ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل چشمک زدم چراغ Status مودم ایسوز AM602

Elis
15-04-2009, 22:56
آقا ما یه Asus AM602 داریم و با صبانت کار میکنم و الآن اعصابم ریخته به هم
الآن یه 6-7 روزه که چراغ استاتوس چشمک میزنه و تو این 6-7 روز 3-4 بار بیشتر ثابت نشده تا بتونم کانکت کنم

تمام کارهایی که پشتیبانی گفته انجام دادم و حتی از ورودی سیم تلفن هم امتحان کردم که بازم چشمک میزنه
البته از تو مخابرات هم چک کردن اما مشکلی نیست و سیم کشی ساختمون هم خودم چک کردم

حالا به این نتیجه رسیدیم که امکان داره مودم اشکال داشته باشه
به نظر شما میتونه مشکل از مودم باشه ؟ یه دوسالی هست که داره کار میکنه
آیا این مشکل باسه کسی تا بحال پیش اومده که چراغ استاتوس مودم چند روز ثابت نشه ؟

عجب گرفتاری شدیم ها :41:

ایدون
15-04-2009, 23:36
باید مودم رو ببری سر خط یغنی جایی که سیم مخابرات اومده توی خونه و امتحان کنی ببینی چراغ ثابت میشه یا نه اگر اونجا چراغ ثابت شد مشگل داخلیه و بگردی دنبالش ولی اگه اونجا هم ثابت نشد احتمال خرابی مودم 1 درصد هم نیست به پشتیبانی باید زنگ یزنی بگی یکی رو بفرستن و سر خط adsl رو بهت تحویل بدن.
من این مشگل رو داشتم ولی چون پشتیبانی شاتل اساسیه بهر زحمتی بود درستش کردن حیلی هم اومدن و رفتن ولی فکر نمیکنم صبا کسی رو بفرسته.

behnam_mobile
15-04-2009, 23:57
عجب!
من یه مدت نصاب صبا بودم.شما مطمئنی اشتباه نمی کنی؟چراغ status باید همیشه چشمک بزنه.چراغ power به همراه ADSL و Ethernet یا USB ثابته.که این چراغ ها زمانی که اینترنت در حال استفاده است یکم کم نور پر نور می شن.
از رو همین چشمک زدن statusمی شه فهمید که خط رانژه هست یا نه.

ایدون
16-04-2009, 00:25
عجب!
من یه مدت نصاب صبا بودم.شما مطمئنی اشتباه نمی کنی؟چراغ status باید همیشه چشمک بزنه.چراغ power به همراه ADSL و Ethernet یا USB ثابته.که این چراغ ها زمانی که اینترنت در حال استفاده است یکم کم نور پر نور می شن.
از رو همین چشمک زدن statusمی شه فهمید که خط رانژه هست یا نه.
خوب همینه که خیلی از مشتریها کارشون راه نمی افته چون نصاب استتوس رو با اکتیویتی قاطی میکنه و میگه باید چشمک بزنه :31:
یعضی از مودمها استتوس بعضی از مودمها لینک هر دو به یک معنا هستند یعنی این که اگر این چراغ اصلا روشن نشه معناش اینه که خط رانژه نشده اگر همیشه چشمک زن باشه یعنی ایراد داره اگر ثابت باشه یعنی خط دایر هستو
وچراغ act اگر مرتب چشمک بزنه معناش اینه که داره دانلود و یا آپلود میشه اگر خاموش بشه یعنی هیچ استفاده ایی نمیشه و هیچوقت هم پیش نمیاد که چراغ ثابت روشن بمونه.

darvish1900
16-04-2009, 08:38
چراغ باید ثابت بشه.

علتهایی که میتونه علت این مشکل باشه

1- مشکل از خود شرکت و یا عدم رانژه خط
2- خراب بودن اسپلیتر و ناسازگاری با یکی از گوشی های تلفن

تمام گوشهای تلفنی که به خط وصل را جدا کرده تست کنید یا زا دم در تست کنید اگر ثابت شد اسپلیتر خودتون عوض کنید

James.Pacino
16-04-2009, 12:49
سلام
منم الان این مشکل چشمک زدن چراغ link رو دارم
شما گفتی باید مودم رو ببرم سر خط وصل کنم، من چجوری کامپیوتر رو ببرم آیا میشه فقط مودم رو ببرم کامپیوتر رو نبرم

