PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک

vivera
06-04-2009, 21:48
سلام دوستان غرض از مزاحمت این بود که با شما دوستان یه صلاح مشورتی بکنیم بنده میخوام یه سیستم نسل جدید ببندم اینتل یا ولی ازاین می ترسم که با اومدن نسل جدید مثلAMD
….,DirectX 11 ,USB 3,SATA 3,Larrabee
و سخت افزارای مربوط بهشون
با مشکل روبرو بشم ولی از یه طرف میدونم که میتونم صبر کنم وحلوا اینا ولی از یه طرف دیگه هم میخوام با اینکه داریم کم کم به تابستون نزدیک میشیم یه سیستم نو ببندم ولی مشکل اینجاست که من آدم وسواسی ام (سیستم منم خیلی قدیمی کنده وبا التماس میاد بالا) یعنی ممکنه اگه یکی بکه صبر کن میاد صبر کنم تا 2013
صبر کنم اگه یه سیستم بخرم تا پنج شش سال دیگه نمیتونم یه سیستم دیگه بخرم چون باسه این جدیده 2 تومن در نظر گرفتم
دوستان اگه فکری به ذهنشون میرسه راهنمایی وکمک بفرمائن این بنده حقیر را
دوستان

vivera
07-04-2009, 11:58
سیسینم پیشنهادی خودم بشرح زیره

CPU:Core i7 920 (D0 stepping)
Cpu Cooler:Coolit Domino A.L.C or Zalman 9700 LED
Main:Asus P6t7 WS Supercomputer or Rampage II Gene
Evga X58 Sli Classified
Foxconn Renaissance II
Memory:Crucial Ballistix
A Data XPG X series DDR3 2133(v2.0)
Graphic: یه چیزه ارزون بصرفه که تا موقع دایرکت ایکس 11 جواب بده
Storage:SSD 64Gb+ شایدH.D.D Seagate Barracude 7200.12 (1TB)وsuper talent or OCZ raid driver (PCIe SSD)

PSU:1Kw with 80plus Gold or 2*500W +PSU Tester
Case:Coolemaster Sniper Storm or NZXT Tempest
Fan Controller:NZXT Sentry LX
---:Technisat Skystar HD2 CI
Route: D-Link DIR-855 Xtreme N Duo or DIR-655 Xtreme N Gigabit
ُSound Card+Rom Driver :شما بگید
دوستان اگه Ram cooler خوب هم سراغ دارید بگید
بقیه چیزارم دارم

iraniran2
07-04-2009, 15:53
دوست عزيز كمي قطعاتتون به هم بي ربطه و معلوم نيست اينا رو كي پيشنهاد داده. خيلي هاش اصلا تو بازار ايران پيدا نميشه. 2 تا پاور 500 وات هم نشنيده بوديم. به هر حال دو سه هفته ديگه براي خريد مناسبه، وسواس هم نميخواد داشته باشي.
قيمت ها هم حدودي هست.

CPU:Core i7 920 (D0 stepping)300T
Cpu Cooler:? 70T صبر كن ببين تا اون موقع چي مياد به بازار
Main: Rampage II extreme 450T هر چند مادربرد گروني هست و هزينه اضافي هست ولي يه نيمچه كارت صوتي هم داره. ديدم خيلي وسواس داري اينو نوشتم. وگرنه p6t deluxe خوبه.
Memory:3x2gb 1600 180T معلوم نيست چه برندي توي بازار پيدا بشه. بايد صبر كني ببيني چي مياد.
Graphic? : اگه دايركت ايكس 11 ميخوايي يعني بايد تا اواخر 2009 و شايد هم تا اوايل 2010 صبر كني. اگه ميخوايي صبر كني تا هفت هشت ماه ديگه با يه 8600 هم كارت راه ميفته.
HDD: western caviar black or seagate 7200.12 2x500gb raid 0 110-130T
PSU:? با توجه به كارت گرافيكتون مشخص ميشه.
Case:Coolemaster Sniper Storm or NZXT Tempest سليقه اي هست هر چي دوست داشتي بگير
Route: D-Link DIR-855 Xtreme N Duo or DIR-655 Xtreme N Gigabit اين روتر چيه. منظورت مودم adsl‌ هست ديگه؟ اين مدل هم كه وايرلس هست. ميدوني قيمتش چنده؟ بيشتر توضيح بده كارت چيه؟

