PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد سيستم تا 1.5 بدون مونيتور

atropat
04-04-2009, 12:30
سلام

يكي دو ماهيه ميخوام I7 بگيرم ولي با سوختن بردم تو روز دوم عيد و تحمل سختي هاي فراوان تو اين 13-14 روز تعطيلي بازار بايد تو اين هفته اين ارتقا رو انجام بدم.

كاربرد سيستم براي من رندر و پردازش طولاني مدت (از رندر هاي 4-5 ساعته گرفته تا 3-4 روزه) هست و پايداري سيستم خيلي برام مهمه همونطور كه تو عنوان تاپيك نوشتم مبلغ كل سيستم بدون مونيتور پايينتر از 1500 باشه
CPU: I7 920
انتخابم براي برد Asus P6t deluxe هست ، نميدونم ور‍ژن OC Palm اون تو ايران موجود هست يا خير ؟ تو سايت رايان صبا 430 قيمت زده كه حدود 100 دلار از قيمت جهاني بالاتره!!! قيمت بازار همينه ؟

در مورد كارت گرافيك ماكزيمم بودجه اي كه در نظر گرفتم 300 تومنه چون اهل گيم نيستم فقط چون اكثر نرم افزار هاي جديد مثل CS3 از GPU هم استفاده ميكنن ميخوام در حد سيستم باشه و كارايي كلي رو پايين نياره. به خاطر سايز بزرگ فايلها فكر ميكنم بايد 1GB باشه حالا 9800 يا ... كلا ريش و قيچي دست خودتون
براي رم هم 3 تا dd3 1333 در نظر دارم چون تو فروم ها خوندم بالاتر از 3 گيگ با XP مشكل داره تعريف OCZ رو زياد شنيدم.
براي هارد هم Western Digital Caviar Black 1TB 32MB اما نميدونم دو تا 500 بگيرم raid0 كنم يا همين خوبه قيمتش تقريبا يكيه raid0 يكم ريسكش بالاس و نياز به بك آپ گيري مداوم داره.

در مورد پاور (قدرت و برند) ، كيس و سيستم خنك كاري نظر خاصي ندارم

اينها اطلاعات اوليه حالا زحمت راهنماييش با شما دوستان حرفه اي
با تشكر

rocket
05-04-2009, 19:09
سلام

يكي دو ماهيه ميخوام i7 بگيرم ولي با سوختن بردم تو روز دوم عيد و تحمل سختي هاي فراوان تو اين 13-14 روز تعطيلي بازار بايد تو اين هفته اين ارتقا رو انجام بدم.

كاربرد سيستم براي من رندر و پردازش طولاني مدت (از رندر هاي 4-5 ساعته گرفته تا 3-4 روزه) هست و پايداري سيستم خيلي برام مهمه همونطور كه تو عنوان تاپيك نوشتم مبلغ كل سيستم بدون مونيتور پايينتر از 1500 باشه
cpu: I7 920
انتخابم براي برد asus p6t deluxe هست ، نميدونم ور‍ژن oc palm اون تو ايران موجود هست يا خير ؟ تو سايت رايان صبا 430 قيمت زده كه حدود 100 دلار از قيمت جهاني بالاتره!!! قيمت بازار همينه ؟

در مورد كارت گرافيك ماكزيمم بودجه اي كه در نظر گرفتم 300 تومنه چون اهل گيم نيستم فقط چون اكثر نرم افزار هاي جديد مثل cs3 از gpu هم استفاده ميكنن ميخوام در حد سيستم باشه و كارايي كلي رو پايين نياره. به خاطر سايز بزرگ فايلها فكر ميكنم بايد 1gb باشه حالا 9800 يا ... كلا ريش و قيچي دست خودتون
براي رم هم 3 تا dd3 1333 در نظر دارم چون تو فروم ها خوندم بالاتر از 3 گيگ با xp مشكل داره تعريف ocz رو زياد شنيدم.
براي هارد هم western digital caviar black 1tb 32mb اما نميدونم دو تا 500 بگيرم raid0 كنم يا همين خوبه قيمتش تقريبا يكيه raid0 يكم ريسكش بالاس و نياز به بك آپ گيري مداوم داره.

