PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مسابقهء علمی با صـــد هــــزار دلار جایزه !!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-04-2009, 13:26
سلام دوستان
سالـ نو مبارک .
:20:

راستش از آنجا که بنده از سر کار گذاشتنِ مردم متنفرم ، خدمتتون عرض میکنم که این مسابقه حدوداً 35 سال پیش از طرف یکی از دانشگاههايِ بزرگ غرب برگزار شد و کسی هم نتونست برنده بشه .

اما خالی از لطف نیست که من این مسابقه رو برايِ شما شرح بدم و مطمئن باشید اگر بتونید برنده بشید ، جایزهء نوبل هم بهتون میدند .

و یه ماجرایِ جالب هم در این مسابقه اتفاق افتاد که خودش یک سوالِ علمی برايِ تیزهوشانِ عاشقِ علم و دانش هست .

اون رو هم مطرح میکنم تا ببینیم آیا کسی به رازِ اون ماجرا پی میبره یا نه .

اما سوالِ علمیِ مسابقه :

از طرفِ اون دانشگاهِ غربی که فکر کنم امریکایی بود ، از همهء علاقمندان خواسته شد تا ماشین یا دستگاهی رو اختراع کنند که بدونِ نیاز به انرژیِ خارجی تا ابد کار کنه یعنی انرژیِ مورد نیازش رو خودش تامین کنه .
مثال برای روشن شدن سوال:

چرخ و فلکی اختراع کنین که تا همیشه بچرخه اما احتیاج به انرژی خارجی نداشته باشه .

مثال 2 -
موتوری engine رو اختراع کنین که تا همیشه روشن بمونه و کار کنه اما به انرژيِ خارجي احتياج نداشته باشه .

و اون ماجرايِ جالب هم اینه که یه دانشجویِ باهوش و با ذوق یه چنین دستگاهی رو طراحی کرد و مطمئن و خوشحال بود که حتماً جایزه رو میبره .

صد هزار دلار هم اون موقع پولِ بسیار زیادی بود .

اما بندۀ خدا وقتی دستگاهِ طراحی شده رو ساخت ، همهء آرزوهاش دود شد و رفت هوا چون دستگاه کار نکرد!!!!!! .

حالا من از شما میخوام که کشف کنید که اشتباهِ اون دانشجويِ باهوش چی بود ؟ چرا با وجودی که تمام محاسباتش درست بود اما بعد از ساختنِ دستگاه دید که کار نمیکنه ؟

دستگاهی که طراحی کرد بدین شرح بود :

یه سطح شیب دار با زاویهء 30 درجه و یک آهن ربا در بالايي سطح شیب دار قرار میگیره.

یک کرهء آهنیِ کوچیک(ساچمه) میذاریم پایین سطح شیب دار .
آهن ربا کره رو جذب میکنه و میبره به سمتِ بالای سطح شيب دار . اما در بین راه ، روزنه ای در مسیر حرکتِ ساچمه قرار داره و در نتیجه ساچمه میافته تویِ اون و برمیگرده پایین سرِ جایِ اولش . بعد دوباره آهن ربا میکشدش بالا تا اینکه دوباره میافته تو سوراخِ تعبیه شده و دوباره برميگرده پایین و بدین ترتیب تا همیشه این روند جریان پیدا میکنه بدونِ اینکه دستگاه به انرژيِ خارجی نیاز داشته باشه .

خیلی ساده و راحته . نه ؟

اما وقتی دستگاه رو ساخت کار نکرد.!!!!

حالا شما بگین چراااااااا؟؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza58k
03-04-2009, 13:50
حتی اگه این سیستم کار هم می کرد نمی تونست تا ابد کار کنه ... آهن ربا با گذشت زمان طولانی خاصیت آهن ربایی آن در پی کاهش تدریجی میدان مغناطیسی آن کم می شود و نمی تواند نیروی لازم برای حرکت ساچمه
در سطح شیبدار فراهم کند...

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2009, 23:46
حتی اگه این سیستم کار هم می کرد نمی تونست تا ابد کار کنه ... آهن ربا با گذشت زمان طولانی خاصیت آهن ربایی آن در پی کاهش تدریجی میدان مغناطیسی آن کم می شود و نمی تواند نیروی لازم برای حرکت ساچمه
در سطح شیبدار فراهم کند...

سلام آقا رضا

ممنون از پاسختون

بله قربان کاملا صحیح میفرمایین اگه کار میکرد بالاخره کم کم البته بعد از مدتی طولانی از کار میافتاد

تشکر از شما برایِ اشاره به این مطلب .
:11:

حالا بفرمایین جرا اصلا کار نکرد ؟؟؟...

خورشید زمستان
05-04-2009, 01:13
قطب n آهن ربا دافعه و s جاذبه ایجاد میکنه (شارهای مغناطیسی از n خارج و به s وارد میشود) حالا ساچمه در برابر قطب n قرار گرفته و مجموع نیروی اصطکاک و دافعه باعث کار نکردن دستگاه شد!!!!!

reza3600
05-04-2009, 08:21
تابلو هستش.
چون اهنربا نباید بزاره گلوله از سوراخ بیفته پایین!

hoseinpb
05-04-2009, 20:07
(x فاصله آهنربا تا ساچمه | y فاصله آهنربا تا سوراخ)
اگه زور آهنربا اون قد باشه که ساچمه رو از فاصله x بکشه(یعنی بیشتر از نیروی وزن ساچمه) حتما از فاصله y هم می کشه پس اصلا توپه نمیفته.
حالا اگه زور آهنربا کمتر از نیروی وزن ساچمه باشه اصلا بالا نمی آد.
اگه هم مساوی باشن ساچمه وسط راه وامیسته.

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2009, 23:51
(x فاصله آهنربا تا ساچمه | y فاصله آهنربا تا سوراخ)
اگه زور آهنربا اون قد باشه که ساچمه رو از فاصله x بکشه(یعنی بیشتر از نیروی وزن ساچمه) حتما از فاصله y هم می کشه پس اصلا توپه نمیفته.
حالا اگه زور آهنربا کمتر از نیروی وزن ساچمه باشه اصلا بالا نمی آد.
اگه هم مساوی باشن ساچمه وسط راه وامیسته.

تابلو هستش.

چون اهنربا نباید بزاره گلوله از سوراخ بیفته پایین!

با سلامی دوباره بر همگی

بله دوستان ، علتِ کار نکردنِ دستگاه همینه که دوستانِ گرامی آقا رضا ( نفرِ اول ) و آقا حسین ( نفرِ دوم ) نوشتند

آفرین به شما بارک الله به خودم

:31:

بله کاملاً صحیحه

اگه آهنربا اونقدر قوی باشه که بتونه ساچمه رو بکشه بالا ، دیگه بهش اجازه نمیده که از حفره بیافته پایین بلکه یا پرواز میکنه از روی حفره و میره میچسبه به اهنربا یا اینکه میچسبه به دیوارۀ حفره و نمیافته پایین .

اما باور بفرمایین اگه من میگفتم که دستگاه رو ساخت و جایزه رو برد ، گمان نکنم کسی به این حرف اعتراض میکرد چون در وهلۀ اول همه باور میکنند که چنین دستگاهی واقعاً عملی هست و کار میکنه.

حالا میتونیم پی ببریم که چرا انسان دست به تجربه و امتحان میزنه . چون در بسیاری موارد از پیش بینیِ نتیجۀ کارها عاجز هست و فقط تجربه میتونه نتیجۀ قطعی رو نمایان کنه .

saber57
15-04-2009, 08:16
[quote=hoseinpb;3660923](x

بله کاملاً صحیحه

اگه آهنربا اونقدر قوی باشه که بتونه ساچمه رو بکشه بالا ، دیگه بهش اجازه نمیده که از حفره بیافته پایین بلکه یا پرواز میکنه از روی حفره و میره میچسبه به اهنربا یا اینکه میچسبه به دیوارۀ حفره و نمیافته پایین .

