PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تراز کردن متن یک Memo

mydelphi
31-03-2009, 08:10
با سلام
چطور میشه در یک Memo متن موجود را از راست و چپ مثل Word تراز کرد ..... آیا کامپوننت خاصی وجود داره؟ یا با کد نویسی مشکل حل میشه؟؟؟؟

با تشکر

hedi
04-04-2009, 15:30
با کد نویسی می توانی این کار را انجام داد اما مشکل این است که برای متن های حجیم جواب نمی دهد و تنها از کامپوننت های RichView و نظایر آن می توان آن هم به عنوان یک محیط ویرایشگر استفاده کرد ولی برای خروجی در چاپ برای تراز کردن متن بهترین راه استفاده از Word است که کامپوننت آن هم در دلفی WordApplication نام دارد.

mydelphi
04-04-2009, 17:08
متن من حجمش زياد نيست از طريق كد نويسي چطور اين كار انجام ميشه ؟؟؟؟

با تشكر....

as13851365
04-04-2009, 19:06
بهتر است از RichEdit استفاده کنید برای نمونه مثال هم می تونید به مسیر زیر برید :
C:\Program Files\Borland\Delphi7\Demos\RichEdit

mydelphi
05-04-2009, 18:15
RichEdit یا از راست یا چپ یا وسط چین داره از دو طرف مثل Word جواب نمیده ؟؟؟؟
راه حل دیگه ایی هست.......

hedi
14-04-2009, 14:54
با سلام به شما دوست عزیز و با آرزوی سلامتی برای شما
من کامپوننت تراز کردن را درست کردم البته خودش یک کامپوننت از نوع RichEdit که آن هم با Memo فرقی نداره .
الیته این نکته را هم اضافه کنم که برای متن های بزرگ هیچ مشکلی ندارد. تست کردم.
اول کامپوننت را در دلفی نصب می کنی بعد یک برگه در دلفی که حاوی کامپوننت Justify است اضافه می شود و بعد از کامپوننت می توانی استفاده کنی .
امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد .
میتوانی کامپوننت را به همراه نمونه از لینک زیر برداری :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mydelphi
14-04-2009, 17:53
دوست عزيز متشكرم خيلي لطف كرديد و وقت گذاشتيد...
ولي در مثال شما هنگام Justify كردن خط آخر alignment در حالت LeftJustify علت چيه؟؟؟؟؟؟

hedi
16-04-2009, 21:01
با سلام مجدد به شما
در خصوص سوالی که پرسیده بودید باید این مطلب را افزود که چون این کامپوننت برگرفته از توابع داخلی خود دلفی است و تابع یا ثابت مورد استفاده در این کامپوننت بر اساس الگوی تراز متن انگلیسی می باشد خط آخر در حالت LeftJustify قرار می گیرد.

mahdi.sagga
11-08-2010, 14:14
سلام آقای hedi آدرس مسیر دانلودتون کار نمیکنه و از rapid پاک شده اگه ممکنه اصلاحش کنید تا دوستان از این کامپوننت استفاده کنن