PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال:دانشگاه پهنای باند هر سیستم رو محدود کرده.راه حلی هست ضدش عمل کنم؟

mostafa_khan001
14-04-2009, 11:20
سلام.شرمنده اگه سوالم در جای مناسب نیست:18:
توی سایت دانشگاه به تازگی یه کاری کردن هر سیستم بتونه از یه پهنای باند محدود فقط استفاده کنه:13:
یعنی هر سیستم کلا در لحظه نهایت سرعت دانلودش 25 میشه
در حالی که قبلا اینجوری نبود و گاها با منیجر ها سرعت دانلود تا 150 هم میرفت
متاسفانه توی این مشکل منیجر هایی مثل flash get هم نتوانی مقابله رو ندارن و حتی با استفاده از منیجر هم نمیتونم سرعت بیشتری از 25 رو داشته باشم.تازه اگه منیجر نباشه که سرعتی به مراتب افتضاح تر رو واسه دانلود خواهی داشت.
یکی از دوستانم بهم گفت میشه کاری کرد که از این محدودیت خلاص شد و سرعت مطلوب تر و بهتری رو واسه خودت بگیری.ایا راه حلی داره؟ترفند یا روش خاصی هست که با این مشکل مقابله کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
مرسی:10:

mehdi_08
14-04-2009, 15:15
نه راهی نیست
باید باادمین رفیق شی تابرات یه کاری کنه

mehdi_08
14-04-2009, 15:20
نه راهی نیست
کلا همه کارا دست ادمینه

hadicg
14-04-2009, 16:41
منم همین مشکل رو دارم
با اینکه کانکشن 12 مگابیته ولی بیشتر از 5 درصد پهنای باند رو نمیشه استفاده کرد

bahareh_bus
14-04-2009, 16:51
بستگی داره که این محدودیت از چه طریقی اعمال میشه :

داخلی یا خارجی !

داخلی : یعنی اینکه نرم افزاری بر روی هر سیستم نصب شده و به صورت real time ترافیک client رو کنترل می کنه و تا یک حد مشخصی اجازه دسترسی به پهنای باند رو میده ، اگه چنین پیکربندی وجود داشته میشه یه کارایی کرد که البته از عهده هر کسی برنمیاد یعنی به این سادگی ها هم نیست !

خارجی (معمولآ به این صورت پیاده سازی شده!) : که از طریق یک سرور مرکزی ترافیک کلیه سیستم ها کنترل میشه که در این صورت هیچ کاری نمی تونید بکنید به جز اینکه خیلی مودبانه سراغ admin برید و ازش خواهش کنید که مشکل شما رو حل کنه !

jooya
14-04-2009, 21:55
همین که بچه ها گفتن !

ببین کی اینجاست ، بهاره خانوم ! شما کجا اینجا کجا ، چه خبرا ! هکر شدید دیگه به سلامتی !

راستی بهاره جان ، یه مقاله واسه در اوردن هش فایل داشتی خیلی به درد بخور بود ، فقط حیف بعضی از سیستمها فلاپی نمی خوره ، با فلش دیسک چی کار میشه کرد !؟

=====

@mostafa_khan001

راستی عزیز برو تو تسک منیجر ببین برنامه خاصی اجرا نمیشه !؟ بعضی وقتا یه سری نرم افزار میزارن تو استارت آپ تا موقع بالا اومدن لود بشه و شاید با اون محدود کردن .

ولی اگه با میکرو تیک و .. کار کنن سیستم سمت سرور هستش ، به این راحتی نمیشه ف راستی شما به طور مستقیم وارد اینترنت میشید یا اینکه ، یا اینکه یوزرنیم و پسورد وارد می کنید !؟

mostafa_khan001
14-04-2009, 22:20
نه راهی نیست
والله ما دانشکده هستیم من با مستول دوستم اما اون هیچ کارست.ادمین تو سایت اصلیمونه که دم دست نیست باهاش طرح دوستی بریزم:31:

منم همین مشکل رو دارم
با اینکه کانکشن 12 مگابیته ولی بیشتر از 5 درصد پهنای باند رو نمیشه استفاده کرد
هیییییی:19:

بستگی داره که این محدودیت از چه طریقی اعمال میشه :

داخلی یا خارجی !

داخلی : یعنی اینکه نرم افزاری بر روی هر سیستم نصب شده و به صورت real time ترافیک client رو کنترل می کنه و تا یک حد مشخصی اجازه دسترسی به پهنای باند رو میده ، اگه چنین پیکربندی وجود داشته میشه یه کارایی کرد که البته از عهده هر کسی برنمیاد یعنی به این سادگی ها هم نیست !

خارجی (معمولآ به این صورت پیاده سازی شده!) : که از طریق یک سرور مرکزی ترافیک کلیه سیستم ها کنترل میشه که در این صورت هیچ کاری نمی تونید بکنید به جز اینکه خیلی مودبانه سراغ admin برید و ازش خواهش کنید که مشکل شما رو حل کنه !
مرسی.فک کنم خارجی باشه

همین که بچه ها گفتن !

=====

@mostafa_khan001

راستی عزیز برو تو تسک منیجر ببین برنامه خاصی اجرا نمیشه !؟ بعضی وقتا یه سری نرم افزار میزارن تو استارت آپ تا موقع بالا اومدن لود بشه و شاید با اون محدود کردن .

ولی اگه با میکرو تیک و .. کار کنن سیستم سمت سرور هستش ، به این راحتی نمیشه ف راستی شما به طور مستقیم وارد اینترنت میشید یا اینکه ، یا اینکه یوزرنیم و پسورد وارد می کنید !؟
هر نوع کاربری اینجا باید یوزر پس بده.این محدودیت هم انگار واسه همه هست.چک که کردم.اهم لیسانس هم ما و هم استادها این محدودیت واسشون قرار داده شده
اون مسئول سایت بهم گفت که یکی رو گذاشتن تقریبا هر 2 ساعت چک میکنه.فکر کنم مخلوطی از داحلی و خارجی باشه.یعنی هم نرمافزاره هم نظارت.چون مسئول که باهام دوسته گفت میشه از این محدودیت فرار کرد.بهش گفتم اگه تونستم از این محدودیت خارج بشم تو گیر نمیدی؟گفت من نه اما سیستمت هر 2 ساعت چک میشه اونها میفهمن.حالا 2 ساعت که نه اما بعدظهرها 2 بار واسم یه بالن زرد باز شد درباره ی ای پی ادرس.انگار که یکی داشت ای پی ام رو چک میکرد
=====
من از اونجا سوال کردم که دوستم گفت میشه از دست این محدودیت رها شد

چند تا نرم افزار این کار رو میکنن؟
این مگه نیست؟Bandwidth manager
این رو فک نکنم فعال کرده باشن ها.دوستم نشونش داد حتی بهم و گفت میتونم فعالش کنم اما هنوز نکرده ام
حالا فردا باز بیشتر ازش سوال میکنم
:10:

bahareh_bus
15-04-2009, 22:25
راستی بهاره جان ، یه مقاله واسه در اوردن هش فایل داشتی خیلی به درد بخور بود ، فقط حیف بعضی از سیستمها فلاپی نمی خوره ، با فلش دیسک چی کار میشه کرد !؟

خیر ! تنها بعضی از مادربوردهای جدیده که میتونند با شبیه سازی سخت افزاری از پورت usb بوت بشند !