PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرستنده و گیرنده رادیویی

Ehsan65
03-04-2009, 18:31
من این موضوع جدید رو ایجاد کردم که در مورد انواع ماژول،دکودر،انکودر و نقشه های مختلف گیرنده و فرستنده های چند کاناله بحث بشه.

Ehsan65
03-04-2009, 18:34
به عنوان اولین مطلب یه گیرنده و فرستنده 4 کاناله که قابلیت رمز گذاری داره و خیلی ساده و ارزونه.
برای اونهایی که می خوان روبات و وسایل دیگه رو ، بی سیم کنترل کنن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نکته مهم اینکه به جای ماژول های RWS434 و TWS434 می تونید از HM-T و HM-R استفاده کنید.
من خودم مدار رو با HM بستم کار کرد.

Ehsan65
04-04-2009, 22:51
hmt و hmr دو ماژول فرستنده و گیرنده چینی هستند، که در فرکانس های مختلف 315 ، 433 ، 868 و 915 مگا هرتز پیدا می شه. این ماژول ها FSK هستند یعنی مدولاسیون فرکانسی انجام می دن که نویز پذیری کمتری دارن وکلا بهتر هستن.گیرنده و فرستنده باید فرکانس یکسان داشته باشن . هر چی فرکانس بالا تر باشه طول آنتن کمتری نیاز هست.
دیتا شیتشون رو از لینک های زیر می تونید دانلود کنید.

Ehsan65
04-04-2009, 23:05
امروز می خوام یه فرستنده و گیرنده چهار کاناله دیگه رو معرفی کنم که هم ماژول هاش فرق می کنه و هم انکودر و دکودر آن.

فقط ممکن مجبور بشید برای دیدن عکس ها روی عکس ها رایت کلیک کرده و show picture رو بزنید.

Ehsan65
06-04-2009, 16:28
یه خبر خوب اینکه ماژول های rws و tws رو می تونید از فروشگاه RFPhone در جمهوری یا از طریق سایت این فروشگاه در یافت کنید. من خودم گرفتم. البته این ماژول ها با نام RWS 530 و TWS CS به فروش می رسد. همانطور که گفتم می تونید از هر ماژول گیرنده فرستنده سریال استفاده کنید. من خودم این RWS-TWS رو هنوز چک نکردم ولی به زودی امتحانش می کنم و به شما خبر می دم.

taaaagi
27-04-2009, 09:27
:41::41::41::41::10:
hmt و hmr دو ماژول فرستنده و گیرنده چینی هستند، که در فرکانس های مختلف 315 ، 433 ، 868 و 915 مگا هرتز پیدا می شه. این ماژول ها fsk هستند یعنی مدولاسیون فرکانسی انجام می دن که نویز پذیری کمتری دارن وکلا بهتر هستن.گیرنده و فرستنده باید فرکانس یکسان داشته باشن . هر چی فرکانس بالا تر باشه طول آنتن کمتری نیاز هست.
دیتا شیتشون رو از لینک های زیر می تونید دانلود کنید.

jojoali
16-10-2013, 00:56
ميشه طريقه استفاده از hm به من بگين؟چون ميخوام ازش استفاده كنم!!