PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی ایجاد یک میانه بر به داس

rahro
05-02-2006, 10:56
سلام
سیستم من ویندوز ایکس پی ست من میخوام یک میانه بر به داس داشته باشم البته قبل از اینکه ویندوزمن بالا بیاد
در واقع نمیخوام کاربر از داخل ویندوز وارد داس شود چگونه میتوانم اینکار رو بکنم
متشکرم
رهرو

کاپتان هادی
06-02-2006, 01:47
سلام
سیستم من ویندوز ایکس پی ست من میخوام یک میانه بر به داس داشته باشم البته قبل از اینکه ویندوزمن بالا بیاد
متشکرم
رهرو
اگر در ويندوز مي‌خواهيد اين كارو بكنيد
در start در قسمت run بنويسيد cmd وارد محيط داس مي‌شيد

rahro
06-02-2006, 10:39
اگر در ويندوز مي‌خواهيد اين كارو بكنيد
در start در قسمت run بنويسيد cmd وارد محيط داس مي‌شيد
جناب هادی :
فکر کنم متذکر شدم که قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد!
و فکر میکنم گفتم که نمیخوام کاربر وارد ویندوز بشه!!

baba barghi
06-02-2006, 11:04
سلام دوستان
من صحبت راحرو جان رو درستش مي كنم كه:::
من مي خواهم پس از روشن كردم سيستم ابتدا وارد سيستم عامل داس اصلي (نه تحت ويندوز) شده سپس با تايپ win وارد ويندوز اكس پي بشم در واقع مي خواهم كه سيستم عامل داس بين روشن كردن كامپيوتر و ويندوز قرار بگيرد
حالا جواب:::به نظر من بايد تو تنظيمات ستاپ اول كامپيوتر دست كاري كني ولي من نمي دونم ولي فكر نكنم برنامه اي خاص براي اين كار وجود داشته باشه

ممنون
باي

'POP'
08-02-2006, 08:54
سلام
متشکرم
رهرو
شما اصلا آيا سيستم عامل داس رو مجزا از ويندوز نصب كرده ايد يا نه؟
;)

rahro
08-02-2006, 09:18
جناب وليزاده عزيز
اول اينكه من راحرو نيستم - رهرو هستم
دوم اينكه فكر كنم باز بايد توضيح بدهم . ببينيد هنگامي كه ويندوز 98 رو با ايكس پي نصب ميكنيد سيستم بعد از بار شدن روي پرامپت 98 و ايكس پي به مدت چند ثانيه توقف ميكند تا كاربر انتخاب خود را براي ورود به هر يك تائيد كند من ميخوام به جاي 98 پرامپت من داس باشه .
و دوم اينكه در يكي از ادارات شهرستانها كه كارداشتم چندي قبلي برنامه اي ديديم كه بعد از بعد از نصب ويندوز ايكس پي روي سيستم خود نصب كرده بود كه قبل از ورود به سيستم همين كار رو ميكرد سواي اينكه او برنامه براي ورود به داس هم از كاربر رمز عبور ميخواست
دوستان در ضمن من قصد ندارم ويندوز رو فرمت كنم و دوباره بعد از داس نصب كنم و نكته درم اينكه من فقط محيط اون رو ميخوام و به هيچ وجه قصد استفاده از تمامي امكانات داس رو ندارم
ببنيد يكي از برنامه هايي كه روي سيستم من مشترك است و بخاطر اون مجبورم تمام سيستم رو در اختيار هر كاربري قرار دهم برنامه تحت داسه آمار هستش اگر من نتوانم روشي براي اين كار گير بياورم اون وقت ميتونم از ورود خيلي ها به سيستمم جلوگيري كنم و كاربران توسط همون پرامپت قبل از ورود به ويندوز با انتخاب گزينه داس وارد برنامه مربوطه ميشوند.
اميد است توضيحم كافي باشه

کاپتان هادی
09-02-2006, 01:51
جناب وليزاده عزيز
اول اينكه من راحرو نيستم - رهرو هستم
دوم اينكه فكر كنم باز بايد توضيح بدهم . ببينيد هنگامي كه ويندوز 98 رو با ايكس پي نصب ميكنيد سيستم بعد از بار شدن روي پرامپت 98 و ايكس پي به مدت چند ثانيه توقف ميكند تا كاربر انتخاب خود را براي ورود به هر يك تائيد كند من ميخوام به جاي 98 پرامپت من داس باشه .
و دوم اينكه در يكي از ادارات شهرستانها كه كارداشتم چندي قبلي برنامه اي ديديم كه بعد از بعد از نصب ويندوز ايكس پي روي سيستم خود نصب كرده بود كه قبل از ورود به سيستم همين كار رو ميكرد سواي اينكه او برنامه براي ورود به داس هم از كاربر رمز عبور ميخواست
دوستان در ضمن من قصد ندارم ويندوز رو فرمت كنم و دوباره بعد از داس نصب كنم و نكته درم اينكه من فقط محيط اون رو ميخوام و به هيچ وجه قصد استفاده از تمامي امكانات داس رو ندارم
ببنيد يكي از برنامه هايي كه روي سيستم من مشترك است و بخاطر اون مجبورم تمام سيستم رو در اختيار هر كاربري قرار دهم برنامه تحت داسه آمار هستش اگر من نتوانم روشي براي اين كار گير بياورم اون وقت ميتونم از ورود خيلي ها به سيستمم جلوگيري كنم و كاربران توسط همون پرامپت قبل از ورود به ويندوز با انتخاب گزينه داس وارد برنامه مربوطه ميشوند.
اميد است توضيحم كافي باشه
دوست عزيز نميشه كه هم خدا رو خواست و هم خرما رو اگر شما احتياج به سيستم عامل داس به اين شكل داريد مي توانيد اين سيستم عامل رو از روي سيدي نصب كنيد تويه بازار هست من يادمه قبلنا كه ويندوز 98 بود يكي از كليدهاي اف رو مي زديم وارد داس مي شديم اونوقت با زرنگار و اين جور چيزها كار مي كرديم حالا اگر شما اونجوري سيستمت رو لخت بزاري در معرض كاربرها ممكنه سيستمت رو داغون كنن يك راهي هم كه الان ميتوني انجام بدي اينه كه يك فلاپي بوت درست كني قبل از اينكه يستمت بياد بالا داخل درايور بزاري خود بخود ميره تويه داس كه بازم اينم نكته داره كه اگر پارتيشن بنديت فرمت NTFS باشه تويه داس نميتونه بشناسه نيازي هم به نصب داس در اينمورد نداري اميدوارم كمك كرده باشم

baba barghi
09-02-2006, 23:33
سلام رهرو جان
می شه برنامه ای که می ره اول تو داس و رمز می خواد رو بگی؟؟؟

ممنون
بای