Stream
07-04-2009, 16:07
دوست عزیز توضیح بدید انتظارتون از سیستم چیه و چقدر می تونید هزینه کنید.

vivera
09-04-2009, 14:51
ممنون دوست عزیز با اینکه من بیشتر دوست دارم راجع اون چیزایی که گفتم بحث بشه باسه سیستمم راستش اصلا محدودیت مالی ندارم چه بسا پردازنده core i7 975 بردارم ,من این سیستم چون خودم برای طراحی می خوام کار با 3D max و Autocad و بازی و وممکنه چند شبانه روز کامپوتر روشن باشه چه بسا برا رندر یا دانلود و ممکنه بخوام که گاهی یه over ی هم بزنیم ولی بازم شما پست من رو بخونید تا ببینید درد من چیه!!!! راست بنده کارت گرافیک Quardo و IO Driver هم نمی خوام

iraniran2
09-04-2009, 16:54
پس حالا با توجه به اون چيزاي كه ميدوني يه بار ديگه ليست پيشنهادي خودت رو البته منظم تر بنويس تا روش بحث بشه.

vivera
09-04-2009, 23:42
CPU:Core i7 920 (D0 stepping)
Cpu Cooler:Coolit Domino A.L.C or Zalman 9700 LED
Main:Asus RAMPAGE 2 EXTERME

Memory:Crucial Ballistix
CORSAIR / DOMINATOR / W FAN)

Graphic: EVGA / GTS 250

Storage:G.skill SSD 64Gb+Seagate barracuda 7200.12 1TB

Cooling:Zalman / Reserator XT ( Hybrid Liquid Cooling System)
PSU: COOLERMASTER / Real Power M1000
Case:COOLERMASTER / CM Stacker 830 NVIDIA Edition or NZXT Tempest
Router: D-Link DIR-855 Xtreme N Duo or DIR-655 Xtreme N Gigabit or linksys / WRT310N
ُSound Card:ASUS / Xonar HDAV1.3 Deluxe

iraniran2
10-04-2009, 17:02
- سي پي يو d0 فكر نميكنم تا حداقل 2 ماه ديگه توي بازار ايران باشه چون احتمالا يك هفته ديگه وارد بازار جهاني ميشه.
- اگر هم فن بخوايي zerotherm nv120 از زالمن كه بهتره. با بقيه فعلا نميشه مقايسه كرد.
- مادربرد خوبيه اما اگه كارت صوت xonar هم ميخوايي به نظر من پول دور ريختنه. asus p6t delux بگير به همراه كارت صوت زنار.
- من هاردهاي ssd رو فعلا به هيچ عنوان توصيه نميكنم. 2 تا هارد در حالت ريد 0 ببندي سرعت و كارايي به مراتب بهتري داره. قيمتش هم كمتره.
- واتر كولينگ زالمن هم دوباره پيشنهاد دادي. بالاخره فن ميخوايي يا واتر كولينگ. البته اگر اين واتر كولينگ زالمن گيرت بياد عاليه.
- پاورت خوبه ولي حدود 500 واتش اضافي هست. البته اگه بعدا بخوايي يه كارت توپ ببندي به كارت مياد.
اين Fan Controller هم براي ما توضيح بده باهاش كدوم فن رو ميخوايي كنترل كني.
- دي وي بي خوبيه.
- مودم وايرلس هم اطلاعي ندارم ولي فكر ميكنم اگه يه چيز توپ ميخوايي مدل هاي lynksys هم عالي باشه.

faramarzd
28-05-2009, 02:36
سلام !

جناب vivera بالاخره سیستمو جمع کردید ؟

فرامرز / ل ی و ن