PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آغاز شمارش معکوس حمله ویروس Nyxem (* حتماً اينو بخونيد *)

Babak_King
02-02-2006, 19:23
با آغاز شمارش معکوس حمله ویروس کامپیوتری NYXEM که روز جمعه ( چهاردهم بهمن ماه) فعال خواهد شد، کارشناسان کامپیوتری به آن دسته از کاربران اینترنت که کامپیوتر‌های خود را بدون نرم‌افزارهای ضد ویروس رها کرده‌اند، در مورد خطر ابتلا به این ویروس خطرناک هشدار دادند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویروس کامپیوتری NYXEM که با اسامی دیگری از جمله Blackmal، MyWife، Kama Sutra، Grew و CME-24 نامگذاری شده، روز جمعه آینده پس از آغاز فعالیت خود در کامپیوتر‌های از پیش آلوده شده، تمامی فایلهای مربوط به نرم‌افزارهای Photoshop، Word، PowerPoint، Excel، Access، Acrobat و همچنین فایلهای فشرده ‪ .zip‬و ‪ .rar‬را از هارد دیسک این کامپیوتر‌ها پاک خواهد کرد.
:blink:
ویروس NYXEM که نخستین بار روز شانزدهم ژانویه گذشته شناسایی شده‌است همانند اغلب ویروسهای امروزی از ایمیل برای گسترش خود استفاده می‌کند. پست الکترونیک آلوده به این ویروس با یکی از موضوعات Funny‬ ‪،Miss Lebanon 2006 ،Hot Movie Pictures‬و یا موضوعاتی مشابه وارد میل باکس کاربران می‌شود که باز کردن این ایمیل و کلیک کردن روی فایل ضمیمه همراه آن، سبب آلوده شدن کامپیوتر کاربر خواهد شد.

این ویروس پس از راه‌یابی به هر کامپیوتر، هارد دیسک آن را به منظور یافتن آدرسهای ایمیل جدید بررسی کرده و یک نسخه از خود را به آدرسهای ایمیل شناسایی شده ارسال می‌کند.

ویروس NYXEM سپس تلاش می‌کند تا نرم‌افزارهای ضد ویروس موجود در کامپیوتر را غیر فعال کرده و از به روز شدن آنها جلوگیری کند.
به گفته کارشناسان امنیت کامپیوتری، NYXEM طوری برنامه ریزی شده که روز سوم از هر ماه میلادی فعالیت خود را در کامپیوتر‌های آلوده شده آغاز کند.
این ویروس در تاریخ مذکور فایلهای مربوط به نرم‌افزارهای پرکاربر که دارای پسوندهای ‪،.zip ،.doc ،.mdb ،.mde ،.pdf ،.pps ،.ppt ،.psd ،.dmp‬ ‪،.xls ،.rar‬بوده را از هارد دیسک کامپیوتر آلوده پاک کرده و حتی ممکن است صفح کلید و همچنین ماوس کامپیوتر را نیز از کار بیندازد.
روش عملکرد ویروس NYXEM تا حدودی مشابه ویروسهای کامپیوتری است که بین ‪ 10‬تا ‪ 15‬سال پیش منتشر می‌شدند. ویروسهای آن زمان بر خلاف اغلب نمونه‌های امروزی، تلاش می‌کردند اطلاعات موجود در هارد دیسک را پاک کرده، هارد دیسک کامپیوتر را فرمت کرده و یا حتی به صورت سخت‌افزاری غیرقابل دسترسی سازند و NYXEM نیز هم‌اکنون با تلاش برای پاک کردن فایلهای کاربران، بار دیگر رویه ویروسهای قدیمی را از سر گرفته‌است.
کارشناسان امنیت کامپیوتری هشدار داده‌اند به رغم آنکه اغلب تولید کنندگان نرم‌افزارهای ضد ویروس محصولات خود را به منظور شناسایی و پاکسازی ویروس NYXEM به روز نگاری کرده‌اند، اما این ویروس با سرعت قابل توجهی گسترش یافته و تاکنون حدود ‪ 300‬هزار کامپیوتر را در سرتاسر جهان آلوده کرده‌است.
به گفته کارشناسان، کاربران اینترنت باید از فعال و به روز بودن نرم‌افزار ضد ویروس خود اطمینان حاصل کرده و از باز کردن ایمیل‌های مشکوک پرهیز کنند.

منبع خبر : دنیای ای تی‌ به نقل از کیوان باقری

:ohno:

Alireza_Shafaei_PCworld
02-02-2006, 19:31
من نمیدونم کدوم ... میاد این ایمیل ها را وا میکنه!
من آنتی ویروس ندارم
ولی خودم از آنتی ویروس قویترم!

Farid007
02-02-2006, 19:49
من آنتی ویروس ندارم
100% تاييد ميشود
منم از فايرول قويترم

FX64 Dual Core
02-02-2006, 20:16
با سلام

من آنتی ویروس ندارم

100% تاييد ميشود
منم از فايرول قويترم
آقاي شفائي صحبت شما كاملا درست ولي بعضي ها :blink: :blink: هنوز هم با اين روش آلوده شده و خودشون هم ويروس رو پخش مي كنند.

موفق باشيد.

*hamedkhatar*
02-02-2006, 22:18
به من هم كه ميگند حامد خطر
هيچ ويروسي حتي به فكرش نميرسه كه بخواد بياد تو كاميوتر من
:laughing:
ميگم حالا يه آنتيويروس خوب به من معرفي كنيد :blink:

Farid007
02-02-2006, 22:39
به من هم كه ميگند حامد خطر
هيچ ويروسي حتي به فكرش نميرسه كه بخواد بياد تو كاميوتر من
:laughing:
ميگم حالا يه آنتيويروس خوب به من معرفي كنيد :blink:
دمت گرم حامد خطر ، دارمت داداشي
ويروس ميخوايم روي ما كارگر باشه
نفس كش

hesam
02-02-2006, 22:50
كارشناسان درموردحمله گسترده يك ويروس اينترنتي در روز جمعه هشدار دادند
كارشناسان در مورد حمله گسترده يك ويروس يا كرم اينترنتي (‪ ،(Worm‬در روز جمعه ، سوم فوريه ‪ ۲۰۰۶‬هشدار دادند.

به گزارش روز پنجشنبه رويترز، كارشناسان پيش بيني كرده‌اند كرم اينترنتي " كاما سوترا "(‪ (Kama Sutra‬روز جمعه سوم فوريه، صدها هزار دستگاه رايانه را از طريق شبكه جهاني اينترنت آلوده خواهد كرد.

اين كرم اينترنتي مخرب خود را در قالب نامه‌هاي الكترونيكي" پورنو"پنهان كرده و پس از وارد شدن به سيستم رايانه، تمام فايلهاي حاوي اطلاعات و عكس را پاك مي‌كند.

كرم اينترنتي " كاما سوترا " به رايانه‌هاي داراي سيستم عامل ويندوز و ساير برنامه‌هاي عمومي مايكروسافت ، برنامه‌هاي جستجوگر، گرافيكي و فايلهاي زيپ (‪ (ZIP‬نفوذ مي‌كند.

كارشناسان توصيه كرده‌اند كه كاربران اينترنت سيستم‌هاي خود را حتما به برنامه‌هاي ضد ويروس و امنيتي مجهز كنند.

Am!d
02-02-2006, 23:01
اصلآ نيگران نباشين . تموم ويروسهارو بفرستيد واسه من . اخه من غذام ويروسهاي كامپيوتريه . :laughing: