PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : می خوام پارتیشن بندی یاد بگیرم !

Lamanta
26-03-2009, 14:33
سلام
کسی پارتیشن بندی بلده ؟ اگه کسی هست به صورت مرحله به مرحله با عکس آموزش بده !
من و شاید کسائی دیگه باشن که می خوان یاد بگیرن ا
ممنون ! :11:

***fandogh***
26-03-2009, 14:56
سلام اتفاقآ منم میخوام یاد بگیرم اگر کسی هست ممنونش میشم راهنمایی کنه

Lamanta
26-03-2009, 22:39
پس چرا هیچ کس جواب نمی ده ؟

vioman
27-03-2009, 01:28
سلام
کسی پارتیشن بندی بلده ؟ اگه کسی هست به صورت مرحله به مرحله با عکس آموزش بده !
من و شاید کسائی دیگه باشن که می خوان یاد بگیرن ا
ممنون ! :11:

سلام اتفاقآ منم میخوام یاد بگیرم اگر کسی هست ممنونش میشم راهنمایی کنه

دوست عزیز
شما پارتیشن بندی با نرم افزار خاصی رو میخواهید و هر پارتیشن بندی رو؟

libra.2
29-03-2009, 12:45
تا جایی که بنده میدونم ، پارتیشن بندی قسمت قسمت کردن فضای خالی هارد هست و اختصاص اون فضا به درایو های تعریف شده

معمولی ترین نوع پارتیشن بندی ، هنگام نصب ویندوز و در بوتیبل ویندوز هست ، اما برنامه هایی مثل ( پارتیشن مجیک ) و غیره هم این کارو انجام میدن

کار سختی نیست ، فقط دستور ایجاد یک درایو رو میدید و بعد مقداری از فضای هارد رو به اون درایو اختصاص میدین ، همین روش برای همه درایو ها تکرار میشه

Lamanta
29-03-2009, 23:18
همون پارتیشن بندی معمولی که وقتی هارد خالیه قبل از نصب ویندوز انجام میدن !
همون پارتیشن بندی ئی که کامپیوتری ها انجام می دن !

Lamanta
31-03-2009, 11:38

libra.2
31-03-2009, 13:27
خب این کاری نداره که

شما وقتی توی محیط تعیین مقدار ( همون محیط پارتیشن بندی ) وارد میشید ، کل درایو های موجود ( در صورتی که وجود داشته باشه ) و کل فضای قابل استفاده رو بهتون میده

اونجا دست شماست که درایو ها رو حذف کنید ، یا درایو جدیدی ایجاد کنید ، وقتی توی اون محیط روی یکی از درایو ها میرید ، دکمه D ( مخفف کلمه Delete ) رو که بزنید ، درایو انتخابی پاک میشه ، بعد اون فضایی که قبلا اشغال شده بود دوباره به فضای آزاد و قابل پارتیشن شدن تبدیل میشه

شما میتونید دکمه C رو بزنید که مخفف کلمه ( Creat ) هست و توی صفحه باز شده میتونید مقدار پارتیشنی که میخواید ایجاد بشه رو بدید ، این مقدار عددی هست بر حسب مگابایت که 1 گیگ = 1000 مگابایت ، پس مثلا برای ایجاد یک درایو 50 گیگابایتی شما باید عدد 50.000 رو وارد کنید ، بعد که عدد رو وارد کردید ، Enter میکنید تا پارتیشن انجام بشه و به صفحه قبل بر میگردید

Lamanta
02-04-2009, 11:55
خب این کاری نداره که

شما وقتی توی محیط تعیین مقدار ( همون محیط پارتیشن بندی ) وارد میشید ، کل درایو های موجود ( در صورتی که وجود داشته باشه ) و کل فضای قابل استفاده رو بهتون میده

اونجا دست شماست که درایو ها رو حذف کنید ، یا درایو جدیدی ایجاد کنید ، وقتی توی اون محیط روی یکی از درایو ها میرید ، دکمه d ( مخفف کلمه delete ) رو که بزنید ، درایو انتخابی پاک میشه ، بعد اون فضایی که قبلا اشغال شده بود دوباره به فضای آزاد و قابل پارتیشن شدن تبدیل میشه

شما میتونید دکمه c رو بزنید که مخفف کلمه ( creat ) هست و توی صفحه باز شده میتونید مقدار پارتیشنی که میخواید ایجاد بشه رو بدید ، این مقدار عددی هست بر حسب مگابایت که 1 گیگ = 1000 مگابایت ، پس مثلا برای ایجاد یک درایو 50 گیگابایتی شما باید عدد 50.000 رو وارد کنید ، بعد که عدد رو وارد کردید ، enter میکنید تا پارتیشن انجام بشه و به صفحه قبل بر میگردید

این کارا رو کجا باید انجام بدیم ؟ :20:

lordsaber
25-04-2009, 16:35
سلام
اولا کسانی که اولین باره این کار رو می کنند و آماتور هستند خیلی مراقب اطلاعاتتون باشید که بعدا یخه کسی رو نچسبید! چون ممکنه اطلاعات پاک بشه.
نرم افزارهایی مثل partition magic می تونند بدون از دست دادن اطلاعات هارد رو پارتیشن بندی کنند ولی اصلا توصیه نمی شند چون الگوریتم مناسبی ندارند و کارایی هارد رو پایین میارند( نظر خود بنده!).
برای پارتیشن بندی روی my computer راست کلیک کنید و با زدن MAnage وارد Computer Managment می شید.
از لیست سمت چپ توی قسمت Storage گزینه Disk Managment رو می زنید.
حالا سمت راست پنجره تمامی درایوهای روی سیستمتون رو می بینید.
اگر هارد پاتیشن بندی نشده داشته نباشید یه فضای طوسی رنگ بزرگ به همون اندازه هارد می بینید.
با رایت کلیک روی اون فضا یا هر کدوم از درایوها تون می تونید یک درایو جدید بسازید یا درایوهای دیگه رو تغییر بدید.
در ضمن اینجا رو هم ببینید. آموزش پارتیشن بندی در dos هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید

piroooz
20-05-2009, 11:55
آموزش تصویری و جامع پارتیشن مجیک(1068 کیلو بایت)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
l

rouzbeh_ziafati
13-09-2009, 05:32
موقع نصب ویندوز می خوام کل پارتیشن ها روپاک کنم و از اول پارتیشن بندی کنم . اما وقتی پارتیشن درایو C رو delete میکنم و بقیه درایو ها هم delete میکنم . این پارتیشن ها با درایو c ادغام نمیشه . علت این کار چیه ؟ و چطور میشه کاری کرد که همه پارتیشن ها یکی بشه و از اول بشه پارتیشن بندی کرد با سایز های دلخواه؟