PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : RSS Feed / تمامی سوالات و بحث ها در این تاپیک

Benygh
10-04-2009, 12:53
سلام
در انجمن جای چنین تاپیکی رو کم دییدم و خواستم پیش قدم باشم .
همانطور که میدانید با گسترش روز افزون سایتها و وبلاگ ها که ممکن است بیشتر آنها مورد توجه ما قرار گرفته و جزو صفحاتی باشند که قرار است ما مطالب آنها را دنبال کنیم . باز کردن مرتب صفحات در هر بازه ی زمانی برای ما سخت خواهد بود .
راه حل چیست ؟
فید راه حلی مناسب برای دنبال کردن یک صفحه ی اینترنتی به صورت منظم و مطمئن است .

فید چیست ؟
فید به مطالب یک سایت بدون در نظر گرفتن المان های اضافی آن سایت مانند گرافیک ها و تبلیغات و هدر ها و ... گفته می شود .
یعنی اگر شما تمامی این موارد را از صفحه حذف کنید چیزی که باقی می ماند متن مطالب مورد نظر و تنها عکس های مربوط به آن خواهد بود .
به این می گویند فید ! جالب است . نه ؟

چرا فید ؟
مسلما اگر شما جزو افرادی باشید که دوست دارد تمامی آپدیت های سایت ها و بلاگ های مورد نظر خود را دنبال کند بعضا به دلیل کمبود وقت و یا خستگی از انجام چندین باره ی این کار از انجام آن منصرف خواهید شد .
شاید سایت مورد نظر شما آپدیت نیز نشده باشد آن موقع چه میکنید ؟
و این دوری از وب سایت ها و بلاگ های منتخب باعث می شود که فرد در اینترنت سیری بیهوده داشته باشد که این بیهودگی وی را از دنیای مفید اینترنت زده خواهد کرد .
مهم تر از این ها اتلاف وقت شماست که با ارزش ترین چیز شماست .

فید چیز جالبی است ! چطور از آن استفاده کنم ؟

سرویس های زیادی برای استفاده از فید موحود هستند ولی من به شما Google Reader را پیشنهاد میکنم .

چگونه از Google Reader و فید استفاده کنم ؟
شما ابتدا باید در گوگل ریدر خود را ثبت کنید ! اینکار با داشتن یک اکانت GMail به سادگی خواهد بود !

لینک ثبت نام :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حال شما ثبت نام کرده اید ولی نمیدانید چه کنید .

برای ثبت یک لینک میتوانید به روش های گوناگون عمل کنید . البته تمامی مسیر ها شبیه هم هستند .

برای مثال با هم به آموزش چگونه دنبال کردن فید سایت P30World بپردازیم .

بعد از ثبت نام شما به کنترل پنل Google Reader خود راهنمایی خواهید شد .

در گوشه ی بالا زیر لوگوی Google Reader شما گزینه ی Add a subscription را خواهید دید . مانند عکس زیر :

وقتی شما بر روی این گزینه کلیک کنید Address Bar ای برای شما نشان داده خواهد شد که شما با وارد کردن آدرس سایت مورد نظر که ما در اینجا P30Wolrd را در نظر داشتیم میتوانید در فید های انجمن های P30World عضو شوید و انجمن را به صورت زنده دنبال کنید .

به دلیل اینکه با این روش خود Google Reader به صورت خودکار برای شما آدرس فید را پیدا میکند ممکن است بعضا نتوانید مشترک فید سایت مورد نظر شوید در این صورت یا سایت مورد نظر خروجی RSS FEED ندارد و یا مشکلی دیگر رخ داده است که بهتر است با مسئول سایت یا بلاگ در میان بگذارید .

روش که در بالا بیان شد تنها یکی از روش ها بوده است که اغلب در مواقعی استفاده می شود که ما آدرس فید سایت مورد نظر خود را نمیدانیم پس این روش برای ما مفید خواهد بود .

شما با کلیک بر روی علامت هایی مانند اشکال درون دو عکس زیر به صفحاتی مانند صفحاتی که در عکس زیرین عکسی که در ابتدا اشاره کرده ام منتقل خواهید شد .

در عکس آخر شما از دو راه میتوانید عمل کنید !
اولی این است که شما لینکی که لینک فید سایت مورد نظر شماست را در قسمت Add a subscription اضافه کنید و در فید ها مشترک شوید .

راه دوم نیز کلیک بر روی Add to Google Reader که شما رو مستقیما مشترک فید سایت مورد نظر می کند .

حال شما عضو فید سایت مورد نظر خود هستید .

