PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای بالای cpu

ardalan_zapata
05-04-2009, 10:38
با سلام خدمت دوستان
یه مشکل دارم اونم اینه که یک سیستم داره که CPU اون Pentium D هستش مدل دقیقش رو نمیدونم ولی سرعت کلاکش 2.5 هستش
حالا مشکل اینجاست که چند وقته سیستم خود به خود خاموش میشه
رفتم تو بایوس نگاه کردم دیدم دمای CPU رو 80 هستش گذاشتم خوب خنک شد بعد دوباره سیستم رو روشن کردم و سریع رفتم تو بایوس دیدم دما رو 60 هست و داره بالا میره
فن و سینک هم چک کردم مشکلی نداشت سرعت فن هم رو 3000 RPM بود
الان خمیر سیلیکون بهش زدم ولی دما همچنان رو 70 هستش
میخاستم ببینم اینو چکارش باید بکنیم ؟
ممنون

SADEGH 7
05-04-2009, 11:01
اگه هم سیلیکون رو کم نزدی و هم فن و هیت سینک رو خوب جا انداختی، مشکل به احتمال زیاد از خود فن هستش. به فن روغن بزن، اگه باز هم دما پایین نیومد، یه فن جدید مشکل رو حل می کنه.
موفق باشی

ehs_soltany
05-04-2009, 11:11
پنتیوم d زیاد داغ میکنه
در کیس رو نبندی بهتره
یا فن رو تقویت کنی

ardalan_zapata
07-04-2009, 13:58
یعنی به نظر شما دمای عادی 70-80 درجه هست ؟؟؟؟؟؟
فن رو که مطمئن هستم چون الان داره 3000 rpm میچرخه باد هم میده پس نباید مشکلی باشه

SADEGH 7
08-04-2009, 09:06
یعنی به نظر شما دمای عادی 70-80 درجه هست ؟؟؟؟؟؟
فن رو که مطمئن هستم چون الان داره 3000 rpm میچرخه باد هم میده پس نباید مشکلی باشه
یه سوال : شما با چه برنامه ای و در چه حالتی دما رو نگاه می کنی؟

avecina.ir
08-04-2009, 09:28
سلامم..
با سلام خدمت دوستان
یه مشکل دارم اونم اینه که یک سیستم داره که CPU اون Pentium D هستش مدل دقیقش رو نمیدونم ولی سرعت کلاکش 2.5 هستش
حالا مشکل اینجاست که چند وقته سیستم خود به خود خاموش میشه
رفتم تو بایوس نگاه کردم دیدم دمای CPU رو 80 هستش گذاشتم خوب خنک شد بعد دوباره سیستم رو روشن کردم و سریع رفتم تو بایوس دیدم دما رو 60 هست و داره بالا میره
فن و سینک هم چک کردم مشکلی نداشت سرعت فن هم رو 3000 RPM بود
الان خمیر سیلیکون بهش زدم ولی دما همچنان رو 70 هستش
میخاستم ببینم اینو چکارش باید بکنیم ؟
ممنون
اولن كه Pentium D 2.5GHz وجود نداره اينجا راببين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دما كاملن غير عاديه
1- از چفت بودن درست هيتسينك به سطح پردازنده اطمينان حاصل كن
2- بايوس را آپديت كن
3- در مرحله ي آخر اگه هيچ جوابي نگرفتي بهترين كار شل كردن سركيسه و خريد يكTuniq Tower 120 هستش كه توي بازار فراوونه......يخورده گرونه ولي خنك سازيش فوق العاده هستش و در آينده هم كه سيستمت را ارتقا دادي خيلي بدردت ميخوره مخصوصن توي اوركلاكهاي نسبتا بالا

ehs_soltany
10-04-2009, 09:14
ببین در حالت عادی(بدون جرای برنامه) چقدر از ظرفیت cpu استفاده میشه(100 درصد یا کمتر)