در مورد پاور (قدرت و برند) ، كيس و سيستم خنك كاري نظر خاصي ندارم

اينها اطلاعات اوليه حالا زحمت راهنماييش با شما دوستان حرفه اي
با تشكر

سلام
نگفتی از چه نرم افزارهایی استفاده میکنی و حجم فایل هایی که تو رندر تولید میشه چقدره!؟

iraniran2
05-04-2009, 22:15
من احتمال ميدم اين دوستمون نخوان از كارتهاي NVIDIA Quadro FX استفاده كنند.
به هر حال اين نظر منه (قيمت‌ها حدود و براي 2 هفته ديگه هست.)
cpu: Intel core i7 920 300T
M.B: Asus p6t deluxe 320T (اين oc palm به نظر من به درد نميخوره و هزينه اضافي هست. همون مدل معمولي رو بگير)
Ram: 3*2GB 1333 150T
VGA: evga gts250 1GB 180T چون گفتي اهل بازي نيست و 1 گيگ حافظه نياز داري اين رو پيشنهاد دادم نخواستي gtx 260 core 216 با قيمت 270 تومن ميتوني برداري ولي 896 مگ حافظه داره.
Powre: cooler master M700 140T
H.D.D: WD caviar black 2x500GB raid0 120T
O.D.D: pioneer s16fxd 40T
case: cooler master cm690 80T

atropat
06-04-2009, 07:02
خيلي ممنون از راهنماييتون

IranIran2 عزيز جايي رو سراغ دارين كه اين قطعات رو با قيمتهايي كه نوشتين موجود داشته باشه؟ در ضمن به نظرتون بهتر نيست رم 3 گيگ بردارم چون شنيدم بالاي 3 گيگ با Xp مشكل داره.
و اينكه فكر ميكنين خنك كاري استوك خود سيستم جواب بده يا بايد به فكر سيستم خنك كاري جنبي باشم ميخوام CPU رو تا 3~3.2 اور كنم چون تو زمانهاي رندر طولاني 15~20% كاهش در زمان مقدار كمي نيست.

و در مورد سايز فايلها : در مورد رندر تصاوير، سايزشون تا 100 مگا پيكسل هم ميرسه ، اما در مورد فايلهاي PSD فتوشاپ كه كار ويرايش روشون انجام ميدم حجم فايل تا 1.5 گيگ هم ميرسه.

monaj
06-04-2009, 09:36
بهتر نيست رم 3 گيگ بردارم چون شنيدم بالاي 3 گيگ با xp مشكل داره.

فکر نمی کنم این موضوع حقیقت داشته باشه. من خودم سیستمی رو دیدم که با رم 4 گیگ مشکلی با xp نداره.

iraniran2
06-04-2009, 13:15
خيلي ممنون از راهنماييتون

IranIran2 عزيز جايي رو سراغ دارين كه اين قطعات رو با قيمتهايي كه نوشتين موجود داشته باشه؟ در ضمن به نظرتون بهتر نيست رم 3 گيگ بردارم چون شنيدم بالاي 3 گيگ با Xp مشكل داره.
و اينكه فكر ميكنين خنك كاري استوك خود سيستم جواب بده يا بايد به فكر سيستم خنك كاري جنبي باشم ميخوام CPU رو تا 3~3.2 اور كنم چون تو زمانهاي رندر طولاني 15~20% كاهش در زمان مقدار كمي نيست.

و در مورد سايز فايلها : در مورد رندر تصاوير، سايزشون تا 100 مگا پيكسل هم ميرسه ، اما در مورد فايلهاي PSD فتوشاپ كه كار ويرايش روشون انجام ميدم حجم فايل تا 1.5 گيگ هم ميرسه.

