PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر فرکانس کارت گرافیک جیفورس 8600 از داخل بایوس کارت

rezidentevilone
12-04-2009, 19:36
سلام....

من یه 8600 اسپارکل سری کالیبر دارم که زمانی که وارد گیم می شی قاطی می کنه...

این سری گرافیک های جیفورس اور شده هستند....

فکر کنم مکانیزمشون مثل همین 4850 خودم باشه که زمانی که داخل ویندوزی فرکانس مدیوم و زمانی که داخل گیم می ری فرکانس به حداکثر مقدار خودش می رسه

این 8600 هم داخل ویندوز مشکلی نداره اما زمانی که می ری توی گیم چل می شه...

چطور می شه از داخل بایوس کارت فرکانس ها رو تغییر داد ؟

Stream
12-04-2009, 19:54
باید بایوس فعلی رو از روی کارتتون ذخیره کنید (GPU-Z یا NiBiTor) و با NiBiTor فرکانس ها رو تغییر بدید. با nvflash هم دوباره بایوس رو روی کارت گرافیک فلش کنید.

rezidentevilone
12-04-2009, 22:23
باید بایوس فعلی رو از روی کارتتون ذخیره کنید (gpu-z یا nibitor) و با nibitor فرکانس ها رو تغییر بدید. با nvflash هم دوباره بایوس رو روی کارت گرافیک فلش کنید.

استاد استریم خیلی کلی بود!....:13:

اگه دو تا لینک رو محبت کنید ( بک آپ گیری و دادن فرکانس جدید ) ممنون می شم:10:

Stream
13-04-2009, 13:16
استاد استریم خیلی کلی بود!....:13:

اگه دو تا لینک رو محبت کنید ( بک آپ گیری و دادن فرکانس جدید ) ممنون می شم:10:
جزئی تر از این امکان پذیر نیست چون اگه زحمت باز کردن GPU-Z و Nibitor رو بکشید متوجه می شید باید چکار کنید!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تنها قسمتی که ممکن بود براتون مبهم باشه فلش کردن بایوس بود که به نظر می رسه روی اون قسمت کار احاطه کافی دارید.

rezidentevilone
14-04-2009, 10:41
جزئی تر از این امکان پذیر نیست چون اگه زحمت باز کردن GPU-Z و Nibitor رو بکشید متوجه می شید باید چکار کنید!

تنها قسمتی که ممکن بود براتون مبهم باشه فلش کردن بایوس بود که به نظر می رسه روی اون قسمت کار احاطه کافی دارید.

سلام....

آقا من ورژن 4.8 و هم ورژن 5.0 این نرم افزار NiBiTor رو تست کردم...

در واقع من دنبال یه همچین چیزی می گردم :

همونطور که میدونید این مربوط به 4850 ati هست...

اما زمانی که من بایون 8600 رو توی برنامه اوپن می کنم :

الان توجه کنید فقط یه خط فرکانس وجود داره...

من می خوام یه چیزی مثل اون فایل ati رو پیدا کنم تا فرکانس های اکسترا رو هم مثل فرکانس های آی دی ای کنم...

Stream
14-04-2009, 11:46
در واقع من دنبال یه همچین چیزی می گردم :

همونطور که میدونید این مربوط به 4850 ati هست...

چیزی که دنبالش می گردید وجود نداره.

ATI و NVIDIA سیستم کلاک هاشون زمین تا آسمون با هم فرق داره. محصولات G8x و G9x نمی تونند موقع رفتن از 2D به 3D تغییر فرکانس هم بدند و همیشه فرکانسشون یکیه. این امکان در سری 7 وجود داشت.

الان توجه کنید فقط یه خط فرکانس وجود داره...

من می خوام یه چیزی مثل اون فایل ati رو پیدا کنم تا فرکانس های اکسترا رو هم مثل فرکانس های آی دی ای کنم...

یه خط فرکانس وجود داره یعنی همیشه فرکانس کارتتون همونه. چیزی مثل اون فایل ATI پیدا نمی کنید چون وجود نداره. البته بعضی کارتهای Non-reference ممکنه همچین امکانی رو داشته باشند.

rezidentevilone
14-04-2009, 11:54
چیزی که دنبالش می گردید وجود نداره.

ATI و NVIDIA سیستم کلاک هاشون زمین تا آسمون با هم فرق داره. محصولات G8x و G9x نمی تونند موقع رفتن از 2D به 3D تغییر فرکانس هم بدند و همیشه فرکانسشون یکیه. این امکان در سری 7 وجود داشت.