یه پیشنهاد

اگه قدرت آهنربا به فرض بالا هم باشه اما در محل حفره یک پله ایجاد کنیم (طوری که اگه خواست گلوله به بالا بره ، به این پله برخورد کنه و بیفته ) دیگه گلوله از حفره رد نمیکنه . همچنین برای اینکه ،گلوله از روی پله کمونه نکنه ، بر روی گلوله (فاصله مشخص ، یک صفحه غیر فلزی قرار بدیم . )

البته پله طوری نباشه که کاملا جلوی میدان آهن ربا رو بگیره ، اصلا یک صفحه خیلی نازک غیر فلزی جلوی حفره قرار بدیم ، طوری که گلوله بعد از اصابت به این صفحه به حفره برگرده و این صفحه مانع بزرگی برای تاثیر آهنربا نباشه .
حالا سوال دیگه ای برای شما پیش میاد اینه که اگه چسبید چکار کنیم ؟ ببینید لازم نیست که محل برخورد گلوله به حفره ،دیوار مستقیم باشه بلکه اونو کمی شیبدار میسازیم تا گلوله به مسیرش ادامه بده و مسیر ادامه اونو از آهنربا با یک صفحه ایزوله کنیم(مانع تاثیر آهن ربا) تا گلوله در ادامه مسیر بیفته

از دوستانی که حوصله ساخت دارند خواهش میکنم به این پیشنهاد فکر کنند و این کاردستی رو امتحان کنند . :11:

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-04-2009, 00:29
یه پیشنهاد

اگه قدرت آهنربا به فرض بالا هم باشه اما در محل حفره یک پله ایجاد کنیم (طوری که اگه خواست گلوله به بالا بره ، به این پله برخورد کنه و بیفته ) دیگه گلوله از حفره رد نمیکنه . همچنین برای اینکه ،گلوله از روی پله کمونه نکنه ، بر روی گلوله (فاصله مشخص ، یک صفحه غیر فلزی قرار بدیم . )

البته پله طوری نباشه که کاملا جلوی میدان آهن ربا رو بگیره ، اصلا یک صفحه خیلی نازک غیر فلزی جلوی حفره قرار بدیم ، طوری که گلوله بعد از اصابت به این صفحه به حفره برگرده و این صفحه مانع بزرگی برای تاثیر آهنربا نباشه .
حالا سوال دیگه ای برای شما پیش میاد اینه که اگه چسبید چکار کنیم ؟ ببینید لازم نیست که محل برخورد گلوله به حفره ،دیوار مستقیم باشه بلکه اونو کمی شیبدار میسازیم تا گلوله به مسیرش ادامه بده و مسیر ادامه اونو از آهنربا با یک صفحه ایزوله کنیم(مانع تاثیر آهن ربا) تا گلوله در ادامه مسیر بیفته

از دوستانی که حوصله ساخت دارند خواهش میکنم به این پیشنهاد فکر کنند و این کاردستی رو امتحان کنند . :11:

السلام علیکم بر همگی

إن شاء الله که خوب و سلامتید

آقا صابر ممنون از نظرتون . بله حرف شما کاملا درسته . شاید راهی باشه که بشه این دستگاه رو راه انداخت و جایزه رو برد . اما اگه یه وقت ساختینش و جایزه رو بردین ، من رو فراموش نکنینا

بنده به 5 در صدِ جایزه هم قانع هستم که برسه به شما !!! و 95 در صدش هم برایِ من . یعنی یه تقسیمِ کاملاً عادلانۀ عادلانۀ منصفانه !!!

==========================================

نظرتون چیه همین دستگاهِ به ظاهر ساده رو بذاریم زیر ذره بین اندیشه و ببینیم به چه نتیجه ای میرسیم .

خب بذارین در ابتدا ببینیم عوامل مؤثر در این دستگاه چه چیزهایی هست .

1 - اندازۀ ساچمه

2 - قدرت آهنربا

3 - طولِ سطح شیبدار

4 - جای قرار گرفتنِ حفره ( یعنی فاصله اش تا آهنربا و نقطۀ شروع حرکتِ ساچمه )

5 - زاویۀ سطحِ شیبدار

6 - چگونگیِ ساختِ کانالی که ساچمه رو تا نقطۀ آغاز هدایت میکنه

از چیزی از قلم افتاده لطفا خبر بدین .

=============================================

خب حالا بذارین اولین حالت رو بررسی کنیم .

1 - اگه زاویۀ سطح شیبدار صفر باشه یعنی اصلا شیب نداشته باشه :

فرض کنین با استفاده از یک آینه اون رو بسازیم یعنی مسیر کاملا صاف و صیقلی هست و حفره هم در یک سوم فاصلۀ نقطۀ شروع با اهنربا قرار داشته باشه .

در این حالت کره وزنی نخواهد داشت وبراحتی شروع به حرکت میکنه و من شک ندارم که اگه حفره در نزدیکی نقطۀ شروع باشه ، شاچمه حتما میافته پایین . اما ......
هااااا به این اَمّاش که حتماً توجه کردین .

بله . درسته . ساچمه میافته پایین اما دیگه هرگز نمیتونه برگرده به نقطه شروع .

چون بعد از افتادن پایین ، جاش از نقطه شروع پایین تره بنابراین ساچمه از کجا انرژیِ مورد نیاز برای بالا رفتن و رسیدن به اونجا رو تامین کنه ؟؟؟؟؟؟؟

اما .... اما اگر ساچمه سرعت بگیره بعد واردِ یک حفرۀ تونل مانند بشه چی ؟؟؟؟ ایا در اونصورت میتونه با استفاده از انرژیِ حرکتی که داره خودش رو برسونه به نقطه شروع ؟؟؟

من که هر چی سعی کردم تخیلش کنم باز هم آهنربا بهش اجازۀ فرار از حوزۀ مغناطیسی رو نداد .

2 - خب حالا بیام به جای زاویۀ 30 درجه یه زاویه کم به سطح شیبدار بدیم . مثلا 15 درجه .

و حفره رو هم متحرک بسازیم یعنی کشویی بسازیمش تا بشه جا بجاش کنیم . حالا بدون اهنربا امتحان میکنیم اول . یعنی ساچمه رو با دست آروم اروم هل میدیم تا بیافته توی حفره . این کار رو بارها تکرار میکنیم و هر بار حفره رو به نقطۀ شروعِ حرکت نزدیکتر میکنیم .

حتما متوجه شدین که هدف از این کار چیه .

بله . هدفمون اینه که پایین ترین جایِ مناسب برایِ حفره رو انتخاب کنیم یا به عبارت دیگه دور ترین مکان برایِ حفره نسبت به آهنربا . به این ترتیب ساچمه در دورترین مکان از اهنربا میافته تو حفره و انرژی لازم برای برگشت رو هم داره .

در اونصورت نیاز به ساختن اون پله رو هم نداریم چون ساچمه هنوز اونقدر به اهنربا نزدیک نشده که بتونه از روی حفره پرش کنه . بلکه بخاطر تاثیر وزنش میره توی حفره .

حالا از اینجا مشکل شروع میشه :

:8:

باز هم اهنربا اجازه نمیده که کره در حفره پایین بره و همونجا نگهش میداره
خب اگه یه عایقِ ضد مغناطیس بذاریم در دیوارۀ حفره چی؟؟؟؟

ایا تاثیرِ اهنربا رو خنثی میکنه و به ساچمه کمک میکنه تا راحت بره پایین و برگرده سر جاش ؟؟؟؟؟

اون عایق حتماً باید اهنی یا کروم یا نیکل باشه که در اونصورت خودش هم تحت تاثیر نیروی مغناطیسیِ اهنربا تبدیل به اهنربا میشه اما تاثیرش و قدرتش بسیار کمتر از اهنربایِ اصلی هست .

من این رو با یه اهنربای قویِ بلند گو و یه تکه ورقۀ آهنی امتحان کردم . حتی اگر ورقه کاملا چسبیده باشه به اهنربا ، بسیار قدرتش کم میشه و اگر بین اون دو فاصله باشه در اونصورت قدرتِ اهنربا خیلی خیلی کم و ضعیف میشه .

حالا اگه حوصله داشتین یه سطح شیبدار با زاویۀ متحرک و حفرۀ متحرک بسازین .
اما یه چیزی رو فراموش نکنین

با اهنرباهایِ موجود در بازار ، طولِ سطح شیبدار نمیتونه از دو سه سانتیمتر بیشتر بشه !!!!!

