PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد بریدن قسمت های اضافی عکس و ساخت اکشن برای آن

PersianMatrix
14-04-2009, 20:50
سلام به دوستان و اساتید گرامی
من 400 تا عکس کتاب دارم که نوشته های هیچ کدوم وسط صفحه قرار نداره.
حالت نوشته ها هم یک جور نیست و نمیشه برای همه اونها یک اکشن درست کنم که با کراپ کردن و ... نوشته ها وسط صفحه قرار بگیره.
می خواستم بدونم که میشه یک اکشن توی فتوشاپ درست کرد که خود فتوشاپ قسمت های اضافه اطراف نوشته ها را ببره؟
من با Crop and Straighten Photos یک مقدار ور رفتم ولی به نتیجه نرسیدم.
اینم نمونه تصویر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

واقعا ممنون می شم اگر بتونید کمک کنید.

Mohammadali.
14-04-2009, 22:23
سلام

حالت نوشته ها هم یک جور نیست و نمیشه برای همه اونها یک اکشن درست کنم که با کراپ کردن و ... نوشته ها وسط صفحه قرار بگیره.اگه همشون وضعیت قرار گیری شون یکی باشه بله میشه ولی اگه یکی نباشه مثلا یک تصویر محتویاتش بالا باشه یکی پایین و ... نمیشه.
و اما اگر همه ی تصاویر مثل اینی که گذاشتید همشون همین جای تصویر باشه میشه به شرطی که بجای کراپ اولی رو به مقدار لازم به وسط بیارید بعد کراپ کنید و اون اکشن رو بروی بقیه تصاویر اعمال کنید.

Saeed kmss-D
14-04-2009, 22:32
سلام...

دوست عزیز،

همونطور که خودتون هم اشاره کردین، تو چنین مواردی که هدف ما متغیره، نمیشه یه اکشن جامع و یکی براش ساخت!

اما چیزی که شما تو بند آخر سوال کردی، اینکه فقط نوشته ها باقی بمونه، میشه یه کارایی کرد.( البته بازم تو کادر مشکل وجود خواهد داشت)

این جور که معلومه، تصاویر شما دارای نوشته ی مشکی، و پس زمینه سفیده.اگه تمام تصاویر اینطوری باشه میشه یه اکشن ساخت که کادر رو طوری تنظیم کنه که فقط نوشته ها باقی بمونه و اطراف حذف یشه.( یعنی فقط نوشته های در Crop قرار بگیره)

به این ترتیب که، در حالت ضبط اکشن، باید نوشته ها رو انتخاب کرد، و چون رنگ نوشته ها ثابته، میشه از Color Range منوی Select استفاده کرد.
و بعد از اینکه به حالت انتخاب دراومد، دستور Crop رو اجزا کرد تا فقط اون ناحیه باقی بمونه.
ولی مشکل اینجاست که نمیشه با ابزار Crop این ناحیه رو جدا کرد، چون به محض کلیک، شکل از حالت انتخاب در میاد.اما اگه به منوی Image مراجعه کنیم، گزینه به نام Crop وجود داره که اتوماتیک متناسب با ناحیه انتخاب عمل میکنه.
پس دستوری که باید تو اکشن ضبط بشه همینه!

شما میتونید این اکشن رو خیلی راحت خودتون بسازید،
اما من برای نمونه فقط واسه همین بخش اکشنش رو آماده کردم که میتونید دانلود کنید و منظورم رو واضح تر ببینید.( البته این اکشن قابل استفاده در کار شما نیست، چون اکشنی که شما باید تعریف کنی، باید فایل رو هم سیو کنه و بسته بشه، چون تعداد تصاویر زیاده و دستی سخته)

پس امتحان کن، جواب میده.

سوالی بود بپرس،

موفق باشی♥♥♥

PersianMatrix
15-04-2009, 09:06
آقا یک دنیا ممنون
فکر کنم همینه که شما گفتید.
برم آزمایش کنم و مطمئن بشم.
واقعا ممنون

arvinivra
15-04-2009, 10:18
در سطح مبتدی هم برای جدا کردن میتونی از color range استفاده کنی