PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن شدن خودکار مادربرد بعد از وصل کردن کابل برق

szr
28-03-2009, 13:24
با سلام
عرض کنم بنده زمانی که کابل برق را به کامپیوتر وصل میکنم،کامپیوتر به صورت خودکار روشن میشه
اول فکر کردم از پاوره،پاور و عوض کردم،مادربرد را از تو کیس در اوردم و تمام خرت و پرتها را ازش جدا کردم اما مشکل همچنان باقی است.در نهایت به این نتیجه رسیدم که مشکل از مادربرد است.
آیا نیاز به تعمیر داره؟اگر به همین حال رهاش کنم امکان داره در اینده دچار مشکلات خطرناکتری بشه و دیگه روشن نشه؟
کجا بدم برای تعمیر که مطمئن باشه؟

با تشکر فراوان

RESOMETI
28-03-2009, 13:56
به تنظيمات اوليه برگرد: هنگام روشن شدن كليد del را نگه دار و در صفحه آبي تنظيمات را به حالت اوليه برگردان.

szr
29-03-2009, 13:00
به تنظيمات اوليه برگرد: هنگام روشن شدن كليد del را نگه دار و در صفحه آبي تنظيمات را به حالت اوليه برگردان.

سلام
این کارها را هم انجام دادم،ClrBios هم کرده ام.
با تشکر

alex110
29-03-2009, 14:00
من هم همين مشكل رو داشتم يعني با يه پاور كار كرده خراب اين مشكل برام پيش امد و هيچ رقمه درست نشد حتي دادم تعميير كنند كه گفتند درست نمي شه يا اگه هم بشه خيلي كم پيدا بشه كسي كه بتونه انجام بده اونم با خرج بالا در نتيجه مادربردم رو عوض كردم
پس نتيجه مي گيريم كه پاورت مشكل داشته و مادر بردت رو خراب كرده

avecina.ir
29-03-2009, 15:42
سلامم... همین چند روز قبل روووی یک سیستم درپیت اداری داشتم کار میکردم که ارتقای سخت افزاری و نرم افزاری باید میدادمش......انواع مختلف ماژولهای رم را میخواستم با آرایشهای مختلف تست کنم تا ببینم در چه حالتی سیستم موقع اورکلاک پایدارتره از طرفی بدنه ی کیس یخووورده برق داشت هر بار که میخواستم نوع و آرایش رمها ره تغییر بدم مجبور بودم کابل پاور را جدا کنم ......در بهضی آرایشها و با بعضی رمها به محض وصل کردن کابل پاور سیستم روشن میشد و در بعضی ارایشها و نوع رمها این اتفاق نمیوفتاد
عجیب بود واسم....

szr
01-04-2009, 14:02
با سلام
امروز باطری مادربرد را چون که خالی شده بود عوض کردم و مشکل حل شد.
برای تست باطری را از روی مادربرد برداشتم،جالبه وقتی باطری روی مادربرد نیست با وصل کردن کابل برق سیستم روشن میشه.
نتیجه اینکه اگر باطری روی برد نباشه یا اگر خالی باشه با وصل کردن برق روشن میشه!!!!
حالا یا این مادربرد اینطوریه یا همه مادربردها.
مدل این مادربرد:GiGaByte-8IPE1000-G است.

خوش و خرم باشید

arbassiri
18-06-2013, 21:59
با سلام
عرض کنم بنده زمانی که کابل برق را به کامپیوتر وصل میکنم،کامپیوتر به صورت خودکار روشن میشه
اول فکر کردم از پاوره،پاور و عوض کردم،مادربرد را از تو کیس در اوردم و تمام خرت و پرتها را ازش جدا کردم اما مشکل همچنان باقی است.در نهایت به این نتیجه رسیدم که مشکل از مادربرد است.
آیا نیاز به تعمیر داره؟اگر به همین حال رهاش کنم امکان داره در اینده دچار مشکلات خطرناکتری بشه و دیگه روشن نشه؟
کجا بدم برای تعمیر که مطمئن باشه؟

با تشکر فراوان من هم همین مشکل داشتم باطری در آوردم بایوس به حالت اولیه برگرداندم درست شد.مشکل من زمانی پیش امد که برق مرتب قطع و وصل میشد