PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن با دي وي دي رام: تو رو خدا كمك كنيد.

sensareh
06-04-2009, 00:05
بچه ها يه مشكل زرگ

من امروز يه سيستم جمع كردم كه پردازنده و مادربردش ايناست:
CPU AMD 8650
MIN ASUS - M3N78-EH
اولين مشكل اين بود كه حتما بايد f1 رو مي زدم كه بره تو setup
بعد رفتم براي اولين بار ويندوز ويستا نصب كردم. نتيجه اين شد كه به خوبي و خوشي نصب شد اما بعد ويستا سريال نامبر خواست كه سريال نامبر رو كه دادم قبول كرد ولي مي خواست آنلاين چك كنه و خلاصه به هيچ وجه سريال هاي مختلفي كه دادم قبول نكرد. من اصلن قيد ويستا رو زدم و خواستم همون ايكس ژي رو نصب كنم اما هر كار مي كنم بوت اولم ديويدي رام نميشه يعني اينكارو مي كنم و سيو exit كه مي زنم بر مي گرده سره جاي اولش كه f1 , f2 v, fil ld ni ب1 براي تنظيمات بايوس و ب2 براي ادا نرمال كار كه ميره تو ويندوز ويستا و چون اورج نيست اصلا وارد دسكتاپ نميشه . ب1 رو مي زنم و وقتي ميرم تو بوت مي بينم كه اولي فلاپيه دومي هارد و سومي دي ويدي رام . و هر كار مي كنم در عمل بوت با دي وي دي رام نميشه يعني ميشه سيو هم ميشه ولي در عمل اين اتفاق نمي افته.
اعصابم واقعاً خرا شده تو رو خدا زودتر راهنماييم كنيد . دلم خوش بود سيستم نو بستم:13:

آنتی
06-04-2009, 00:13
به نام خدا
سلام دوست عزیز
اینطور که به نظر میرسه باتری setup سیستم شما خرابه
عوضش کنید مشکلتون حل میشه

sensareh
06-04-2009, 00:32
به نام خدا
سلام دوست عزیز
اینطور که به نظر میرسه باتری setup سیستم شما خرابه
عوضش کنید مشکلتون حل میشه

نه دوست عزيز مشكل باطري نيست . كاش مطلبم رو كامل مي خوندين
همين يكساعت پيش با دي وي دي رام بالا اومد بعد از نصب ويستا اينجوري شده

hamed_abii
06-04-2009, 08:13

خوب f8 رو بزن قبل اینکه بوت بشه.بعد اونجا دی وی دی رامت رو انتخاب کن.

Ni_nigc
06-04-2009, 08:26
یه بار Cmos Clear کن . ببین چی میشه .

sensareh
06-04-2009, 08:53
یه بار cmos clear کن . ببین چی میشه .

اين يعني چي
ميشه بگين دقيقاً چكار كنم؟

sensareh
06-04-2009, 11:21
آی ایهاالمتخصصین help me

آنتی
06-04-2009, 12:32
بازم سلام
من مطلب شما را دقیق خواندم
اگر بخواهیم روی یه سیستم با هارد جدید ویندوز نصب کنیم سیستم همه boot ها را چک میکنه و ویندوز برای بار اول نصب میشه ولی بعد از ری استارت حتما باید boot اول را به سیستم معرفی کنید
راستی شما از دکمه f2 یا بر روی بعضی از مادربوردها f10 یا f12 هم می تونید استفاده کنید
موفق باشید

sensareh
08-04-2009, 01:41
خوب خوشبختانه مشکل من حل شد.
به این طریق که من رفتم سایت ایسوز و آخرین آ÷دیت بایوس رو گرفتم و ریختم روی یک فلش و وصل کردم به سیستمم و با رفتن به محیط بایوس و انتخاب ابزار تولز و تنها گزینه ای که آنجا بود رو زدم و بایوسم آ÷دیت شد.
فقط این را ننویسم می میرم که هیچکوم از بچه های سخت افزار این فروم نتونستن بهم کمک کنن و این خیلی بده برای این قسمت از فروم به هر حال ممنون