PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فعال کردن دانلود در Ie

mohammad hamed
02-02-2006, 17:08
دانلود کردن در IE برایم غیر فعال شده است چگونه می توانم دوباره آن را فعال کنم.
لازم به ذکر است که Task Manegerو Regedit و منوی Run در این سیستم غیر فعال است
باتشکر
منتظر است

hoseinquest
02-02-2006, 17:17
دانلود کردن در IE برایم غیر فعال شده است
يعني چي : وقتي رو لينك exe كليل ميكني چي ميشه؟؟

Captain Nemo
02-02-2006, 18:38
سلام
با این توضیحاتی که دادی من متوجه شدم که تو یه کاربر محدود شده تو یه شبکه هستی. پس واسه فعال شدن دانلود باید هر طوری شده به اکانت مدیر شبکه دسترسی پیدا کنی. (اگه کاربر محدود شده نیستی بگو تا راه حل بعدی رو بگم)
راه حل: 1- زمانی که ویندوز میاد بالا قبل از اینکه یوزر رو انتخاب کنی ctrl+alt+del رو چند لحظه نگه دار تا یه پنجره بیاد جلوت. حالا هر چی توش نوشته پاک کن و او-کی کن. به عنوان مدیر وارد میشی.
2- از اون جایی که روش بالا یه باگ تو ورژنهای اولیه ایکس پی بوده تو ورژنهای جدیدش این روش کار نمیکنه. واسه همین تمام مراحل بالا رو طی کن وقتی پنجره اومد تو قسمتuser name بنویس administrator تو قسمت password هم هیچی ننویس. بعد ok کن.
روش بالا هم در حالتی کار میکنه که مدیر شبکه خنگ باشه که اگه نبود با ید از روشهای مهندسی اجتماعی استفاده کنی.

mpsjavad
02-02-2006, 18:45
با سلام ..

اگر خودت ادمين هستي و اين مشكلات برات پيش اومده پس :

شما براي فعال كردن اين قابليت بايد طبق تصاوير زير عمل كنيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در اين مورد در انجمن بارها صحبت شده , با ادرس هاي زير مراجعه كنيد :

:: كلياتي راجع به Task Manager :: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain Nemo
03-02-2006, 02:52
در اين مورد در انجمن بارها صحبت شده , با ادرس هاي زير مراجعه كنيد :

:: كلياتي راجع به Task Manager :: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من نگاه کردم فقط در مورد عملکرد task manager نوشته بود نه در مورد اینکه اگه باز نشد چکار کنیم.

mpsjavad
03-02-2006, 03:06
با سلام ..

ببخشيد من ادرس رو اشتباه دادم :blush: به ادرس زير بريد :

:: بازگرداندن و رفع اشكال Task Manager ويندوز : ( ويندوز XP ) :: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:: آموزش فعال يا غيرفعال ساختن دسترسي به رجيستري در ويندوز :: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همين طور ميتونيد از نرم افزار زير هم استفاده كنيد :

موفق باشيد .

mohammad hamed
03-02-2006, 09:49
در این شبکه هیچ چیزی روی دسکتاپ وجود ندارد و همه چی بسته شده است . من قبلا با کاربر Administrator وارد شده بودم ولی نمی تونستم به IE دسترسی داشته باشم .
در حالت کاربر محدود هم برنامه ای برای تایمر بود که به وسیله ی آن به IE دسترسی داشتم . و با همان برنامه ی کوچک که در بالا به آن اشاره شد دسترسی به Task manager را فعال می کردم و از اینترنت مجانی استفاده می کردم.
حالا اگه دانلود از اینترنت محدود شود چگونه این برنامه را دانلود کنم و دسترسی به Task Manager را فعال کنم تا برنامه ی کنتور را از کار بیاندازم
با تشکر
منتظر هستم

mohammad hamed
03-02-2006, 16:04
اگر منظورم رو فهمیدید جوابم رو بدین .اگه متوجه نشدین بگین تا دوباره توضیح بدم.
با تشکر
منتظر هستم

mohammad hamed
06-02-2006, 09:32
بابا کارم گیره .
یعنی هیچ کاری نمیشه کرد

Captain Nemo
06-02-2006, 17:36
یه تست بکن ببین میتونی دستورgpedit.msc رو تو run اجرا کنی.

mohammad hamed
07-02-2006, 09:20
گفتم که منوی Run در استارت منو وجود نداره

Captain Nemo
11-02-2006, 21:59
گفتم که منوی Run در استارت منو وجود نداره

خوب پس برو تو درایو ویندوزت توی فولدر system32 بعدش کلمه gpedit.msc رو سرچ کن .

البته اگه میدونی که یه Limited User هستی دنبالشو نگیر .

اگه Limited User بودی من آخرین راهی که به زهنم میرسه اینه که یه برنامهspy رو کامپیوتر نسب کنی تا برات کیبرد رو جاسوسی کنه اون وقت با کمی دقت میتونی پسورد مدیر رو گیر بیاری

mohammad hamed
12-02-2006, 08:53
یوزر لیمیت هستم ولی به ادمین هم میتونم دسترسی داشته باشم ولی با ادمین به هیچ چیزی دسترسی ندارم حتی دسکتاپ چه جوری به System32 دسترسی پیدا کنم

Captain Nemo
12-02-2006, 18:47
اگه میتونی یه عکس از دسکتاپ ادمین برام بذار تا ببینم چه امکاناتی در اختیار داری. برای عکس از دکمه پرینت اسکرین و برنامه نقاشی استفاده کن. اگه یه سایت سراغ داری اونجا لودش کن و گرنه برام میلش کن.

mohammad hamed
15-02-2006, 09:48
من فعلا به اون دسترسی ندام . فقط اینو بگم اگه دکمه ی پرینت رو بزنم برنامه ای ندارن تا باهاش اون را paste کنم . فقط یک برنامه وجود داره که اسمشو یادم رفت که هم کنتو هست هم دوگزینه یکی برای باز کردن یاهو مسنجر و یکی هم برای IE از نوار ابزار و دسکتاپ و از این جور چیزها خبری نیست

Honradez
15-02-2006, 10:11
باتشکر
منتظر است
دوست عزيز رجيستري شما دستكاري شده. احتمالا از طريق ويروس يا به احتمال كم بطور اتفاقي از جانب خودتان. بيشتر امكان ويروسي شدن كامپيوتر شما هست!

mohammad hamed
15-02-2006, 18:18
یه سیستم دیگه ی من هست
یکی برای اذیت اون رو قفل کرده

Captain Nemo
17-02-2006, 01:20
دوستان عزیز سلام
قبل از اینکه راه حل نهایی که برای مشکل اقا محمد پیدا شده رو بگم از دوستانی که با group policy آشنایی دارند دعوت میکنم تا به من در حل مشکلاتی که میشه با group policy حل کرد کمک کنند.
اول یه توضیح کلی در مورد مشکل محمد میدم؛
کامپیوتری که ازش بحث میکنیم این مشکلات رو داره (البته تا اونجایی که من توی سوال جوابهایی که کردم فهمیدم)
1- ظاهرا فقط از طریق دسکتاپ به اینترنت اکسپلورر و یاهو مسنجر دسترسی هست( البته مطمئنا یه فایلی چیزی هست که باهاش میتونه به اینترنت متصل بشه)
2- task manager & internet download غیر فعال شده اند.
3- محتویات درایوها مخفی شده اند. البته فقط محتویات صفحۀ اصلی درایوها. برای مثال دسترسی به
windows drive\windows\system32 امکان پذیر است.
راه حل:

از طریق اینترنت اکسپلورر تونستیم به مسیر زیر دسترسی پیدا کنیم:
D:\windows\system32 وبعد از طریق دکمه سرچ عبارت gpedit.msc رو سرچ کردیم که در واقع تونستیم به برنامه group policy دسترسی پیدا کنیم.
از اینجا به بعد از دوستانی که اشنایی با group policy دارند درخواست کمک میکنم.

نکته: هرکجا احساس کردی تنضیماتی که کردی به دردت نمی خوره همون مسیر رو تو group policy طی کن و اگه enable کردی disable کن و همین طور برعکس.(اینو بخاطر تنضیمات دانلود گفتم چون خودم تا حالا امتحان نکردم. درضمن اگه یه restor point هم قبل از دست کاری درست کنی ثواب داره.)

برای حل مشکل غیر فعال بودن task manager راه زیر رو در group policy دنبال کنید:
user configuration\administrative templates\system\ctrl+alt+del options\remove task manager
وقتی روی remove task manager دابل کلیک کردی از پنجرۀ باز شده disable رو انتخاب کن.
برای حل مشکل نبودن ایکونها در دسکتاپ مسیر زیر رو دنبال کنید:
user configuration\administrative templates\desktop\hide and disable all items on the desktop
وبعد از باز شدن پنجرۀ مورد نظر disable رو انتخاب کن و ok & apply کن.
توضیح: همونجایی که hide and disable all items on the desktop هست چند ستینگ دیگه هم هست که میتونی به صورت جزئی از اونها استفاده کنی. در واقع ستینگ بالا یه دستور کلی هست که همۀ ایکونها رو فعال میکنه اما اگه مثلا فقط میخواستی My computer فعال بشه میتونی از ستینگ مربوط به خودش استفاده کنی. (با یه کم انگلیسی میتونی خودت قضیه رو درک کنی).
برای فعال کردن دانلود:
من یه سری ستینگ این زیر معرفی میکنم اما در مورد اینکه 100% بشه با اونها دانلود رو فعال کرد تضمینی نمیکنم؛
تمام موارد زیر رو enable کنید:
computer configuration\administrative templates\windows components\internet explorer\internet control panel\security page\internet zone\alow file downloads
computer configuration\administrative templates\windows components\internet explorer\internet control panel\security page\interanet zone\alow file downloads
computer configuration\administrative templates\windows components\internet explorer\internet control panel\security page\trusted seting zone\alow file downloads
computer configuration\administrative templates\windows components\internet explorer\internet control panel\security page\restricted sites zone\alow file downloads
computer configuration\administrative templates\windows components\internet explorer\internet control panel\security page\local machine zone\alow file downloads
computer configuration\administrative templates\windows components\internet explorer\internet control panel\security page\locked-down local machine zone\alow file downloads
موارد خیلی زیادی هست که میشه با group policy اونها رو فعال یا غیر فعال کرد. برای مثال registry, run, taskbar,...
اما واقعا گشتن و پیدا کردن setting های مربوط به اونها اون هم یه نفری خیلی سخته. خواهش میکنم دوستان کمک کنند.
اگه دوستان همکاری کنند انشاالله میتونیم یه تاپیک بزنیم و در اون تمام ویژگی های group policy رو تشریح کنیم. من فکر میکنم که خیلی مفید میشه. اخه من یه بار یه ویروس گرفته بودم که واقعا حال منو گرفته بود. با همین group policy تونستم ناکارش بکنم. هر قسمتی از ویندوز که شما فکرشو بکنید و یا شاید هم اصلا به ذهنتون تا حالا نرسیده میتونید از طریق group policy دستکاریش کنید. در مواردی هم قدرتش نسبت به رجیستری بیشتره. نشون به اون نشون که میشه از توش رجیستری رو غیرفعال کرد.

mohammad hamed
17-02-2006, 10:28
مرسی
بلاخره درست شد
خیلی خیلی ممنون