یه خط فرکانس وجود داره یعنی همیشه فرکانس کارتتون همونه. چیزی مثل اون فایل ATI پیدا نمی کنید چون وجود نداره. البته بعضی کارتهای Non-reference ممکنه همچین امکانی رو داشته باشند.

پس به نظر شما علت این که این کارت در محیط ویندوز بدون هیچ مشکلی کار می کنه اما زمانی که وارد گیم می شی قاطی می کنه چی می تونه باشه ؟:13:

این کارت از شرکت اسپارکل هست... نام مدل هم p860

Stream
14-04-2009, 12:04
پس به نظر شما علت این که این کارت در محیط ویندوز بدون هیچ مشکلی کار می کنه اما زمانی که وارد گیم می شی قاطی می کنه چی می تونه باشه ؟:13:

این کارت از شرکت اسپارکل هست... نام مدل هم p860
کارت گرافیکتون وقتی Switch میشه به 3D این مشکل پیش میاد. فرکانس ها رو پایین بیارید و ببینید مشکل حل میشه یا نه.

البته ممکنه مشکل از درایور یا ویندوز هم باشه.

D3vil_A
14-04-2009, 13:33
سلام ببخشید دخالت میکنم! ممکنه مشکل از Memory های کارت باشه! در اثر گرمای زیاد یا فشار زیاد در مدت طولانی آسیب دیدند و در حالت فول لعود ایرادش آشکار میشه.
شما ویندوز رو عوض کنید و با یک درایور متفاوت تست کنید.
وهمچنین به گفته آقای استریم با برنامه Riva Tuner ......کلاک های کارتتون رو پایین تر از حد معمول بیارید!

rezidentevilone
14-04-2009, 21:57
سلام....

الان 8600 رو
ذاشتم و تستش زدم...

جالب اینجاست وقتی فرکانس ها رو کفه کف میاری باز هم زمانی که می خواد بره توی 06 صفحه چهار خونه های سبز و قرمز میاد....

این مشکل زمانی پیش اومد که صاحب کارت ازش تی وی اوت گرفته بوده... و در یک غفلت سیم هایی که به تی وی می ره با هم اتصال کرده و کارت قاط زده...

rezidentevilone
14-04-2009, 22:28
فرکانس شاردر رو هم کم کردم... اما باز همون طوریه...

فرکانس ها رو از

630 1386 810

به

540 1188 700

تغییر دادم از داخل بایوس اما همون مدلی مونده...

فکر کنم صحبت شما در اون مورد سوییچ ار 2d به 3d باشه...

اگه مشکل اون باشه راه حلش چیه ؟

rezidentevilone
14-04-2009, 22:36
درسته... با 3d مشکل پیدا می کنه....

از داخل dxdiag که تست می زنی با 2d مشکلی نداره اما با 3d مشکل پیش میاد

rezidentevilone
14-04-2009, 23:06
این عکس هم جالبه !

همونطوری که می بینید این کنترل پنل nvidia هست... و آرمش هم داره می چرخه ( 3D )... جالبه که فقط اون مربع کوچیک که آرم توش می چرخه چهار خونه های سبز پیدا کرده نه کل صفحه !....

حلا اساتید مشکل کجا می تونه باشه ؟

Stream
15-04-2009, 00:10
فرکانس شاردر رو هم کم کردم... اما باز همون طوریه...

فرکانس ها رو از

630 1386 810

به

540 1188 700

تغییر دادم از داخل بایوس اما همون مدلی مونده...

فکر کنم صحبت شما در اون مورد سوییچ ار 2d به 3d باشه...

اگه مشکل اون باشه راه حلش چیه ؟
وقتی توی این فرکانس ها هم نمی تونه کار کنه بفرستیدش گارانتی (البته اگه هنوز تموم نشده باشه)

اگه گارانتی تموم شده هنوز فرکانس ها رو پایین تر بیارید تا ببینید کجا درست میشه. با ولتاژ بیشتر دادن به قطعات هم ممکنه وضع بهتر بشه.

rezidentevilone
15-04-2009, 11:49
وقتی توی این فرکانس ها هم نمی تونه کار کنه بفرستیدش گارانتی (البته اگه هنوز تموم نشده باشه)

اگه گارانتی تموم شده هنوز فرکانس ها رو پایین تر بیارید تا ببینید کجا درست میشه. با ولتاژ بیشتر دادن به قطعات هم ممکنه وضع بهتر بشه.

