدید و چند هسته ای کار میکنند ، پس با ید از پردازنده های جدید استفاده کنم که چند هسته ای اند .

Stream
17-04-2009, 15:58
والا خودم تا حالا به این مسئله فکر نکردم و ولی اینو میدونم که برنامه به ظرفیت و سرعت رم خیلی وابسته است .
ولی چون فکر کنم که رم های پرسرعت باپردازنده های جدید و چند هسته ای کار میکنند ، پس با ید از پردازنده های جدید استفاده کنم که چند هسته ای اند .
اگه بتونید برنامه تون رو بهینه کنید طوری که از چند Thread استفاده کنه می تونید با پردازنده های Core i7 به کارایی خیلی بالاتری برسید. از اون بهتر هم بهینه کردن برنامه تون با NVIDIA CUDA و استفاده از GPGPU است.

jirjir
18-04-2009, 10:14
من برنامه نویس خیلی حرفه ای نیستم وبه صورت با هم باشیم برنامه مینویسم .
من از اونجایی که برنامه خودم رو روی یک سیستم قویتر اجراکردم وافزایش سرعت قابل توجهی رو دیدم، تصمیم به گرفت یک سیستم خوب گرفتم .
برنامه من با یک دیتا بیس بزرگ نسبتاً بزرگ که باید (با حجم 20gb ) کار میکه که در هر مرحله پردازشی اش ممکنه تا 7 بار به طورکامل به روز بشه .

mhv_kntu
18-04-2009, 17:20
اون سیستم قوی مشخصاتش چی بود؟
سیستم قبلی که سرعتش کم بود چی بود ؟
رم +مشخصات هارد+cpu

jirjir
18-04-2009, 21:04
سیستم ضعیف یک لپ تاپ توشیبا بود که مشخصات درستش رو نمیدونم ولی 512mb رم ddr2 داره چون فقط به رم دقت کردم.و حدود 35 دقیقه کار من طول کشید .
سیستم قوی تر مشخصات زیر روداشت و دقیقاً 24 دقیقه طول کشید : (من به رم و پردازنده دقت کردم.البته نه با برنامه خاصی با رفتن به control panel و بعد به system )
cpu : Intel Core 2 Duo E7300
ram : 1gb ddr2
hard :نمیدونم
vga : gforce 7600gt
.
.

PRO GAMER
18-04-2009, 21:48
خوب من برای هارد VelociRaptor 300gb از برند WesternDigital رو پیشنهاد میکنم این هارد یک هارد نیمه حرفه ای که نسبت قیمت و کارایی بسیار خوبی داره.من فکر میکنم این سیستم علاوه بر cpu و رم از یه هارد با سرعت بالا که بتونه برنامه رو سریع بارگذاری کنه رنج میبره(خصوصا که REAL TIME هم هست). این هارد فوق العاده سریعه و سرعت چرخش 10000 دور در دقیقه اون رو به یک انتخاب بی بدیل برای گیمرهای حرفه ای-برنامه نویسان و انهایی که با برنامه های سنگین کار میکنند کرده است.قیمتش هم حدود 300 تومن هستش.برای Cpu هم دو هسته ای E8400 از اینتل رو پیشنهاد میکنم که کارایی فوق العاده ای نسبت به قیمتش داره.برای رم هم دو کیت 2گیگی با فرکانس 800M(مجموعا 4 گیگ)از برند پاتریوت رو پیشنهاد میکنم.یا علی