PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ip ها رو چطوری بدم تا شبکه‌ام با یه هاب و مودم برقرار بشه؟

extreme2006gh
29-03-2009, 13:58
با سلام
من دو تا سیستم و یه لپتاپ دارم
یه مودم ADSL روتر
و یه هاب سوئیچ

میخواستم شبکه ام رو طوری برپا کنم که اینترنت رو بتونم رو همه سیستم هام شیر کنم .
یعنی میخواستم هر سیستم بصورت Stand alone بتونه اینترنت داشته باشه .

میشه راهنمایی کنید چطوری IP ها رو ست کنم ؟

امیدوارم که منظورم رو متوجه شده باشید یعنی میخواستم اینترنت رو از مودم بدم به هاب و ازهاب رو همه سیستم ها شیر کنم .

extreme2006gh
30-03-2009, 09:18
دوستان لطفا کمک کنند یا یه لینک آموزشی چیزی بذارید

sam4390
08-04-2009, 11:40
سلام.

فکر میکنم منظورتون رو متوجه شدم، شما مشخصات مودم و هابتون و کلاینتاتون رو برام بذارید، من سعی میکنم که کمکتون کنم.

شاد باشید...

extreme2006gh
08-04-2009, 14:54
سلام.

فکر میکنم منظورتون رو متوجه شدم، شما مشخصات مودم و هابتون و کلاینتاتون رو برام بذارید، من سعی میکنم که کمکتون کنم.

شاد باشید...

خيلي ممنون دوست عزيز
بالاخره يكي به داد ما رسيد

مودم كه Siemense C-110 هست
و يه هاب سوئيچ 5 پورت كه ميخواستم هر كدوم از پورتها بتونند بصورت مستقل اينترنت داشته باشند

اگه اطلاعات ديگه اي هم لازم بود بگيد تا بذارم

با تشكر

paymanonline
08-04-2009, 16:04
شما تنظیمات اکانت اینترنت خودتون رو داخل مودم (اگه مودمتون Lan هست) انجام بدید بعد به سوئیچ یا روتر یا هاب یا هر چی که وصل کنید روی شبکه اینترنت شیر خواهد بود.

اگه از مودم USB استفاده میکنید هم همواره باید یه سیستم به عنوان سرور روشن باشه و تنظیمات یه مقدار فرق میکنه.

اگه از ویستا استفاده میکنید احتیاج به IP دادن ندارید اگه از XP استفاده میکنید میتونید از IP های 192.168.1.2 - 192.168.1.254 استفاده کنید.

extreme2006gh
08-04-2009, 16:37
شما تنظیمات اکانت اینترنت خودتون رو داخل مودم (اگه مودمتون lan هست) انجام بدید بعد به سوئیچ یا روتر یا هاب یا هر چی که وصل کنید روی شبکه اینترنت شیر خواهد بود.

اگه از مودم usb استفاده میکنید هم همواره باید یه سیستم به عنوان سرور روشن باشه و تنظیمات یه مقدار فرق میکنه.

اگه از ویستا استفاده میکنید احتیاج به ip دادن ندارید اگه از xp استفاده میکنید میتونید از ip های 192.168.1.2 - 192.168.1.254 استفاده کنید.

خوب من ميخوام بدونم همين تنظيمات رو چطوري بايد انجام داد :31:

ببينيد من ميخوام هر سيستم بدون توجه به بقيه سيستمها اينترنت داشته باشه يعني اگه هر كدوم از سيستمها خاموش بود بقيه بتونند استفاده كنند و به هم وابسته نباشند . ضمن اينكه همزمان هم بتونند از اينترنت استفاده كنند
اميدوارم منظورم رو متوجه شده باشيد

ebilove
09-04-2009, 00:31
با سلام
من دو تا سیستم و یه لپتاپ دارم
یه مودم ADSL روتر
و یه هاب سوئیچ

میخواستم شبکه ام رو طوری برپا کنم که اینترنت رو بتونم رو همه سیستم هام شیر کنم .
یعنی میخواستم هر سیستم بصورت Stand alone بتونه اینترنت داشته باشه .

میشه راهنمایی کنید چطوری IP ها رو ست کنم ؟

امیدوارم که منظورم رو متوجه شده باشید یعنی میخواستم اینترنت رو از مودم بدم به هاب و ازهاب رو همه سیستم ها شیر کنم .