چون اگه بیشتر باشه ، به یک اهنربای بسیار قوی احتیاج دارین که پیدا نمیکنین مگر اینگه یه اهنربای الکتریکی بسازین که احتیاج به برق داره . برق هم یعنی انرژیِ خارجی که کلاً دستگاه رو باطل میکنه چون شرط این بود که بدون انرژی خارجی کار کنه

ساچمه هم باید از یه دونۀ کنجد بزرگتر نباشه . ( از کوچکترین ساچم هایِ موجود در بازار )

یعنی کلِ دستگاه از 3 سانتیمتر نمیتونه بزرگتر باشه

حالا بعد از این همه توضیح ، برایِ اینکه خیالتون رو راحتِ راحت کنم که یک همچین دستگاهی اصلاً عملی نیست خدمتتون عرض میکنم که من یه ساچمه رو گذاشتم در لبۀ یک تکه شیشۀ مسطح و کاملاً صیقلی . یعنی در لبۀ پرتگاه . و زاویه هم صفر بود . بعد اهنربا رو بسیار اهسته بهش نزدیک کردم . ساچمه انگار اصلا از یاد برد که لبۀ پرتگاه هست . در عرض یک لحظه پرواز کرد و چسبید به اهنربا

بعد به سطح شیشه ای یه مقدار زاویه دادم یعنی یه کم مایلش کردم تا سر بالایی بشه .بعد بسیار اهسته اهنربا رو بهش نزدیک کردم اما باز هم ساچمه در یک چشم به هم زدن پرواز کرد و رفت تو بغلِ اهنربا

:27:

فرارِ ساچمه از میدانِ مغناطیسیِ اهنربا غیر ممکن هست . چون اگر بتونه از جاش تکونش بده ، دیگه اجازۀ فرار بهش نمیده و رازِ کار نکردنِ دستگاه هم در همینه

:5:

کسی اعتراضی داره ؟؟؟؟؟

_H2_
26-04-2009, 01:54
سلام

موتوری engine رو اختراع کنین که تا همیشه روشن بمونه و کار کنه اما به انرژيِ خارجي احتياج نداشته باشه
تقریباً انجام شده.
میدانم که باورش خیلی سخت است ولی حتی به مرحله تولید تجاری هم رسیده.
اگر اشتباه نکنم یک شرکت استرالیایی همچین موتورهایی را با قیمت ها چند ده میلیون دلاری به عنوان ژنراتور برق عرضه کرده و به صورت فروش-اجاره در اختیاز قرار میدهد. (مالکیت را نمیدهد و دستگاه نهایتا در تملک شرکت اصلی است و اجازه تعمیر و خروج را ندارید)

vahidamin
26-04-2009, 18:10
سلام

تقریباً انجام شده.
اگر اشتباه نکنم یک شرکت استرالیایی همچین موتورهایی را با قیمت ها چند ده میلیون دلاری به عنوان ژنراتور برق عرضه کرده و به صورت فروش-اجاره در اختیاز قرار میدهد. (مالکیت را نمیدهد و دستگاه نهایتا در تملک شرکت اصلی است و اجازه تعمیر و خروج را ندارید)

در اون سال ها ساختن یک ماشین که بدون انژی خارجی کار کنه بزرگ ترین مسئله دانشمندان بوده و تلاش های خیلی بیش تر از این آزمایش برای رسیدن به آن انجام شده و نهایت اون همه تلاش کشف قانون پایستگی انرژی شد.
و طبق این قانون همچنین دستگاهی وجود خارجی نداره که بتواند بدون دریافت انرژی به ما انرژی بدهد حالا اگر شما ادعا می کنید که همچنین دستگاهی ساخته شده یعنی قانون پایستگی انرژیِ نقض شده که...
100000000% همچنین دستگاهی وجود نداره

_H2_
27-04-2009, 00:25
سلام

و طبق این قانون همچنین دستگاهی وجود خارجی نداره که بتواند بدون دریافت انرژی به ما انرژی بدهد حالا اگر شما ادعا می کنید که همچنین دستگاهی ساخته شده یعنی قانون پایستگی انرژیِ نقض شده که...
کاملاً متوجه میشوم چه احساسی دارید.
من خودم زمانی که مطلع شدم و فیلم های زیادی هم دیدم، روح نیوتون مرحوم را در کنار خودم احساس میکردم که چماغ به دست ایستاده بود و میخواست تا ار قانون پایستگی انرژی اش دفاع کند! ! !

چه بخواهید و چه نخواهید این بحث سالها وجود داشته و مرحله تحقیق و بررسی اش تمام شده، دستگاه از حالت اختراع و اکتشاف و تحقیق خارج شده و در مرحله تولید و عرضه صنعتی قرار گرفته. متوجه میشوید چه میگویم؟
بحرحال زمانی بشر تصور هم نمیکرد که به کره ماه برود، ولی رفت!
طرحش دیگر پشیزی ارزش ندارد!

مشخصات یک پکیج 300KW این مولد از یک شرکت سویسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما متاسفانه به نظر میرسد ما در ایران کمی از جهان عقب هستیم!
به قول دوستی زیبا میگفت:

... يکي از نمونه هاش رو هم که چند شب پيش اخبار نشون داد يک جوان مبتکر اهل .... توانسته بود يک فرغون موتور دار بسازد! جل الخالق! ....
....
....ياد اون جوان مبتکري افتادم که فرغون موتور دار ساخته بود ؛ پيش خودم فکر کردم اگه منم بيام روي اين فرغون موتور دار يک پخش بذارم فردا اخبار ميگه : جوان مبتکر توانست فرغون موتور دار ضبط دار بسازد و همينطور يکي بياد روي اين چيزي که من ساختم يک آئينه سوار کنه اخبار ميگه جوان مبتکر توانست فرغون موتور دار ضبط دار آئينه دار بسازد و قص علهذا...

من شخصاً فرغون موتور دار را نشنیدم(!) ولی شنیدم که اخبار گفت جوان مبتکر (یا مخترع) ایرانی دستگاهی برای جلو گیری از فراموشی و جاگذاشتن کارت سوخت ساخته که اگر کارت در دستگاه نباشد و ماشین روشن شود، بوق میزند!
این از آن اختراعات است که در تاریخ نوابغ جهانی ثبت خواهد شد.

یا یکبار شنیدم و در اخبار نشان دادند که مخترع ایرانی شناور کولر برقی ساخته... (مدار سنجش سطح مایعات)
تاجایی که من یادم می آید مدار درپیت سنجش سطح مایعات در کتابهای زمان عصر حجر الکترونیک هم وجود داشته!

موفق و آپدیت باشید.

saber57
28-04-2009, 20:48
حالا بعد از این همه توضیح ، برایِ اینکه خیالتون رو راحتِ راحت کنم که یک همچین دستگاهی اصلاً عملی نیست خدمتتون عرض میکنم که من یه ساچمه رو گذاشتم در لبۀ یک تکه شیشۀ مسطح و کاملاً صیقلی . یعنی در لبۀ پرتگاه . و زاویه هم صفر بود . بعد اهنربا رو بسیار اهسته بهش نزدیک کردم . ساچمه انگار اصلا از یاد برد که لبۀ پرتگاه هست . در عرض یک لحظه پرواز کرد و چسبید به اهنربا

بعد به سطح شیشه ای یه مقدار زاویه دادم یعنی یه کم مایلش کردم تا سر بالایی بشه .بعد بسیار اهسته اهنربا رو بهش نزدیک کردم اما باز هم ساچمه در یک چشم به هم زدن پرواز کرد و رفت تو بغلِ اهنربا

فرارِ ساچمه از میدانِ مغناطیسیِ اهنربا غیر ممکن هست . چون اگر بتونه از جاش تکونش بده ، دیگه اجازۀ فرار بهش نمیده و رازِ کار نکردنِ دستگاه هم در همینه

کسی اعتراضی داره ؟؟؟؟؟

1-برای اینکه ساچمه نپره اونو توی یک دالان حرکتی قرار بده (بالاشو محدود کن)

2-ورودی حفره سطح شیبدار ، یک صفحه مایل قرار بده که فنری به اون وصله(فنر رو به پایین طوری که گلوله بعد از برخورد به گودال بیفتی و پرت بشه)

باور کنید عملی هست .میخای باور کن میخای باور نکن

یه کاردستی ساده

hoseinpb
30-04-2009, 22:38
صابر جون چرا زور می گی؟
وقتی آهنربا اونقدر قویه که می تونه ساچمه ای رو از یه فاصله نسبتا زیاد (حدود15-10cm) بکشه پس امکان نداره بتونیم ساچمه رو وقتی که از آهنربا 2-3cm فاصله داره ازش جدا کنیم.

hoseinpb
30-04-2009, 22:39
سلام

تقریباً انجام شده.