1- نوشتم كه، اين حدود قيمت براي دو هفته ديگه هست و الان بازار ثبات نداره. در حال حاضر خريد كردن پيشنهاد نميشه.
2- نه دوست عزيز xp با رم بالاي 3 گيگ مشكلي نداره. فقط اگه ويندوز xp شما 32 بيتي باشه، بيشتر از 3 گيگ از رمتون رو نميشناسه. ولي ميتونيد از ويندوز 64 بيتي استفاده كنيد تا همه 6 گيگ رمتون رو بشناسه.
3- خوب مسلما قطعات الكترونيكي هر چه خنك تر باشند. بهتر عمل خواهند كرد، اگه خنك كننده قوي ميخواهيد. من خودم عاشق واتر كولينگ هستم. ولي در بازار ايران واتر كولينگ درست و حسابي سراغ ندارم (به خصوص براي اين سيستم)، بنابر اين يه فن خوب به شما پيشنهاد ميشه. در حال حاضر تنها فني كه در بازار ايران ديدم روي اين سي پي يو قابليت نصب داره، فن zerotherm nv 120 هست. (احتمالا تا دو هفته ديگه فن ها ديگه اي هم وارد بازار بشه) ولي اين فن هم يكي از فن‌ها خوب دنياست كه توي اكثر تست ها نمره قابل قبولي گرفته تا 3.2 كه چه عرض كنم تا 4 هم به راحتي ميتونيد اور كنيد. قيمتش هم كمتر از 60 تومنه.
4- با توجه به حجم كاريتون به نظر من شايد در آينده 6 گيگ رم هم كم بياريد. البته اون موقع ميتونيد 6 گيگ ديگه كنارش بندازيد و با 12 گيگ حال كنيد. احتمالا تا اون موق قيمت رم هاي ddr3 هم به قيمت الان رم‌هاي ddr2 رسيده.:31:

atropat
06-04-2009, 13:20
اين طور كه تو فروم ها خوندم اكس پي 32 بيتي تا 4 گيگ رو ساپورت ميكنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

iraniran2
06-04-2009, 21:40
خوب اگه ساپورت ميكنه كه چه بهتر.

m654
06-04-2009, 22:47
دو پردازنده 5410 زئون مناسبه؛ با قیمت های مربوط به حدود پنج ماه پیش حدود 300 از بودجه شما بالاتر می شد(2×2GB Ram) الآن شاید کمتر در برنامه ی های سه بعدی عملکرد بهتری خواهد داشت. رید صفر چهار تایی مناسب خواهد بود(4×500) و بازیابی آن هم غیر ممکن نیست.ویندوز64 مناسب تر هست ولی 32 را هم با بیش از 4 میلیار بایت رم می شود راه اندازی کرد. فروشنده اش را خواستید، پیغام خصوصی بدهید.

rocket
06-04-2009, 23:48
سلام
فکر میکنم حجم فایل ها اونقدرا هم زیاد نیست که نیازی به raid0 باشه... (البته بهتر بود موقع رندر به چراغ هاردت هم نگاه میکردی ببینی موقع رندر به طور ثابت روشن میمونه یا نه؟ اگه روشن میمونه نیاز به هارد دور بالا یا رید0 داری)
به هر حال :
mb : Asus P6T Delux
cpu : intel ci7 920
ram : Gskill 3*2 GB 1333 cl7
hdd : wester digital caviar black 500gb
vga : connect3d 4850 extreme o.c
pwr : 680b green
case : green tuniq tower
dvd : hp 1070i
اگه نیاز به Raid پیدا کردی (که فکر نمیکنم) یه هارد مثل همونو بگیر

atropat
07-04-2009, 08:51
دو پردازنده 5410 زئون مناسبه؛ با قیمت های مربوط به حدود پنج ماه پیش حدود 300 از بودجه شما بالاتر می شد(2×2GB Ram) الآن شاید کمتر در برنامه ی های سه بعدی عملکرد بهتری خواهد داشت. رید صفر چهار تایی مناسب خواهد بود(4×500) و بازیابی آن هم غیر ممکن نیست.ویندوز64 مناسب تر هست ولی 32 را هم با بیش از 4 میلیار بایت رم می شود راه اندازی کرد. فروشنده اش را خواستید، پیغام خصوصی بدهید.
ممنون از راهنماييتون اما اينطور كه من ديدم قيمت هاي اونطرف آب براي Xeon 5410 بالاي 500 دلاره حالا دوتا 5410 و يه برد Dual Cpu فكر كنم بشه كل بودجه من ؛ با كارت گرافيك و رم و كيس و پاور .... فكر كنم بالاي 2300 در بياد
Benchmark هارو هم چك كردم :
PassMark Bechmark :
I7 920 = 5450
Xeon 5410 =3943
Xeon 5410 (Dual CPU) = 7611

Raid0 بيشتر براي كار با فتوشاپ و فايلهاي سنگين بكار مياد ، الان با رم يك گيگ موقع كار با CS3 يا CS4 (البته فايلهاي بزرگ) يه لحظه هم صداي هارد قطع نميشه بعضي وقتها سايز فايل Temp فتوشاپ به 4-5 گيگ هم ميرسه به همين خاطر فكر ميكنم Raid0 خيلي تاثير گذار خواهد بود.
M654 عزيز در مورد بازگشت پذيري Raid0 با 4 تا هارد گفتن تا حالا نشنيده بودم اگه اينطوري باشه انتخاب خيلي خوبيه. فكر كنم سرعتش از Raid0 دوتايي هم بالاتر باشه.
يه راه حل ديگه هم كه خيلي وسوسم ميكنه استفاده از يه SSD براي ويندوز و Temp نرم افزارها و يه هارد 1TB براي آرشيوه ولي قيمتهاي SSD فعلا بالاست.

m654
08-04-2009, 07:54
ممنون از راهنماييتون اما اينطور كه من ديدم قيمت هاي اونطرف آب براي Xeon 5410 بالاي 500 دلاره حالا دوتا 5410 و يه برد Dual Cpu فكر كنم بشه كل بودجه من ؛ با كارت گرافيك و رم و كيس و پاور .... فكر كنم بالاي 2300 در بياد
Benchmark هارو هم چك كردم :
PassMark Bechmark :
I7 920 = 5450
Xeon 5410 =3943
Xeon 5410 (Dual CPU) = 7611

Raid0 بيشتر براي كار با فتوشاپ و فايلهاي سنگين بكار مياد ، الان با رم يك گيگ موقع كار با CS3 يا CS4 (البته فايلهاي بزرگ) يه لحظه هم صداي هارد قطع نميشه بعضي وقتها سايز فايل Temp فتوشاپ به 4-5 گيگ هم ميرسه به همين خاطر فكر ميكنم Raid0 خيلي تاثير گذار خواهد بود.
M654 عزيز در مورد بازگشت پذيري Raid0 با 4 تا هارد گفتن تا حالا نشنيده بودم اگه اينطوري باشه انتخاب خيلي خوبيه. فكر كنم سرعتش از Raid0 دوتايي هم بالاتر باشه.
يه راه حل ديگه هم كه خيلي وسوسم ميكنه استفاده از يه SSD براي ويندوز و Temp نرم افزارها و يه هارد 1TB براي آرشيوه ولي قيمتهاي SSD فعلا بالاست.

امکانش هست، اما دردسر داره و احتمالا با مابه تفاوتی که الآن نسبت به آی7-نِهالیم می پردازید سال آینده با نهالیم بتونید به هسته های بیشتری هم ارتقایی داشته باشید ضمن اینکه انواع سرور اون هم در آستانه توزیعه؛ و در کنارش امکان کراس هم خواهد بود.

CPU 2×Xeon Quad core 5405 190×2 Tray+Fan & Heatsink 30-50 ×2 5410 Box ~275×2
-
MB SUPERMICRO X7DDCL-I ~420

HDD 3×500GB Seagate Raid0 ~175

HD4850 190

2×2GB KingStone FB Bss 667 120

PSU Green 680B 110

Case SilentStorm 56-60

Logitech VX Revolution Laser Mouse 75-80

5410 ~1700

رِید:

اگر زمان دسترسی و نوشتن هر دو اولویت مهم است از ترکیب 3تایی رید0 استفاده کن، اگر حدّاکثر نوشتن 4 تایی و اگر خواندن و نوشتن حدّاکثر مهم و زمان دسترسی اهمیّت کمتری دارد از ترکیب 5 تایی استفاده کن؛بسته به عملیّات متداول سیستم متفاوته؛ معمولاً سه و چار(از سمت چپ چار , پنج و سه*).

و در مجموع:

CPU: Intel core i7 920
MB: Asus p6t deluxe
Ram: G-Skill 3×2GB
VGA HD4850
Powre: GP780/785B
HDD: Seagate 500GB 7200.12×4
ODD: Samsung LightS 22X
**Case: Green SilentStorm
حدود 1420ـ با قیمت هایی که داده شد.

ــــــــــــــــــــــــ

*
**قبل از نصب قطعات فن بقل رو پشت دو یا سه هاردی که منتهی الیه پایین و راست، و بعد از برداشتن مانع، نصب شدن پیچ کن[منبع اولیه: کاردان سبز رایانه].

atropat
19-05-2009, 10:23
بعد از دو سه هفته تحقيق رو اين سه تا برد مردد موندم:
تو انتخاب برد X58 بين سه تا برد پايين مردد موندم :

GIGA GA-EX58-UD3R به خاطر پشتيباني خوب GIGA و داشتن پورت IDE وا ساپورت رم تا MHZ 2000+
َASUS P6T براي نتايج خوب در بنچ ماركها و توصيه از طرف دوستان به خاطر كيفيتش
EVEGA X58 SLI با توجه به قيمت و برندش ، تنها ايرادش نداشتن پورت IDE و اينكه دقيقا نميدونم رم رو تا چه باسي ساپورت ميكنه.

و يه نقطه مبهم كه براي مثال اگه يكسال ديگه بخوام DDR3 2000MHZ رو سيستم بزارم كدوم يكي ساپورت ميكنه چون هيچكدوم دقيقا ننوشته ماكزيمم ساپورتشون تا چه باسي هست؟ البته به احتمال زياد من متوجه نميشم.

در مورد كارت گرافيك چند نفر اين كارت رو پيشنهاد دادن :
ATI Radeon HD4890 1GB GDDR5 850MHZ
با برندهاي ASUS , Saphire و XFXو Club 3d

و يه نكته در مورد رم 6 گيگ برام مبهم مونده و اينكه در صورت استفاده از XP 32bit ، ويندوز از 4GB رم بدون مشكل استفاده ميكنه ياينكه ا اصلا ويندوز رم ها رو نميشناسه و يا مشكلات ديگه اي مثل هنگ كردن و ... پيش مياد؟

اين مسئله تفاوت قيمت با خارج از كشورهم شده يه مشكل و درد اساسي ، فكر ميكنم بيشترين و فاحشترين تفاوت قيمت با بازاهاي خارج از كشور تو بخش كامپيوتره. يه چند روزه چك ميكنم تفاوت قيمت تا 35% هم ميرسه در حالي كه ايم مقدار تو تجهيزاتي مثل دوربين هاي حرفه اي و ... كه به نسبت مشتري كمتري هم نسبت به كامپيوتر دارن 8 الي 10 درصد هست.
نميدونم احتمال كاهش اين قيمت هاي نجومي و متعادل شدنشون هست يا نه؟ تو كارت گرافيك و مادربرد عددها خيلي عجيب غريبا

منتظر نظرهاتون هستم.
ممنون

atropat
20-05-2009, 10:54
تقريبا ليست داره نهايي ميشه:

INTEL CORE I7 – 920 -------------------------------------------------------------------300T
ASUS P6T-----------------------------------------------------------------------------------350T
(ASUS/XFX/Club 3D) يا SAPPHIRE – ATI RADEON HD 4890 – 1GB----------360T
Team Group – 6GB- 1600MHZ cl8 ----------------------------------175T
2 *(WD BLACK KAVIAR OR MAXTOR – SATA2 500GB+) RAID0---------120T
GREEN TUNIQ 3----------------------------------------------------------------------------83T
GREEN – GP785B-EPS-------------------------------------------------------------------145T
SAMSUNG DVD RW S223F يا S223Q---------------------------------------------------28T

iraniran2
20-05-2009, 22:21
به نظر من evga x58 sli از اون دو تا مادربرد ديگه بهتره. در ضمن ide هم داره. نظرت در مورد سيستمي كه توي امضاي منه چيه؟ البته من چون بازي نميكنم كارت گرافيك رو پايين انتخاب كردم.

atropat
21-05-2009, 00:22
خریدین؟ مبارکه :31::26:
پیگیر فروم که بودم شما هم مدتها در حال تحقیق بودین، سیستم خیلی خوبیه
آخه من تو مشخصات Evega پورت ide ندیدم اگه داشته باشه که خوبه ، منم اهل گیم نیستم اما بخاطر استفاده Photoshop CS4 که از GPU استفاده میکنه و افزایش این روند تو بقیه نرم افزارهای گرافیکی این کارت گرافیک رو انتخاب کردم.
از مونیتورتون راضی هستین؟ ( از کرسی رایانه گرفتین؟)
cASE چی برداشتین؟

اگه لطف کنین قیمت خرید قطعه هارو بگین ممنون میشم

iraniran2
21-05-2009, 18:08
نم اهل گیم نیستم اما بخاطر استفاده Photoshop CS4 که از GPU استفاده میکنه و افزایش این روند تو بقیه نرم افزارهای گرافیکی این کارت گرافیک رو انتخاب کردم.نميدونم چقدر درست باشه ولي من شنيدم توي كارهاي گرافيكي nvidia بهتر عمل ميكنه اگه اينجوري باشه به نظرم كارت گرافيك evga gtx 260 core 216 بگير قيمتش حدود 270 تومنه.

از مونیتورتون راضی هستین؟ ( از کرسی رایانه گرفتین؟)بله از كرسي گرفتم . به نظر من حرف نداره. من مانيتورهاي سامسونگ و ال جي رو توي پاساژ ايران ديدم. به نظرم مانيتور خودم بهتره. البته بايد كنار هم گذاشت و ديد. ولي اگه كار گرافيكي ميكني اين مانيتور چون به صورت عمودي هم ميتونه بچرخه به نظر من به درد بخوره.

cASE چی برداشتین؟هنوز هيچي ولي ميخوام cm690 كولر مستر بگيرم.

Motherboard: 320
CPU: 291
Memory: 120
Hard Drive: 112
Graphic Card: 107
Power Supply: 168
Monitor: 269
Speaker: 105

atropat
25-05-2009, 07:57
خيلي ممنون از راهنماييتون ، ميشه لطف كنين بگين چطور ميشه CPU با استپينگ D0 رو تشخيص داد؟ Part Number متفاوته يا يه جايي روي باكس نوشته؟

پي نوشت :
فكر ميكنم جوابش رو پيدا كردم:

///////////////////////////
In comparison to the current C0 stepping some minor changes have been addressed. First off the serial number which sometimes was unreadable is moved and improved. On that same laser etch you'll spot that SLBCH is now SLBEJ.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

//////////////////////////

kakihot
25-05-2009, 13:11
خيلي ممنون از راهنماييتون ، ميشه لطف كنين بگين چطور ميشه CPU با استپينگ D0 رو تشخيص داد؟ Part Number متفاوته يا يه جايي روي باكس نوشته؟

پي نوشت :
فكر ميكنم جوابش رو پيدا كردم:

///////////////////////////
In comparison to the current C0 stepping some minor changes have been addressed. First off the serial number which sometimes was unreadable is moved and improved. On that same laser etch you'll spot that SLBCH is now SLBEJ.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

//////////////////////////

درسته SLBEJ

atropat
30-05-2009, 09:32
دوستان من هم بالاخره خريد رو انجام دادم:

INTEL CORE I7 – 920 D0---Burn Guaranty 2 year-------------------------------------308T
ASUS P6T-------------------------------------------------------------------------------------320T
MSI – ATI RADEON HD 4890 – 1GB-------------------------------------------------------325T
Team Group – TRIPLE CHANNEL 6GB- 1333MHZ ----------------------------------------125T
WD KAVIAR BLACK 1TB---------------------------------------------------------------------103T
CoolMaster CM695----------------------------------------------------------------------------92T
GREEN – GP885B-----------------------------------------------------------------------------160T
ُSamsung SH-S223Q Tru-Direct--------------------------------------------------------------28T

از همه دوستاني كه در اين مورد راهنماييم كردن كمال تشكر رو دارم

iraniran2
30-05-2009, 19:31
مباركه
فقط اين هارد وسترن مطمئني caviar black‌هست آدرس مغازه رو براي من به همراه گارانتي pm كن.