سلام

ببین عزیز شما کافیه مودم رو درست تنظیم کنی

باید مودمت رو کانفیگ کنی که کارش رو نمیتونم اینجا توضیح بدم هر مدمی فرق میکنه
isp هم فرق میکنه

باید از اونا پسورد و گت و .. بگیری رو مودم ست کنی مودم میشه گتوی شما

ادرس ایپی هر سیتمی که با هاپی که به مودم وصله رو از رنج گت و ip مودم بده هر سیستمی که به هاپوصل بشه
اینترنت داره

روش دیگه هم هست ولی این بهتره چون نمیخواد یکی از سیستما همیشه روشن باشن

مودم رو ببر isp :انفیگ کنن برات

موفق باشی

extreme2006gh
09-04-2009, 03:01
سلام

isp هم فرق میکنه

ادرس ایپی هر سیتمی که با هاپی که به مودم وصله رو از رنج گت و ip مودم بده هر سیستمی که به هاپوصل بشه
اینترنت داره

موفق باشی

با سلام
خيلي ممنون دوست من از راهنماييت
من هم ميدونم كه اينطوري نميشه جزئيات رو گفت فقط اگر امكانش هست بصورت كلي يه توضيحي بديد كه مثلا مودم چطوري بايد كانفيگ بشه ؟
مثلا آيا بايد NAT رو فعال كنم يا اينكه كانكشن بايد از نوع PPPoE يا PPPoA و . . . .
بيشتر اينها رو ميخواستم بدونم بقيه اش رو خودم ميرم دنبالش پيدا ميكنم

با تشكر

paymanonline
09-04-2009, 09:35
دوست عزیز اول اینکه آیا سرویس اینترنت شما فعال هست؟

اگه هست از روی دفترچه مودمت و قسمت Quick setup میتونی مودمت رو کانفیگ کنی گزینه Nat رو هم فعال کن.

PPPOE یا PPPOA رو هم خود مودما معمولا تشخیص میدن.

بعد از اینکه مودمت رو تنظیم کردی میتونی به شبکه وصلش کنی توی ویستا مشکلی نداره ولی اگه توی XP مشکلی داشت بگو.

extreme2006gh
09-04-2009, 12:24
دوست عزیز اول اینکه آیا سرویس اینترنت شما فعال هست؟

اگه هست از روی دفترچه مودمت و قسمت Quick setup میتونی مودمت رو کانفیگ کنی گزینه Nat رو هم فعال کن.

PPPOE یا PPPOA رو هم خود مودما معمولا تشخیص میدن.

بعد از اینکه مودمت رو تنظیم کردی میتونی به شبکه وصلش کنی توی ویستا مشکلی نداره ولی اگه توی XP مشکلی داشت بگو.

براي اين حالت بايد nat فعال بشه ؟

extreme2006gh
20-04-2009, 20:31
سلام

isp هم فرق میکنه

اینترنت داره

موفق باشی

به نظر شما خودم می‌توم کانفیگ کنم یا خیر ؟

ebilove
21-04-2009, 00:04
به نظر شما خودم می‌توم کانفیگ کنم یا خیر ؟

مدل مودمت رو بگو ببینم چه میکنیم

extreme2006gh
21-04-2009, 08:58
مدل مودمت رو بگو ببینم چه میکنیم

مدل مودم Siemense C-110 هست .
با ISP هم تماس گرفتم و تنظیمات رو همونطوری که اونها گفتند قرار دادم ولی باز هم درست نشد و خود مسئول فنی تعجب کرده بود .
قرار شد دوباره ریست کنم و دوباره تنظیمات رو انجام بدم
اگه شما هم کمک کنی ممنون میشم

hraeissi
21-04-2009, 10:06
با سلام
دوست من باید بگویم که با توجه به گفتگوی شما دوستان من یک توضیح مقتصر می دهم شاید فرجی شد .

شما برای اینکه اینترنت یک مودم ADSL را شیر کنید میتوانید از روشهای مختلفی استفاده کنید .
1 ) روش استفاده از یک سرور شیر کنند که در این حالت میتوانید مودم را از طریق USB به سرور مربوطه وصل نموده ( قبل از آن بایستی مودم را به صورت Bridg تنظیم کرده باشید ) و سپس از طریق کانکشن PPOPE که در ویندوز می سازید به اینترنت متصل و از طریق برنامه های مختلف که کار شی کردن اینترنت را دارند را انجام دهید
2 ) روش استفاده از شی مودم که کافیست مودم را بصورت PPOPE تنظیم نموده و سپس مودم را به یک سویچ وصل نموده و هر کامپیوتری که به آن سویچ وصل شود و IP از رنج مودم داشته باشد و نیزآدرس DNS و Gatway کامپیوتر ها IP مودم باشد ، بدین ترتیب سیستمها دارای اینترنت می باشند .

نحوه تنظیمات هم معمولاً از طرف ISP اعلام می گردد ولی کاری اصلاً ندارد کافیست User , Pass را داشته باشی و خیلی راحت از طریق دفترچه تنظیمات را انجام دهی .