هنوز دستگاهی ساخته نشده که از 100% نیرویی که می گیره 100% بازده بده چه برسه دستگاهی بدون اینکه انرژی بگیره کار کنه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-05-2009, 14:44
چقدر زیباست بحث و گفتگویی شما دوستان در موردِ این مسائل

این دسته گل پر از شکلات تقدیم به شما دوستان خوبم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] y5jb20vSW1hZ2VzL0NGLWVkMDAxLmpwZw%3D%3D&b=31

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 29tLzIwOTUvMjQyNjQyNTE0MV84ZDkzNzdlYmQwLmpwZw%3D%3 D&b=31

یاد اون فیلم مستند علمی افتادم که در یکی از کانالها چند ماه پیش دیدم .

ده پونزده تا از برجسته ترین دانشمنذانِ ستاره شناس در یک مکان بسیار زیبا گرد هم اومدند تا در موردِ وجود موجوداتِ هوشمند مثل انسان در عالَمِ هستی با هم تبادل نظر کنند .

اولاً که جایی که در اون جلسه گرفتند یه جای رسمی و تشریفاتی نبود . یه سالون بود که توش میز بلیارد بود و فوتبال دستی و کلی گل و گیاه و یکی سگش رو اورده بود یکی گربه شو یکی لباس ورزشی اومده بود و خلاصه اگه میدیدینشون میگفتین اینا جلسه علمی دارن یا اومدن گردش و تفریح .

در عین راحتی و بدون تشریفات اما بسیار جدی در این مورد وارد بحث شدند .

عقیدۀ بعضیاشون با بقیه 180 درجه فرق داشت و کاملا مخالف وجود حیات بودند اما عده ای هم این احتمال رو بسیار زیاد میدونستند

هیچ کدومشون به دیگری نگفت نخیر تو حرف نزن تو چیزی نمیدونی

کسی نگفت شما عقب مونده هستین و مزخرف میگین .

کاملا دوستانه و با صبر و حوصله اطلاعاتشون رو رو کردند و مدارک و دلیلهاشون رو .

و دست اخر به این نتیجه رسیدند که از الون تعداد بسیار زیادِ سیاره ها که در هستی وجود داره احتمال وجود شرایطی برای زندگی و وجود موجودات هوشمند صفر نیست .

================================================== ==

حالا چرا من این رو مطرح کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب :

شما دوستانِ گلِ بنده هم که منت گذاشتین و تشریف آوردین تو این تاپیک ف درست مثل همون دانشمندان هستین که با تبادل اطلاعاتتون قصد رسیدن به حقیقت رو دارین .

قصد رسیدن به یک نتیجۀ درست و منطقی و عاقلانه .

دوستان گلم ، در قضاوت هرگز عجله نکنید .

یکی از مهمترین چیزهایی که خداوندِ عزیز براش خیلی مهمه همانا قضاوتِ عادلانه و حکیمانه و خردمندانه و منطقی هست .
إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا

خداوند به شما فرمان مى‏دهد كه امانتها را به صاحبانش بدهيد! و هنگامى كه ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد! خداوند، اندرزهاى خوبى به شما مى‏دهد! خداوند، شنوا و بيناست‏.

شما فیلمِ CONTACT رو دیدین ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] W9uL2ltYWdlcy82MDU1MTc0NTI3NDQwNDc0LkpQRz8wLjkzNzQ 3ODk2OTc0NTUzNjQ%3D&b=31

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] S9jb3ZlcnMvdHQwMTE4ODg0X2xhcmdlQ292ZXIuanBn&b=31

همون فیلمی تخیلی علمی که دو تا دانشمند دنبال پیامهایِ هوشمندانه از فضا میگشتند

اگه ندیدینش حتما ببینین که خیلی قشنگه .

همۀ فیلم یک طرف ، یک دقیقۀ اخرش هم یک طرف .

اون دانشمند ستاره شناس زن ، عده ای از بچه هایِ دبستانی رو برایِ گردش علمی برده بود به پایگاه پرتابِ شاتلهایِ فضایی

. برایِ بچه ها توضیح داد که این شاتلها رو ساختیم تا باهاش به فضا بریم . شاید یه روزی اونقدر دور بریم اصلا تصورش رو هم نمیکنیم .

یکی از همون بچه کوچولوها بهش گفت :

اجازه خانوم غیر ما کسانِ دیگری هم در فضا هستن ؟

دانشمنده یه لبخند مهربانه ای زد و گفت :

تو چی فکر میکنی ؟

پسر کوچولو در حالی که یه چشمش رو به خاطر نور آفتاب بسته بود یه نگاهی به آسمون انداخت و اندکی فکر کرد و گفت :

نمیدونم

دانشمنده بهش گفت :

میدونی بسیاری از بزرگترین دانشمندانِ دنیا از گفتن چیزی که تو الآن گفتی فرار میکنند و حاضر به گفتن کلمۀ نمیدونم نیستند ؟

قضاوتِ عجولانه خطرناک هست .

================================================== ===========

quote=_H2_;3724117]سلام

تقریباً انجام شده.
اگر اشتباه نکنم یک شرکت استرالیایی همچین موتورهایی را با قیمت ها چند ده میلیون دلاری به عنوان ژنراتور برق عرضه کرده و به صورت فروش-اجاره در اختیاز قرار میدهد. (مالکیت را نمیدهد و دستگاه نهایتا در تملک شرکت اصلی است و اجازه تعمیر و خروج را ندارید)[/quote]

سلام دوست گرامی

ممنون از حضورتون در این تاپیک و مطرح کردنِ این خبر مهم

من گمان میکنم که این خبر رو باید دقیق تار بررسی کنیم و جزئیاتِ کار این دستگاه رو باید مطرح کنیم تا بعد بشه در مورد اون اظهار نظر کرد .

اجازه بدین سفری داشته باشیم به مرکز و سرچشمۀ این موضوع :

دوست عزیز این دنیا بر اساس قوانینی خلق شده .

"قوانینِ الهی "

که ثابت و تغییر ناپذیر هست .

تا حالا از خودمون پرسیدیم که این درسها که در مدرسه و دانشگاه میخونیم و یاد میگیریم ، چی هست؟؟؟؟؟

تا حالا از خودمون پرسیدیم که این فیزیک و شیمی و زیست شناسی و زمین شناسی و ریاضیات و فلسفه و منطق و پزشکی و و ایرودینامیک و ستاره شناسی و روانشناسی و غیره اصلاً چی چی هست ؟؟؟؟؟؟

جواب اینه :

این چیزها فقط جزءِ بسیار اندکی از قوانینی الهی هست که بر اساسِ اون عالَمِ هستی خلق شده .

هر چه اطلاعات و دانش ما از این قوانین و علمها بیشتر میشه ، تسلطِ ما بر این دنیا بیشترو بیشتر میشه .

یکی از مهمترین قوانینِ الهی این هست :

هیچ چیز در این دنیا مجانی نیست .

هر چیزی که بخوایم از این دنیا بگیریم باید در مقابل ، چیزی به این دنیا پرداخت کنیم

مثال :

زندگیِ روزمرۀ انسان رو در نظر بگیرین .

انسان چی میخواد از این دنیا ؟؟؟؟؟؟

سلامتی - مال و ثروت - علم و دانش - ارامش - امنیت - اشایش - لذت - قدرت - زیبایی - جوانی - شهرت - محبوبیت - فرزند - عشق - س ک س - فرمانروایی ( تسلط ) - انرژی - سرعت - جابجا شدن وغیره .

آیا کسی رو سراغ دارین که چیزی از اینها رو از دنیا گرفته باشه اما قیمتش رو پرداخت نکرده باشه ؟؟؟؟

این یک قانونِ عمومی هست و نقض ناشدنی هست .

اگر فکر میکنین قدرتِ نقضِ این قانون عمومی رو دارین ، من خودم به شما کمک میکنم و راه رو برایِ شما هموار میکنم تا بتونین این قانونِ الهی رو نقض کنین و ثابت کنین که اشتباهه .

