PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزاری برای کنترل یوزهای یک ویندوز

MahTab22
05-04-2009, 09:42
ُسلام.
من تو خونه مون یه pc دارم که چند نفر با یوزهای مختلف از اون استفاده میکنن.
حالا میخوام با یه نرم افزار خاصی، کاری بکنم که بعضی از برنامه ها رو با انتخاب خودم برای بعضی از یوزها غیر فعال کنم.
یا دسترسی به بعضی از پوشه ها رو.
آیا چنین برنامه ای وجود داره؟
اگه بله ، لطف کنید و لینک بدین.
ممنون.:11:

***Spring***
06-04-2009, 02:18
سلام ... ویندوز XP و ویستا و 2000 همه این قابلیت رو دارند ... با تعیین Permission میتونید برای هر پوشه و درایوی که خواستید ، و برای هر یوزری که خواستید محدویتهایی تعیین بفرمایید ... برای اطلاعات بیشتر به انجمن مخصوص این سوالها ( انجمن پایین ) مراجعه بفرمایید :

بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

MahTab22
08-04-2009, 07:37
سلام ... ویندوز xp و ویستا و 2000 همه این قابلیت رو دارند ... با تعیین permission میتونید برای هر پوشه و درایوی که خواستید ، و برای هر یوزری که خواستید محدویتهایی تعیین بفرمایید ... برای اطلاعات بیشتر به انجمن مخصوص این سوالها ( انجمن پایین ) مراجعه بفرمایید :

بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.
سلام.
دوست عزیز ممنونم از راهنمایی تون.
ولی من خیلی گشتم و نتونستم چیزی پیدا کنم.
اگه لطف کنید خودتون لینکش رو بدین یا طریقه کار رو بگید بهم
ممنون :11:

***Spring***
08-04-2009, 13:31
سلام ... خواهش میکنم ... از برنامه هایی مثل : pc security و folder lock و بقیه برنامه های مشابه ، هم میتونید استفاده بفرمایید ...

برنامه pc security با قابلیت هم قفل فولدر و هم قفل سیستم و امکانات دیگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Advanced File Lock / تمام ورژنها در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

File Lock نرم افزاری کاربردی برای محافظت از فایلها وفولدرهای شما در برابر دسترسی غیر مجاز / تمامی ورژنها در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

PC Security Tweaker ابزاري براي برقراري امنيت براي فايل ها و پوشه ها / تمامی ورژنها در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Steganos Security Suite | امنيت اطلاعات درون کامپيوتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Lock my Folder ver. 1.2.0محافظت از فولدرها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برنامه pc security با قابلیت هم قفل فولدر و هم قفل سیستم و امکانات دیگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Lock My PC | قفل كامل رايانه با يك رمز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جلوگیری از دسترسی غیر مجاز و قفل کردن سیستم توسط Desktop Lock / تمامی ورژنها در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

File Security Manager / مدیریت سطح دسترسی ها در XP Home Edition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

================================================== ========
================================================== ========

درمورد تعیین سطح محدودیت ( تعیین Permission ) ، توی انجمن بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اول جستجو بفرمایید ... بعد توی همین انجمن میتونید یه تاپیک برای سوال و درخواست راهنمایی بزنید ، دوستان زیادی هستند ، زودتر به نتیجه میرسید ...

راهنمای اولیه ، برای ایجاد سطح محدودیت کاربرها روی درایو یا فولدرها ( تعیین Permission ) :

سیستم عامل حتمآ باید ورژنی باشه که قابلیتهای حرفه ای و شبکه رو داشته باشه ،
یعنی مثل Windows XP Professional و ویستا و 2000 ... ویندوزهای 98 و ME و XP Home این قابلیت رو ندارند ... البته برای XP Home در بالا همین پست ، لینک و تاپیک برنامه مخصوص خودش هست ...

پارتیشنهای کامپیوتر باید فرمت NTFS باشند ... fat32 این قابلیت رو نداره ...

توی یکی از درایوها رایت کلیک بفرمایید ، پنجره ای که باز میشه چند تب داره ، که باید تب Security رو داشته باشید ...

اگه این تب رو ندارید ، از منوی بالای پنجره درایوی که هستید ، مراحل پایین رو دنبال بفرمایید :

(Tools ===> Folder Option ===> View ===> Use simple file sharing(Recommended

و بعد تیک (Use simple file sharing(Recommended رو بردارید و OK بفرمایید ... الآن تب Security اضافه شده ... الآن میتونید برای هر یوزری که خواستید ، و در مورد هر فولدر و درایو خاص برای این یوزر ، سطح محدودیت تعیین بفرمایید ... مثلآ یوزر A به کدام درایو یا فولدر دسترسی نداشته باشد یا فقط دسترسی برای دیدن اون داشته و اجازه حذف اون رو نداشته باشه و دسترسیهای دیگه ...

نکات مهم : بهتره شما با یوزر Admin وارد کامپیوتر بشید که به همه قسمتها دسترسی داشته باشید ... اگه شخص دیگه ای فولدری ساخته باشه ( و سازنده فولدر شما نباشید ) باید take ownership بفرمایید ... یعنی با استفاده از توانایی Admin اول اون فوادر رو به مالکیت و اختیار خودتون دربیارید و بعد برای اون تعیین Permission بفرمایید ... و مطالب دیگه مثل این : گروه Everyone از گروه هایی که برای اونها Permission تعیین شده رو حذف بفرمایید ...

استفاده از برنامه های بالا ، برای شروع کار راحتتره ... ولی اگه کمی حوصله بفرمایید و با آشنایی مقدماتی Permission و شبکه و وقت و تمرین سریع یاد میگیرید ... بعضی از تاپیکهایی که در این زمینه و بقیه موارد امنیتی توی انجمن هست :

مشکل با permissions ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این پوشه باز نمیشه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مربوط به کاربر Administrator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش: کلیه ی مباحث نرم افزار های پسورد گذاری و بازیابی پسورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چرا روی drive ها که کلیک میکنم ارور access is denied میده؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حرفه ای ها کمک: ويژگی Read Only و write protect از روی فایلها و درایو برداشته نمیشه!!!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پيغام ‏‎ Access is dined ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روی درایو پسورد گذاشتم حالا باز نیمشه . راهنمایی کنید لطفا ( ضروری) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.