در خصوص سئوال آخرتان نیز باید بگویم که حتماً در سرویس ADSL مودمتان بایستی بصورت NAT باشد .

موفق باشید

extreme2006gh
21-04-2009, 11:10
با سلام
دوست من باید بگویم که با توجه به گفتگوی شما دوستان من یک توضیح مقتصر می دهم شاید فرجی شد .

شما برای اینکه اینترنت یک مودم ADSL را شیر کنید میتوانید از روشهای مختلفی استفاده کنید .
1 ) روش استفاده از یک سرور شیر کنند که در این حالت میتوانید مودم را از طریق USB به سرور مربوطه وصل نموده ( قبل از آن بایستی مودم را به صورت Bridg تنظیم کرده باشید ) و سپس از طریق کانکشن PPOPE که در ویندوز می سازید به اینترنت متصل و از طریق برنامه های مختلف که کار شی کردن اینترنت را دارند را انجام دهید
2 ) روش استفاده از شی مودم که کافیست مودم را بصورت PPOPE تنظیم نموده و سپس مودم را به یک سویچ وصل نموده و هر کامپیوتری که به آن سویچ وصل شود و IP از رنج مودم داشته باشد و نیزآدرس DNS و Gatway کامپیوتر ها IP مودم باشد ، بدین ترتیب سیستمها دارای اینترنت می باشند .

نحوه تنظیمات هم معمولاً از طرف ISP اعلام می گردد ولی کاری اصلاً ندارد کافیست User , Pass را داشته باشی و خیلی راحت از طریق دفترچه تنظیمات را انجام دهی .

در خصوص سئوال آخرتان نیز باید بگویم که حتماً در سرویس ADSL مودمتان بایستی بصورت NAT باشد .

موفق باشید

خيلي ممنون از راهنمايي‌ات دوست عزيز
ولي من همه تنظيمات رو همونطور كه شما گفتيد انجام دادم ولي نشد
اگر امكانش هست در شكل ذيل بگيد كه قسمت DSN رو چي وارد كنم ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور كه ملاحظه ميكنيد IP سيستم 192.168.12 هست . مودم هم 192.168.1.1 هست كه تو gateway وارد كردم
اون قسمت DSN رو لطفا بگيد كه چي وارد كنم ؟

باتشكر

extreme2006gh
26-04-2009, 15:39
ديگه دارم نا اميد ميشم:13::13::13::41::41::41:

يعني كسي نمي تونه واقعا كمك كنه ؟

hraeissi
27-04-2009, 08:05
192.168.1.1

hraeissi
27-04-2009, 08:06
یعنی همان ip مودم

extreme2006gh
27-04-2009, 11:04
192.168.1.1

یعنی همان ip مودم

يعني هم Preferred و هم Alternate رو ؟

hraeissi
28-04-2009, 11:27
دوست من شما میتوانید چندین IP DNS را به سیستم خودتان معرفی کنید تا هر کدام که دچار اشکال شد از بعدی استفاده کند.
بطور مثال شما میتوانید از آدرسهای زیر استفاده کنید :

1) IP Modem Adsl ( بدلیل اینکه سرویس را مودم از ISP می گیرد و خودش حکم یک سرویس دهنده برای شما می شود . البته لازم بذکر است که خودش از DNS شرکت سرویس دهنده استفاده می کند )

2 ) 4.2.2.4 یکی از DNS های معروف است که میتوان گفت که کمتر پیش می آید که دچار اشال شود .

موفق باشید

extreme2006gh
28-04-2009, 13:39
دوست من شما میتوانید چندین ip dns را به سیستم خودتان معرفی کنید تا هر کدام که دچار اشکال شد از بعدی استفاده کند.
بطور مثال شما میتوانید از آدرسهای زیر استفاده کنید :

1) ip modem adsl ( بدلیل اینکه سرویس را مودم از isp می گیرد و خودش حکم یک سرویس دهنده برای شما می شود . البته لازم بذکر است که خودش از dns شرکت سرویس دهنده استفاده می کند )

2 ) 4.2.2.4 یکی از dns های معروف است که میتوان گفت که کمتر پیش می آید که دچار اشال شود .

موفق باشید

ممنون از راهنمایی های کامل شما
ولی من طبق تنظیماتی که شما گفتید عمل کردم و با isp هم تماس گرفتم و طبق راهنمایی های اونها عمل کردم ولی باز هم جواب نمیده
یعنی وقتی یه سیستم کانکت میشه سیستم های دیگه نمیتونند کانکت بشن. Isp گفت باید مودم رو بیاری خودمون کانفیگ کنیم شاید مودم مشکل داشته باشه:18: عجیبه واقعا

در هر حال از راهنمایی های شما خیلی متشکرم:11:

hraeissi
28-04-2009, 14:52
موفق باشید