برایِ نقض و باطل کردنِ یک قانون عمومی ، تنها کافی هست که یک مثال بله یک مثال بیاورید که ضدِ اون قانونِ عمومی باشه و در اونصورت ، اون قانونِ عمومی با تمامِ هیبتی در هم میشکنه و فرو میریزه و از بین میره .

مثال :

اگه من ادعا کنم که همۀ گچهای موجود در عالم هستی سفید هست و بگم این یک قانون عمومیه ، شما فقط کافیه یه تکه گچ کوچولو بیارین که رنگش سفید نباشه و همون یه تکه کوچولو ، قانون عمومیِ من رو نابود میکنه .

حتی اگر غیر از اون یه تکه گچِ غیر سفید که شما آوردین دیگه هم گچی با اون مشخصات در هستی نباشه ..

حالا من در کمال قدرت و اطمینان اعلام میکنم که اون قانون الهی که ذکر کردم ، باطل ناشدنی هست .
(هیچ چیز در این دنیا مجانی نیست .)

شما یا هر کسِ دیگه اگه ادعایِ من رو قبول نداره فقط یک مثال بیاره که کسی چیزی از این دنیا گرفت اما در ازایِ اون چیزی رو به دنیا پرداخت نکرده باشه .

:9:

دینگ دینگ دینگ ... زنگ تفریح :

خانومها آقایان این شما و این هم اختراع قرن .

لامپِ صد در صد خورشیدی

خودم اختراعش کردم . آفرین به خودم بارک الله به خودم

:26::thumbsup:

همینطور که ملاحظه میفرمایین این لامپ ، انرژیِ موردِ نیازش رو مستقیماً از خورشید میگیره واز این بابت در دنیا بی نظیر هست .

:25:

البته نتونستم تو ادارۀ ثبت اختراعات ثبتش کنم بخاطر اندازش . آخه هر کاری کردیم از درِ ادارۀ ثبت اختراع نرفت تو . عاقبت مجبور شدیم اداره رو بردیم تو لامپ !!!!

اختراعات دیگه ای هم دارما

سر فرصت ازشون پرده برداری میکنیم

:38:

دینگ دینگ دینگ ..... زنگ تفریح تموم شد .

بریم سر ادامۀ مطلب

==================================================

در اون سال ها ساختن یک ماشین که بدون انژی خارجی کار کنه بزرگ ترین مسئله دانشمندان بوده و تلاش های خیلی بیش تر از این آزمایش برای رسیدن به آن انجام شده و نهایت اون همه تلاش کشف قانون پایستگی انرژی شد.

سلام آقا وحید

تشکر از حضورتون

اگه این دستگاه به گونه ای باشه که گفته میشه یعنی بی هییییچ انرژی خارجی میتونه برق تولید کنه ، در اون صورت بنده هم با شما هم عقیده ام

من دو احتمال میدم .

1 - همۀ ما خوب میدونیم که سالی چنــــــــــــــــد نار تو اخبار و روزنامه ها میگن ک

دانشمندان روش جدیدی برایِ درمانی سرطان کشف کرده اند . من هر چی یادمه همیشه این خبر رو چند ماه یک بار شنیده ام و هنوز هم که هنوزه سزطان از بزرگترین علل مرگِ انسان هست .

یعنی منظورم اینه که این خبر هم یکی از همون خبر هاست و اصلاً صحت نداره .

اصلا بعید نیست که اینها یه مشت کلاهبردارِ جدید هستند که قصد دارن با این تبلیغات دروغین از ملیونر ها اخّاذی کنند .

:13:

2 - این مسئله به این صورتی که عنوان شده نیست و مسئله چیزِ دیگه ای هست . یعنی اطلاعات مربوط به این ژنراتور درست توضیح داده نشده .

سلام

کاملاً متوجه میشوم چه احساسی دارید.
من خودم زمانی که مطلع شدم و فیلم های زیادی هم دیدم، روح نیوتون مرحوم را در کنار خودم احساس میکردم که چماغ به دست ایستاده بود و میخواست تا ار قانون پایستگی انرژی اش دفاع کند! ! !

چه بخواهید و چه نخواهید این بحث سالها وجود داشته و مرحله تحقیق و بررسی اش تمام شده، دستگاه از حالت اختراع و اکتشاف و تحقیق خارج شده و در مرحله تولید و عرضه صنعتی قرار گرفته. متوجه میشوید چه میگویم؟
بحرحال زمانی بشر تصور هم نمیکرد که به کره ماه برود، ولی رفت!
طرحش دیگر پشیزی ارزش ندارد!

مشخصات یک پکیج 300KW این مولد از یک شرکت سویسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما متاسفانه به نظر میرسد ما در ایران کمی از جهان عقب هستیم!
به قول دوستی زیبا میگفت:

من شخصاً فرغون موتور دار را نشنیدم(!) ولی شنیدم که اخبار گفت جوان مبتکر (یا مخترع) ایرانی دستگاهی برای جلو گیری از فراموشی و جاگذاشتن کارت سوخت ساخته که اگر کارت در دستگاه نباشد و ماشین روشن شود، بوق میزند!
این از آن اختراعات است که در تاریخ نوابغ جهانی ثبت خواهد شد.

یا یکبار شنیدم و در اخبار نشان دادند که مخترع ایرانی شناور کولر برقی ساخته... (مدار سنجش سطح مایعات)
تاجایی که من یادم می آید مدار درپیت سنجش سطح مایعات در کتابهای زمان عصر حجر الکترونیک هم وجود داشته!

موفق و آپدیت باشید.

سلام ئیدروژن جان

ممنون از حضورتان

اگه اصلاعات بیشتری در مورد این دستگاه دارن حتما لطف کنین به ما تشنگان علم و دانش هم خبر بدین .

:10:

1-برای اینکه ساچمه نپره اونو توی یک دالان حرکتی قرار بده (بالاشو محدود کن)

2-ورودی حفره سطح شیبدار ، یک صفحه مایل قرار بده که فنری به اون وصله(فنر رو به پایین طوری که گلوله بعد از برخورد به گودال بیفتی و پرت بشه)

باور کنید عملی هست .میخای باور کن میخای باور نکن

یه کاردستی ساده

تشکر از نظرتان صابر جان

منظور من از اینکه پرواز میکنه ، پرواز افقی هست . یعنی مستقیم میره تو بغل اهنربا حتی اگه بین اون و آهنربا هیچ سطحی نباشه . نه شیب دار نه مسطح .

اجازه بدین یه مسئلۀ بسیار مهم رو که از یاد برده بودیم بیان کنم .

اگه شما جزءِ اون دسته هستین که اون قانونِ الهی رو که در بالا ذکر کردم قبول دارین ، پس شکی ندارین که اون ساچمه در دو مرحله به انرژی احتیاج داره

1 - برایِ بالا رفتن از سطح شیب دار ینعی ضد جاذبۀ زمین .

2 - برای پایین اومدن با کمک جاذبۀ زمین

اون دانشجویِ باهوش سعی داشت با استفاده از این دو نیرو ، دستگاه رو همیشه روشن نگه داره .

ساچمه ،انرژیِ لازم برای بالا رفتن رو از نیروِیِ اهنربا میگیره یعنی در حقیقت اهنربا باعث میشه که ساچمه بر خلاف جاذبه به سمتِ بالا حرکت کنه .

پس نیروی آهنربا بایستی از جاذبه قوی تر باشه تا بتونه ساچمه رو بکشه بالا .

حالا خوب به این قسمت دقت کنین .

هر میلیمتر که ساچمه به اهنربا نزدیک میشه ، تاثیر جاذبۀ اهنربا در اون بسیار بیشتر میشه .

یعنی یه تصاعدِ هندسی

1.... 2.....4........ 16.... 132 ....و ....

اونهایی که در درس فیزیک زرنگند لطف کنند فرمول افزایش قدرت نیروی مغناطیسی با کم شدن فاصله رو اینجا بذارنذ تا کامل بشه این مطلب .

اگه اهنربا اونقدر قوی باشه که بتونه از ابتدای راه اون رو تکون بده و ضد جاذبه بکشه بالا ، هر میلیمتر که به اهنربا نزدیک میشه تاثیرِ قدرتِ اهنربا در اون بیشتر تر میشه و دیگه هرگز قدرت ِ جاذبۀ زمین نمیتونه بیشتر از قدرت اهنربا بشه و ساچمه رو بکشه تویِ حفره .