از داخل بایوس مادر برد ؟ یا گرافیک ؟ از کجاش ؟

نطز شما در مورد عکس بالا چیه ؟

rezidentevilone
15-04-2009, 14:05
حداکثر والتاژ مجاز برای ایم کارت چقدره ؟

Kianoosh
24-05-2009, 03:24
این مشکل زمانی پیش اومد که صاحب کارت ازش تی وی اوت گرفته بوده... و در یک غفلت سیم هایی که به تی وی می ره با هم اتصال کرده و کارت قاط زده...

سلام دوست من همچین مشکلی برای من پیش اومده البته با 7300 و 9600هیچی !!!مانیتور که صدمه جزئی دید ولی خود گرافیک تو 3 دقیق تست occt یه رقم نجومی ارور داد با فرکانس دیفالت!!!کاهش فرکانس هم مشکلی رو حل نمیکنه!بعد جالب اینکه سیستم bsod داد و بعدش ریست دیگه گرافیک رو نمیشناخت و موقع نصب درایور ریست!تو استارت آپ هم همین مشکل خونه های آبی و رده های سیاه و سفید و... گارانتی هم نداشت منم بیخیالش شدم کلا دیگه مولتی مانیتورینگ با تی وی رو باید بیخیال شد!!!شما هم بده گارانتی تازه شامل گارانتی هم نمیشه!(کی داده کی گرفته!؟)

راسی احیانا کارتت ضربه فیزیکی!نخورده!؟

د رمورد ولتاژ هم دقیقا نمی دونم!ولی ضررش از سود احتمالیش بیشتره!راستی اینا رو بیخودی نوشتم فکر کنم!؟تاریخ پستها قدیمیه!؟

rezidentevilone
01-06-2009, 20:39
نه بی خود ننوشتی !!!!

من هنوزم منتظرم ببینم کسی پیدا می شه یه راه بزاره جلو پایه ما ؟!!!!!

گارانتی نداره...

ضربه هم نخورده...

عینه کوفت هم افتاده رو میز + یک متر خاک روش !

hossputer7
09-08-2009, 20:23
اووووووم درست گاراتی نداره یعنی نمایندگی بردت نمیگیرش برا تامیر بعد مونی(پولش) رو ازتون بگیره؟من یک xfx داشتم اورش کردم خفن بعد توی استارتاپش اومدم دستکاری کردم که اسمه خودمو بنویسه(: اما به استارتاپ حساس بود دیگه نیومد بالا دادمش گارانتی یکی دیگه دادن بمتند که دو ماه طول کشید گارانتی هم اونقدر بد نیست برید نمایندگی بردتون شاید بفرستنش به تستش میارزه

اما به نظره من استریم جان یا بچها یا گوگل سرچ کن یک تاپیک خفن پیدا کن(البته خارجی )به حر حال اینجا که نشد شاید اونا یه راحی چیزی گزاشتن جولو پاتون

اما یه چیزی درست که درست شاید نشه اما ببینید به تلوزیون وصلش مکینید ((میخوام ببینم سیستم خورجوی تصویر 3d یش رو تلوزیون درست کار میده)) منظورم با استفاده همون فیشه ساده s-video که دو سیمه وصلش کنید ببنید که رنگاش به ریختنهان یا نه(:بعد اگه میشه با حالت pal که عدیشه حال ntsc هم تست کن ببنید درست نشون میده یا نه!!! اگه شد خوب دیگه با تلوزیون باش بازی کنید (:

دگه راه حلی به ذهنم نمیرسه راه اخرم خرید یکی دیگه

یک راه دیگه هم وجود داره تا شرش کم شه ببرید چندجا برا فروش اما طرف نفهمه که مشکله روانی داره کارتتون لااقل یکمی از پول کارت جدیدتون در میاد البته این روش یکم از نظره اجتماعی خبیسه(ک

دیگه همه راه رو گفتم خوب بود؟ بگو بببنیم چی میشه(:

موفق باشی

Kianoosh
10-08-2009, 01:27
ببینید چند مورد اینطوری پیش اومده شامل گارانتی نمیشه و باز بعضا قابل تعمیر هم نبوده...

totayma
08-01-2010, 20:38
بابا کی گفته که Geforce 8 و Geforce 9 که نمیتونه تغییر فرکانس از 2D به 3D بده؟؟؟؟؟؟:5:کارت من 9800GT هستش روی 2D
Memory Clock روی 300 GPU Clock هم روی 600 هستش.روی 3D فرمانس Memory روی 1800 و GPU Clock روی 600 هستش.:31: