PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: به نظره شما ساختن یک بازی مانند king of the road چه قدر کار داره؟ در ایران عملی هست؟

DaRiOuShJh
03-04-2009, 20:22
دوستان والا من زیاد از این چیزا و برنامه ها و زبون هایی که استفاده میشه سر در نمیارم
مقادیری من دیس باب ما را مفیوض میگردانید؟:46:

YAHYA-PRO
03-04-2009, 20:30
در مورد ماشین و اینا میتونی از محسن همکار همین انجمن (Moh3en_DDD) و آقا هادی (hadi665 ) بپرسی این دوستان یه مدت مشغول کار روی یه بازی ماشین بودن که نمیدونم تا کجا پیش رفتن !
البته من اسم دادم چون فکر نکنم هادی اینجا رو ببینه محسن هم که یه مدته پیداش نیست !

hadi665
03-04-2009, 20:38
سلام داریوش جان
ها چیه مشکوک میزنیا : دی

آقا کاملا شدنیه ، فقط نه سر سری کاره سختو طولانی ای هست
اگه سخت نباشه حتما طولانی هست

یکی از بهترین موتور های ساخت بازی برای ماشین quest 3d هست

DaRiOuShJh
03-04-2009, 23:24
در مورد ماشین و اینا میتونی از محسن همکار همین انجمن (Moh3en_DDD) و آقا هادی (hadi665 ) بپرسی این دوستان یه مدت مشغول کار روی یه بازی ماشین بودن که نمیدونم تا کجا پیش رفتن !
البته من اسم دادم چون فکر نکنم هادی اینجا رو ببینه محسن هم که یه مدته پیداش نیست !

سلام داریوش جان
ها چیه مشکوک میزنیا : دی

آقا کاملا شدنیه ، فقط نه سر سری کاره سختو طولانی ای هست
اگه سخت نباشه حتما طولانی هست

یکی از بهترین موتور های ساخت بازی برای ماشین quest 3d هست

سلام
مرسی دوستان

والا من نمیدونم که نیاز به برنامه نویسی داره یا برنامه های گرافیکی کمکی هم کار رو راه میندازه
خوب مدل های 3 بعدی ماشین و آبجکت ها مثله درخت و در و دیوار و این چیزا که سره جاش
یه مقدارم فک کنم بشه از بازی های دیگه کمک گرفت

ولی چیزی که نمیدونم اینه که چی ریختی مثلا جاده و این چیزا رو درست میکنن؟
از نظره گرافیکی منظورم نیست ها

بعد این موتورهای بازی ها غیر از render و این چیزا در موقع game play خودشون هم محیط های شبیه سازی برای بازی و این چیزا دارن؟

YAHYA-PRO
03-04-2009, 23:54
سلام
مرسی دوستان

والا من نمیدونم که نیاز به برنامه نویسی داره یا برنامه های گرافیکی کمکی هم کار رو راه میندازه
خوب مدل های 3 بعدی ماشین و آبجکت ها مثله درخت و در و دیوار و این چیزا که سره جاش
یه مقدارم فک کنم بشه از بازی های دیگه کمک گرفت

ولی چیزی که نمیدونم اینه که چی ریختی مثلا جاده و این چیزا رو درست میکنن؟
از نظره گرافیکی منظورم نیست ها

بعد این موتورهای بازی ها غیر از render و این چیزا در موقع game play خودشون هم محیط های شبیه سازی برای بازی و این چیزا دارن؟

خوب برنامه نویسی بستگی به موتور بازی داره اونم من شنیدم یکی دو تا موتور برنامه نویسی لازم ندارن که خوب تابلو هست که قطعا محدودیت های زیادی داره !
در کل شما روی برنامه نویسی حساب کن ! :31:

من این سوال دوم رو دقیق منظورت رو نگرفتم اون چیزی رو که خودم فهمیدم جواب میدم : جاده ها رو هم با برنامه نویسی تعریف میکنی (حالا شایدم مثل ادیتور کری انجین فقط با کلیک و درگ بتونی جاده درست کنی :31:)
مثلا میگی از فلان جا تا فلان جا (مختصات و ...) جاده هست این تکسچر مربوط به جاده هست و نمیتونی از جاده اون طرف تر بری و ...
سوال سوم رو کلا نفهمیدم :31:

DaRiOuShJh
04-04-2009, 00:36
آهان
گرفتم
ایول

والا من یه بار بیشتر وارده این کارا نشدم که اونم اصلا وارد نشده بودم ولی فکر میکردم وارد شدم!!! چی گفتم!×!^#$&

یعنی زمان serious sam معمولا بازی های اون موقع با یه world editor میومدن
میرفتی تو اون برنامه همه ی آبجکت ها و تکستر ها و .... حاضر و اماده بودن
فقط شما کافی بود با موش قلپی بزارید اونجاهایی که دوست دارید و یا تو زمین تپه یا دره درست کنید و این چیزا

گفتم این موتورها هم چنین کاری رو میکنن؟

hossein_dig
04-04-2009, 10:45
بازی ماشین خیلی ساختن وقت گذاشتن براش بیخوده
یا نباید بسازی یا میسازی باید بهنرین رو بسازی

mf.designing
04-04-2009, 11:01
دوست من بازی سازی تو ایران رو باید بی خیال شد ! هر چند ما جوانان خلاق زیاد داریم اما کو حمایت چه مالی و چه حتی لفظی ! وقتی پرژه ی ساخت یه بازی متوسط برای سایر کشورها حدود 80 میلیون دلار هست با اکیپ 800 نفری خوب اگه اونا بازی بد بسازن خاک تو سرشون ! اما بودجه یک ساله بازی ما برای کل کشور 1 میلیون دلار هم نمیشه که خرج رفت و آمد هم نمیشه !! انتظار بازی از ایران نداشته باشید .
خیلی از بزرگان مطرح در EA یا UBisoft ایرانی هستند که حتی بعد انقلاب رفتند ، خوب اونا فهمیدند که اینجا خبری نیستش !!
کلا بی خیال شید ، وقتی دولتمردان ما هنوز نفهمیدند که بازی سازی یکی از بزرگترین صنعت های آمریکاست که حتی رکود اقتصادی هم حالیش نیست !!

mf.designing
04-04-2009, 11:05
اگر هم منظورتون بازی درپیتیه کاری نداره ، که البته ارزشی هم نداره
ناراحت نشید و سعی خود را بکنید تا شاید کمی شـــاد باشید

hossein_dig
04-04-2009, 14:37
عزیز جان حتما که نباید 800 نفر دور هم حمع بشن تا یه بازی بزرگ بسازن شما یه گشتی توی اینترنت بزن این بازی های کوچیک هم ارزونه هم راحته ساختش خودم حداقل چند تای ساختم ولی بازم برای همین کسی رو میخواد برای بازار یابابی که ما نداریم:41::41::41::41:

:11:

DaRiOuShJh
04-04-2009, 14:51
والا بنده که خیلی کمکی تو امره ساخت فکر نکنم از دستم بر بیاد

ولی مقادیری صدا ها و موزیک ها و ... رو از بازی های مختلف میپیچونم نگه میدارم

از لحاظ صدا فکر نکنم مشکلی داشته باشه

مدل ها هم فکر کنم بشه از مدل های بازی های دیگه پیچوند مگر چیزای خیلی اختصاصی

دیگه فقط موتور بازی میمونه و طراحیش

ها؟

من میتونم در مورده طراحی سایت برای بازی کمک کنم که مقدار زیادی از کاره بازاریابی رو انجام میده ها؟

بی باک بی بال
06-04-2009, 09:28
اره خیلی خوب می شه با ماشین های ایرانی

AEZ_Best
28-04-2009, 14:46
اره خیلی خوب می شه با ماشین های ایرانی

يعني فقط 10 تا ماشين توش باشه!!!!!!

armin_software
28-04-2009, 15:29
یک سوال از داریوش:
برای پول در اوردن می خوای بسازی؟

DaRiOuShJh
28-04-2009, 19:30
ها؟
نه بابا
فقط میخواستم یه آمار بگیرم ببینم چه جوریاس و از این چیزا
پولمون کجامون بود

armin_software
28-04-2009, 19:36
شما نیاز به برنامه نویس و انیمیشن ساز داری!
اگر دوستانه می خوای بسازی که خوبه!
ولی اگر می خوای با کسی قرارداد ببندی خرج زیادی بر می داره!

kharrazi
18-05-2009, 20:30
این چیزهایی که این داداشمون گفت... بیخیال!!!
من خودم تو فکر ساخت یه بازی ام.استراتژیکی!!!
هدفم بزرگترین بازی ایرانه!
میدونم موفق هم میشم
آدم که همه کارهاش رو به خاطر پول نمیکنه.
شروع کن و توکلت به خدا باشه
ایشا... که موفق بشی

w700
25-06-2009, 12:22
آقا داریوش داداش مشکوک میزنیا !!!!!!:31:!!!!! از وب میای به بازی سازی ؟:blink:ی
واسه 3D میتونی از بچه های انجمن مثل هادی و پرهام و .... استفاده کنی.اینا ماشین زیاد میسازن واسه دل خودشون و مدل زیاد دارن فقط یه خورده تغییر می خواد.:10:
من از بازی سازی زیاد سر در نمیارم ولی خودمم میخوام شروع کنم یاد بگیرم.
آقا همه که واسه ی پول کار نمیکنن.خود من واسه ی یادگیری 3Dmax پارسال از 10 صبح تا 4 فردا صبحش بیدار میموندم و کار میکردم و مقاله میخوندم.با مشکلات که بر میخوردم نا امید میشدم ولی کمکم و خود به خود مشکلم حل میشد.
یعنی هر شکستی یه پیروزی جدید بود:thumbsup:
برو جلو که P30WORLD پشتت داداش.:7:
راستی یه سوال !!! من واسه ی بازی سازی چه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم خوبه ؟ می خوام یه خورده عمومی هم باشه !:22:

pejmangame
28-06-2009, 23:04
اقا داریوش چرا میخوای مدل بپیچونی؟:دی

حالش به اونه که همه کاره خودت باشی!! من پایم واسه مدل سازی با 3d برنامه نویسی هم بیسیک بلدم با بیسیک میشه بازی نوشت؟

DaRiOuShJh
28-06-2009, 23:41
آقا داریوش داداش مشکوک میزنیا !!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!!! از وب میای به بازی سازی ؟:blink:ی
واسه 3D میتونی از بچه های انجمن مثل هادی و پرهام و .... استفاده کنی.اینا ماشین زیاد میسازن واسه دل خودشون و مدل زیاد دارن فقط یه خورده تغییر می خواد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من از بازی سازی زیاد سر در نمیارم ولی خودمم میخوام شروع کنم یاد بگیرم.
آقا همه که واسه ی پول کار نمیکنن.خود من واسه ی یادگیری 3Dmax پارسال از 10 صبح تا 4 فردا صبحش بیدار میموندم و کار میکردم و مقاله میخوندم.با مشکلات که بر میخوردم نا امید میشدم ولی کمکم و خود به خود مشکلم حل میشد.
یعنی هر شکستی یه پیروزی جدید بود:thumbsup:
برو جلو که P30WORLD پشتت داداش.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی یه سوال !!! من واسه ی بازی سازی چه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم خوبه ؟ می خوام یه خورده عمومی هم باشه !

برادر والا بنده بی تخصیرم
فقط این تاپیک رو برای افزایش اطلاعات عمومی خودم و اندکی از شرکا زده بودم ببینیم کی به کیه
وگرنه کی خواست بازی جات درست کنه!!×!@ کی میره این همه راهو!

اقا داریوش چرا میخوای مدل بپیچونی؟:biggrin:

حالش به اونه که همه کاره خودت باشی!! من پایم واسه مدل سازی با 3d برنامه نویسی هم بیسیک بلدم با بیسیک میشه بازی نوشت؟

در کل که شاعر میگه: لذتی که در پیچوندن است در خدمت به خلق هم نیست!×!

فقط این شاعرش گمنام بوده اسمی ممکنه ازش نشنیده باشید!

در مورد سوالات هم اساتید باید پاسخ بدند