وقتی در اول راه ، اهنربا بر جاذبه غلبه کرد ، بعد از نزدیکتر شدنِ ساچمه به اون ، دیگه نیروی جاذبه چه کاری از دستش بر میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

چون با نزدیکتر شدن ساچمه ، نیروی آهنربا بسیار قویتر میشه در حالی که نیرویِ جاذبه هیچ تغییری نمیکنه .

جاذبه ای که در اول راه حریف نیروی اهنربا نشد دیگه بعدا چطوری بر اون غلبه کنه و ساچمه رو بکشه پایین

یادتون باشه که من اصلا سطح شیب دار رو برداشتم و به جاش یه فضایِ خالی گذاشتم اما باز هم ساچمه مستقیم رفت به سمت اهنربا و از یاد برد که زیر پاش خالیه و باید بیافته پایین

اینه راز کار نکردنِ دستگاه

صابر جون چرا زور می گی؟
وقتی آهنربا اونقدر قویه که می تونه ساچمه ای رو از یه فاصله نسبتا زیاد (حدود15-10cm) بکشه پس امکان نداره بتونیم ساچمه رو وقتی که از آهنربا 2-3cm فاصله داره ازش جدا کنیم.

بله دوست عزیز حسین جان
کاملا حرفتون درسته

البته ساخت این دستگاه با ده پونزده سانت طول به نظرم کار دانشمندان ناسا باشه
:13:

چون اهنربای دائمی با چنین قدرتی بسیار نایاب هست

این دستگاه با اهنرباهایِ دائمیِ موجود در بازار بیشتر از 2 تا 3 سانت نمیتونه باشه و اون ساچمه هم از یه کنجد بزرکتر نمیتونه باشه

هنوز دستگاهی ساخته نشده که از 100% نیرویی که می گیره 100% بازده بده چه برسه دستگاهی بدون اینکه انرژی بگیره کار کنه.

من از موافقینِ نظر شما هستم

وگرنه قانونِ الهی نقض میشه و این امکان پذیر نیست

======================================

منتظر نظرات خوب و سازندۀ شما دوستان گلم هستم

قسم به خدا که هر لحظه تفکر و بحث و گفتگو و تبادل نظرِ حکیمانه و منطقی و بدور از خودخواهی و لجبازی در این مورد ( خلقتِ اسمانها و زمین و هر چه که در اونهاست ) برای خدای عزیز بسیار ارزشمند تر هست از هر عبادتی.

==================================

saber57
03-05-2009, 22:27
صابر جون چرا زور می گی؟

با احترام فراوان به صحبتهای عزیزان :

ببینید من یک اصلاح در طرح دادم و اون اضافه کردن یک فنر مایل در مسیر حرکت ساچمه بود . این فنر برای اینکه آهن ربا در اون تاثیر نکنه(چون در مسیر آهن ربا ست ، پس خود فلز فنر که مغناطیسی شده گلوله رو جذب میکنه ) میتونه از جنس غیر فلز یا با عایق ضد مغناطیسی کاملا پوشانده بشه .

توضیح حرکت:
گلوله ازپایین سطح تحت نیروی آهن ربا به بالا کشیده میشه . به قول شما ، اثر نیروی مغناطیسی بر روی گلوله ، هر لحظه با نزدیکتر شدن گلوله شدیدتر میشه تا جایی که گلوله از گودال بپره اما ..................

نکته مهم اینجاست که گلوله به فنری قوی (فنر عایق با خاصیت الاستیک یا ضریب فنریت بالا) برخورد میکنه و ضربه فنر گلوله رو به گودال پایین پرت میکنه و مجددا گلوله به مسیر خودش برمیگرده .

با وجود این اصلاح، باز هم به نظرتون امکانپذیر نیست؟

zahedy2006
04-05-2009, 09:38
نکته مهم اینجاست که گلوله به فنری قوی (فنر عایق با خاصیت الاستیک یا ضریب فنریت بالا) برخورد میکنه و ضربه فنر گلوله رو به گودال پایین پرت میکنه و مجددا گلوله به مسیر خودش برمیگرده .

چرا فنر دائما به حال فشرده باقی نمی مونه و باعث برگشت گوله میشه؟

یه سوال واسه من پیش اومده: چرا هیچکس توجه نمی کنه که نیرو برداره؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-05-2009, 01:25
\

عجب حرفِ زیبایی

کاملاً درسته . اصلاً سه رُسته . آفرین به این دقتِ نظر شما

جاذبه و حوزۀ مغناطیسی ، نیرو هست نه انرژی

آیا تا حالا دیدین دستگاهی فقط با جاذبه کار کنه یا فقط با نیروی مغناطیسی؟؟؟؟؟؟؟

حتماً بعضیها میگن بلههههه. دیدیم . خب بگین ببینم کجا ؟؟؟؟؟؟

==================================================

حالا درِ یه موضوعِ دیگه باز میشه اینجا :

جسارت نباشه . چند نفر از شما معنایِ انواعِ سرعت رو درک کرده ؟؟؟؟؟

سرعت کند شونده با شتاب متغیر تصاعدی هندسي

سرعت کند شونده با شتاب متغیر تصاعديِ حسابی

سرعت کند شونده با شتاب ثابت

سرعت ثابت ( بی شتاب ) شتاب صفر هست

سرعت تند شونده با شتاب ثابت

سرعت تند شونده با شتاب متغیر تصاعديِ حسابی

سرعت تند شونده با شتاب متغیر تصاعدی هندسي

دوستان تا حالا به سرعتِ جذب شدن اشیاء به آهنربا دقت کردین ؟؟؟؟؟؟؟

سرعتش از کدوم نوع هست ؟؟؟؟؟

آیا کسی هست که از فرمول محاسبۀ سرعت و شتابِ جسمی که داره جذب آهنربا میشه خبر داشته باشه .؟؟

کی جوابِ این سؤالها رو میدونه ؟؟؟؟

دوستانی که میگفتند این یه کاردستیه ، هنوز هم مصصم هستند که این یه کاردستیه ؟؟؟؟؟

به پیچیدگیِ این دستگاه دقت كردين در عينِ سادگیش ؟

آیا جذب اشیاء به آهنربا با جذب شهابسنگ ها به زمین شبیه هست .؟؟؟

آیا هر دو از یک قانون پیروی میکنند؟؟؟؟؟

جواب این سوالها رو کی میدونه ؟؟

================================================

اما موضوعِ فنر ، اون رو هم باید دقیقتر بررسی کنیم تا تاثیرش رو ببینیم

با تشکر از همۀ کسانی که در این گفتگویِ زیبا شرکت کردند

نورِ پر فروزِ هدایتِ الهی روشنگرِ راهِ زندگیان باد تا آخرین لحظۀ آزمایشِ دنیا

ادامه دارد ....

zahedy2006
05-05-2009, 11:36
دوستان تا حالا به سرعتِ جذب شدن اشیاء به آهنربا دقت کردین ؟؟؟؟؟؟؟

سرعتش از کدوم نوع هست ؟؟؟؟؟

خب مسلم است که سرعت شنابدار است ولی ممکنه به خاطر ضعف آهنربا ، اصطکاک ، نیروی جاذبه زمین سرعت ثابت بشود

آیا کسی هست که از فرمول محاسبۀ سرعت و شتابِ جسمی که داره جذب آهنربا میشه خبر داشته باشه .؟؟

نیروی مغناطیسی تقسیم بر جرم !!!

