PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فارسی نویسی در Dreamweaver

Khazaie
03-04-2009, 12:42
سلام من تازه کارم و با Dreamweaver مشکل دارم تو طراحی منو سمت چپ تو مرورگر سمت راست !!! تو کد فارسی تایپ نمیکنه مثلا Title رو نمیتونم فارسی بنویسم چکار کنم ؟

MAXXX
03-04-2009, 16:26
ازکدوم ورژن استفاده میکنی
بعد فارسی نمینویسه یعنی چی ؟

تو کد فارسی تایپ نمیکنه مثلا Title رو نمیتونم فارسی بنویسم چکار کنم ؟
یعنی چی کیبوردت قفل میشه ؟!!! یکم بیشترتوضیح بده
تو طراحی با دریم فارسی رو چپ و راست مینویسه ولی وقتی خروجی تست میکنی درست میشه خودش
البته بستگی به ورژنی داره که استفاده میکنی ولی برایه فارسی نویسی هم
modify>page propertis >title / encoding
برو و encoding رو utf 8 بزار
که البته معمولا خودش هست نباید مشکلی داشته باشی

Khazaie
03-04-2009, 18:41
خیلی خیلی ممنون مشکل یو تی اف حل شد ... یه مشکل دیگه وقتی تو محیط طراحی فارسی مینویسم جای کلمه ها رو برعکس میکنه ولی موقع نمایش درست !!!! پدرم در اومد تا یک کلمه رو عوض کردم. تو Table هم برعکس صفحه اصلی سمت چپ , موقع اجرا میاد سمت راست !!

یعنی هیچ کاریش نمیشه کرد ؟ کدوم نسخه خوبه ؟

MAXXX
04-04-2009, 02:33
نسخه خوب آخرین نسخشه که cs4 هست که تاه منتشر شده
ولی یه نسخه داره به اسمه cs3 me که قدیمی تره ولی مخصوص خاور میانه تولید شده و باید فارسی رو درست بنویسه البته من تا حالا تست نکردم چون همینطوری کارمو را میندازه
همونطور که گفت موقع نوشتن توجهی به ترتیبه نوشته ها نمیخاد بکنی خودشون درست میشن

Khazaie
04-04-2009, 08:35
یعنی همه همینجوری طراحی میکنن ؟! Table ها چی ؟ اوناهم باید بر عکس باشه ؟

MAXXX
04-04-2009, 17:45
یعنی همه همینجوری طراحی میکنن ؟! Table ها چی ؟ اوناهم باید بر عکس باشه ؟
برایه نوشتن آره همه همینطور مینویسن
ولی تیبل نه
نمیدونم مشکل تیبلت درست چیه ولی اگه سمت چپ صفحه باشه همونجا میمونه

Khazaie
05-04-2009, 10:48
سلام امروز برنامه نویسی مبتنی بر وب داشتم . تو سایت آموزشکده DreamWeaver 7 نصب بود و هیچ مشکلی با فارسی نداشت !!! جدیدترین ورژن چیه ؟

YOUCOM
05-04-2009, 22:47
میتونید متنتون رو تو یه جای دیگه مثل آفیس بنویسید و کپی کنید. برای ویرایش هم همین کار رو کنید.

Khazaie
06-04-2009, 08:14
ببینید من فکر میکردم همه همینجوری کار میکنن و اصلا درست نمیشه ولی سیستم سایت هیچ مشکلی با فارسی نداشت ...

پس درست میشه ... هیچ کس رو سیستمش درست نصب نیست !!!

AKBAR_56
06-04-2009, 11:43
من با ورژن 8 دارم کار می کنم هیچ مشکلی نداره فارسی رو هم بصورت صحیح می نویسه

Khazaie
06-04-2009, 12:28
من با ورژن 8 دارم کار می کنم هیچ مشکلی نداره فارسی رو هم بصورت صحیح می نویسه

از اول درست بود ؟ ویندوزتون چیه ؟

MAXXX
06-04-2009, 15:46
آقا 7و8 ماله چندین ساله پیشه و الان چند نسخه بعد از اونا هم اومده حتی کمپانی سازندشون هم عوض شده و الان adobe تولیدش میکنه نسخه هایه آخر cs3 و cs4 وبودن شاید 7و8 مشکل فارسی نویسی نداشته باشن ولی ماله بوق ساله پیش هستن
وقتی من میگم همه اینطور مینویسن منظورم برنامه نویسایه وبه که هیچوقت نمیان با ورژن چندین سال پیش کار کنن

AKBAR_56
06-04-2009, 17:43
آقا 7و8 ماله چندین ساله پیشه و الان چند نسخه بعد از اونا هم اومده حتی کمپانی سازندشون هم عوض شده و الان adobe تولیدش میکنه نسخه هایه آخر cs3 و cs4 وبودن شاید 7و8 مشکل فارسی نویسی نداشته باشن ولی ماله بوق ساله پیش هستن
وقتی من میگم همه اینطور مینویسن منظورم برنامه نویسایه وبه که هیچوقت نمیان با ورژن چندین سال پیش کار کنن

شما درست می گویید آخرین ورژن چیه ؟

ویندوز من xp سرویس پک 3 است البته دو بود که از سایت microsoft سرویس پک 3 رو گرفتمو نصب کردم که خدارو شکر تا حالا مشکلی باهاش نداشتم

Khazaie
06-04-2009, 19:11
مشکل حل شد :

Edit->Preferences->Fonts

تیک Use Dynamic font mapping را بردارید

mostafait
11-02-2014, 16:17
با تشکر از شما دوستان!

بنده همین مشکل رو داشتم در ورژن ADW CC همین کار رو که در پست بالایی نوشته شده انجام دادم و تیک گزینه Use Dynamic... رو برداشتم و درست شد!