Elis
16-04-2009, 15:00
دوستان مودم رو سر خط (اونجایی که از کوچه اومده تو خونه) هم بردم اما بازم چشمک میزنه
اسپلیتر ، گوشی بی سیم ، سیم های سوکت دار ، همه اینهارو هم تست کردم و عوض کردم اما بازم چشمک میزنه

فقط دوتا مسئله :
1- اینکه چراغ استاتوس باید ثابت بشه تا وقتیکه چشمک میزنه اصلا کانکت نمیشه
2- وقتی مودم رو روشن میکنم بعضی وقتها ثابت میشه اما یه وقت 2 ساعت طول میکشه یه وقت 5 ساعت مثلا همین الآن از ساعت 1 بعدازظهر مودم رو روشن کردم الآن که ساعت 4 هست چراغ ثابت شده

من فکر میکنم مودم یه ایرادی داشته باشه یه مودم هم نیست امتحان کنیم

ممنون از دوستان

darvish1900
16-04-2009, 17:10
نیازی نیست کامپیوتر ببری فقط مودم ببر ببین چراغ ثابت میشه یا نه.کاش یک توضیحی میدادی که اینترنت تازه برقرار شده یا اینکه اینترنت داشتی قطع شده

James.Pacino
16-04-2009, 18:32
من اینترنت رو تازه گرفتم ولی دفعه اول وصل شد، ولی دیگه وصب نمیشه

huti_421
17-04-2009, 14:43
چند چیز بهت میگم تست کن :

1- اسپلیتر رو چک کن مورد دار نباشه !

2- دوشاخه ای که سیم تلفن بهش وصله رو به سوکتی تبدیل کن

3- مودم رو ببر خونه یکی دیگه یا یه جا دیگه تست کن ببین مورد داره یا نه

4- تنظیمات مودم رو ریستارت کن

یه نکته هم اینه که مودم من که D-Link هست ، همیشه چراغ Status اش چشمک میزنه !!!!

MOHAMMAD-AM
17-04-2009, 14:54
آقا ما یه asus am602 داریم و با صبانت کار میکنم و الآن اعصابم ریخته به هم
الآن یه 6-7 روزه که چراغ استاتوس چشمک میزنه و تو این 6-7 روز 3-4 بار بیشتر ثابت نشده تا بتونم کانکت کنم

تمام کارهایی که پشتیبانی گفته انجام دادم و حتی از ورودی سیم تلفن هم امتحان کردم که بازم چشمک میزنه
البته از تو مخابرات هم چک کردن اما مشکلی نیست و سیم کشی ساختمون هم خودم چک کردم

حالا به این نتیجه رسیدیم که امکان داره مودم اشکال داشته باشه
به نظر شما میتونه مشکل از مودم باشه ؟ یه دوسالی هست که داره کار میکنه
آیا این مشکل باسه کسی تا بحال پیش اومده که چراغ استاتوس مودم چند روز ثابت نشه ؟

عجب گرفتاری شدیم ها :41:
دوست عزیز ممنون میشم بفرمائید که در تبریز اشتراک داری و بعد اینکه بنده هم با صبا اشتراک دارم و مودم (دلینگ )میباشه و چراشه هم از اول همیشه چشمک میزند و اکانت بطور دائمی وصل بود ولی این روزه تند تند دیز اکانت میشه:2:

behnam_mobile
30-04-2009, 13:50
خوب همینه که خیلی از مشتریها کارشون راه نمی افته چون نصاب استتوس رو با اکتیویتی قاطی میکنه و میگه باید چشمک بزنه :31:
یعضی از مودمها استتوس بعضی از مودمها لینک هر دو به یک معنا هستند یعنی این که اگر این چراغ اصلا روشن نشه معناش اینه که خط رانژه نشده اگر همیشه چشمک زن باشه یعنی ایراد داره اگر ثابت باشه یعنی خط دایر هستو
وچراغ act اگر مرتب چشمک بزنه معناش اینه که داره دانلود و یا آپلود میشه اگر خاموش بشه یعنی هیچ استفاده ایی نمیشه و هیچوقت هم پیش نمیاد که چراغ ثابت روشن بمونه.

مشتری تا کارش راه نمی افتاد من از خونش بیرون نمی رفتم هیچ وقت نشده بود اینترنت رو وصل نکنم برم بیرون.

ضمنا آدرس فایلی که گذاشتم دفترچه فارسی همین مودم امیدوارم کمک کنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshadtizhoosh
30-04-2009, 21:05
سلام
منم همين مشكل را با همين مودم داشتم پشتيباني آنلاين شاتل يه فايل با آموزش فرستاد كه مودم را Upgrade كنم
منم انجام دادم و حل شد
شما هم به پشتيبانيت بگو فايل آْپگريد برات بفرسته آپگريد كني انشاا... حل ميشه!

abbas13677_2005
03-05-2009, 16:28
من فقط یک چیزی درباره صبا بگم
چند وقت پیش من سه ماه اشتراک دی اس ال تو قرفه صبانت تو الکامپ با هزار زحمت بردم بعد چند وقت که تماس گرفتم برای گرفتنش گفتن شما اشتباه میکنید احتمالا اون یک شرکت دیگه بوده که نام مارو جعل کرده بوده چون ما تو الکامپ شرکت نداشتیم!!
یعنی یک شرکت تقلبی با نام صبانت تو الکامپ دمودستگاه داره اما خود صبانت نه ...
کلا صبانت خیلی داغونه. هر وقت هم زنگ زدم یک مرده که انگار تازه از خواب بیدار شده تلفن رو بر میداره و میره رو اعصاب آدم.
-----
ولی هر چی باشه فکر نکنم از مودم باشه چون asus باید خوب باشه. منم همین مودم رو خریدم.

hadi-3at
04-05-2009, 00:22
منم 602 دارم و چراغ Adsl همیشه چشمک میزنه اما در اینترنت مشکلی ایجاد نمیکنه
با dlink چراف ثابت هستش اما با ایسوز چشمک میزنه

hadi-3at
04-05-2009, 00:25
سلام
منم همين مشكل را با همين مودم داشتم پشتيباني آنلاين شاتل يه فايل با آموزش فرستاد كه مودم را upgrade كنم
منم انجام دادم و حل شد
شما هم به پشتيبانيت بگو فايل آْپگريد برات بفرسته آپگريد كني انشاا... حل ميشه!
میشه اون فایل و اون آموزش را برامون بفرستی؟

bleu2u4u
04-05-2009, 03:42
میدونم چیزی که میگم خیلی بدیهیه ولی تنظیمات مودم هم یکی از مشکلات چشمک زدن میتونه باشه
بهتره یه سر به تنظیمات بزنی و با پشتیبانی چک کنی ببینی درسته

farshadtizhoosh
04-05-2009, 14:25

میشه اون فایل و اون آموزش را برامون بفرستی؟

شرمنده من ديگه نيومدم اينجا
ممنون از شما بابت اطلاعت:46:
بفرماييد::11:

اينم طريقه ي نصب. بد نيست خونده شه::11:

alfasystem
04-05-2009, 19:41

دوستان مودم رو سر خط (اونجایی که از کوچه اومده تو خونه) هم بردم اما بازم چشمک میزنه
اسپلیتر ، گوشی بی سیم ، سیم های سوکت دار ، همه اینهارو هم تست کردم و عوض کردم اما بازم چشمک میزنه

فقط دوتا مسئله :
1- اینکه چراغ استاتوس باید ثابت بشه تا وقتیکه چشمک میزنه اصلا کانکت نمیشه
2- وقتی مودم رو روشن میکنم بعضی وقتها ثابت میشه اما یه وقت 2 ساعت طول میکشه یه وقت 5 ساعت مثلا همین الآن از ساعت 1 بعدازظهر مودم رو روشن کردم الآن که ساعت 4 هست چراغ ثابت شده

من فکر میکنم مودم یه ایرادی داشته باشه یه مودم هم نیست امتحان کنیم

ممنون از دوستان

مودم Asus AM602 براي وصل شدن به اينترنت حتما بايد چراغش ثابت باشه ول يبعضي مودمها مثل D-link چراغ وضعيت چشمك ميزنه.من خودم هردو رو نصب كرده ام.
چون شما سر ورودي هم امتحان كرديد و لينك نداريد.من فكر ميكنم مشكل شما از پورت يا فيوز سر خط تلفن شما توي مخابرات باشه.
شركتهايي كه ADSL ارايه ميدن توي MDF مراكز مخابراتي تجهيزاتي رو نصب ميكنند كه بتونند به شما اينترنت بدن.
وقتي كهADSL روي خط تلفن شما فعال ميشه شركتي كه ازش اينترنت گرفتيد خط شما رو روي پورت هايي كه خودشون اونجا نصب كرده اند وصل ميكنه وروي يك شماره از اون پورت قرار ميده.حالا نوع و مارك اين تجهيزات مثل بقيه وسايل و لوازم الكترونيكي خوب و بد داره. بعضي وقتها با جابجا كردن خط تلفن و گذاشتنش روي يه پورت ديگه مشكل لينك حل ميشه وبعضي وقتها با عوض كردن يه فيوز.
بهرحال اونها در درجه اول مشكل را به خودتون نسبت ميدن و شما بايد پافشاري كنيد و از اونا بخواين ADSL را سر خط ورودي منزلتون تحويل بدن.

Evil47
29-07-2010, 20:54
میشه بگید چجور از سر ورودی امتحان کنیم؟
من کلافه شده هر 30 دقیقه اتصال قطع میشه، یعنی در حالت اتصال میمونه ولی هیچ ارسال و دریافتی نمیشه کرد!وقتی ایجوری میشه چراغ status و LAN ثابت میشن! بعدش من باید مدومو خاموش و روشن کنم که اینجا دوباره چراغ Status و LAN چشمک زن میشن و من میتونم به اینترنت وصل شم. بعد از 30 دقیقه دوباره روز از نو ، روزی از نو!
مودم من D-LINK DSL-2520U هست
لطفا کمک کنید.

Tenhi
10-07-2011, 11:01
سلام من آداپتورشو گم کردم. یکی میگه اینا آداپتوراش چند ولته؟ چند آمپر روش چی نوشته؟ مرسی مدل asus am602

frankval
28-07-2011, 12:33
چراغ status مودم am 602 من هم روشنه ولي قطعي دارم و با خاموش روشن كردن مجدد كانكت ميشم!
كسي مي تونه كمكم كنه؟

shahramcat
30-07-2011, 01:00
دوستان مشکل چشمک زدن از ناپایداری خط و وجود نویز برروی خط تلفن هست .

برای اولین قدم نویز خط رو خودتون با مودم ببینید

وارد تنظیمات مودم بشید حالا اینجا مثلا Am602 رو میگم اما کلا یکی هست . بعد device info رو پیدا کنید و وارد بخش static بشید و روی ADSL کلیک کنید . در این بخش کل اطلاعات خط رو بهتون میده . چیزی که اینجا مهم هست SNR margine هستش یا همون نویز خط .

download stream و upstream باید عددی بالای 12 باشه تا خط ثابت بمونه و چشمک نزنه اگر پایین بود مشکل ناپایداری به وجود میاد !

بر خلاف SNR margine در قسمت Attenuation هرچی عدد کمتر باشه بهتر هست .

frankval
31-07-2011, 01:15
دوستان مشکل چشمک زدن از ناپایداری خط و وجود نویز برروی خط تلفن هست .

برای اولین قدم نویز خط رو خودتون با مودم ببینید

وارد تنظیمات مودم بشید حالا اینجا مثلا Am602 رو میگم اما کلا یکی هست . بعد device info رو پیدا کنید و وارد بخش static بشید و روی ADSL کلیک کنید . در این بخش کل اطلاعات خط رو بهتون میده . چیزی که اینجا مهم هست SNR margine هستش یا همون نویز خط .

download stream و upstream باید عددی بالای 12 باشه تا خط ثابت بمونه و چشمک نزنه اگر پایین بود مشکل ناپایداری به وجود میاد !

بر خلاف SNR margine در قسمت Attenuation هرچی عدد کمتر باشه بهتر هست .

پس چرا من با داشتن snr 7 , 31 مشكل قطعي ندارم؟
ولي بعضي وقتها با داشتن snr بالاي 12 مشكل قطعي دارم؟(روشن و خاموش شدن )

ahmad.daneshjoo
19-11-2011, 09:34
سلام
مودم من مستقیم به پریز تلفن وصله اما خود تلفن از طریق اسپلیتر به خط تلفن وصله.آیا این مشکلی ایجاد میکنه؟

ahmad.daneshjoo
01-12-2011, 22:41
سلام
مودم من مستقیم به پریز تلفن وصله اما خود تلفن از طریق اسپلیتر به خط تلفن وصله.آیا این مشکلی ایجاد میکنه؟
کسی جواب نمیده؟