نیرو به مرکز جرم وارد شده و برابر با نیروی اصطکاک ایستایی گلوله که سبب دوران می شود است (دقت شود که جسم نباید سر بخورد)

saber57
06-05-2009, 03:59
چرا فنر دائما به حال فشرده باقی نمی مونه و باعث برگشت گوله میشه؟

فنری که مستقیما در مسیر گلوله قرار گرفته بله برش میگردونه:18: اما فنری که به صفحه ای مایل متصله چطور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:19:

پیشنهاد میکنم که نظرات رو با دقت بخونید. دوستان طرح اصلاح با دقت خونده بشه بهتره

zahedy2006
06-05-2009, 07:22
فنری که مستقیما در مسیر گلوله قرار گرفته بله برش میگردونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما فنری که به صفحه ای مایل متصله چطور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در هر صورت از دیدگاه من اگر گلوله بدون شتاب و با سرعت ثابت کم به فنر بخورد فنر منقبض میشه و دوباره باز نمیشه. شما که ضربه نمی زنید که نیرو آنی اعمال بشود. نیرو دانما موجود هست

اگه می تونستید آهنربای الکتریکی به کار ببرید باز خوب بود

hoseinpb
06-05-2009, 11:57
نیروی اون آهنربا اونقدر زیاده که اگه ساچمه به فنر برسه فنرو منقبض می کنه و دیگه فنر باز نمی شه.چرا؟چون نیروی آهنربا اینجا یه چیزی هم بیشتره.

hoseinpb
06-05-2009, 11:59
یه نکته دیگه: اگه چنین چیزی شدنی بود تا حالا ساخته شده بود.
با بحث ما هم چیزی پیش نمی ره.

sahand73
23-05-2009, 10:37
کسی اعتراضی داره ؟؟؟؟؟

بله من اعتراض دارم اگه در سطح زیرین سطح شیبداراهنربایی قرار بدیم , از بلندشدن ساچمه جلوگیری کرده و به افتادن گلوله در سوراخ کمک میکنه ولی باید اهنربای اصلی را در فاصله ای کمتر قرار دهیم و میتوان اهنربای اصلی را متحرک ساخت البته که البته یه کم اشکال داره ولی برای طی مسافت زیاد مفیده

bersam
30-05-2009, 08:20
شرمنده ي دوستان صفحه ي دوم رو نخوندم تا نيم ساعت ديكه امتحان فيزيك دارم !

فقط به اين نكته اشاره كنم كه همجين جيزي رو من ديدم ! يادمه حدودا 7-8 سال بيش يه اسباب بازي اورده بودن كه مد شده بود ! يه رتور و يه استاتور ساده !
درست مكانيزمش يادم نيست ! ولي از اهنربا استفاده مي كرد و وقتي كه ميله رو مي جرخوندي ديكه نمي ايستاد ! و اون ميله هم(كه حدس مي زنم اون هم اهن ربا بود) دقيقا وسط جريان مغانتيسي اهن رباي باييني بود ! و همين طوري مي جرخيد !!!

البته اين مي تونه جوابي به اين مسله باشه به شرطي كه ما اهن ربا رو يك نيروي خارجي محسوب نكنيم !!!

اكه كسي متوجه منظورم شد يه عكسي جيزي بزاره خيلي ممنون ميشم ! بعد از امتحان هم خودم مي ام يه سرجي مي كنم !

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-07-2009, 02:20
فنری که مستقیما در مسیر گلوله قرار گرفته بله برش میگردونه:18: اما فنری که به صفحه ای مایل متصله چطور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:19:

پیشنهاد میکنم که نظرات رو با دقت بخونید. دوستان طرح اصلاح با دقت خونده بشه بهتره

سلام دوستِ عزیز و ممنون از حضورتون و توجهتون و مطالبی که لطف کردین و نوشتین .

اما در مورد فنر ....

اول اینکه در ساختن اون فنر هیچ مشکلی نداریم چون امروزه میشه فنرهایی رو از پلاستیک ساخت یا حتی از چوب که در این صورت نیرویِ اهنربا در اون اثری نداره .

اما حرف اون دوستمون که نوشتند " شما که ضربه نمیزنید " بسیار صحیح هست .

اگه ما گلوله رو از اون پایین با ضربه شوت کنیم به سمت بالا ف در اون صورت بله کاملاض درسته . میخوره به فنر و فنر جهتِ نیرویِ وارد بر گلوله رو تغییر میده و در نتیجه با سرعت میاد پایین .
اما اون گلوله تحت تاثیری اهنربایی که پشتی فنر قرار داره داره میره بالا .
برای تجسم اینکه چی پیش میاد در این حالت ، کافیه تجسم کنید که یه فنر رو رویی زمین نصب کردین و یک توپ رو از بالا میندازین روش
در این حالت نیروی جاذبه به جای نیروی مغناطیسی هست .

توپ میخوره به فنر یه کم میپره هوا اما دوباره جاذبه میکشدش به سمت فنر . دوباره میخوره به فنر و باز میپره هوا اما با مقداری بسیار کمتر از بار اول و خلاصه بعد از سه چهار بار یا بیشتر ( بسته به ارتفاعی که توپ از اونجا رها شده ) میچسبه به فنر و دیگه تکون نمیخوره

در اون دستگاه هم جریان به همون شکل خواهد بوه

ALt3rnA
06-07-2009, 23:59
سلام دوست عزيز
من خودم به شخصه يك سالي روي همچين دستگاهي كار كردم .
اينكه بشه يك سيستمي رو ساخت با كاركرد طولاني مدت امكانش هست ولي بينهايت ... امكان وجودش صفره .
تنها راه حلش هم الكتريسيته است . من خودم يك چيز مشابه درست كرده بودم با يك آهنرباي الكتريكي و يك ساچمه ولي خوب آهنربا خودش انرژي ميخواست و نميدونم آيا ميشد با حركت ساچمه انرژيشو تامين كرد يا نه ؟!

روانپریش
27-02-2021, 04:29
سلام دوستان
سالـ نو مبارک .

راستش از آنجا که بنده از سر کار گذاشتنِ مردم متنفرم ، خدمتتون عرض میکنم که این مسابقه حدوداً 35 سال پیش از طرف یکی از دانشگاههايِ بزرگ غرب برگزار شد و کسی هم نتونست برنده بشه .

اما خالی از لطف نیست که من این مسابقه رو برايِ شما شرح بدم و مطمئن باشید اگر بتونید برنده بشید ، جایزهء نوبل هم بهتون میدند .

و یه ماجرایِ جالب هم در این مسابقه اتفاق افتاد که خودش یک سوالِ علمی برايِ تیزهوشانِ عاشقِ علم و دانش هست .

اون رو هم مطرح میکنم تا ببینیم آیا کسی به رازِ اون ماجرا پی میبره یا نه .

اما سوالِ علمیِ مسابقه :

از طرفِ اون دانشگاهِ غربی که فکر کنم امریکایی بود ، از همهء علاقمندان خواسته شد تا ماشین یا دستگاهی رو اختراع کنند که بدونِ نیاز به انرژیِ خارجی تا ابد کار کنه یعنی انرژیِ مورد نیازش رو خودش تامین کنه .
مثال برای روشن شدن سوال:

چرخ و فلکی اختراع کنین که تا همیشه بچرخه اما احتیاج به انرژی خارجی نداشته باشه .

مثال 2 -
موتوری engine رو اختراع کنین که تا همیشه روشن بمونه و کار کنه اما به انرژيِ خارجي احتياج نداشته باشه .

و اون ماجرايِ جالب هم اینه که یه دانشجویِ باهوش و با ذوق یه چنین دستگاهی رو طراحی کرد و مطمئن و خوشحال بود که حتماً جایزه رو میبره .

صد هزار دلار هم اون موقع پولِ بسیار زیادی بود .

اما بندۀ خدا وقتی دستگاهِ طراحی شده رو ساخت ، همهء آرزوهاش دود شد و رفت هوا چون دستگاه کار نکرد!!!!!! .

حالا من از شما میخوام که کشف کنید که اشتباهِ اون دانشجويِ باهوش چی بود ؟ چرا با وجودی که تمام محاسباتش درست بود اما بعد از ساختنِ دستگاه دید که کار نمیکنه ؟

دستگاهی که طراحی کرد بدین شرح بود :

یه سطح شیب دار با زاویهء 30 درجه و یک آهن ربا در بالايي سطح شیب دار قرار میگیره.

یک کرهء آهنیِ کوچیک(ساچمه) میذاریم پایین سطح شیب دار .
آهن ربا کره رو جذب میکنه و میبره به سمتِ بالای سطح شيب دار . اما در بین راه ، روزنه ای در مسیر حرکتِ ساچمه قرار داره و در نتیجه ساچمه میافته تویِ اون و برمیگرده پایین سرِ جایِ اولش . بعد دوباره آهن ربا میکشدش بالا تا اینکه دوباره میافته تو سوراخِ تعبیه شده و دوباره برميگرده پایین و بدین ترتیب تا همیشه این روند جریان پیدا میکنه بدونِ اینکه دستگاه به انرژيِ خارجی نیاز داشته باشه .