بعد ها با آپدیت شدن سایت مورد نظر خود شما آخرین مطالب را به صورت زیر خواهید داشت که با کلیک بر روی آنها می توانید یا آنها را خوانده و یا با زدن بر روی دکمه ی Add Star میتوانید فید مورد نظر خود را در قسمت علافه مندی های اکانت Google Reader خود ذخیره کنید تا بعدا آن را خوانده و یا همیشه داشته باشید .
شما میتوانید بر روی کلیک بر روی یکی از حالت های List و یا Expanded فید های خود را به صورت باز و یا خلاصه ببینید .
به عکس زیر و علامت های درون آنها توجه کنید :

حال شما یکی از مشترکین فید این انجمن هستید . بعد از مدت کوتاهی کار با فید شما نیز به آن علافه مند خواهید شد . شاید در نگاه اول انجام تمام این کار ها برای وبسایت ها و بلاگ های مورد نظر شما سخت باشد ولی شما به مدت زمانی که بعد ها به دست خواهید آورد فکر کنید . کشیدن کمی سختی برای گشت و گذار بهتر و مفید تر در اینترنت به صرفه است پس هر چه زود تر مشترک فید سایت ها و بلاگ های مورد نظر خود شوید .
امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد .

*لطفا تمامی سوالات و بحث ها در رابطه با فید را در این تاپیک ادامه دهید تا تاپیکی پر بار و مفید برای بازدیدکنندگان داشته باشیم .
*سعی میکنم در پست های بعدی به بحث های مفیدی در مورد فید بپردازم .

این مقاله توسط کاربر Beny-Nvidia تهیه شده است .

Benygh
10-04-2009, 12:57
این پست رزرو شد .

Benygh
11-04-2009, 21:39
لطفا دوستانی که از گوگل ریدر استفاده میکنند اینجا بگند تا با هم بتونیم فید هامون رو Share کنیم .

fanoos2006
12-04-2009, 23:29
سلام
اتفاقا من هم تازه شروع کردم!!
خیلی بدرد بخور هست
من هم از گوگل ریدر استفاده می کنم
یه سوال داشتم نمیشه یه بخش رو با زیر انجمن هاش اضافه کرد؟
چون من دیدم فقط یه انجمن یا کل فروم میشه

Benygh
18-04-2009, 13:10
ببخشید دیر شد ...

نه نمیشه تا جایی که میدونم ... ولی اینجا رو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینجا از فید های یک بخش استفاده میکنه ...

صبر کنید ارجینال عزیز بیاند و بگند ....

ORIGINAL
19-04-2009, 14:44
سلام
اتفاقا من هم تازه شروع کردم!!
خیلی بدرد بخور هست
من هم از گوگل ریدر استفاده می کنم
یه سوال داشتم نمیشه یه بخش رو با زیر انجمن هاش اضافه کرد؟
چون من دیدم فقط یه انجمن یا کل فروم میشه
سلام
هر بخش انجمنی مثل اینجا Feed خودشو داره....(علاوه بر Feed اصلی انجمن)
من از مرورگر OPERA استفاده میکنم و خودش هر صفحه ای که Feed داره بالای صفحه برام مشخص میکنه و خیلی راحت میتونم ادرس فیدشو پیدا کنم...اطلاعی از سایر مرورگرها ندارم...
مثلا ادرس فید انجمن اینترنت و شبکه این هست...

J U N I P E R
25-05-2009, 11:00
منم گوگل ريدر استفاده ميكنم!
براي share بايد در ليست دوستان بود درسته؟

راستي اين علامت معروف RSS رو كه Beny جان هم حالتاي مختلفي از اون رو گذاشتم، بنياد موزيلا طراحي كرده و به رايگان براي استفاده تمامي افراد گذاشته.

p30worwor
24-07-2009, 00:17
با سلام
در IE 7 ظاهرا دو امکان وجود ندارد ، اگر در این مورد توضیح دهید ممنون میشوم.

1_ در IE 7 چگونه میتوان خبرهای قدیمی مربوط به یک Feed خاص را حذف کرد ؟ البته عنوان Feed مانند ITNA , Narenji و ... را میتوان حذف کرد اما خبرهای داخل آن را نمیتوان حذف کرد. منظورم این است که پس از مدتی تعداد خبرهای قدیمی مربوط به یک فید زیاد میشود در حالی که نمیتوان آنها را حذف کرد.

2_ چگونه میتوان از Feeds هایی که در IE 7 ایجاد کرده ایم پشتیبان بگیریم تا بعد از نصب ویندوز دوباره از آن استفاده کنیم ؟
با تشکر

sid
13-08-2009, 21:02