PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فروری: نداشتن تصویر بعد از آپدیت بایوس

poyul
15-04-2009, 11:45
سلام به دوستان.

من یه مادربورد asus m2n-e بایوسش رو آپدیت کردم،موقع آپدیت هم فایل روشناخت و به راحتی نصب شد و موقعی که تمام شد و سیستم ریسیت شد دیگه تصویر به مانیتور نیومد.

از اساتید و دوستان کمک میخوام.:11:

یه خورده اضطراریه. :46:

D3vil_A
15-04-2009, 12:46
سلام!
شما از چه طریقی Bios مادربرد رو آپدیت کردین!؟
شما مطمئن هستید که بایوس مربوط به مادربرد خودتون رو آپدیت کردین؟!

mayssamhallaj
15-04-2009, 15:23
ایسوس مزخرف همینه دیگه رمت رو عوض کنی درس میشه بعد از تعویض رم دوباره میتونی رم خودتو ببندی یه بار با یک مدل رم دیگه بالاش بیار باطری مادر برد هم در بیار بزار چند دقیقه از برق جدا بمونه یه روز رم از یک دوستت یا مغازه دار غرض کن امید وارم حالا که ایسوس خریدی لاقل گارانتی دیجیتال نباشه که اصلا پشتیبانی نمیکنن

D3vil_A
15-04-2009, 19:02
عزیز من چه ربطی به رم و سر باطری مادربرد داره؟!
مادربرد ایسوز یکی از بهترین مادربرد های دنیاست و اصلا ربطی یه این مشکل نداره!
ایسوز مزخرفه که یکی از پرفروش ترین برند های دنیاست؟!
لطفا توضیح بدین! ممنونم!

mayssamhallaj
15-04-2009, 22:48
عزیز من چه ربطی به رم و سر باطری مادربرد داره؟!
مادربرد ایسوز یکی از بهترین مادربرد های دنیاست و اصلا ربطی یه این مشکل نداره!
ایسوز مزخرفه که یکی از پرفروش ترین برند های دنیاست؟!
لطفا توضیح بدین! ممنونم!
واقعا اگه ربطشو به رم نمیدونی من برات حرفی برای گفتن ندارم من پاسخم به اون دوستمون بود نه تو
این مشکل برام من جدیدا به وجود اومد وقتی بایوس رو اپدیت کردم

komail2008
16-04-2009, 07:18
سلام مشكل از بايوسي هست كه آپديت كردي به احتمال زياد اين بايوس با سي پي يو مچ نيست

Jocker
16-04-2009, 07:34
دوست عزيز من هم مادربرد شما را دارم و چند وقت پیش دقیقا همین مشکل را پیدا کرده بود.

کارهای که انجام دادم:
1. این بود که اولن رم را عوض کردم چون رم دستگاه که تازگی عوض کرده بودم با سیستم من جور نبود. چون وقتی یک رم دیگر می‌بستم تصویر داشت (حالا ربط دارد یا ندارد نمی‌دانم)

2. اشکال دیگری که من داشتم اینکه سویچ ریست کیس اتصالی کرده بود.

یک پیشنهاد دارم شما کل مادربرد را از کیس بیرون بیار ببین درست می‌شود یا حتی بوق می‌زند یا نه شاید اشکال از گرافیک باشد؟

rezaabbaspour
16-04-2009, 08:29
وقتي به مانيتور تصوير نمياد پس خودت نميتوني دوباره بايوسو آبديت كني
بهر علت ايسوس بده يا بد آبديت كردي يا فايلت ايراد داشته
بايد دوباره بايوست آبديت بشه اونهم فقط توسط ديباگر امكانپذيره اگه نداري ببر به يك مركز معتبر

rezaabbaspour
16-04-2009, 08:36
چون آبديت نادرست باعث اينكار شده با clear بايوس و درآوردن باطري فكر نكنم نتيجه بگيري چون ربطي به اينها نداره زماني اين موارد بكار مياد كه تنظيمات ستاپ را بهم بريزي و تصوير نياد فايل خراب بايوس با كلير فكر نكنم جواب بده مگر اينكه بايوس آبديت نشده باشد و از دوستان خواهشمند است به جدال نپردازند
و هركس نظر محترمانه خودش را بدهد
اگر ايسوس بهتره با ذكر منبع مزايا و خوبيهاي آنرا توضيح بدهيد تا دوستاني كه نمي دانند استفاده بكنند
فقط جهت راهنمايي من در سري پنتيوم تري فقط در مونتاژ از گيگا و بعد ايسوس استفاده ميكردم و در سري فور ببعد بدليل خرابيها و ناكاريها و ايراد زياد ايسوس آنرا كلا از برنامه كاريم حذف كرده ام و خودم هم تعميركارم
و آنهم فقط ناراضي شدم ولي از مزاياي آن اطلاعي ندارم

rezaabbaspour
16-04-2009, 08:38
نظر تمامي دوستان كه زحمت ميكشند و نظر ميدهند برايمان قابل احترام و استفاده مي باشد و لطف ميكنند و همشون استاد بزرگوار اينجانب و اين سايت ميباشند

amir_9317
17-04-2009, 15:40
سلام نظر من
1- فایلی که با ان بایوس را ابدیت کردی مشکل داشته
2- چون نسخه را برنامه بایوس را عوض کرده ای احتمال اینکه با کارت گرافیک مچ نشه زیاده

poyul
19-04-2009, 22:25
سلام. ضمن تشکر بسیار از دوستان که منو راهنمایی کردن و شرمنده که نتونستم سوالمو به طور واضح مطرح کنم.

کل سیستم> :cpu :amd x2 3800 _ ram: ocz 1 gig 533 - mb:asus m2n-e_ vga:7300gs

من از طریق asus ez update اگه درست نوشته باشم، بایوس رو آپدیت کردم.
مشکل برطرف شد. باطری مادربورد رو در اوردم درست شد.

-
بعد از اون تازه یه مشکل دیگه داشتم. ویندوز نصب نمی شد- یعنی تا 64 درصد کپی فایل ها میرفت یهو اخطار skip فایل میداد. هم قطعات رو تست کردم(تعویض cd ویندوز، تعویض rom و ... ) آخر سر معلوم شد اشکال از رم بوده.

Kaptian Black
19-04-2009, 23:03
قابل توجه حضرت استادی که میگفت چه ربطی به رم داره
عزیز یا با دلیل بگو رم چه ربطی به بایوس داره یا پست نزنی بهتره ! اینجا کسی واسه کل کل و خراب کردن دیگری نیومده !

sepantamino
22-04-2009, 14:01
منم اين اشتباه رو يه بار كردم يعني اومدم باياس آپديت كنم كه ديگه تصوير نيومد
هر كاري هم كردم درست نشد
تا آخر مجبور شدم برم مادر بوردو بدم يه تعميركار تا همون باياس اوليه رو واسم بريزه البته چون مادر بورده قديمي بود باياس رو از رو مادربود جدا كرد و برديم داديم تو علا الدين همون نرم افزار اوليه رو ريختن روش
از اون موقع به بعد ديگه هوس آپديت باياس نكردم
اميدوارم نرم افزاري بتوني مشكلت رو حل كني ولي اگه نشد مطمئن باش بايد يه دستي به سخت افزار هات بزني
به هر حال به نظر من اگه همه قطعات رو در بياري ويه چك كني ضرر نداشته باشه