خیلی ساده و راحته . نه ؟

اما وقتی دستگاه رو ساخت کار نکرد.!!!!

حالا شما بگین چراااااااا؟؟؟؟

سلام دوست عزیز عکسی از اون دستگاه ساخته شده دارید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-02-2021, 20:15
سلام دوست عزیز عکسی از اون دستگاه ساخته شده دارید؟

سلام

تقریباً شبیه این عکس هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روانپریش
27-02-2021, 20:28
سلام

تقریباً شبیه این عکس هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به نظرم اگه فقط مشکل همین نیفتادن ساچمه در حفره باشه میشه حلش کرد ولی به نظر شما اهنربا میتونه ساچمه رو تا اون نقطه حفره بکشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-02-2021, 20:28
کسی اعتراضی داره ؟؟؟؟؟

بله من اعتراض دارم.
اگه در سطح زیرین سطح شیبدار آهنربایی قرار بدیم , از بلند شدن ساچمه جلوگیری کرده و به افتادن گلوله در سوراخ کمک میکنه ولی باید آهنربای اصلی را در فاصله ای کمتر قرار دهیم و میتوان آهنربای اصلی را متحرک ساخت البته که البته یه کم اشکال داره ولی برای طی مسافت زیاد مفیده

سلام

◼️ اگر آهنربای زیری قویتر از بالایی باشه پس ساچمه جذبش میشه و بهش میچسبه .

◼️ اگر هم ضعیف باشه پس ساچمه می‌ره بالا و میچسبه به آهنربای بالایی .

◼️ اگر هم هر دو با یک قدرت ساچمه رو جذب کنند ، ساچمه در یک نقطه ی بین این دو نیرو متوقف می‌شه

javad2015
27-02-2021, 22:48
همچین دستگاهی که بدون نیرو خارجی تا ابد کار کنه خیلی وقته ساخته شده......
اگه به پاندول ساعت دقت کرده باشید هر دو طرف پاندول دو تا اهنرابا قرار داده شده که با اهنرباهایی که مقابلشون قرار داره قطب مخالف دارن و وقتی پاندول به یکیش نزدیک میشه هل داده میشه طرف اون ور و بالاعکس.

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2021, 17:20
همچین دستگاهی که بدون نیرو خارجی تا ابد کار کنه خیلی وقته ساخته شده......
اگه به پاندول ساعت دقت کرده باشید هر دو طرف پاندول دو تا آهنربا قرار داده شده که با آهنرباهایی که مقابلشون قرار داره قطب مخالف دارن و وقتی پاندول به یکیش نزدیک میشه هل داده میشه اونطرف و بالاعکس.

سلام
بنده دستگاهی که نوشتین رو دیده‌ام .
با ۲ تا آهنربای الکتریکی کار می‌کنه و باتری داره و برای زمانِ کارِ ۲ تا آهنرباها هم سنسور داره و یا یک کلید مکانیکی روی محور پاندول نصب شده که زمان برق دهی به هر آهنربا رو تعیین می‌کنه

◼️ با آهنرباهای معمولی ، سیستم چند دقیقه کار می‌کنه ولی بالاخره متوقف میشه حتی اگر در خلأ باشه یعنی مقاومت هوا صفر باشه چون هر بار چند صدم میلیمتر یا چند دهم میلیمتر از دامنه ی حرکت پاندول کم میشه تا اینکه بالاخره اونقدر کم میشه که از میدان مغناطیسی آهنرباها دور می‌مونه و کم‌کم متوقف میشه .

◼️اگر سیستمی سراغ دارید که بدون انرژی خارجی و بدون توقف کار می‌کنه عکس یا لینک کلیپش رو درج کنید

با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2021, 17:35
به نظرم اگه فقط مشکل همین نیفتادن ساچمه در حفره باشه میشه حلش کرد ولی به نظر شما اهنربا میتونه ساچمه رو تا اون نقطه حفره بکشه؟

سلام

با آهنرباهای موجود در بازار فقط میشه این سیستم رو در مقیاس خیلی کوچک ساخت یعنی ساچمه به اندازه ی یک دانه ی کنجد باشه و طول سطح شیبدار هم فقط ۱ یا ۱.۵ سانت باشه و ارتفاع سطح شیبدار هم حدود ۵ میلیمتر

اما اگر از آهنرباهای قوی مثل آهنربای الکتریکیِ قوی استفاده کنیم میشه طول سطح شیبدار رو به ۵ سانت رسوند .

◼️ بنده فرمول رابطه ی فاصله با قدرت جاذبه مغناطیسی رو ندارم ولی می‌دونم به صورت تصاعدی افزایش داره یعنی اگر فاصله ی بین ساچمه و آهنربا نصف بشه ، قدرت جذب کنندگی آهنربا ۲ یا ۴ یا ۸ برابر میشه یا چیزی شبیه اینها پس آهنربایی که بتونه ساچمه رو از پایین بکشه بالا ، دیگه کاملاً ساچمه رو میکشه بالا و ساچمه راه فرار نداره .

◼️حتی اگر یک دیواره ی سنگی یا چوبی در بعد از حفره قرار بدیم ، باز هم ساچمه محکم میچسبه به اون دیوار و نمی‌افته توی حفره .

◼️ خیلی‌ها سعی کردن ماشینی بسازند که بدون انرژی خارجی تا ابد کار کنه ولی همگی بعد از مدتی از کار می‌افته

در سایت یوتیوب بعضی‌ها حتی سعی کرده‌اند با دستکاری کلیپهاشون مردم رو فریب بدند و باور کنند که سیستمشون تا ابد کار می‌کنه ولی مردم متوجه شده اند و مچشون رو گرفته‌اند و در نظرها نوشته‌اند که فریبکاری و دروغ هست

روانپریش
01-03-2021, 02:10
سلام

با آهنرباهای موجود در بازار فقط میشه این سیستم رو در مقیاس خیلی کوچک ساخت یعنی ساچمه به اندازه ی یک دانه ی کنجد باشه و طول سطح شیبدار هم فقط ۱ یا ۱.۵ سانت باشه و ارتفاع سطح شیبدار هم حدود ۵ میلیمتر

اما اگر از آهنرباهای قوی مثل آهنربای الکتریکیِ قوی استفاده کنیم میشه طول سطح شیبدار رو به ۵ سانت رسوند .

◼️ بنده فرمول رابطه ی فاصله با قدرت جاذبه مغناطیسی رو ندارم ولی می‌دونم به صورت تصاعدی افزایش داره یعنی اگر فاصله ی بین ساچمه و آهنربا نصف بشه ، قدرت جذب کنندگی آهنربا ۲ یا ۴ یا ۸ برابر میشه یا چیزی شبیه اینها پس آهنربایی که بتونه ساچمه رو از پایین بکشه بالا ، دیگه کاملاً ساچمه رو میکشه بالا و ساچمه راه فرار نداره .

◼️حتی اگر یک دیواره ی سنگی یا چوبی در بعد از حفره قرار بدیم ، باز هم ساچمه محکم میچسبه به اون دیوار و نمی‌افته توی حفره .

◼️ خیلی‌ها سعی کردن ماشینی بسازند که بدون انرژی خارجی تا ابد کار کنه ولی همگی بعد از مدتی از کار می‌افته

در سایت یوتیوب بعضی‌ها حتی سعی کرده‌اند با دستکاری کلیپهاشون مردم رو فریب بدند و باور کنند که سیستمشون تا ابد کار می‌کنه ولی مردم متوجه شده اند و مچشون رو گرفته‌اند و در نظرها نوشته‌اند که فریبکاری و دروغ هست

ولی این کلیپ رو ببینید این دیگه واقعیت هست :

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-03-2021, 14:32
ولی این کلیپ رو ببینید این دیگه واقعیت هست :

سلام
◼️ یوتیوب هم پر هست از اینجور کلیپها .

◼️ اینها یا با ترفندهای کامپیوتری چرخش رو ادامه دار میکنند و یا دستگاه پس از مدتی متوقف میشه .

◼️ همین دستگاه که لینکش رو فرستادین ، اگر همیشه یک طرفش سنگین‌تر باشه پس اصلاً نباید متوقف بشه و اگر متوقفش کنید باز هم باید خودش بدون هل دادن شروع به چرخش کنه .

◼️ متوقف شدنش یعنی مصرف شدن انرژیش و به تعادل رسیدن